[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Mondjuk eddig úgy, hogy a Turkok oldalán létezik ilyen elvárás és a orményeknél ilyen félelem. Alijev pedig nagyon általánossan mondogatja folyton "Karabakh is Azerbaijan!", ami elvileg a Orményország déli részére is lehetne érteni. Ehez viszont optimálisan olyan reguláris háborút kellene robbantaniuk a két ország kozott (a mostani még csak proxynak számít), ahol Orményország lesz beállítva mind agreszor, és majd a Torokok lerohanhatják Jerevant és akár kényszeríthetik a teruletet Azereknek átadó bekeszerzodés aláírásához...
Azért a CSTO országoknak ehez lenne pár szavuk.
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk
W

Wilson

Guest
Egy orosz hír.

A török F-16-t észleltek Karabakh felett.





A Hegyi-Karabah égén valószínűleg többcélú török F-16-os vadászgépek láthatók. Ezt a WarGonzo projekt alapítója, Semjon Pegov háborús tudósító jelentette be.


A török harci repülőgépek átrepülése az NKR felett ugyanazon a napon történt, amikor Ilham Alijev azerbajdzsáni elnök interjúja során Ankara részvételét követelte Baku oldalán a hegy-karabahi konfliktusban. Pegov közvetlen kapcsolatot látott e két esemény között - véleménye szerint az azeri hatóságok, akik a török csapatok közvetlen részvételét követelték, így "letépték az összes maszkot".

Azerbajdzsán vezetője felszólította a török "partnereket", hogy aktívan vegyenek részt a hegyi-karabahi katonai konfrontációban Alijev TRT Haber török tévécsatornával készített interjúja során. Ugyanakkor Ilham Alijev „fontos szereplőnek” nevezte Ankarát a kaukázusi régióban, valamint az Örményországgal és Azerbajdzsánnal szomszédos államban. Az azeri elnök szerint Erdogan eddig csak erkölcsi támogatást nyújtott Bakunak. Nyilvánvaló, hogy a török harcirepüllők felbukkanása Karabah fölött Törökország aktívabb fellépéseiről tanúskodik Azerbajdzsán támogatása érdekében.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 308
14 052
113
Azért a CSTO országoknak ehez lenne pár szavuk.
Szavuk lehet, de milyenek a reális esélyeik? Egy ilyen méretú háborúba belerokkana, pláne ha a Pakik is odamennének pajszként és vinnének pár atomfegyvert is. Mert ha ebbe bele ménnének, akkor ugyan úgy nem félnének az orosz atomtól, mind az orosz hadseregtol. A orményország agreszorrá nyilvánítása elvileg némi egérutat jelentene Moszkva számára - kérdés, hogy használna e, vagy bele szálna, minimum konvenciális alapon - de az pokoli koltséges lenne...
 
  • Tetszik
Reactions: szarci1999

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
amugy lehet az ormenyek tenyleg elernek valamit.

nem is kell a ruszki hozza, par napja a szultan jol beszart a zsidokba...


ezek utan, total hulyek lesznek a zsidok ha besegitenek a szultan/azeri/muszlim haborukba
A zsidokkal regota nincs egyenesben. Volt egy kb 10 evvel ezelotti gyonyoru talalka ahol Erdogan valami 1-2 perc lehetoseget mig az izraeli elnok vagy 20-at kapott. Ezen Erdogan jogosan felhaborodva fogta magat es hazament. Aztan volt a torok onkenteses hajo a palesztinok fele valami alkalmi csetepate idejen amikor az izraeli kulonlegesek helirol megszalltak a teherhajot, asszem halott is volt. Szoval beserult a buszkeseg, es az oreg nem felejt szerintem, pedig akkoriban meg a torokok katonai tekintelye sehol sem volt, egy tok bekes cuki orszag voltak hirek elol eldugott Ali Akcakkal.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 518
93 755
113
Egy érdekes örmény katonai közlemény.

"Ma az Artsakh Köztársaság védelmi hadserege
taktikai trükköket alkalmazott a katonai front egyik legnehezebb szakaszán, az azerbajdzsáni egységekben a visszavonulás benyomását keltette. Az ellenség, megpróbálva gyorsan elfoglalni az örmény erők által elhagyott pozíciókat, csapdába került. Ezt követően egy erős tüzérségi tűzcsapás következtében az azeri egység nagy része megsemmisült. Több mint 200 meggyilkolt katonát hagyva a csatatéren, az ellenség rendezetlenül elmenekült.
[Az RA Honvédelmi Minisztériumának elnöke]"
Ha ez történt volna nem így adják ki a taktikájukat közleményben. Én úgy érzem és látom, kezd megtörni az örmény ellenállás, nem tudom mennyire nehéz a további terep, de folytatódhat az előrenyomulás.Az örmény közlemények egyre furábbak, ez sztem a zavart mutatja.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 308
14 052
113
és a mailjei közt egy fenyegető üzenetet Putyintól... :)
Baszki, ha csak az EU-ból próbálnánk meg kilépni, már azért lerohannának, mondván Paks-2t a magyar atombomba miatt építjük :D:D:D
Miért lerohanni? Az EU számára egy Hunxit tiszta haszon lenne a bajor cégek pedig elkoltoznének keletebre. :p És majd késobb újra belépnétek ... ;) (minimum BP és kornyéke).
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 308
14 052
113
Ha ez történt volna nem így adják ki a taktikájukat közleményben. Én úgy érzem és látom, kezd megtörni az örmény ellenállás, nem tudom mennyire nehéz a további terep, de folytatódhat az előrenyomulás.Az örmény közlemények egyre furábbak, ez sztem a zavart mutatja.
Talán nem is a terep nehézsége lenne akkora gond, mind elhagyni azt a rengeteg állást és aknamezót, melyek jobban segétik a védelmet, mind maguk a hegyek.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Miért lerohanni? Az EU számára egy Hunxit tiszta haszon lenne a bajor cégek pedig elkoltoznének keletebre. :p És majd késobb újra belépnétek ... ;) (minimum BP és kornyéke).
Hát persze... csak azt ne felejtsd el, hogy a Balkánt Európából értelmes keretek közt csak Magyarországon keresztül lehet elérni. Arról nem beszélve, hogy egy Huxit nyilván azonnal elvinné a nyugati multik adókedvezményét IS. ésatöbbi, ésatöbbi...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Egy érdekes örmény katonai közlemény.

"Ma az Artsakh Köztársaság védelmi hadserege
taktikai trükköket alkalmazott a katonai front egyik legnehezebb szakaszán, az azerbajdzsáni egységekben a visszavonulás benyomását keltette. Az ellenség, megpróbálva gyorsan elfoglalni az örmény erők által elhagyott pozíciókat, csapdába került. Ezt követően egy erős tüzérségi tűzcsapás következtében az azeri egység nagy része megsemmisült. Több mint 200 meggyilkolt katonát hagyva a csatatéren, az ellenség rendezetlenül elmenekült.
[Az RA Honvédelmi Minisztériumának elnöke]"
Ruszki taktika, valamire emlekeznek meg a tisztiiskolabol. Kerdes megtortent-e?
 
W

Wilson

Guest
Ruszki taktika, valamire emlekeznek meg a tisztiiskolabol. Kerdes megtortent-e?

Ha ez történt volna nem így adják ki a taktikájukat közleményben. Én úgy érzem és látom, kezd megtörni az örmény ellenállás, nem tudom mennyire nehéz a további terep, de folytatódhat az előrenyomulás.Az örmény közlemények egyre furábbak, ez sztem a zavart mutatja.


Jó kérdés,hogy ez mennyire tudatos ,szerintem simán elképzelhető,hogy fel kellett adniuk az állást vagy állásokat és az azeriek benyomultak az elhagyott állásokba és az örmények ezt látva tüzérségi csapást mértek rájuk,azok pedig ettől pánikszerűen elmenekültek.Tehát simán lehet,hogy nem volt tudatos hanem egy ad hoc megoldás volt.De persze az is elképzelhető,hogy tudatos taktika volt,már amennyiben megtörtént,mert ugye ezt az örmények állítják csak.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 009
1 609
113
Jó kérdés,hogy ez mennyire tudatos ,szerintem simán elképzelhető,hogy fel kellett adniuk az állást vagy állásokat és az azeriek benyomultak az elhagyott állásokba és az örmények ezt látva tüzérségi csapást mértek rájuk,azok pedig ettől pánikszerűen elmenekültek.Tehát simán lehet,hogy nem volt tudatos hanem egy ad hoc megoldás volt.De persze az is elképzelhető,hogy tudatos taktika volt,már amennyiben megtörtént,mert ugye ezt az örmények állítják csak.
Hát itt mindenki csak az ellent írtja, nekik alag van veszteség. Hogy mi a helyzet valóságban, az egyik fél sem mondja el a lakosságnak. Szerintem addig fog menni a harc, amig az azeriek kifuladnak, mert elméletben nekik nagyobbak a veszteségek, hisz ők a támadók (viszont ha sok támogatást kapnak a törököktől vagy máshonnan akkor felőrlik az örményeket, ekkor vagy belép örményország a háborúba és akkor a törökök is, vagy bukják a régiót.).
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and DTheo

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Ma 4. szer hívta Putyint Pasinjan a konfliktus kitörése óta.
120820191_2843187392447350_7543625245483193404_o.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Jó kérdés,hogy ez mennyire tudatos ,szerintem simán elképzelhető,hogy fel kellett adniuk az állást vagy állásokat és az azeriek benyomultak az elhagyott állásokba és az örmények ezt látva tüzérségi csapást mértek rájuk,azok pedig ettől pánikszerűen elmenekültek.Tehát simán lehet,hogy nem volt tudatos hanem egy ad hoc megoldás volt.De persze az is elképzelhető,hogy tudatos taktika volt,már amennyiben megtörtént,mert ugye ezt az örmények állítják csak.
Masodik vilaghaboruban is alkalmaztak mar a keleti fronton. De volt ilyen sziriaban meg az ukranoknal is.
 
W

Wilson

Guest
Hát itt mindenki csak az ellent írtja, nekik alag van veszteség. Hogy mi a helyzet valóságban, az egyik fél sem mondja el a lakosságnak. Szerintem addig fog menni a harc, amig az azeriek kifuladnak, mert elméletben nekik nagyobbak a veszteségek, hisz ők a támadók (viszont ha sok támogatást kapnak a törököktől vagy máshonnan akkor felőrlik az örményeket, ekkor vagy belép örményország a háborúba és akkor a törökök is, vagy bukják a régiót.).

Természetesen mind a két hadviselő fél vezetése győzelmi ódákat és az ellenség erősen eltúlzott veszteségeit kommunikálja a hátországa irányába.Az azerieknek biztosan nagy veszteségei vannak hiszen a jól kiépített állásokban beásott örményeket támadják,ráadásul jó néhány videón jól láthatóan meglehetősen ész nélkül támadtak és akkor még finoman fogalmaztam,az örményeknek pedig a drónok és a tüzérségi támadások okoztak érzékeny veszteségeket.Mindenesetre jelentős török támogatás nélkül az azeriek támadása már nem tart sokáig erre utal,hogy ma az azeri elnök egy interjúban felszólította Törökországot,hogy nyújtson tényleges támogatást az azerieknek a harchoz,mivel az azeri elnök eddig nekik csak elvi támogatást nyújtott,ami valljuk be a tények ismeretében egy meglehetősen vicces kijelentés az azeri elnöktől.