• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Lehet az első iráni teszt szemtanúi vagyunk? Engedjük el a fantáziánkat, hiszen ha nem kötnek minket a józan ész súlyos bilincsei, igazán szabadok vagyunk.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Az összes buta arabtol elvenném az összes fegyvert csak veszélyt jelent az egész világra majdem az összes ezeken tényleg csak a komoly diktatúra segít annyira ostobák a vallási vezetőikkel az élen hogyan lehetséges ennyire civilizálatlan emberek országok a jelen időben?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Irak:

Irán által szállított, Észak-Korea -i Type-73 géppuskák is megjelentek.
11149640_466086816874936_6833074386945181679_o.jpg

FzsYb0yQ.jpg
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
laudarage

Én nem azt mondom, hogy 100%- hogy ez vagy az.
Én azt mondom, hogy szerintem egy nagyon erős hagyományos töltet.

Igazából engem az érdekelne, hogy miért dobna valaki atomot Jemenre vagy Szíriára vagy akármilyen full lepusztult koszfészekre?
Milyen stratégiai értelme van ennek?
Így tesztelnék élesben? - De minek?
Én ezt nem értem, mert amúgy a robbanás tényleg brutális., nem csoda, hogy atomra is gyanakodnak.
Egyszerűen csak nem fér a fejembe, hogy mi értelme lenne egy nagyon speciális (rohadt drága) atomfegyvert dobni ilyen full értéktelen helyre?

Én sem állitom, hogy 100%-ban nukleáris.

Csak azért kérdezem, hogyha az, azt miről vesszük észre?

Mert mondjuk, ha akkorát robban mint a Cár bomba, akkor tuti. Na de ha olyan kisebb atomtöltet, amilyen hatóerejű hagyományosban is van, akkor mi különbözteti meg őket?

A fényfelvillanás?

Ukrajnában volt egy, amely elején egy pár TIZEDMÁSODPERCRE felvillanó villanás volt (amely szerintem atomra jellemző) és csak utána jött a gombafelhő, de erre többen azt mondták, nem, ez hagyományos, csak nagy.
(Megj. a tizedmásodperces felvillanást akkor tudod JÓL észrevenni, ha képkockánként végiglépteted a videót azon a részen, nem a YouTube-on, hanem VIDEO EDITORRAL. Akkor látható, hogy nappali fényességgel világitja be az EGÉSZ tájat. Mint egy vaku.)

Lásd:

https://www.youtube.com/watch?v=CFPPNusfLeE

A gombafelhő?

Erre azt mondják, a hagyományos is csinálhat gombafelhőt. Ami igaz.

Akkor? Mi különbözteti meg őket? A sugárzás?

Erre többen azt irják a neten, hogy az utóbbi évtizedekben épp az a kutatási irány, hogy az ún. "micro nuke"-ok után NE legyen kimutatható számottevő radioaktiv sugárzás.

Miért dobna valaki atomot Jemenre, Sziriára, stb.?

Szerintem tesztelési céllal, gyakorolnak a NATO-Oroszo./Kina összecsapásra, helyi, lokális atomháborúra (Ukrajna, Lengyelo. Románia stb.).
Vagy akár azért, mert már a kis atombombák használata már most is bevett gyakorlat (a "semmi különös" kategória), csak mi nem ismerjük fel őket, a média meg azt mondja, nyugi, ez csak nagy hagyományos töltet volt.

Én azóta vagyok gyanakvóbb, mióta olvastam egy régi 1960-as évekbeli szovjet szerzők által irt Harcászat könyvet, ahol már az 1960-as években úgy irnak a kis (!) atömtöltetek harctéri alkalmazásáról, mintha annál mi sem lenne természetesebb.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 048
113
Amúgy az jutott eszembe, hogy vajon van-e bunkerromboló atomtöltet?
Ami mondjuk becsapódik egy hegybe, aminek a belsejében lőszer vagy más fontos dolog van.

1. Először becsapódik, mondjuk a rakéta, ez az "első tűz" mondjuk a felvételen, ahol a maradék anyag ég szépen.
2. Közben az áthatoló fej befúrja magát a földbe.
3. Majd késleltetve robban.

Ez elképzelhető? Van ilyen fegyver?

UI.: Ettől még hagyományos robbanásnak tartom a videón szereplőt, csak egyszerűen érdekel a dolog.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Amúgy az jutott eszembe, hogy vajon van-e bunkerromboló atomtöltet?
Ami mondjuk becsapódik egy hegybe, aminek a belsejében lőszer vagy más fontos dolog van.

1. Először becsapódik, mondjuk a rakéta, ez az "első tűz" mondjuk a felvételen, ahol a maradék anyag ég szépen.
2. Közben az áthatoló fej befúrja magát a földbe.
3. Majd késleltetve robban.

Ez elképzelhető? Van ilyen fegyver?

UI.: Ettől még hagyományos robbanásnak tartom a videón szereplőt, csak egyszerűen érdekel a dolog.

Van, a B61 Mod 11
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Sőt, már eljátszottam a gondolattal, hogy ugye a GBU-57-ben van úgy 2.5 tonna robbanóanyag. Na elvileg ennek a helyére simán beférne a B83-as bomba 1.2 megatonnás robbanófeje is... Na az lenne az "ultimate bunker buster". :D
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Pentagon: morális problémák vannak az iraki hadseregben
Az iraki hadsereg egységeinek Ramádiból történt kivonása egyszerre alacsony harci morálra és a hadvezetési problémákra is utal - jelentette ki kedden Washingtonban Steve Warren ezredes, az amerikai védelmi minisztérium szóvivője.
http://www.atv.hu/kulfold/20150526-pentagon-moralis-problemak-vannak-az-iraki-hadseregben
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Sőt, már eljátszottam a gondolattal, hogy ugye a GBU-57-ben van úgy 2.5 tonna robbanóanyag. Na elvileg ennek a helyére simán beférne a B83-as bomba 1.2 megatonnás robbanófeje is... Na az lenne az "ultimate bunker buster". :D

Szerintem van abban több is, elvégre 14 tonna. A nuki bunkerromboló meg nem tudom mennyire jó ötlet. Ezek elég masszív, de nagyon nagyon precíz szerkezetek. Ha ráejted egy sziklára az hamar összetörhet vagy deformálhat benne egy alakatrészt még a robbanás előtt, ami a láncreakciót tönkreteheti. És ha faszául keresztül is vágja magát bármin, utána meg gond nélkül felrobban, nem látom, hogy mitől lenne nagy különbség, hogy egy 300kt erejű bomba pont a felszínen vagy az alatt 5 méterrel robban.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Yemen: HUGE airstrikes rock Sanaa in deadly day of bombing (18+)
https://www.youtube.com/watch?v=cmDaqj9zGgc
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Irak: Megérkezett pár T-72, BREM-1 és TOS-1.

Elegge felesleges barmit is a kezukbe adni. Kuldhetnek egyenest az Isis-nek is, ugyis ott kot ki az elso fejvesztett menekulessel.
Egyebkent az Irani hadsereg egyre jobban benyomul az orszagba segitseg jogcimen. Vajon igy akarjak Irakot bekebelezni?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Több tucat halottat követeltek a koalíciós légicsapások Jemenben
https://www.youtube.com/watch?v=gHjs3S1sDU0
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Iraqi soldiers battle Islamic State in al-Anbar (18+)
https://www.youtube.com/watch?v=_mO05xLv23k
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 645
113
Útikönyv az Iszlám Államról, jegyzem meg elég gagyi

http://index.hu/kulfold/2015/05/26/iszlam_allam_pamflet_abu_rumaysah_al-britani/

Itthonról, átnevezik a Szombathelyi IC-t

http://index.hu/belfold/2015/05/28/az_iszlam_allam_miatt_megvaltozhat_a_szombathelyi_intercity_neve/
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 135
7 198
113
Szerintem a végén a Kurdoknak lesz végre önálló országuk, amit ráadásul a nyugat is elismer. Valószínűleg ez tervük és ez is hajtja őket, az ISIS ellen (a jól felfogott önvédelem mellett).