• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Tegnap linkeltem angolul, most itt a magyar változat
Kellemetlen hírt kapott a Qualcomm: jön a Pinecone CPU
http://hvg.hu/tudomany/20170208_xiaomi_pinecone_chipkeszlet_10nm_technolgia
Azon túl, hogy ez is ugyan arról a hírről ír, mint amit linkeltél angolul tegnap, sok köze nincs a két anyagnak egymáshoz, itt szó sincs arról hogyan próbálják megoldani a beszállítói lánc simábbá tételét, a 2014 es Pinecone felvásárlás/beolvasztás után, és hogy ez milyen tech. veszélyeket tartogathat, mivel a high end szektorban eddig azért a Xiaomi cégcsoportnak nincs olyan tapasztalata, mint mondjuk a többi versenytársnak.

Kiderül ez is nemsokára, hogy megy e a 100% Kínai cégeknek az innováció, mert itt úgy tűnik, már maguktól akarnak valami nagyot gurítani, és a High End vonalon előzi a Tajvani, és az USA chippeket.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Kiderül ez is nemsokára, hogy megy e a 100% Kínai cégeknek az innováció, mert itt úgy tűnik, már maguktól akarnak valami nagyot gurítani, és a High End vonalon előzi a Tajvani, és az USA chippeket.

Hát a szuperszámítógépüknél valamit azért sikerült behozni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Hát a szuperszámítógépüknél valamit azért sikerült behozni.
Mondom, figyelem őket. Eddig cpu-t vettek, de a körítést a smartphone piacon olyan ár/érték aránnyal szállították, hogy az félelmetes. Szerintem ez most azért bonyolultabb lesz, de ha saját pénzt kéne rátegyek, rájuk fogadnék. Én nem nézem le őket, brutál kapacitás van abban az országban, nem csak gyártás, de szürkeállomány szinten is...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Azt a dokufilmet Shenzenről megnézted? Meg kéne mutatni Trumpnak is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Azt a dokufilmet Shenzenről megnézted? Meg kéne mutatni Trumpnak is.
Tudja Ő azt nagyon jól, hogy Kína a fő ellenlábas, nem kell neki mutogatni a leginkább fejlett, leggyorsabban fejlődő városokat, csak rontana a helyzeten. Szerintem bár ti faszkalapnak tartjátok ezt az embert, igazi hazafi, aki szeretné amennyire lehet valóban naggyá tenni amerikát megint. Ez pedig Kína-USA gazdasági háborút jelent, minimum, úgy, hogy nem lehet annyira filantróp, hogy minden csóró unokatestvér mexikóit a nyakába vesz. Egyébként szerintem vesztésre állnak, de az USA-nak most nála jobb esélye nincs. Talán Bernie, de tartok tőle, hogy Ő is puhapéló lett volna hozzá, hogy elég mélyen belenyúljon a szarba a valódi problémák megnevezésénél, és nem mert volna elég korrekciót végrehajtani.

Meglájtuk Trump mester mit alkot...
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
A hazafiság, nem mentség. Hitler is nagyon nagy hazafi volt, aki Németországot szerette volna naggyá tenni...
A Szhenzenes dokufolmben nem a város a lényeg, hanem a benne zajló innovásiós folyamatok ami a hardvereket illeti. Rengeteg európai cég ott fejleszt, mert a fejlesztési idő szinte harmada mint amit otthon tudnának produkálni. Ez meg főleg annak köszönhető, hogy egy rakás alkatrész készen beszerezhető szinte végtelen változatban.
Megkeresem és beteszem még egyszer.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
A hazafiság, nem mentség. Hitler is nagyon nagy hazafi volt, aki Németországot szerette volna naggyá tenni...
A Szhenzenes dokufolmben nem a város a lényeg, hanem a benne zajló innovásiós folyamatok ami a hardvereket illeti. Rengeteg európai cég ott fejleszt, mert a fejlesztési idő szinte harmada mint amit otthon tudnának produkálni. Ez meg főleg annak köszönhető, hogy egy rakás alkatrész készen beszerezhető szinte végtelen változatban.
Megkeresem és beteszem még egyszer.

Egyelőre azért ha egy szinten említed Hitlerrel, TE nem vagy moderátornak való egy biztpolban is érdekelt honlapon, már bocsáss meg...

Jelenleg ott tartunk, hogy ez az ember megnyerte az amerikai választásokat, ezen kívül voltak-vannak vitatható döntései, de nem támadta meg a fél világot, és nem írtott ki millió szám embereket származási alapon...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ez egy hasonlat volt. A hazaszeretetet nem tarthatod magad elé mint egy pajzsot és rejtőzködhetsz mögéje ha ökörségeket csinálsz. De a kedvedért egy másik példa: a baderisták sem bújhatnak a hazafiság mögé ha atrocitásokat követnek el és folytathatnánk.
Visszatérve Trumpra, ő sem magyarázhatja a bizonyítványát hazaszeretettel, ha az államok meggyengülve jönnek majd ki egy kereskedelmi háborúból Kínával.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Ez egy hasonlat volt. A hazaszeretetet nem tarthatod magad elé mint egy pajzsot és rejtőzködhetsz mögéje ha ökörségeket csinálsz. De a kedvedért egy másik példa: a baderisták sem bújhatnak a hazafiság mögé ha atrocitásokat követnek el és folytathatnánk.
Visszatérve Trumpra, ő sem magyarázhatja a bizonyítványát hazaszeretettel, ha az államok meggyengülve jönnek majd ki egy kereskedelmi háborúból Kínával.

Ez egy NAGYON SZAR hasonlat volt, lássuk be, próbálj objektív maradni amennyire lehet...

Nyilván nem mentség mindenre a hazaszeretet. Az államok meg mindenképpen gyengülni fog, akárki az elnök, és akármit csinál, Kínához képest/és abszolútban is. Abban már lehet vitázni, hogy a Hillary vonal jobb lett volna, vagy sem az USA-nak, mert szerintem hogy a világnak NEM, az biztos. Én a kettő közül örülök hogy Trump MESTER nyert.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Nem Trump volt Hitlerrel összehasonlítva...
Szerintem minél több és több realitásba ütközik annál inkább csicskul majd be.
Itt a dokufilm amiről beszéltem
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Törvényszerűen muszáj lesz neki egy kicsit "becsicskulni" előbb vagy utóbb néhány dologban. Az irány amit csinál, nekem tetszik, ha USA választó lennék, rá tettem volna én is egy olyan X-et, átszakad a papír.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 244
12 616
113
Amíg nem hullik le egyik sem "véletlen hajtómű robbanásban", vagy "baráti tűzben" addig nincs baj. A szokásos geopolitikai erőfitogtatás.
ütközés már volt valamikor 96 után valamikor a kínai pilóta meghalt az USA tengeri felderítőgép kényszer leszállt Kínában (ládában csavarjaira szétszedve adták vissza) volt is nagy balhé belőle a végén arcvesztéses bocsánatkéréssel az usákok részéről majd ezután egy Antonovval vitték amerikásba a repcsit a kíniak:)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
De igen. :D Csak megvaltozott az allaspontod amiota Trump felhivta a kinai elnokot es szivelyesen elbeszelgettek. Allitolag majdnem verszerzodest is kotottek. :p
Most akkor nyugalom van? Orom es boldogsag? ;)

Szerintem nem létezett jó választás, amolyan lose-lose szitu volt.
Egyelő kivárok és kíváncsian szemlélem a fejleményeket.
Mjacksonpopcorn.gif