• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 123
23 061
113

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 704
16 989
113
Nincs 2 egyforma. Nem az a katyvasz, hogy van, hanem az, hogy kb az egész IDF-ben nincs egyforma "készlet".
Gondolom szokás/preferálás kérdése is; nyílt red dot gondolom ott jó, ahol a környezetet is jobban kell figyelni (két szemes célzás), zárt kültérre, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 062
16 238
113

Fordítàs (egész jól fordít már a google)

A Hezbollah egyik magas rangú tagjának meggyilkolásáról és annak jelentőségéről az ultraortodoxok számára Egy héttel a Bejrút külvárosa elleni támadás után egy izraeli drón újabb célzott csapást mért az ország déli részén fekvő Kherbet Selm ellen.

Ez a rakétatámadás a Hezbollah Rezvan különleges erőinek egyik magas rangú parancsnokának, Haj Jawad al-Tawilnak a halálát okozta.

Koordináták: 33.22942155964798, 35.42385068265549

A bejrúti rakétacsapást, majd a kermani terrortámadást és most ezt a támadást tekintve nyilvánvalóvá válik, hogy az izraeli ultraortodox kormány milyen elszántan provokálja az Irán és a Hezbollah által képviselt úgynevezett „ellenállási tengelyt” a megtorlásra. .

A kermani tragédiáról szóló vitánkban rámutattunk arra, hogy az ultraortodoxok csak akkor tudják megőrizni hatalmukat, ha a háború folytatódik, lehetőleg (de nem feltétlenül) az "áldozat" szerepében. A maihoz hasonló támadások a Hezbollah fontos tagjai ellen pontosan ezt a célt szolgálják.

Ebben a helyzetben nem kell heves reakciót várni a Hezbollahtól, hiszen az ultraortodoxok pontosan ezt kívánják. Katonai kérdésekben az egyik alapvető szabály az ellenség céljainak meghiúsítása. Ha valakinek a kísértése támad, hogy a saját feltételei szerint szálljon szembe az ellenséggel, pontosan mit kell kerülnie, fontos, hogy saját feltételeket szabjon. Hassan Nasrallah jól érti ezt, annak ellenére, hogy a válasz hiánya miatt elszenvedi a hírnevét.

Nagyon megkérdőjelezhető lépésnek tűnik, ha egy személyért sokat kockáztatnak megtorlásként (bár tiszteletben tartják és jelentősek a síiták számára). Ez különösen igaz, ha figyelembe vesszük azt a több ezer civilt, akik már életüket vesztették Palesztinában és Libanonban. Furcsa módon tragikus sorsuk senkit sem érdekel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 700
113
18+ Az IDF mesterlövésze agyonlőtt egy fehér zászlót tartó palesztin nőt

A fehér zászlót tartó palesztin civilek egy csoportját láthatóan evakuálták egy aktív bombázás alatt álló területről. Egy izraeli katona az úton átkelés közben agyonlőtt egy nőt, aki kéz a kézben sétált egy gyerekkel.

p.s. Na ezért utálják Izraelt- a zsidókat világszerte
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 010
14 722
113
18+ Az IDF mesterlövésze agyonlőtt egy fehér zászlót tartó palesztin nőt

A fehér zászlót tartó palesztin civilek egy csoportját láthatóan evakuálták egy aktív bombázás alatt álló területről. Egy izraeli katona az úton átkelés közben agyonlőtt egy nőt, aki kéz a kézben sétált egy gyerekkel.

p.s. Na ezért utálják Izraelt- a zsidókat világszerte
Nem látjuk sajnos...hiba-a hozzéférés korlátozott. Ezt írja, pedig fent vagyok a VK-n, csak lehet nem csoporttagok nem látják
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 509
31 920
113
Micsoda empátia!
#ENSZfel6almazás#
Tréfarépát ettek...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 468
79 528
113
18+ Az IDF mesterlövésze agyonlőtt egy fehér zászlót tartó palesztin nőt

A fehér zászlót tartó palesztin civilek egy csoportját láthatóan evakuálták egy aktív bombázás alatt álló területről. Egy izraeli katona az úton átkelés közben agyonlőtt egy nőt, aki kéz a kézben sétált egy gyerekkel.

p.s. Na ezért utálják Izraelt- a zsidókat világszerte
Engedelmeskedett a parancsoknak fehér zászlóval a kezében? Mert, ha nem akkor nem véd a fehér zászló.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 953
113
Én sokat jártam Erdélyben, sok emberrel beszélgettem. Csonkahoni vagyok. Ragozzam még?
Ui.: Nem azt írtam, hogy jártam Erdélyben, hanem azt, hogy sok emberrel beszélgettem. Ez nem 1-2 alkalom volt. Mindegy. Nem ide tartozik, nem is számít.
Az 1086-os oldalon található mindkettő mondat. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 468
79 528
113
Te érted egyáltalán,hogy miről beszélek,vagy csak a szokásos okoskodás megint?
Igen értem, csak a gondolatod butaság. Honna a retekből kapnának az USA-tól izraeli gyártmányú minden szart a fegyverükre?
Mert ha értenél egy kicsi is hozzá feltűnt volna, hogy a fegyverek döntő többségén (olyan 80%+ a reguláris erőknél) izraeli cégek eszközei vannak.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 578
17 687
113
Igen értem, csak a gondolatod butaság. Honna a retekből kapnának az USA-tól izraeli gyártmányú minden szart a fegyverükre?
Mert ha értenél egy kicsi is hozzá feltűnt volna, hogy a fegyverek döntő többségén (olyan 80%+ a reguláris erőknél) izraeli cégek eszközei vannak.
Mondjuk úgy,amikor egy cég külföldön gyártatja a szükséges dolgok egy részét. Az neked fel sem tűnt,ha nincs elég fegyver,azért mindegyikre van minden szar? Több tízezer USA-ból szállított kézifegyverhez volt több tízezer minden szar a raktárakban?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 468
79 528
113
Mondjuk úgy,amikor egy cég külföldön gyártatja a szükséges dolgok egy részét. Az neked fel sem tűnt,ha nincs elég fegyver,azért mindegyikre van minden szar? Több tízezer USA-ból szállított kézifegyverhez volt több tízezer minden szar a raktárakban?
Mik is ezek a több 10.000 fegyverek?