[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Az Index is úgy gondolta, érdemes írni arról, mi történt a kicsi Arcah és Azerbajdzsán közt. Vannak videók is. George Soros nincs.

Háborút akarsz nyerni? Végy drónokat!
35381147_05c76b7c0096fd224a814a95ad07a11c_wm.jpg

A vitatott hovatartozású Hegyi-Karabahért vívott másfél hónapos háború megnyerését Azerbajdzsán elsősorban nem hadserege méretének, a török támogatásnak, a szíriai zsoldosoknak vagy a harci szellemnek köszönheti, hanem a török és izraeli drónoknak. Ezek folyamatos légi fölényt nyújtottak és megtizedelték az örmény erőket.
(...)
Az örmények a háborút gyakran Dávid és Góliát harcaként írták le, különösen annak fényében, hogy Törökország is Azerbajdzsán mögött állt. Arra viszont nem számítottak az örmények, hogy Góliát kezében lesz a parittya.
https://index.hu/kulfold/2020/11/17/a_hegyi-karabahi_haboru_igazi_gyoztesei_a_dronok/
A cikkíró egy igazi kis értelmiségi :)))
Fingja sincs az egészről, de ír róla egy cikket ;)
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner and Fero

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 861
113
Október 19-20-án gyakorlatilag megállapodás született a karabahi harcok befejezéséről,Putyin elmondta, hogy októberben rábeszélte Alijevet, hogy hagyja abba a harcokat Karabahban, feltéve, hogy a menekültek visszatérnek Szusiba, de Örményország ellene volt ennek.Örményország a Karabahról szóló jelenlegi megállapodás elutasítása öngyilkosság lenne az ország számára
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 226
113
Október 19-20-án gyakorlatilag megállapodás született a karabahi harcok befejezéséről,Putyin elmondta, hogy októberben rábeszélte Alijevet, hogy hagyja abba a harcokat Karabahban, feltéve, hogy a menekültek visszatérnek Szusiba, de Örményország ellene volt ennek.Örményország a Karabahról szóló jelenlegi megállapodás elutasítása öngyilkosság lenne az ország számára

Nyilván már akkor készen álltak a békefenntartók.(több hetes logisztika) Másképp nem tudtak volna már aznap -nov. 10-én elrepülni.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Olvastam ahoz képest még a jobbak közzé tartozik olvastam már rosszabat is a karabahi háborúról.
én is olvastam még hazafelé, de hát egy nagy nulla az amit leírt. Pontosan azt írta amit egy külső szemlélővel láttatni akart az azeri türk propaganda... Mondjuk mit is várhat az ember a Zindeksztől??? Libsi hülyegyerekek nappali foglalkoztatója:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 861
113
Nyilván már akkor készen álltak a békefenntartók.(több hetes logisztika) Másképp nem tudtak volna már aznap -nov. 10-én elrepülni.
Putyin mennyire diplomatikusan,sőt finoman de elküldte Pasayanak a selyemzsinórt....Cáfolni nem lehet,mindegy igaz e.Ezzel azt hangsúlyozza Suhsa városának elvesztése az örmény fél felelősége.
 
W

Wilson

Guest
én is olvastam még hazafelé, de hát egy nagy nulla az amit leírt. Pontosan azt írta amit egy külső szemlélővel láttatni akart az azeri türk propaganda... Mondjuk mit is várhat az ember a Zindeksztől??? Libsi hülyegyerekek nappali foglalkoztatója:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Nem azt mondtam hogy jó hanem azt,hogy a nem szak médiában a konfliktusról megjelent cikkek között még a jobbak közzé tartozik,amúgy az index a nyáron kormányközeli lett és ott mint köztudott nem dolgozhatnak libsi hulyegyerekek.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka
W

Wilson

Guest
Putyin mennyire diplomatikusan,sőt finoman de elküldte Pasayanak a selyemzsinórt....Cáfolni nem lehet,mindegy igaz e.Ezzel azt hangsúlyozza Suhsa városának elvesztése az örmény fél felelősége.

Érdekes amit írsz mert az orosz elemzők szerint jelenleg Putyinnak szüksége van az örmény miniszterelnökre.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 226
113
Putyin mennyire diplomatikusan,sőt finoman de elküldte Pasayanak a selyemzsinórt....Cáfolni nem lehet,mindegy igaz e.Ezzel azt hangsúlyozza Suhsa városának elvesztése az örmény fél felelősége.

Többször is olvastam, hogy Pasinjan utasította vissza Puytin több rendezési javaslatát. Október 19-20 -ig Azerbajdzsán még csak jelentéktelen déli területeket foglalt el. Ha Pasinjan elfogadja Putyin javaslatát Sushi ma is örmény ellenőrzés alatt lenne. Érthetetlen a viselkedése ílletve látszik a hozzá nem értése. Tulajdonképpen ő vitte vereségbe Hegyi Karabahot.
 

Fero

Member
2020. október 28.
32
55
18
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 861
113
Tegnap írtam Irán dühös és figyeli az eseményeket.Ma Aliyev és a kedves alelnök asszony (gyengébbek kedvéért természetes a felesége) meglátogatta a frissen "felszabadított"területek egy részét.Valahogy az iráni határ közelében is akart képet a dicső hadvezér...Hát más is figyelte egy mesterlövész puska teleobjektívján át...egyértelmű jelzés Irántól a képek nyilvánosságra hozásával:"öcsi,tudd hol a helyed!"Az utolsó képen az alelnök asszony fotózza a kaszinók megmentőjét,a modern Dzsingiz kánt Aliyevet.
EnBbgp8W4AAgc8_
EnBbgr2WMAEQM5g
EnBbgsBXMAAdVES
EnBsjLBW8AM3H_V
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 226
113
Érdekes amit írsz mert az orosz elemzők szerint jelenleg Putyinnak szüksége van az örmény miniszterelnökre.

Nyilván, hiszen most Putyin tenyeréből eszik. Sőt az örmények aláírnak egy szerződést az oroszokkal, amely biztosítja az orosz tv csatornák közvetítísét Orményországban. Korábban megszüntették az orosz állami tévék sugárzását - orosz propagandára hivatkozva.
Pasinjan most értette meg, hogy Putyin jót akar az örményeknek -lásd okt.19-20.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 226
113
Halkan megjegyezném a wikipédia pont 186db-an adja meg a karabahi örmény erők harckocsijainak számát.Persze ettől még előfordulhat hogy pont 186 db harckocsit lőtek ki vagy zsákmányoltak az azeri erők.

Jött utánpótlás Orményországból is.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 861
113
Többször is olvastam, hogy Pasinjan utasította vissza Puytin több rendezési javaslatát. Október 19-20 -ig Azerbajdzsán még csak jelentéktelen déli területeket foglalt el. Ha Pasinjan elfogadja Putyin javaslatát Sushi ma is örmény ellenőrzés alatt lenne. Érthetetlen a viselkedése ílletve látszik a hozzá nem értése. Tulajdonképpen ő vitte vereségbe Hegyi Karabahot.
Mondja ezt Putyin akit ugye jelen helyzetben nem illik örmény részről hazugsággal vádolni,de gondolom még kritikával sem :)Ezért gondolom ezt selyem zsínornak.Putyin azt mond amit akar Jereván csak bólogathat jelenleg... :)
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 861
113
Nyilván, hiszen most Putyin tenyeréből eszik. Sőt az örmények aláírnak egy szerződést az oroszokkal, amely biztosítja az orosz tv csatornák közvetítísét Orményországban. Korábban megszüntették az orosz állami tévék sugárzását - orosz propagandára hivatkozva.
Pasinjan most értette meg, hogy Putyin jót akar az örményeknek -lásd okt.19-20.
Az utólsó mondatod annyira szép,hogy tanítani kellene....Az észak-koreai agitproposok is megkönnyezték ezt a fogalmazást Boki.. :)
 
W

Wilson

Guest
Nyilván, hiszen most Putyin tenyeréből eszik. Sőt az örmények aláírnak egy szerződést az oroszokkal, amely biztosítja az orosz tv csatornák közvetítísét Orményországban. Korábban megszüntették az orosz állami tévék sugárzását - orosz propagandára hivatkozva.
Pasinjan most értette meg, hogy Putyin jót akar az örményeknek -lásd okt.19-20.

Igen ez így van ma jót nevetem azon amikor az orosz médiában olvastam,hogy az örmények hirtelen újra orosz nyelvű TV-t akarnak nézni:).
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Nem azt mondtam hogy jó hanem azt,hogy a nem szak médiában a konfliktusról megjelent cikkek között még a jobbak közzé tartozik,amúgy az index a nyáron kormányközeli lett és ott mint köztudott nem dolgozhatnak libsi hulyegyerekek.
nem nagyon látok változást az irányban... és a srác cikkeit elnézve sem egy jobboldali firkász képe rajzolódik ki előttem ;)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and tomsinner

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 990
82 226
113
Tele az azeri oldalak Alijev képével a tegnapi Dél-Karabahi látogatás kapcsán. :)
Mondja ezt Putyin akit ugye jelen helyzetben nem illik örmény részről hazugsággal vádolni,de gondolom még kritikával sem :)Ezért gondolom ezt selyem zsínornak.Putyin azt mond amit akar Jereván csak bólogathat jelenleg... :)
Putyinnak sokkal jobb kapcsolata van évek óta Alijevvel mint a 2 éve hatalmon lévő Pasinjannal. Ezért is tudta rávenni az azeri elnököt a harcok leállítására. Pasinjant nem tartom okos figurának, november 10-én már kényszerből kellett elfogadnia a vereséget máskülönben elvesztik egész Karabahot.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
"Örményország vereségével zárult a hat héten át dúló Hegyi-Karabah konfliktus, az örményeknek jelentős területeket kell átengedniük a régióból az azeri erőknek. Az örmény lakosság dühös a megállapodás miatt, megostromolták a parlamentet, politikusokat vertek és megpróbálták megölni a miniszterelnöküket is. A vitatott hovatartozású Hegyi-Karabah örmény lakossága ezrével kezdett menekülni az átadásra kerülő régióból, még mielőtt az azeri katonák megérkeznek, otthonokat lángokban hátrahagyva maguk mögött. A konfliktusban egyébként Azerbajdzsán valószínűleg lényegesen több katonát vesztett, mint Örményország, de ezt jó eséllyel sosem fogják elismerni. Mivel egészen ritka a mai korban, hogy két ország közt közvetlen háború zajlik, az örmény-azeri konfliktus fontos tanulságokat hordozhat más országok számára is."
https://www.portfolio.hu/global/202...dultak-az-indulatok-tomegek-menekulnek-457710
..
gfp1-401104-413234.png
Ez a haderőmérleg szép és jó, csak épp Hegyi Karabah haderejét kifelejtették belőle, márpedig az azeriek Arcah védelmi hadseregével harcoltak és nem Örményországgal