Azt az észrevételt tenném hozzá, hogy a fejlett országokban úgy tudnak több pénzt költeni szolgáltatásokra az emberek, hogy alacsonyabb életminőségen élnek.
Ebben nem tudok állást foglalni viszont a várható élettartam ezekben a fejlett országokban jóval magasabb mint a kevésbé fejlettekben.
másrészt nem is marad rá pénzük, mert fizikai dolgok HELYETT szolgáltatásokra költik.
Ez viszont igaz, de szerintem azért, mert kényelmes.
Mielőtt bármit mondanál, légyszi ezt a filmecskét nézd végig
Kezdjük egy kis filozófiával. A fizikai dolgok amiket birtokolsz ugyanolyan hatással birtokolnak téged is. Maradva a bicikliknél két eset lehetséges. Megveszel egy biciklit ami egy fizikai dolog és teljes egészében birtokolod. Viszont a biciklid is birtokolni fog téged, mivel helyet kell biztosíts számára a lakásodban/udvarodban, szervizelned kell, vigyáznod kell rá. Bárhol hagyod meg kell bizonyosodj róla, hogy remélhetőleg nem lopják el. Ugyanoda utána kell menned, ha újból használni akarod.
VAGY!!!
Egy biciklikölcsönző szolgáltatásra költöd a pénzed. Az a bicikli nem a tied, csak arra a rövid időre míg bérled. Csak abban az időintervallumban kell megvigyázd, amíg használod. Ott hagyon ahol akarod, és mivel jó a szolgáltatás, bárol is legyél a városban pár lépésre fogsz találni szabad biciklit.
És végül megteheted mindkettőt. Szeresz sportolni és hétvégén elmész biciklitúrára a saját szeretett bringádal. Viszont a városlakók legnagyobb részének elképzelhető, hogy bőven megfelel majd a szolgáltatás.