• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Dec. 22-én volt 139 halott a Gázai bevonulás óta.


Global Times-on a kínaiak már egy hónapja 1200-at írtak.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 482
113
Az erkölcsi huzavona szerintem a zsidókNAK szól, akik könnyes szemmel sohatöbbéznek nekünk pár évtizede a gettófalakra, másodrendűségre, kiszolgáltatottságra, szabadon írtásra. Mégha nem is lenne történelmi az ellenérzés velük szemben, pusztán erre alapozva lehet ezt gyömöszölgetni a torkukba. :rolleyes:
Persze értem én ezt is, a világháború óta ment ez, és minden egészséges nemzeti reakcióra ment az hogy "jaj jönnek a nácik" és most kitermelték saját maguk ellen azt a nyugati csőcseléket akik már nyíltan támadják a zsidókat is, szerintem ez már bőven az a hosszúcici amit nyeldekelhetnek.
Ja,tegnap is szóltak,hogy menjenek Rafahba,mert bombázni fognak. És tényleg bombáztak. Csak éppen Rafahot. Dzsingisz,meg Timur elég korai hasonlat,mert azóta mintha kissé más időket írnánk.
Nem tudom mi igaz és mi nem, egyszerűen nem akarom elhinni hogy ha a népirtás a cél akkor ilyen eszközpark mellet miért kell ilyen nyakatekert megoldásokat választani, sokszor propagandatéren is egyszerűbb lenne az egyszerű megoldás.....

1998-99 Koszovó? 1994 Ruanda? 2017 Mianmar? Mond miben változott az ember? Nem eszik, nem iszik, nem szexel, nem akar többet, nem gyűlöl, nem szeret? Nem, szó sincs erről, csak a nyugat elég erős volt hogy saját értékrendjét ráerőltesse a világra gazdasági haszna mellet de rövidlátóan, közben ez az értékrend belülről meggyengítette és most a világ ott van hogy lehet eldobja majd ezt az értékrendet.... nem lesz egy szép világ de ez az emberi természet valódi arca. A jog alapja az erő, hogy az erővel mit kezdenek annak birtokosai az a másik dolog, nem mindig az emberbaráti szeretet fog érvényesülni.

Amúgy mindegy, nekem annyit nem ér hogy ezen vitázzak, ez az én világnézetem, lehet hogy primitív, és érzéketlen, de ez van, legalább nem álszent.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Palesztin veszteségre 20000-et hozott (civil és katona összesen), kiemelve, hogy a légierő által végrehajtott terrortámadások romjai alatt még több ezer hulla lehet akikről nem tudnak.
1200 halott izraeli terroristát írtak.
A terrortámadás az így vicceske LoL
Meg a palesztinok nyilván katonák :D De legalább tudni, hogy az objektivitásra is ennyire fog törekedni a cikk...
Mindenesetre a szföldi hdm kezdete óta 139 hősi halott katona van.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A terrortámadás az így vicceske LoL
Meg a palesztinok nyilván katonák :D De legalább tudni, hogy az objektivitásra is ennyire fog törekedni a cikk...
Mindenesetre a szföldi hdm kezdete óta 139 hősi halott katona van.

Peking nem rejtette soha véka alá, hogy szerinte Izrael egy terrorista állam.
Október 8-án megmondták: akkor lesz béke ha Palesztina független és szabad lesz.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 622
17 960
113
A terrortámadás az így vicceske LoL
Meg a palesztinok nyilván katonák :D De legalább tudni, hogy az objektivitásra is ennyire fog törekedni a cikk...
Mindenesetre a szföldi hdm kezdete óta 139 hősi halott katona van.
Azt nem találom,hogy hány katona halt meg október7-től, a tényleges harcokig.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 622
17 960
113
Persze értem én ezt is, a világháború óta ment ez, és minden egészséges nemzeti reakcióra ment az hogy "jaj jönnek a nácik" és most kitermelték saját maguk ellen azt a nyugati csőcseléket akik már nyíltan támadják a zsidókat is, szerintem ez már bőven az a hosszúcici amit nyeldekelhetnek.

Nem tudom mi igaz és mi nem, egyszerűen nem akarom elhinni hogy ha a népirtás a cél akkor ilyen eszközpark mellet miért kell ilyen nyakatekert megoldásokat választani, sokszor propagandatéren is egyszerűbb lenne az egyszerű megoldás.....

1998-99 Koszovó? 1994 Ruanda? 2017 Mianmar? Mond miben változott az ember? Nem eszik, nem iszik, nem szexel, nem akar többet, nem gyűlöl, nem szeret? Nem, szó sincs erről, csak a nyugat elég erős volt hogy saját értékrendjét ráerőltesse a világra gazdasági haszna mellet de rövidlátóan, közben ez az értékrend belülről meggyengítette és most a világ ott van hogy lehet eldobja majd ezt az értékrendet.... nem lesz egy szép világ de ez az emberi természet valódi arca. A jog alapja az erő, hogy az erővel mit kezdenek annak birtokosai az a másik dolog, nem mindig az emberbaráti szeretet fog érvényesülni.

Amúgy mindegy, nekem annyit nem ér hogy ezen vitázzak, ez az én világnézetem, lehet hogy primitív, és érzéketlen, de ez van, legalább nem álszent.
Még a nyugati sajtó is lehozta a trükköt. Amúgy egy Debrecen nagyságú területről beszélünk,ahol több,mint 2 millió ember él. Számolj mondjuk népsűrűséget,és máris tisztább lesz a kép. De csak akkor,ha megpróbálsz elfogulatlan lenni.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 482
113
Még a nyugati sajtó is lehozta a trükköt. Amúgy egy Debrecen nagyságú területről beszélünk,ahol több,mint 2 millió ember él. Számolj mondjuk népsűrűséget,és máris tisztább lesz a kép. De csak akkor,ha megpróbálsz elfogulatlan lenni.
Éppen ez az, hogy kb 2 hete olvastam hogy 50000 tonna amerikai bombát dobtak a zsidók az övezetre a buli kezdete óta, most hogy sajátjuk mennyi van, és mástól mennyit szereznek nem tudom.
Viszont 2,4 millió ember él 365 km2 en, ami 365000000m3, persze nem az egész terület beépített de nagy része, egy mark82 bomba halálos megsemmisítési terültére az internet azt írja 2400m2 ez kb 250 kg, gondolom városi környezetben nem 2400 hanem kevesebb. Nyilván millió tényező van ami befolyásolja de kb csak ezzel a fél övezetet le lehetne radírozni amit kb meg is tettek, de pont ez az amiért én azt mondom nem embert ölni a fő céljuk, mert 6500 ember / km2 a népsűrűség..... gondoljunk bele ha mondjuk egy mentési területet, segélyosztást, vízvételi helyet bombáznának önmagában egy helyen annyi embert ölnének meg mint így naponta, elég visszaemlékezni az esküvői mentek lebombázására szaudiak amerikaiak által.... és akkor a tüzérséget és egyebet nem is számoltuk bele.
Ha valaki ölni akar akkor egy kővel is megtudja tenni, ruandában sem használtak túl kifinomult eszközöket, szóval igen zsidó oldalt támogatom, és faszság lenen azt állítani hogy jaj vigyáznak az arabokra mint a szemük fényére, de ha itt igazi népirtás lenne a cél akkor október óta nem 20-30 ezer halott lenne mindenestől.
Nyilván valóan 2,4 millió ember leölése manapság még nem fér bele, ezért nekik az is jó ha átmennének Egyiptomba úgy kb mindenki mint ahogy karabahban történt, és megvalósulna az etnikai tisztogatás.

Szerintem nem érted meg én min lovagolok ennyit, de nem tudom hogy kéne magyaráznom. Tömören összefoglalva a bevetett eszközökhöz képest ilyen körülmények között az én számításom szerint több halottnak kéne lenni ha nem akarnák elkerülni a túl nagy mészárlást.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 622
17 960
113
Éppen ez az, hogy kb 2 hete olvastam hogy 50000 tonna amerikai bombát dobtak a zsidók az övezetre a buli kezdete óta, most hogy sajátjuk mennyi van, és mástól mennyit szereznek nem tudom.
Viszont 2,4 millió ember él 365 km2 en, ami 365000000m3, persze nem az egész terület beépített de nagy része, egy mark82 bomba halálos megsemmisítési terültére az internet azt írja 2400m2 ez kb 250 kg, gondolom városi környezetben nem 2400 hanem kevesebb. Nyilván millió tényező van ami befolyásolja de kb csak ezzel a fél övezetet le lehetne radírozni amit kb meg is tettek, de pont ez az amiért én azt mondom nem embert ölni a fő céljuk, mert 6500 ember / km2 a népsűrűség..... gondoljunk bele ha mondjuk egy mentési területet, segélyosztást, vízvételi helyet bombáznának önmagában egy helyen annyi embert ölnének meg mint így naponta, elég visszaemlékezni az esküvői mentek lebombázására szaudiak amerikaiak által.... és akkor a tüzérséget és egyebet nem is számoltuk bele.
Ha valaki ölni akar akkor egy kővel is megtudja tenni, ruandában sem használtak túl kifinomult eszközöket, szóval igen zsidó oldalt támogatom, és faszság lenen azt állítani hogy jaj vigyáznak az arabokra mint a szemük fényére, de ha itt igazi népirtás lenne a cél akkor október óta nem 20-30 ezer halott lenne mindenestől.
Nyilván valóan 2,4 millió ember leölése manapság még nem fér bele, ezért nekik az is jó ha átmennének Egyiptomba úgy kb mindenki mint ahogy karabahban történt, és megvalósulna az etnikai tisztogatás.

Szerintem nem érted meg én min lovagolok ennyit, de nem tudom hogy kéne magyaráznom. Tömören összefoglalva a bevetett eszközökhöz képest ilyen körülmények között az én számításom szerint több halottnak kéne lenni ha nem akarnák elkerülni a túl nagy mészárlást.
Oké most már minden tiszta. Kizárólag a benned lakozó humanista kevesli a halottakat.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 526
68 051
113
Oké most már minden tiszta. Kizárólag a benned lakozó humanista kevesli a halottakat.
@Morishima minden esetben pragmatikus álláspontot képvisel. Nem fogja tutjgatni a gyengébbet, hiszen az erősebb egyértelműen érvényre fog jutni. De attól még érti amit bármelyikünk mond, csak max. megvonja a vállát.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Oké most már minden tiszta. Kizárólag a benned lakozó humanista kevesli a halottakat.
Plusz: ha a terület kipurgálása lenne a cél, akkor nem szólították volna fel 1x,2x,3x, sokszor a terület lakosságát
az evakuálásra, nem kopogtattak volna a nagy csapások előtt gyengébb töltettel -jelzésnek, nem szórólapoztak volna stb.
Ez szerintem bőven több, mint amit bármelyik hadsereg eddig megtett volna az ellenség civiljeiért.
Még a hirtelen fontossá lett hadijog (érdekes, az ukránosban engem hülyéztetek le amikor jöttem vele...) sem ír elő ilyeneket.
Az, hogy a szerencsétlenek nem éltek vele, vagy nem hagyták őket a 'vezetőik' élni, az meg sajnálatos.
De a Tzahalnak Izraelt és állampolgárait kell megvédeni.
Ja, meg nyilván az is a közismert zsidó gonoszság eklatáns példája, hogy a saját katonák élete kockáztatásával
vittek be a palesztin kórházba üzemanyagot /mert az ottanit a hamasz elvette/, meg inkubátorokat...
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 622
17 960
113
Plusz: ha a terület kipurgálása lenne a cél, akkor nem szólították volna fel 1x,2x,3x, sokszor a terület lakosságát
az evakuálásra, nem kopogtattak volna a nagy csapások előtt gyengébb töltettel -jelzésnek, nem szórólapoztak volna stb.
Ez szerintem bőven több, mint amit bármelyik hadsereg eddig megtett volna az ellenség civiljeiért.
Még a hirtelen fontossá lett hadijog (érdekes, az ukránosban engem hülyéztetek le amikor jöttem vele...) sem ír elő ilyeneket.
Az, hogy a szerencsétlenek nem éltek vele, vagy nem hagyták őket a 'vezetőik' élni, az meg sajnálatos.
De a Tzahalnak Izraelt és állampolgárait kell megvédeni.
Ja, meg nyilván az is a közismert zsidó gonoszság eklatáns példája, hogy a saját katonák élete kockáztatásával
vittek be a palesztin kórházba üzemanyagot /mert az ottanit a hamasz elvette/, meg inkubátorokat...
Menten sírva fakadok.