• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Az eredeti cikk alól:

S<i>eriously, Gordon duff is stupid anti-semetic clown. Nuclear bomb by Israel? how stupid that claim can be?

If it was Nuclear bomb than where is the radiation pollution? Radiation victims and damage? Nuclear blast damage? Why would Israel do it anyway? If it neutron bomb than there shouldn't be big explosion or much of physical damage by blast.

People who think Israel or jews control the media are stupid too. Why if so the media is extremely biased against Israel? and if that stupid story is true, where is the Iranian media covering the nuclear explosion (second, lol) that happened?

No need to believe every bullshit someone try to sell over the internet. It's probably the Saudis bombed weapon arsenal of the houties there, nothing more. There were bigger explosions in Syria in the last years and nobody claims retarded claims of nukes flying about.</i>
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Ide is be teszem:
https://www.youtube.com/watch?v=SVe4_G2eT0Y

"Hagyományos" robbanó anyag is tud gombafelhőt képezni.

Igen, de ez még nem bizonyiték arra, hogy minden ami gombafelhőt csinál az biztos, hogy csak hagyományos robbanó anyag lehetett.

Ha atom, akkor azt honnan ismered meg?

A te érvelésed szerint: gombafelhő -> biztosan csak hagyományos lehetett

Felismerjük-e egyáltalán biztosan, hogyha tényleg atomot használnak?

Ismerjük-e az utóbbi 40 év fejlesztéseit?

Láttuk-e már, hogyan működnek a gyakorlatban?
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Az eredeti cikk alól:

S<i>eriously, Gordon duff is stupid anti-semetic clown. Nuclear bomb by Israel? how stupid that claim can be?

If it was Nuclear bomb than where is the radiation pollution? Radiation victims and damage? Nuclear blast damage? Why would Israel do it anyway? If it neutron bomb than there shouldn't be big explosion or much of physical damage by blast.

People who think Israel or jews control the media are stupid too. Why if so the media is extremely biased against Israel? and if that stupid story is true, where is the Iranian media covering the nuclear explosion (second, lol) that happened?

No need to believe every bullshit someone try to sell over the internet. It's probably the Saudis bombed weapon arsenal of the houties there, nothing more. There were bigger explosions in Syria in the last years and nobody claims retarded claims of nukes flying about.</i>

Épp azt irja, hogy a kicsi, "micro nuke"-ok után nem marad vissza radioaktiv sugárzás, pont ez az új fejlesztési irány:

VT Nuclear Education: History of Mini-Nukes

http://www.veteranstoday.com/2014/09/03/vt-nuclear-education-history-of-mini-nukes/
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 409
8 698
113
"People who think Israel or jews control the media are stupid too. Why if so the media is extremely biased against Israel?"
ez a legjobb rész
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 050
113
laudarage

Én nem azt mondom, hogy 100%- hogy ez vagy az.
Én azt mondom, hogy szerintem egy nagyon erős hagyományos töltet.

Igazából engem az érdekelne, hogy miért dobna valaki atomot Jemenre vagy Szíriára vagy akármilyen full lepusztult koszfészekre?
Milyen stratégiai értelme van ennek?
Így tesztelnék élesben? - De minek?
Én ezt nem értem, mert amúgy a robbanás tényleg brutális., nem csoda, hogy atomra is gyanakodnak.
Egyszerűen csak nem fér a fejembe, hogy mi értelme lenne egy nagyon speciális (rohadt drága) atomfegyvert dobni ilyen full értéktelen helyre?

Meg kinek van ilyen egyáltalán?
USA, SZU (o_O.), Kína és talán Izrael? Mert ők ott nem bombáznak elvileg.
A szaudiak Pakisztánból vásárolt atomtechnikája, jó ha a 60's évek színvonalán lehet.
Nem is álmodhatnak szerintem neutron bombáról, vagy ilyen miniatürizált atombombáról...
(Irán még ennyire se...)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 050
113
A másik pedig az, hogy miért a hegyet lövik?
Ha én lőnék ki atomot akkor tuti, hogy a város fölé lőném , és nem becsapódáskor robbanna hanem még a levegőben.

De a kamerán megjelenő "zanzásodás" tényleg furcsa...
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 409
8 698
113
A másik pedig az, hogy miért a hegyet lövik?
Ha én lőnék ki atomot akkor tuti, hogy a város fölé lőném , és nem becsapódáskor robbanna hanem még a levegőben.

De a kamerán megjelenő "zanzásodás" tényleg furcsa...
Nos.. érdekes hogy ott machinálnak a hegyoldalban.. ha engem kérdezel szerintem valami bunker, vagy hasonló lehetett ott esetleg raktár... a hegy oldalában látszanak valami vájatok is...
te a városra dobnád ... szép mondhatom :D
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
De a kamerán megjelenő "zanzásodás" tényleg furcsa...

Ha a villódzásokra gondolsz, az szépen látszik az orosz lőszerraktár felrobbanásakor is. Nem nehéz megsejteni, hogy mitől van.

Szerintem itt is valami raktár robbant egy szép nagyot.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 050
113
csakb

Nem értek a kamera technikához, mitől lehet?
Olyan erős lenne még ott is a lökéshullám, hogy az ilyen hatást vált ki?
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Hevesen égő/robbanó afrik repül szét mindenfelé. Egy lőszerraktár esetében az ilyen előfordul.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 050
113
Így már értem. Bár a Jemeni videónál fura, hogy ennyire látszik.
Lehet, hogy foszfor vagy más gyújtós is volt a raktárban és azok izzottak föl annyira, hogy ennyire látszódjanak?
Nekem fura a videó, de én ettől még mindig a hagyományos töltetű robbanásra szavazok.
De azokat sem hibáztatom akik atomnak nézik.
Ugyanis lehet , hogy tényleg pár kilotonnás robbanást látunk, csak éppen hagyományosat.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Egy szíriai raktár robbanása még 2013-ból. Ez is elég fickós volt.

https://www.youtube.com/watch?v=7WSoemMs43Y
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 578
18 490
113
Így már értem. Bár a Jemeni videónál fura, hogy ennyire látszik.
Lehet, hogy foszfor vagy más gyújtós is volt a raktárban és azok izzottak föl annyira, hogy ennyire látszódjanak?
Nekem fura a videó, de én ettől még mindig a hagyományos töltetű robbanásra szavazok.
De azokat sem hibáztatom akik atomnak nézik.
Ugyanis lehet , hogy tényleg pár kilotonnás robbanást látunk, csak éppen hagyományosat.

A videó elején látni ahogy kisebb robbanás és égés van azon a a helyen ahol a nagy robbanás keletkezik. Ha atom lett volna akkor nem lett volna semmi előjele. Ez nem atom volt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 050
113
plushun

<i>"A videó elején látni ahogy kisebb robbanás és égés van azon a a helyen ahol a nagy robbanás keletkezik."</i>

Igen , ez is elég "furcsa".

Meg nem látszik becsapódó rakéta vagy bomba.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Meg nem látszik becsapódó rakéta vagy bomba.

Nincs ebben semmi furcsa. Nyilván a videós koma nem sejtette meg percekkel korábban, hogy hol és mi fog egyszer csak találatot kapni. Valszeg megvolt a támadás, utána kerültek elő a kamerák, majd felrobbant a raktár.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
plushun

<i>"A videó elején látni ahogy kisebb robbanás és égés van azon a a helyen ahol a nagy robbanás keletkezik."</i>

Igen , ez is elég "furcsa".

Meg nem látszik becsapódó rakéta vagy bomba.

Egy nagy sebességgel becsapódó bomba vagy rakéta ilyen otthoni "zseb"-kamera felvételén szerintem soha nem fog látszani (esetleg egy nagyméretű bomba igen, ha már a kioldás pillanatától tudják követni), ahhoz profi kamera és talán kisebb távolság is kell.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Egyszerűen csak nem fér a fejembe, hogy mi értelme lenne egy nagyon speciális (rohadt drága) atomfegyvert dobni ilyen full értéktelen helyre?

Ott volt a szabadkőműves ufógyíkemberek ellen harcoló, Sarah Connor vezette Ellenállás titkos parancsnoki központja.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
PÖsszehasonlításképp:
http://www.military.com/video/nuclear-bombs/nuclear-weapons/1-kiloton-nuclear-bomb-detonated/3067132402001/
..de akkor a jelek szerint már Irakot is megatomozták...
https://www.youtube.com/watch?v=5Bhes7PzoJQ
De egyébként a hülyeség tényleg végtelen:ú

https://www.youtube.com/watch?v=xguP_XZRaBQ
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
A legkisebb amerikai atomtöltet amiről tudok és egyszer láttam is légköri robbantást vele, az 20t TNT-nek felel meg. Még az is olyant villant, ami fényesebb volt a Napnál. Éjszaka persze minden robbanás fényes, de nappali robbantásoknál szerintem a fénye alapján ki lehet zárni az atomtöltetet, hacsak nem felszín alatti volt, ami eltakarta a kezdeti villanást. Szerintem valami raktárat találtak el vagy GBU-57 volt amit ledobtak.