[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 099
15 677
113
Sajnalom Blogen,hogy ezt kell mondanom,egy nemzet sem lett ongyilkos mikor a harc csak nemzethalalhoz vezetett volna.Japan,Hitleri Nemetorszag es folytathatnam a sort hosszan kik nem vallaltak a kihalast,pedig kozel nem volt annyira asszimetrikus a felek ereje mint itt.Nalunk is vannak ennek az eszmenek hivei,de amig gyenge egy orszag vagy eros es megbizhato barat kell...Lasd 50 es evek Izrael helyzete vagy fajdalmas kiegyezes es erogyujtes,nem elejtfelejtve senkinek,semmi jot se rosszat.

Felkészülhettetek volna erre a háborúra - az előzőre is. Katonailag és diplomáciailag is.

Az azeriek látványosan készültek rá már vagy 15+ éve.

Blogennek sajnos igaza van.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 099
15 677
113
Magyarország megvétózta az Azerbajdzsánt elítélő közös uniós nyilatkozatot
Magyarország megvétózta az Európai Unió (EU) közös nyilatkozatát a karabahi helyzetről.
SZEPTEMBER 19-ÉN KEZDŐDÖTT
"Miután 2 ember meghalt az azerbajdzsáni állami intézményhez tartozó teherautóban, amely áthaladt egy akna felett a Khojavent tartománybeli Ahmetbeyli-Fuzuli-Shusha autópályán, és a helyszínre érkező rendőrségi járműben lévő 4 rendőr mártírhalált halt egy akna miatt, az azerbajdzsáni védelmi minisztérium szeptember 19-én helyi terrorellenes műveletet indított a karabahi alkotmányos struktúra helyreállítása érdekében."

Ez viszont szégyen. Ennyit a keresztény kormányról.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 976
5 411
113
Felkészülhettetek volna erre a háborúra - az előzőre is. Katonailag és diplomáciailag is.

Az azeriek látványosan készültek rá már vagy 15+ éve.

Blogennek sajnos igaza van.
Elmúlt 15+évből 4 volt a mostani Oroszoktól "távolodó" kormány.Az előtte levő időkben se történt meg az Örmény haderő "minősegi" eszközökkel való ellatása Orosz részről pedig ezekben az időkben "Oroszbarát" kormánya volt az Örményeknek.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 874
113
Szíptezsvírem az energia biztonság az országunknak sokkal fontosabb bármilyen vallásnál ! Ha ez újdonság akkor még igen fiatal vagy !
Ormeny vagyok nem cigany csak hogy tesozzal engem.Gyerekkorom nagy reszet Budapesten toltottem igy tisztaban vagyok bizonyos szlengekkel.Az energiabiztonsag Torokorszag szamara is nagyon fontos.Ami esetleg marad az elerheto keves azeri gazbol azert lehet teperni majd,De a nagysagrend amit Azerbajdzsan nyujtani tud az jelenleg semmire sem eleg...Na most a vezetekrendszerek serulekenysegerol nem is beszeltem.Ma mar nem kell Enver pasakat kergetni kis bosszuert...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ormeny vagyok nem cigany csak hogy tesozzal engem.Gyerekkorom nagy reszet Budapesten toltottem igy tisztaban vagyok bizonyos szlengekkel.Az energiabiztonsag Torokorszag szamara is nagyon fontos.Ami esetleg marad az elerheto keves azeri gazbol azert lehet teperni majd,De a nagysagrend amit Azerbajdzsan nyujtani tud az jelenleg semmire sem eleg...Na most a vezetekrendszerek serulekenysegerol nem is beszeltem.Ma mar nem kell Enver pasakat kergetni kis bosszuert...
Szerinted neked válaszoltam ?
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 099
15 677
113
Szíptezsvírem az energia biztonság az országunknak sokkal fontosabb bármilyen vallásnál ! Ha ez újdonság akkor még igen fiatal vagy !

Ha az energiabiztonság olyan fontos lenne akkor nem a MET pénteket kellett volna szétlopni, hanem meg kellett volna építeni Paksot meg be kellett volna ruházni az energetikai beruházásokba.

Lehet játszani, hogy az energetikai beruházások fontosnak, csak akkor nem kell kereszténynek hazudni a kormányzást meg nem kell értékrendről papolni.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ez viszont szégyen. Ennyit a keresztény kormányról.
500 éve az oszmánok francia keresztény tüzérekkel lőtték a magyar várakat..

Genova meg volt,hogy hajókkal szállította át az oszmán sereget a balkánra, elárulva a Szentszék-Velence-Magyar Királyság szövetséget, miközben blokád alá kellett volna venniük kis-Ázsiát..

Semmit nem von le a kormány kereszténységéből ez a vétó...ez csak jelentéktelen formaság.
Az azeri - örmény konfliktusba meg nem kell oldalt választani,sem beavatkozni a humanitárius segítségnyújtást kivéve.

Isten, Haza, Család. Ez a fontossági sorrend.

Vannak még ilyen bárgyúan korlátolt meglátásaid?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 122
28 735
113
Ez viszont szégyen. Ennyit a keresztény kormányról.
1, Szerintem szankciózzuk meg az azeri gázt. Majd veszünk az USAtól LNGt, kell egy terminált építeni a Balatonra. Persze csakis a Strabag csinálhatja, nem ám a Lölő!

2, A Karabah a nemzetközi jog szerint ugyanolyan státuszú terület, mint a Donbasz. Na most az ukránokat támogatjuk, hogy "felszabadítsák" a Donbaszt, az azerieknek meg az anyjukat ugyanezért? Vagy fordítva, a donyecki oroszok legyenek szívesek dögöljenek meg csöndben, de az örményeknek joguk van az önállósághoz?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 099
15 677
113
500 éve az oszmánok francia keresztény tüzérekkel lőtték a magyar várakat..

Genova meg volt,hogy hajókkal szállította át az oszmán sereget a balkánra, elárulva a Szentszék-Velence-Magyar Királyság szövetséget, miközben blokád alá kellett volna venniük kis-Ázsiát..

Semmit nem von le a kormány kereszténységéből ez a vétó...ez csak jelentéktelen formaság.
Az azeri - örmény konfliktusba meg nem kell oldalt választani,sem beavatkozni a humanitárius segítségnyújtást kivéve.



Vannak még ilyen bárgyúan korlátolt meglátásaid?

Igen, és sajnos a magyarok protestáns fele az oszmánok oldalán harcolt.

Amúgy a szerbek is. A török martalócok jelentős része szerb volt.

A bárgyu meglátásom pedig egy erkölcsi alapvetés.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 099
15 677
113
1, Szerintem szankciózzuk meg az azeri gázt. Majd veszünk az USAtól LNGt, kell egy terminált építeni a Balatonra. Persze csakis a Strabag csinálhatja, nem ám a Lölő!

2, A Karabah a nemzetközi jog szerint ugyanolyan státuszú terület, mint a Donbasz. Na most az ukránokat támogatjuk, hogy "felszabadítsák" a Donbaszt, az azerieknek meg az anyjukat ugyanezért? Vagy fordítva, a donyecki oroszok legyenek szívesek dögöljenek meg csöndben, de az örményeknek joguk van az önállósághoz?

Akkor álljunk be Kína mögé és támogassuk a Tajvannal való egyesülést is, ill. szólítsuk fel az USA-t hogy vonuljon ki Észak-Szíriából ill. Guantanamo-ból.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Igen, és sajnos a magyarok protestáns fele az oszmánok oldalán harcolt.

Amúgy a szerbek is. A török martalócok jelentős része szerb volt.

A bárgyu meglátásom pedig egy erkölcsi alapvetés.
A protestánsok is keresztények...ebből is látszik, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítanak egyesek a vallásnak. Persze nyilván a legegyszerűbb vallásháborúnak címkézni egy konfliktust,amit nem ismerünk eléggé.

Az iszlám állam iszlám...mégis a muzulmán országoknak okozta a legtöbb kárt. Vagy a korábbi Iráni - szaúdi ellentét.

Nem gondolnám,hogy lehetne rangsorolni az isten-haza-család között...mind3 egyformán fontos egy egészséges értékrendű embernek.
És amikor a kormány azeri gázt vesz az energiabiztonság okán, azt azért teszi, hogy gondoskodjon a magyar lakosságról, nem azért, mert rosszat akar az örmény lakosságnak.