• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Nem. Ezt így nem mondja el, amit a szájába adtak.
+furák ezek a vágások. Pl a because előtt van egy elég durva.
++sehol nem találtam meg, csak a linkeltekhez hasonló, nem annyira pártatlan 'hír'oldalakon
+++sehol nincs izraeli vagy bármilyen komoly hírportálon fent semmi
Nem véled úgy, hogy ezek kicsit kétségessé teszik a validitását?

De szívesen revideálom az álláspontom, mihelyst mutattok egy vágatlan interjút.
Addig viszont hanyagoljuk az ilyen erősen megvágott, pont az inkriminált részt összeollózott hoax bullshitet.
Éppen tegnap cikkeztek a baráti tűzben meghalt katonákról. 29 ember,és a bevonulás óta 180 körüli a halottak száma.érzed a súlyát,hogy az több,mint 15 %? Ezek a seggfejek mindenre lőnek,ami mozog.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Éppen tegnap cikkeztek a baráti tűzben meghalt katonákról. 29 ember,és a bevonulás óta 180 körüli a halottak száma.érzed a súlyát,hogy az több,mint 15 %? Ezek a seggfejek mindenre lőnek,ami mozog.
Kb 20-30% a baráti tüzes esetek aránya egy modern konfliktusban, általában. Ha jól rémlik.
A cca.180 halott -bár sok- meg nézd meg hogyan aránylik a semlegesített sok ezer terroristához.
Szvsz elég jó arány, főleg például Ukrajnához.
Egyébként ez a bevonulás óta, vagy Okt.7-e óta? Mert azon a hétvégén sok terrorista vett
fel IDF egyenruhát, így azért hatványozottan benne van, hogy arra is lőttek, akire nem kellett volna.
De mindennek semmi köze ehhez a videóhoz. Úgyhogy kérlek legyél fair és arra reagálj.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Kb 20-30% a baráti tüzes esetek aránya egy modern konfliktusban, általában. Ha jól rémlik.
A cca.180 halott -bár sok- meg nézd meg hogyan aránylik a semlegesített sok ezer terroristához.
Szvsz elég jó arány, főleg például Ukrajnához.
Egyébként ez a bevonulás óta, vagy Okt.7-e óta? Mert azon a hétvégén sok terrorista vett
fel IDF egyenruhát, így azért hatványozottan benne van, hogy arra is lőttek, akire nem kellett volna.
De mindennek semmi köze ehhez a videóhoz. Úgyhogy kérlek legyél fair és arra reagálj.
Ne legyél már ilyen tompa. Arra írtam,mert erkölcsösék úgy gondolták,hogy szét kell b@szni a kéglit,de fogalmuk nem volt ennyi emberről. Tehát simán felgyújtották a sajátjaikat. Esetleg a három szerencsétlen túsz akik le tudtak farolni,és Mózesék simán tésztaszűrőt csináltak belőlük.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ne legyél már ilyen tompa. Arra írtam,mert erkölcsösék úgy gondolták,hogy szét kell b@szni a kéglit,de fogalmuk nem volt ennyi emberről. Tehát simán felgyújtották a sajátjaikat. Esetleg a három szerencsétlen túsz akik le tudtak farolni,és Mózesék simán tésztaszűrőt csináltak belőlük.
Ab start feltételezed, hogy valid a videó. Szerintem meg nem az. Ennyike.
De mondom harmadszorra is: ha valaki megmutatja a vágatlan interjút vagy egy mérvadó oldalra egy linket,
akkor revideálom az álláspontom. Addig csak egy szarul vágott, összeollózott valami.

Ezt a hülyeséget mégis honnan veszed? Neked ami "jól rémlik" az hogy lehet, hogy mindig valami óriási faszság?
Basszus, Karántsebesnél sem sikerült ilyen arányt produkálni, pedig a baráti tűz mértékegysége azóta is karántsebes/császármorzsa
Statisztika. Lehet utánanézni. Egyébként a Desert Storm-ban is 20+ % volt.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 812
113

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Ab start feltételezed, hogy valid a videó. Szerintem meg nem az. Ennyike.
De mondom harmadszorra is: ha valaki megmutatja a vágatlan interjút vagy egy mérvadó oldalra egy linket,
akkor revideálom az álláspontom. Addig csak egy szarul vágott, összeollózott valami.



Statisztika. Lehet utánanézni. Egyébként a Desert Storm-ban is 20+ % volt.
Az USA hadserege mindig is híres volt az ilyen mutatványairól. Érdekes módon más országokban ennek töredéke az ilyen irányú veszteség. Az IDF ilyen százalékot még sosem produkált.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az USA hadserege mindig is híres volt az ilyen mutatványairól. Érdekes módon más országokban ennek töredéke az ilyen irányú veszteség. Az IDF ilyen százalékot még sosem produkált.
Más országok még nem harcoltak ilyen fos körülmények között. És nem, ennyire szar még Mariupol, Sztálingrád sem volt.
De szerintem nem csak az amcsikra jellemző.
Kb az 1.vh-tól ezek a statisztikák, állítólag a modern fegyverekkel meg még talán emelkedett is.
 
  • Vicces
Reactions: vilmoci

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Más országok még nem harcoltak ilyen fos körülmények között. És nem, ennyire szar még Mariupol, Sztálingrád sem volt.
De szerintem nem csak az amcsikra jellemző.
Kb az 1.vh-tól ezek a statisztikák, állítólag a modern fegyverekkel meg még talán emelkedett is.
1. VH-10%
2. VH-14%
Korea 7%
Vietnam 11-14%
Desert Storm 15-24%

Ezek az US Army százalékai.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
1. VH-10%
2. VH-14%
Korea 7%
Vietnam 11-14%
Desert Storm 15-24%

Ezek az US Army százalékai.
Na, ez pont jól alátámasztja amit írtam, hogy a modernitással nő :p
Valami tanulmányban alá is támasztották, hogy ezekkel a mai cuccokkal könnyebb gyorsabban
reagálni. És utána gondolkozni. De már lövésem sincs, hogy hol olvastam.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Na, ez pont jól alátámasztja amit írtam, hogy a modernitással nő :p
Valami tanulmányban alá is támasztották, hogy ezekkel a mai cuccokkal könnyebb gyorsabban
reagálni. És utána gondolkozni. De már lövésem sincs, hogy hol olvastam.
Még egyszer mondom,más hadseregekben ez alacsonyabb. Lásd Desert Storm,az okos amcsik simán kilőtték Őfelsége harckocsiját.