• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 499
21 494
113
Jól látható, hogy a hágai nemzetközi bíróság (ICJ) gerinctelen jogász bábjai nem mernek határozatot hozni az izraeli népírtók és tömeggyilkosok ellen.
Mi lenne, ha az ENSZ közgyűlés hozna egy határozatot, amiben felszólítja az ENSZ tagállamokat, hogy szüntessék meg minden kapcsolatukat Izraellel, szárazföldi, vízi és légi úton is szankcionálják Izraelt?
Egy ilyen határozat - mint tudjuk - nem kötelező érvényű, viszont igen erőteljes szimbolikus értékkel bírna.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 972
56 313
113
Jól látható, hogy a hágai nemzetközi bíróság (ICJ) gerinctelen jogász bábjai nem mernek határozatot hozni az izraeli népírtók és tömeggyilkosok ellen.
Mi lenne, ha az ENSZ közgyűlés hozna egy határozatot, amiben felszólítja az ENSZ tagállamokat, hogy szüntessék meg minden kapcsolatukat Izraellel, szárazföldi, vízi és légi úton is szankcionálják Izraelt?
Egy ilyen határozat - mint tudjuk - nem kötelező érvényű, viszont igen erőteljes szimbolikus értékkel bírna.


Az usával is,meg britanniával,amíg megtanulnak viselkedni,s nem egyből odaszarnak a nappali közepére.
 
  • Tetszik
Reactions: Öregtankos

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 492
22 977
113
Jól látható, hogy a hágai nemzetközi bíróság (ICJ) gerinctelen jogász bábjai nem mernek határozatot hozni az izraeli népírtók és tömeggyilkosok ellen.
Mi lenne, ha az ENSZ közgyűlés hozna egy határozatot, amiben felszólítja az ENSZ tagállamokat, hogy szüntessék meg minden kapcsolatukat Izraellel, szárazföldi, vízi és légi úton is szankcionálják Izraelt?
Egy ilyen határozat - mint tudjuk - nem kötelező érvényű, viszont igen erőteljes szimbolikus értékkel bírna.
Jaja, majd amikor az ENSZ méltóztatja elítélni a hamas-t okt7-ért és a túszokért.
Utána dumcsizhatunk.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 207
26 278
113
Jaja, majd amikor az ENSZ méltóztatja elítélni a hamas-t okt7-ért és a túszokért.
Utána dumcsizhatunk.
az a baj,hogy minden ok és okozat összefüggése,én megértem a te álláspontodat is,meg megértem az arabok/palesztinok hivjuk őket bárhogy álláspontját is !
megérdemelték a megtorlást ? igen meg .. túltolták jócskán a zsidók a biciklit ? igen kurvára !

talán a legelső voltam itt aki leírtam ebben a topicban,hogy vissza fog nyalni a fagyi a nemzetközimegítélés szerint,ha válogatás nélkül elkezdik ölni a palesztinokat,és ugyanolyan terroristák lesznek a világ szemében mint azok akikre most a megtorlás alapjaként (jogosan) hivatkoznak !

hogy mi lenne a megoldás azt én sem tudom,de szerintem te sem .. én azt vallom,hogy ha Izraelnek joga van létezni, akkor joga van léteznie egy palesztin államnak is, ha a palesztin államnak mnincs joga létezni,akkor sajnos Izraelnek sincs ..

én ne menjünk bele a Dávid király meg a hasonló legendákkal hogy ki mióta lakik ott mert ennek jelen esetben semmi jelentősége nincs !
szóval ha te tudod mi lenne a jó megoldás,akkor szívesen elolvasnám,Te mit gondolsz erről , a legfőbb oka szerintem vallási,mivel mind a három világvallás központi helye jeruzsálem.

Trumpnak nem lett volna szabad elismerni mint Izrael kizárólagos fővárosát, Jeruzsálemnek semleges státuszt kellene kapnia,ENSZ területként,ENSZ ellenőrzés alatt,ENSZ katonákkal biztosítva. .. talán itt kellene kezdeni,és nem mondom azt,hogy mindent megoldana,de lehet sokmindent igen,fene tudja.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 492
22 977
113
az a baj,hogy minden ok és okozat összefüggése,én megértem a te álláspontodat is,meg megértem az arabok/palesztinok hivjuk őket bárhogy álláspontját is !
megérdemelték a megtorlást ? igen meg .. túltolták jócskán a zsidók a biciklit ? igen kurvára !

talán a legelső voltam itt aki leírtam ebben a topicban,hogy vissza fog nyalni a fagyi a nemzetközimegítélés szerint,ha válogatás nélkül elkezdik ölni a palesztinokat,és ugyanolyan terroristák lesznek a világ szemében mint azok akikre most a megtorlás alapjaként (jogosan) hivatkoznak !

hogy mi lenne a megoldás azt én sem tudom,de szerintem te sem .. én azt vallom,hogy ha Izraelnek joga van létezni, akkor joga van léteznie egy palesztin államnak is, ha a palesztin államnak mnincs joga létezni,akkor sajnos Izraelnek sincs ..
ehhez képest nemet mondtak most is a kétállami megoldásra, ahogy 48-óta mindig...
Ti. a palesztinok
én ne menjünk bele a Dávid király meg a hasonló legendákkal hogy ki mióta lakik ott mert ennek jelen esetben semmi jelentősége nincs !
szóval ha te tudod mi lenne a jó megoldás,akkor szívesen elolvasnám,Te mit gondolsz erről , a legfőbb oka szerintem vallási,mivel mind a három világvallás központi helye jeruzsálem.
Okt.7-e előtt azt mondtam volna, hogy jó ez a palesztin integráció, csak alakul ez a közös együttélés.
Ma már nem hiszem.
 
  • Tetszik
Reactions: Sniper

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 207
26 278
113
hát én ugy érzem, ennek egy palesztin mentes Izrael lesz a vége,vagyis nagyon arra törekednek .. a kérdés innentől meg megint az lesz,hogy ez megfogja-e akadályozozni a további terrort,vagy csak olaj lesz a tűzre ? mert szerintem az utóbbi ..

én értem,hogy nem lehet olyan közegben gyengeséget mutatni,mert annak böjtje lesz,de ha túl erős a vaskéz annak is böjtje lesz,

pl a csipogós mutatvány az nagyon jól sikerült,abban semmi kivetnivalót nem találok,meg úgy igazából szerintem senki sem .

de tegyük fel kiürül Gáza, a környező országok duzzogva,de befogadják a menekülteket.,akkor eleve a menekültek is Izraelt fogják okolni a sorsuk miatt,de a befogadó országok lakossága is Izraelt fogja okolni a menekültek miatt akiknek az ellátása,rendezése innentől az Ő nyakukba szakadt.

Izrael meg így sem a legnépszerűbb ország a környéken a szomszédok szerint .. sőt !!

mint írtam Izraelnek egy palesztin/arab mentes ország lenne az érdeke, de ez kivitelezhetetlen népírtás nélkül,ami persze magában hordozza a fent említett menekülthullámot is,ami ennek a velejárója,itt tényleg az a baj,hogy amig az egyik nép a másik mellett él azon a területen ott béke nem lesz ..

viszont ami dokumentált tény,mivel elég sok ilyen videó van fent a neten, jelenleg az arabok kapják a nagyobb sallert a vallásuk miatt, a keresztényeket (még) csak leköpködik bizonyos zsidók, és ezzel sem csinálnak semmit Izraelben,nincs ott mondjuk egy katona vagy rendőr aki pofánverje az embert vagy legalább eljárást inditson ellene,gondolj csak bele ha itthon történne mindez Magyarországon,hogy lecsulázok valakit (mint kopi a fürdőben a szlávul,beszélő,közben lehet ukrán turistát :D ) legyen az pl egy mecsetből kijövő muszlim,vagy egy zsinagógából távozó zsidó,milyen sivalkodást csapnának !

na szóval ott amig nem tisztán zsidók fognak élni,szerintem rend nem lesz .. viszont ha eljön majd az az idő amikor már csak zsidók fognak ott élni,rend megint nem lesz . lásd mondókám elejét .. sakk-matt helyzet . szerintem
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 492
22 977
113
hát én ugy érzem, ennek egy palesztin mentes Izrael lesz a vége,vagyis nagyon arra törekednek .. a kérdés innentől meg megint az lesz,hogy ez megfogja-e akadályozozni a további terrort,vagy csak olaj lesz a tűzre ? mert szerintem az utóbbi ..

én értem,hogy nem lehet olyan közegben gyengeséget mutatni,mert annak böjtje lesz,de ha túl erős a vaskéz annak is böjtje lesz,

pl a csipogós mutatvány az nagyon jól sikerült,abban semmi kivetnivalót nem találok,meg úgy igazából szerintem senki sem .

de tegyük fel kiürül Gáza, a környező országok duzzogva,de befogadják a menekülteket.,akkor eleve a menekültek is Izraelt fogják okolni a sorsuk miatt,de a befogadó országok lakossága is Izraelt fogja okolni a menekültek miatt akiknek az ellátása,rendezése innentől az Ő nyakukba szakadt.

Izrael meg így sem a legnépszerűbb ország a környéken a szomszédok szerint .. sőt !!

mint írtam Izraelnek egy palesztin/arab mentes ország lenne az érdeke, de ez kivitelezhetetlen népírtás nélkül,ami persze magában hordozza a fent említett menekülthullámot is,ami ennek a velejárója,itt tényleg az a baj,hogy amig az egyik nép a másik mellett él azon a területen ott béke nem lesz ..

viszont ami dokumentált tény,mivel elég sok ilyen videó van fent a neten, jelenleg az arabok kapják a nagyobb sallert a vallásuk miatt, a keresztényeket (még) csak leköpködik bizonyos zsidók, és ezzel sem csinálnak semmit Izraelben,nincs ott mondjuk egy katona vagy rendőr aki pofánverje az embert vagy legalább eljárást inditson ellene,gondolj csak bele ha itthon történne mindez Magyarországon,hogy lecsulázok valakit (mint kopi a fürdőben a szlávul,beszélő,közben lehet ukrán turistát :D ) legyen az pl egy mecsetből kijövő muszlim,vagy egy zsinagógából távozó zsidó,milyen sivalkodást csapnának !

na szóval ott amig nem tisztán zsidók fognak élni,szerintem rend nem lesz .. viszont ha eljön majd az az idő amikor már csak zsidók fognak ott élni,rend megint nem lesz . lásd mondókám elejét .. sakk-matt helyzet . szerintem
Izraelnek leginkább a saját lakossága irányában van felelőssége.
Egyébként pali menekültek eddig is voltak mindenhol.
Talán most, hogy nem lesz olyan szervezet, ami direkt nyomorban tartsa és hergelje őket,
akkor inkább az integrációra fogják fordítani az energiáikat.
IL-t meg leginkább azok az országok nem kedvelik, akik az egészségesnél szorosabb kapcsolatban
vannak Iránnal.