• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Megnézted azokat a filmecskéket? Ott mutatja. Kb. annyi az egész mint egy SMS.
Szerinted ez az egyszerű, én meg életemben nem küldtem még SMS-t, azt se tudom hogy kell (elolvasni tudom, de csak banki értesítések és reklámok jönnek rajta). Nehogy már ha valakivel valamit megbeszélnék, akkor majd fél óráig pötyögtessek meg ő is, ha nem fontos akkor békén hagyom, ha fontos akkor meg felhívom és megdumáljuk. Alapállásom: géppel nem tárgyalok (üzenetrögzítővel se) csak emberrel. Lehet hogy hülye vagyok de akkor is... :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Antigonosz mielőtt megérkezik, megáll a benzinkútnál és kirabolják. Mit fog Antigonosz csinálni?

Viszont ha leejti a telefont akkor elmegyünk a sarki telefonboltig és veszünk egy újat, mert a WeChat (ebből indúlt az egész beszélgetés) a leg gagyibb okostelefonon is fut, aztán kifizeti. De ha kirabolják akkor addig nem lesz pénze míg vissza nem szerzi.
Jól hangzik, de hogy veszel másik telót a leejtett helyett ha csak azzal tudnál fizetni a telóért is?!! :)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A készpénzt egyébként a bankok azért nem szeretik mert nagyon-nagyon drága kezelni.
Nem is szándékoztam anno a bankra bízni a fizetésem (három kölyök mellett volt azt mire költeni), de a munkaadóm szóban közölte, hogy ha nem nyitok bankszámlát hónap végéig akkor ki leszek rúgva. Nyitottam, és attól kezdve örülhettem, hogy a fizetésem egy részét szándékom ellenére lenyúlja a bank. Az eljárásról megkérdeztem egy jogászt, aki szerint ez a zsarolás klasszikus esete (valakit hátrányos helyzetbe hozással fenyegetve szándéka ellenére kényszeríteni valamire), de csak akkor tehetek feljelentést ha ezt bizonyítani tudom. Hát a szóbeli közlést nehezen tudtam volna bizonyítani. Rákérdeztem egy bankos ismerősömre is hogy is volt ez az akció (hobbimnak köszönhetően a rendőrtől kezdve az asztaloson át a diplomatáig és a bankig is vannak személyes kapcsolatok), és a komám közölte, hogy a munkaadók szövetsége megegyezett erről a bankszövetséggel.... demokratikusan...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Szerinted ez az egyszerű, én meg életemben nem küldtem még SMS-t, azt se tudom hogy kell (elolvasni tudom, de csak banki értesítések és reklámok jönnek rajta). Nehogy már ha valakivel valamit megbeszélnék, akkor majd fél óráig pötyögtessek meg ő is, ha nem fontos akkor békén hagyom, ha fontos akkor meg felhívom és megdumáljuk. Alapállásom: géppel nem tárgyalok (üzenetrögzítővel se) csak emberrel. Lehet hogy hülye vagyok de akkor is... :)

Hát nem nehezebb mint ide kommentet írni.

Jól hangzik, de hogy veszel másik telót a leejtett helyett ha csak azzal tudnál fizetni a telóért is?!!

Kártyával. Azt rendeled a telefonhoz. Nincs kártyád, nincs telefonos fizetés.

Nem is szándékoztam anno a bankra bízni a fizetésem (három kölyök mellett volt azt mire költeni), de a munkaadóm szóban közölte, hogy ha nem nyitok bankszámlát hónap végéig akkor ki leszek rúgva. Nyitottam, és attól kezdve örülhettem, hogy a fizetésem egy részét szándékom ellenére lenyúlja a bank. Az eljárásról megkérdeztem egy jogászt, aki szerint ez a zsarolás klasszikus esete (valakit hátrányos helyzetbe hozással fenyegetve szándéka ellenére kényszeríteni valamire), de csak akkor tehetek feljelentést ha ezt bizonyítani tudom. Hát a szóbeli közlést nehezen tudtam volna bizonyítani. Rákérdeztem egy bankos ismerősömre is hogy is volt ez az akció (hobbimnak köszönhetően a rendőrtől kezdve az asztaloson át a diplomatáig és a bankig is vannak személyes kapcsolatok), és a komám közölte, hogy a munkaadók szövetsége megegyezett erről a bankszövetséggel.... demokratikusan...

Ha egy kicsit jól akarsz járni, vagy enyhíteni a "károdon" akkor vásárlásnál használd a kártyát. Ekkor a kezelési költséget az üzletet terhelin, nem téged.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azt is vedd figyelembe, ha egy cég készpénzben akarja kifizetni a dolgozóit, akkor pénztárt kell üzemeltetnie, páncélszekrénnyel, speciálisan kialakított szobával és pénztárossal, valamint meg kell szervezni a pénzszállítást a bank és a cég között.
Nem fognak azért felvenni egy extra embert, hogy csak téged kp-ben fizessenek ki.
A KP rohadt drága. Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ha egy kicsit jól akarsz járni, vagy enyhíteni a "károdon" akkor vásárlásnál használd a kártyát. Ekkor a kezelési költséget az üzletet terhelin, nem téged.

Nincs ingyen ebéd, beépítik a kezelési költséget az árakba.... :)
Egyébként ma már nem érdekel mert felnőttek a gyerekek, nincsenek "károk" és filléres gondok, de akkor nagyon hiányzott az a pénz is.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Azt is vedd figyelembe, ha egy cég készpénzben akarja kifizetni a dolgozóit, akkor pénztárt kell üzemeltetnie, páncélszekrénnyel, speciálisan kialakított szobával és pénztárossal, valamint meg kell szervezni a pénzszállítást a bank és a cég között.
Nem fognak azért felvenni egy extra embert, hogy csak téged kp-ben fizessenek ki.
A KP rohadt drága. Ennyi.
Nem kellett volna senkit se felvenni, mert addig kp.-ban adták a fizetést, és nem is lett több a fizu azzal hogy megspóroltak egy csomó pénzt, viszont maguknak spórolták meg a költségeket de velem fizettették meg a bankszámlát.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Nincs ingyen ebéd, beépítik a kezelési költséget az árakba.... :)
Egyébként ma már nem érdekel mert felnőttek a gyerekek, nincsenek "károk" és filléres gondok, de akkor nagyon hiányzott az a pénz is.

A készpénz sem volt ingyen. Annak is voltak költségei, csak ott "mandínerből" fizettedd az dódon keresztül.

Nem kellett volna senkit se felvenni, mert addig kp.-ban adták a fizetést, és nem is lett több a fizu azzal hogy megspóroltak egy csomó pénzt, viszont maguknak spórolták meg a költségeket de velem fizettették meg a bankszámlát.

A megspórolt pént meg lehet, hogy elitták, vagy elvakációzták valahol. De azzal is valaki jól járt (mondjuk nem te).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A készpénz sem volt ingyen. Annak is voltak költségei, csak ott "mandínerből" fizettedd az dódon keresztül.



A megspórolt pént meg lehet, hogy elitták, vagy elvakációzták valahol. De azzal is valaki jól járt (mondjuk nem te).
Én is így gondoltam, akkori munkaadóm Rt. volt, nyugati multi, így tudtam merre folyik a mani. Oda, ahonnan a Coca Cola folyt ide...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 335
68 612
113
Azt is vedd figyelembe, ha egy cég készpénzben akarja kifizetni a dolgozóit, akkor pénztárt kell üzemeltetnie, páncélszekrénnyel, speciálisan kialakított szobával és pénztárossal, valamint meg kell szervezni a pénzszállítást a bank és a cég között.
Nem fognak azért felvenni egy extra embert, hogy csak téged kp-ben fizessenek ki.
A KP rohadt drága. Ennyi.
Dolgoztam olyan helyen ahol így volt. Igaz a helyi takarék egyik alkalmazottja caplatott át heti 2-3 alkalommal 4 órára. A pénzt is gyalogosan cipelte úgy 1km-ről. Fizetést, fizetéselőleget,befizetést,meg úgy általában a takarék szolgáltatások nagy részét megoldotta. Így jó volt mindenkinek, a dolgozónak mert nem kellettek kártyával szaladgálnia, bogarásznia. A takaréknak meg szintén mert volt kb 300+ ügyfél.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
És gondolt el, hogy mennyibe kerülhetett annak a helyi takaréknak csak a léte?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 964
113
És gondolt el, hogy mennyibe kerülhetett annak a helyi takaréknak csak a léte?
Egy háromszáz dolgozót foglalkoztató cég folyószámlájának vezetéséért még le is megy hídba, a takarék fiókjának vezetője. Azonkívül minden lehetőséget megragad, hogy magánál tartsa azt a céget , nehogy más pénzintézetet válasszon. Egy ekkora cég számlájának vezetése nem kis jövedelmet hoz egy takaréknak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
De mindenki aki készpénzben kapta a fizuját abba a hiszemben van, hogy "ingyen" volt.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nincs ingyen ebéd, beépítik a kezelési költséget az árakba.... :)
Egyébként ma már nem érdekel mert felnőttek a gyerekek, nincsenek "károk" és filléres gondok, de akkor nagyon hiányzott az a pénz is.
Én nem vettem át a bankban a bankkártyámat. Legalább azzal nem tudtak lehúzni. Sok munkatársamnak tünt el róla pénze. A nagyfőnöknek pl az összes:p. Felnőtt a gyerek, abba is hagytam a munkát. A bank meg baszogat, hogy ennyivel meg ennyivel tartozom nekik, a nem használt bankszámlám miatt.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
bemész a bankba, sorba állsz, és fölveszed.
A munkaidőm akkortájt (évekig) heti 6x12 óra volt (min), ehhez sajnos akkoriban a lakóhelyemen létező két bank közül egyik se volt hajlandó igazodni. Ráadásul még ha sikerülne is, az a módszer sincs ingyen.