• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 870
15 122
113
Gettó, meg Gáza stb. Az legitimizálja ezt? Szerintem nem.
Túl lett tolva Gáza? Nem. Mert permanens megoldás kell.
Ennyi civil halála árán? Ebben nem vagyok biztos.

Akkor a varsói gettó se lett túltolva? Belefér? A gettólázadás leverése és a szisztematikus népírtás is?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 131
59 484
113
pl 2001-2011 között a világ összes drón eladásának 41%-a volt izraeli

Amik USA és Dél-Afrikai licenceken alapulnak :rolleyes:
Izraelnek komoly védelmi ipara van, de nagyon kevés dolog van amit ők találtak ki.
Konkrétan abból élnek a mai napig, hogy máshonnan vesznek/lopnak licencet, majd ezeket sajátként adják el.
Az innováció meg az, hogy néha több elemből össze legóznak valamit.
Nem ítélem el őket ezért, jól csinálják. Csak tényleg érdemes lenne akár neked is jobban utána olvasni ezeknek.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 348
21 949
113
Amik USA és Dél-Afrikai licenceken alapulnak :rolleyes:
Izraelnek komoly védelmi ipara van, de nagyon kevés dolog van amit ők találtak ki.
Konkrétan abból élnek a mai napig, hogy máshonnan vesznek/lopnak licencet, majd ezeket sajátként adják el.
Az innováció meg az, hogy néha több elemből össze legóznak valamit.
Nem ítélem el őket ezért, jól csinálják. Csak tényleg érdemes lenne akár neked is jobban utána olvasni ezeknek.
Nem mindegy? Viszik és van rá nem kicsi kereslet.
Ja, meg mellékesen elég jó minőség.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 348
21 949
113
Ennyi erővel akár Dél-Afrika, és Törökország is drónnagyhatalom.
Miért? Mindkettő 40+ %-ot hozott? Mert úgy nem jön ki a matek.
De sztem ezt fejezzük be lassan, mert szerinted az a sok milliárd dollárnyi izraeli fegyverzet és vonatkozó dolgok exportja
akkor ezek szerint humbug vagy nem is igazán értem mire megy ki ez most
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 131
59 484
113
De sztem ezt fejezzük be lassan, mert szerinted az a sok milliárd dollárnyi izraeli fegyverzet és vonatkozó dolgok exportja
akkor ezek szerint humbug vagy nem is igazán értem mire megy ki ez most

Látod itt Izrael nevét?
Top_arms_exporters_by_country.webp


E mellet a világ 15 legnagyobb fegyvergyártó cége közül egy sem Izraeli...

Ettől még van hadipar izraelben, jól is megy nekik, de világ szinten valójában jelentéktelen az egész.
 
  • Imádom
Reactions: Mark1993

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 348
21 949
113
Látod itt Izrael nevét?
Top_arms_exporters_by_country.webp


E mellet a világ 15 legnagyobb fegyvergyártó cége közül egy sem Izraeli...

Ettől még van hadipar izraelben, jól is megy nekik, de világ szinten valójában jelentéktelen az egész.
Sehol nem állítottam, hogy világelső vagy ilyesmi
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 233
9 836
113
Gugli a barátod, ha érdekel bőven van irodalma a JELENLEGI izraeli hadiiparnak, exporttermékeknek, atomerőműhöz kapcsolódó fejlesztéseknek. Know-how -nak.
De persze az is lehet, hogy a tuggyukkik csak úgy alaptalanul minden mutató szerinti listákon csak beteszik IL-t elég jó helyekre. Mert mé ne.
Mar leirtam a tenyeket feljebb. Loptak az egeszet, meg az uraniumot is, utobbit mint kozonseges utonallok.

Azt is sokszor leirtam mar, hogy "zsido tudomany" sosem letezett, mert normalis oktatasuk sem volt soha. Mar a rabbinikus eraban is a buta, irastudatlan tomegeket kedveltek, mert azokon lehetett uralkodni es iranyitani, lasd ahogyan Jezust megolette a rabbik altal felhergelt zsido tomeg.

Az igazan hardcore orthodox yeshivakban mai napig lof@szt sem tanitanak 4-5. osztaly utan, csak jiddist meg Talmudot meg hasonlokat, matek meg anyanyelv helyett, kvazi bebiztositva, hogy a gyerek eletkeptelen legyen a sajat gettojukon kivul (lasdaz Emmy-dijas Unorthodox cimu sorozatot avagy az 1997-es Life Apart dokut - bar utobbi mar az ultra-orthodoxokrol (haszidok) szol, nem az orthodoxokrol).

A keresztenyseg egyik korai vivmanya volt, hogy mindenkit tanitottak irni-olvasni - kesobb ez (is) mentette meg oket a kiirtastol (ti. Diocletianus meg utoljara megprobalta teljesen kiirtani oket 300 korul, alig 30 evvel azelott, hogy Constantinus aztan elso romai uralkodokent megkeresztelkedik, de addigra a romai kozigazgatas mar telis-tele volt keresztenyekkel, mert ok voltak az irastudok, keptelenseg lett volna mindet a vadallatok ele vetni; 10 ev utan fel is adtak, Constantinus es Licinus egyutt kiadta az Edictum Mediolanenset, ami az egesz birodalomban bevezette a szabad vallasgyakorlast).

Kesobb is minden modern tudomany a keresztenysegbol nott ki.
Egyreszt azert, mert a kereszteny szerzetesek mindent lemasoltak es megoriztek a romaiaktol es a gorogoktol, valamint az araboktol is atvettek a korai tudast (ami utan sajnos az arabok, mar mint muszlimok, teljesen megrekedtek a X-XII. szazadi szintjukon).
Masreszt azert, mert az osszes korai egyetem mind kereszteny egyhaz alatt jott letre, itt foglalkoztak egyedul termeszettudomanyokkal, joggal, filozofiaval (sajnos a gorog teleologiai, foldkozpontu, szigoruan elmeleti megkozelitesek hagyateka sokaig nagyon negativan befolyasolta a termeszettudomanyokat, kulonosen a fizikat es szerintem hatraltatta a kemia-biologia megszuleteset is.) Az eros moral, az erveles, empirikus alapu, mechanizmusokat megfigyelo kereszteny gyakorlat mind-mind segitette a tudomanyos forradalmat a XVI. szazadtol.

Mindehhez zero koze volt a zart, erosen izolalt vallasos zsido kozossegeknek nagyon sokaig, nem is jarhattak ezekbe a kozep- es felsooktatasi intezmenyekre, hacsak nem keresztelkedtek meg. A cehekbol kirekesztve ugye max kereskedni tudtak, meg uzsorabol elhettek, igy aztan a gyerekeik is megmaradtak a 'kaptafanal', csak a "Felvilagosodas" nyitotta meg nekik az egyetemeket (ti. vilagi oktatas, tolerans vallasszabadsag stb.)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 844
19 032
113
Mózesék nap,mint nap bizonyítják,hogy nem véletlen a kollektív gyűlölet feléjük.

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 348
21 949
113
Mózesék nap,mint nap bizonyítják,hogy nem véletlen a kollektív gyűlölet feléjük.

Előtte is így nézett ki, most csak egyenesebb
 
  • Imádom
Reactions: papajoe

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 348
21 949
113
Mózesék nap,mint nap bizonyítják,hogy nem véletlen a kollektív gyűlölet feléjük.

Amúgy egyébként IED-k ellen van az ilyen
(akkor is csuda egy szerkezet ez a D-9. Sry, de el vagyok ragadtatva :D )
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 844
19 032
113
Én is maximálisan támogatom

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 348
21 949
113
Én is maximálisan támogatom

a Coca vs Pepsi abban legalább van humoros, ezen dolgozz még.
De még logikailag se stimmel a kólaháborúhoz :/
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 348
21 949
113
Már amennyire humoros,hogy a biboldók tönkre teszik az ottaniak tulajdonát.
Szemet...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 233
9 836
113
Szemet...
...szemert: