• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 206
9 341
113
Kb 20-30% a baráti tüzes esetek aránya egy modern konfliktusban, általában. Ha jól rémlik.
A cca.180 halott -bár sok- meg nézd meg hogyan aránylik a semlegesített sok ezer terroristához.
Szvsz elég jó arány, főleg például Ukrajnához.
Egyébként ez a bevonulás óta, vagy Okt.7-e óta? Mert azon a hétvégén sok terrorista vett
fel IDF egyenruhát, így azért hatványozottan benne van, hogy arra is lőttek, akire nem kellett volna.
De mindennek semmi köze ehhez a videóhoz. Úgyhogy kérlek legyél fair és arra reagálj.
DE jó, hogy újra itt vagy, a 20-30%-on jót nevettem. Mint a régi szép időkben :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Borzasztóan sok a sebesültjük. Az az elenyésző veszteség arányiban sokszorosa az ellenség létszámához viszonyítva.
Erre mondtam minap, hogy ha nem kéne figyelni a kényes nyugati hírfogyasztókra és választópolgárokra,
meg kevesebb humanizmus szorult volna a Tzahalba, akkor kevesebb lenne a veszteség.
Itt meg jogosan jöhetnének a palik lemészárlásával. Gáza egy szar hely. Tény.
És mindezt úgy, hogy az IDF az erre a harcra szerintem legjobban -személyileg és technikailag- felkészített hadsereg.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Erre mondtam minap, hogy ha nem kéne figyelni a kényes nyugati hírfogyasztókra és választópolgárokra,
meg kevesebb humanizmus szorult volna a Tzahalba, akkor kevesebb lenne a veszteség.
Itt meg jogosan jöhetnének a palik lemészárlásával. Gáza egy szar hely. Tény.
És mindezt úgy, hogy az IDF az erre a harcra szerintem legjobban -személyileg és technikailag- felkészített hadsereg.
Ezt a humanizmust inkább ne erőltessük,de mivel évtizedekig ezt a harcmodort kellett űzniük,van benne jó adag tapasztalat.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
740
2 593
93
Világgazdaság: Az izraeliek alig több mint tizede szeretné Netanjahut elnöknek a háború után

..."Az Israel Democracy Institute (IDI) által végzett közvélemény-kutatásban a megkérdezettek 56 százaléka szerint a katonai offenzíva folytatása a legjobb módja a túszok visszaszerzésének, míg 24 százalékuk egy csereügyletre gondolt, amely több ezer palesztin fogoly szabadon bocsátásával járna.
A közvélemény-kutatás szerint azonban mindössze 15 százalékuk szeretné, hogy Netanjahu miniszterelnök maradjon, ha a háború véget ér.
Politikai riválisa és jelenlegi háborús kabinettársa, a centrista Benny Gantz az interjúalanyok 23 százalékának támogatását nyerte el. Körülbelül 30 százalékuk nem jelölt meg előnyben részesített vezetőt.
A közvélemény-kutatást 746 válaszadó körében végezték december 25. és 28. között, 95 százalékos megbízhatósági szinttel – közölte az IDI. Egy korábbi, decemberi IDI közvélemény-kutatás szerint az izraeliek 69 százaléka gondolta úgy, hogy választásokat kell tartani, amint a háború véget ér. Netanjahu múlt szombaton azt mondta, még hónapok telnek el a győzelemig. Az egymást követő felmérések szerint népszerűsége meredeken csökkent a Hamász októberi meglepetésszerű támadása óta, amely Izrael 75 évének leghalálosabb napjához vezetett."...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 162
23 355
113
Ab start feltételezed, hogy valid a videó. Szerintem meg nem az. Ennyike.
De mondom harmadszorra is: ha valaki megmutatja a vágatlan interjút vagy egy mérvadó oldalra egy linket,
akkor revideálom az álláspontom. Addig csak egy szarul vágott, összeollózott valami.



Statisztika. Lehet utánanézni. Egyébként a Desert Storm-ban is 20+ % volt.

Hívd fel bázzzzeg aztán kérdezd meg: +972 52 677 4572. Cellcom előfizető az ezredikes… :D
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 829
113
Az tóvám, hogy ma reggel olvastam...asszem a klotyón, de nem biztos, lehet itt bent, bár ez annyira nem fontos információ a jellegét tekintve, hogy a napokban napvilágot látott izraeli vezető tisztségviselők kérését nem támogatja az usa, hogy telepítsék ki mind a 2 millió palesztínt a Sínai félszigetre, vagy bárhova, (gondolok itt a még meg nem épült holdbázisra, esetleg Starshippel kilőni őket a marsra és építsenek vmit maguknak). Izrael erre azt nyilatkozta, hogy majd úgy csinálják, ahogy jó nekik. Nem is hiszem, hogy az usa, egyébként ezeket komolyan vartyogja... Csak kifelé szól a sajtónak....pont lexarják ezek, dehát választások is lesznek. Amúgy kíváncsi vagyok mi lesz azzal a 2 milka menekülttel??? Ugyanis szó szerint nincs hova menniük! Azt hiszem kb 1,3 milla fő lakhelyét bombázgatták le a rejtett erőforrások...jaj nem bocs... isten kiválasztott népe. Nem hiszem hogy a maradék megkímélődik... A világ legnagyobb sátortábora lesz? Vagy az ENSZ átveszi őket és elosztja nekünk őket?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az tóvám, hogy ma reggel olvastam...asszem a klotyón, de nem biztos, lehet itt bent, bár ez annyira nem fontos információ a jellegét tekintve, hogy a napokban napvilágot látott izraeli vezető tisztségviselők kérését nem támogatja az usa, hogy telepítsék ki mind a 2 millió palesztínt a Sínai félszigetre, vagy bárhova, (gondolok itt a még meg nem épült holdbázisra, esetleg Starshippel kilőni őket a marsra és építsenek vmit maguknak). Izrael erre azt nyilatkozta, hogy majd úgy csinálják, ahogy jó nekik. Nem is hiszem, hogy az usa, egyébként ezeket komolyan vartyogja... Csak kifelé szól a sajtónak....pont lexarják ezek, dehát választások is lesznek. Amúgy kíváncsi vagyok mi lesz azzal a 2 milka menekülttel??? Ugyanis szó szerint nincs hova menniük! Azt hiszem kb 1,3 milla fő lakhelyét bombázgatták le a rejtett erőforrások...jaj nem bocs... isten kiválasztott népe. Nem hiszem hogy a maradék megkímélődik... A világ legnagyobb sátortábora lesz? Vagy az ENSZ átveszi őket és elosztja nekünk őket?
A nagy gondolatok a wc-n születnek.
Azt hiszem Montgomery mondása volt, miután talán Casablancában a wc tükrére vázolta fel a szicíliai partraszállás
tervét egy amcsi tábornoknak.

Azt viszont nem tudom, hogy az alezredes úr mit csinál a nadrágjában (álló jobb oldali alak) :eek:
GC7ECEOWMAAdF09
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 421
33 678
113

Roi Yifrahnak semmilyen katonai múltja nem volt, de azért gondolt egyet, és elindult a gázai frontra magát a Shin Bet (belbiztonsági szolgálat) tagjának kiadva. És működött. Nemcsak fegyvert, lőszert és felszerelést kapott (melyekből egyébként el is lopott valamennyit, a lakásán megtalálták), hanem közvetlenül Netanjáhú miniszterelnök mellett pózolt teljes harci díszben, mikor az meglátogatta a frontot. És senkinek sem tűnt fel, hogy ilyen katonájuk nincs is. Végül csak lebukott, már perbe is fogták.