[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Valóban, némi vazelinnel be tud így csapódni, csak hogy ne fájjon :)

Dehogynem robbant fel! A töltetek az orrrészből kiszóródnak, és a töltetek nélküli kiégett rakétafokozat pedig így csapódik be. Hol erkélyekbe, hol a kertekbe, itt meg az aszfaltba csapódott be.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Azeri hadsereg elfoglalta Talis települést.

T-73rppPOHE.jpg


 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Úgy néz ki Azerbajdzsán behúzza Karabahot, orosz jóváhagyással, Pasinjannak pedig mennie kell. Gondolom Aliyev és Putyin leboltolták a feltételeket, pántürk korridor nem lehet belőle, de Aliyev ezzel biztosítja a hatalmát, cserébe méginkább orosz befolyási övezetté válik. Örményország is kap majd egy feltétlen oroszbarát vezetőt, és további orosz katonai jelenlétet. Erdogan nem tudom mit nyer majd az egészen, szerintem inkább veszít rajta, de ő már nem a realitások talaján áll. Iránnak sem rossz két még stabilabban oroszbarát szomszéd.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Úgy néz ki Azerbajdzsán behúzza Karabahot, orosz jóváhagyással, Pasinjannak pedig mennie kell. Gondolom Aliyev és Putyin leboltolták a feltételeket, pántürk korridor nem lehet belőle, de Aliyev ezzel biztosítja a hatalmát, cserébe méginkább orosz befolyási övezetté válik. Örményország is kap majd egy feltétlen oroszbarát vezetőt, és további orosz katonai jelenlétet. Erdogan nem tudom mit nyer majd az egészen, szerintem inkább veszít rajta, de ő már nem a realitások talaján áll. Iránnak sem rossz két még stabilabban oroszbarát szomszéd.
Lehet Putyinnak ezt ígérték az azeriek, de ők hosszú távon török szövetségesek lesznek. Gyurka örmény elnöke ezt benézte keményen. Kíváncsi vagyok az azeriek hol állnak meg. Bár haladnak előre, de durva vesztesegeik vannak nekik is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Úgy néz ki Azerbajdzsán behúzza Karabahot, orosz jóváhagyással, Pasinjannak pedig mennie kell. Gondolom Aliyev és Putyin leboltolták a feltételeket, pántürk korridor nem lehet belőle, de Aliyev ezzel biztosítja a hatalmát, cserébe méginkább orosz befolyási övezetté válik. Örményország is kap majd egy feltétlen oroszbarát vezetőt, és további orosz katonai jelenlétet. Erdogan nem tudom mit nyer majd az egészen, szerintem inkább veszít rajta, de ő már nem a realitások talaján áll. Iránnak sem rossz két még stabilabban oroszbarát szomszéd.
Ez sztem nem csak újabb török térfoglalásnak látszik az is. Erdogan abszolút nem hülye, sajnos.... Viszont közép / hosszú távon lehet mi sem tettünk rossz lóra. Majd ha "jönnek fel" a Balkánon esetleg mi jobban járunk, mint akik a nagyok árnyékában beletörlik a törökökbe a lábukat. Hol lesznek akkor azok a megmondóemberek??? Floridában nyugdíjasként.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Persze ha nálunk váltás lesz, amúgy is mennek ezek a beszerzések a levesbe.
De amúgy is az egész Z2026 ha meg is valósul, nem lesz belőle olyan haderő, ami képes önállóan megvívni egy háborút adott esetben. Ha arra készülnénk, hogy a szíriai vagy a kaukázusi háborúkhoz hasonló konfliktusba keveredünk a szeretett szomszédok valamelyikével, akkor inkább olcsó de költséghatékony cuccokra kellene gyúrnunk, nem feltétlenül a fegyvervilág Mercedeseit és BMW-it kellene beszerezni. Lásd a zsidók példáját is akár az elmúlt 60 évben.

Miért fetisizáljátok ezt a háborúsdit a környező országokkal? EU tagországok és NATO szövetségesek Szerbia kivételével mind, és semmi okuk nincs se nekik, se nekünk katonai konfliktusba kerülni, ha csak nem számoljuk azt a lakosságok 10%-t kitevő félkegyelmű turbó magyart/szerbet/románt/szlovákot.
Magyarország populációs és földrajzi helyzete alapvetően lehetetlenné teszi az effektív védekezést (a támadást főleg) olyan túlerőben lévő országok ellen mint Románia vagy Szerbia. Nem azt kéne fetisizálni, hogy "jujj vissza Aradot, Kassát, Újvidéket, hanem azt, hogy a NATO keretein belül az egyetlen valódi fenyegetést, az oroszokat egy lehetséges konvencionális háborúban tudjuk fékezni egy modern többnemzeti hadsereg részeként. Ezért kell a fegyvervilág "BMW-je meg Mercedese". Az izraeli példa meg mondjuk abban különbözik, hogy náluk meg van a pénz arra, hogy sorozott tömeghadsereget modern technikával szereljenek fel. Ezen felül mindig meg volt az a nemzetközi kapcsolatrendszer a releváns országokkal, hogy akármi történt velük, mindig oda lett nekik dobva kismillió tonna a legmodernebb cuccokból.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Miért fetisizáljátok ezt a háborúsdit a környező országokkal? EU tagországok és NATO szövetségesek Szerbia kivételével mind, és semmi okuk nincs se nekik, se nekünk katonai konfliktusba kerülni, ha csak nem számoljuk azt a lakosságok 10%-t kitevő félkegyelmű turbó magyart/szerbet/románt/szlovákot.
Magyarország populációs és földrajzi helyzete alapvetően lehetetlenné teszi az effektív védekezést (a támadást főleg) olyan túlerőben lévő országok ellen mint Románia vagy Szerbia. Nem azt kéne fetisizálni, hogy "jujj vissza Aradot, Kassát, Újvidéket, hanem azt, hogy a NATO keretein belül az egyetlen valódi fenyegetést, az oroszokat egy lehetséges konvencionális háborúban tudjuk fékezni egy modern többnemzeti hadsereg részeként. Ezért kell a fegyvervilág "BMW-je meg Mercedese". Az izraeli példa meg mondjuk abban különbözik, hogy náluk meg van a pénz arra, hogy sorozott tömeghadsereget modern technikával szereljenek fel. Ezen felül mindig meg volt az a nemzetközi kapcsolatrendszer a releváns országokkal, hogy akármi történt velük, mindig oda lett nekik dobva kismillió tonna a legmodernebb cuccokból.
Én a magyar haderőt az oroszok ellen sosem vetném be. Semmi érdekünk nem fűződik hozzá.
Pont ez a lényeg, hogy olyan haderőt építsünk fel, hogy a román létszámbeli előnyt olyan modern technikával ellensúlyozzuk, hogy eszükbe se jusson elindulni. Sőt, meg az ukránoknak is fájjon.
Illetve a helyi magyar kisebbség ellen se lépessenek erőszakosan, mert azzal érzékeny ellencsapást kockáztatnának.

Ruszkikkal háborúzzanak az amcsik, ukránok, románok, lengyelek ha akarnak. Nekünk közünk nincs hozzá.
Tudom, hogy ezt nyomja a propaganda, mi is szépen belesimulunk ezekbe a szólamokba, de a céljaink mások. Helyesen ezt kommunikálják, hogy mki elégedetlen hátradőljön, de remélem az eszük a helyén van. És ebben most nincs okom kételkedni.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Én a magyar haderőt az oroszok ellen sosem vetném be. Semmi érdekünk nem fűződik hozzá.
Ruszkikkal háborúzzanak az amcsik, ukránok, románok, lengyelek ha akarnak. Nekünk közünk nincs hozzá.
Tudom, hogy ezt nyomja a propaganda, mi is szépen belesimulunk ezekbe a szólamokba, de a céljaink mások. Helyesen ezt kommunikálják, hogy mi elégedetlen hátradőljön, de remélem az eszük a helyén van. És ebben most nincs okom kételkedni.

Ez mint szép és jó, de akkor a NATO-ban minek vagyunk? Dísznek?:) Vagy gondolod, hogy csak meresztjük benne a seggünket 20 éve minden előnyét élvezve, majd ha beüt a krach csak kiugrunk? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Ez mint szép és jó, de akkor a NATO-ban minek vagyunk? Dísznek?:) Vagy gondolod, hogy csak meresztjük benne a seggünket 20 éve minden előnyét élvezve, majd ha beüt a krach csak kiugrunk? :rolleyes:
Az oroszok nem fognak jelenlegi NATO államot megtámadni. Aki meg ellenük kavar az tegye a saját szakállára, ha gond van ne a NATO mögé bújjon.

Amit írtál az eddig volt jellemző ránk, most elindultunk egy másik úton, várjuk ki mi lesz a vége.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Az oroszok nem fognak jelenlegi NATO államot megtámadni. Aki meg ellenük kavar az tegye a saját szakállára, ha gond van ne a NATO mögé bújjon.
Az oroszok a közeljövőben nem fognak NATO tagországot megtámadni. A jövő teljesen kérdéses.
Ki kavar ellenük? Pontosan ők azok, akik bomlasztják a nyugaton belül az egységet, nem fordítva. A nyugati szomszédaik állandó provokációja és titkosszolgálati akciók ezt a napnál is világosabbá teszik.

Amit írtál az eddig volt jellemző ránk, most elindultunk egy másik úton, várjuk ki mi lesz a vége.
Milyen úton is indultunk most el? Azon, ami egyenesen Vlagyimir Vlagyvimirovics keblébe vezet? Látszik, hogy működök a bomlasztás. Remélhetőleg a következő kormány észreveszi az ország helyzetét, már ha a jelenlegi kormány nem lesz örök.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77