• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 220
26 400
113
Azt ne mondd Te is, hogy direkt voltak bénák az irániak :D
Ha kilősz ennyi, nem túl pontos rakétát, akkor ott ártani akarsz, ahogy sikerül.
Nem rajtuk múlt, hogy nem haltak meg civilek.

Nem azért van ez így, mert ez v az támogat ezt v azt. A történelmi időktől így játsszák ezt a játékot.

evvan
egy nem túl pontos rakéta ..


meg pár szintén nem túl pontos rakéta


vajon hány négyzetkilométer lehet kint egy város,hogy nem bírják eltalálni ? vagy ezekszerint mégsem a civilek voltak a célpontok ?
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 413
15 010
113
ez a próbálják elhitetni magukkal, nyugtatásképpen, hogy bizonyosan a kőkorszakban vannak és 300m a cep... és ezt mantrázzák maguknak, ez valami földöntúli jelenség.
Ezeket a költsünk az elképzeléseinkhez másodlagos önigazoló meséket.. azért már komoly szint.

Részemről ami lejött, miről is szólhatott ez az egész iráni (és orosz) részről:
  • Tesztelték a zsidó légvédelmet. ide értve reakcióidő és kilőtt ellenrakéta mennyiség különböző salvo konbinációkra. Orosz részről Lattakiából valszeg amin volt EW mintabegyűjtő képesség fenn volt - különösen az SM-6 inditás érdekelhette őket.
  • A perszák ugyanezt (a légvédelem reakciója a mixek irányába), illetve valszeg ellőttek egy csomó régebbi, lejárós cuccot. Meg persze az állománynak éles gyakorlás. Volt ilyen nagyszabású raksiinditásos gyakorlatuk tavaly.
  • Emellett érthetetlen, hogy tisztán BM támadás - sehol drón vagy CM. Pedig úgy sokkal hatékonyabb a bevetésük. Vagyis tippre telemetria volt egy csomó raksiban, amivel küldték vissza az adatokat az elfogókról. Vagy csalikat teszteltek. Vagy a beéptett EW-t.
Az egész nekem nagyon furcsa, de nem katonai csapás benyomását kelti. Inkább egyfajta teszt/felderités/politikai akció keveréke. Emellett a zsidó légvédelem szart se csinált - holott ha ezekbe kazettás robbanófejeket tesznek, felszántották volna az összes támadott célpontot. Lőttek egy párat, de lagymatag reakció volt.
Találatokat értek el, tisztán látszott, de ugye ott akkora a presztizs, hogy semmiféle veszteséget nem ismernek el soha, a felépitett nimbusz nem borulhat. Kérdés kiszivárog-e valami.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 400
13 591
113
A mossad irodaházról hogy hallgatnak.



ahogy elnézem az mellé ment 400m -t

gondolatok:
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 549
10 653
113
A mossad irodaházról hogy hallgatnak.



ahogy elnézem az mellé ment 400m -t

gondolatok:
Mar linkeltuk, es azt is, hogy nem ugy van az:


 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 146
10 339
113
Beszélünk kb 2 millió palesztinról.
Vajon a gazdag olajmonarchiák nem tudták volna áttelepíteni őket, képezni és beállítani melózni az elmúlt 50 év során?
Tele van Szaúd-Arábia, nincs már szabad hely egy Gáza 2.0 felépítésére?
Lett volna bőven megoldás, ha akarták volna.
Hozzáteszem, Izrael is sokat tehetett volna a dologért, ha akart volna.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 549
10 653
113
Beszélünk kb 2 millió palesztinról.
Vajon a gazdag olajmonarchiák nem tudták volna áttelepíteni őket, képezni és beállítani melózni az elmúlt 50 év során?
De mi az edesanyjukert mennenek el a palesztinok A SAJAT FOLDJUKROL?

Tele van Szaúd-Arábia, nincs már szabad hely egy Gáza 2.0 felépítésére?
DE MIERT? Csak mert egy rakas gatlastalan, verszomjas, tomeggyilkos, rasszista zsido terrorista elkergette oket a hazaikbol?

Lett volna bőven megoldás, ha akarták volna.
Ez szo szerint a cionista hasbara, amit most ismetelsz.
Hozzáteszem, Izrael is sokat tehetett volna a dologért, ha akart volna.
Te mi a banatrol beszelsz... fogalmam sincs. Ugy tunik, meg a gyokeret sem erted ennek az egesz konfliktusnak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 693
23 165
113
egy nem túl pontos rakéta ..


meg pár szintén nem túl pontos rakéta



vajon hány négyzetkilométer lehet kint egy város,hogy nem bírják eltalálni ? vagy ezekszerint mégsem a civilek voltak a célpontok ?
A valós fizikai tulajdonságok pedig a fentit mutatják, ti. X-száz méterrel mellé.
Vagy az összeszerelés minősége és alkatrészek tudnak ennyit, vagy/és zavarás.

A mossad irodaházról hogy hallgatnak.
Ahogy a tweet alatt is írják. Mellé.

Mindeközben
 
  • Vicces
Reactions: megazez and GI83

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 693
23 165
113
Beszélünk kb 2 millió palesztinról.
Vajon a gazdag olajmonarchiák nem tudták volna áttelepíteni őket, képezni és beállítani melózni az elmúlt 50 év során?
Tele van Szaúd-Arábia, nincs már szabad hely egy Gáza 2.0 felépítésére?
Lett volna bőven megoldás, ha akarták volna.
Hozzáteszem, Izrael is sokat tehetett volna a dologért, ha akart volna.
Na, ebben egyetértünk.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 146
10 339
113
De mi az edesanyjukert mennenek el a palesztinok A SAJAT FOLDJUKROL?


DE MIERT? Csak mert egy rakas gatlastalan, verszomjas, tomeggyilkos, rasszista zsido terrorista elkergette oket a hazaikbol?


Ez szo szerint a cionista hasbara, amit most ismetelsz.

Te mi a banatrol beszelsz... fogalmam sincs. Ugy tunik, meg a gyokeret sem erted ennek az egesz konfliktusnak.
Nem értem, mert nem ott születtem és nem vagyok sem arab, sem zsidó, ez tény.
Azt viszont értem, hogy azon a földdarabon élnek ezek a népek és hiába az újkori zsidó bevándorlás, aki ott született, annak már az a szülőföldje, akkor is, ha az apja és anyja az északi sarkról vagy épp Kazáriából érkezett is.
Ha nem képesek együtt élni, akkor vagy szét kell őket választani vagy kinyírják végül egymást és jöhet a helyükre egy harmadik náció.
Nem tudom mi lenne a jó megoldás, de a tömegek halomra gyilkolása szerintem nem a legjobb opció, ennél már az is jobb, ha a zsidók megkapják Izrael területét, a paleszok meg kapnak egy új otthont pl. szaúdiban, ahol szintén nem fenyeget a túlnépesedés oszt joccakát.
Persze ez egy naiv álom, így nem lehetne megosztva tartani és uralni a közel 4-500 milliós arabságot a környéken és nehezebb lenne kijátszani őket egymás ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kockás ing

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 786
2 463
113
Azért így , kb 16-18 órával a támadás után jöhetne már pár kép a "pusztító" támadás eredményeiről! Vagy csak lemaradtam valamiről? Nappal nem műkönek a mobilok kamrái, csak éjjel?
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 413
15 010
113
Azért így , kb 16-18 órával a támadás után jöhetne már pár kép a "pusztító" támadás eredményeiről! Vagy csak lemaradtam valamiről? Nappal nem műkönek a mobilok kamrái, csak éjjel?
Mert ugyanolyan katonaállam, mint Ukrajna.
Lősz egy képet, feltöltöd, aztán úgy megbasznak a hatóságok, hogy az életed összeroskad.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 693
23 165
113

ööööö OK :D
Az Iráni Forradalmi Gárda a hozzájuk közeli híroldalakon és a különböző Telegram csatornákon éles fenyegetést kezdett terjeszteni, miszerint ha Izrael megtámadja az iráni olajlétesítményeket, akkor arra súlyos választ fog adni a szaúd-arábiai, Egyesült Arab Emírségeki, Azerbajdzsáni, Kuvaiti és Bahreini olajlétesítmények ellen.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 549
10 653
113
Nem értem, mert nem ott születtem és nem vagyok sem arab, sem zsidó, ez tény.
Azt viszont értem, hogy azon a földdarabon élnek ezek a népek és hiába az újkori zsidó bevándorlás, aki ott született, annak már az a szülőföldje, akkor is, ha az apja és anyja az északi sarkról vagy épp Kazáriából érkezett is.
Ha nem képesek együtt élni, akkor vagy szét kell őket választani vagy kinyírják végül egymást és jöhet a helyükre egy harmadik náció.
Nem tudom mi lenne a jó megoldás, de a tömegek halomra gyilkolása szerintem nem a legjobb opció, ennél már az is jobb, ha a zsidók megkapják Izrael területét, a paleszok meg kapnak egy új otthont pl. szaúdiban, ahol szintén nem fenyeget a túlnépesedés oszt joccakát.
Persze ez egy naiv álom, így nem lehetne megosztva tartani és uralni a közel 4-500 milliós arabságot a környéken és nehezebb lenne kijátszani őket egymás ellen.
A lenyeget kihagytad: a palesztinok ott elnek csilio ideje. Az europai askenaziak meg sosem eltek ott egy percet sem, egyszeruen elkezdtek betelepulni, majd robbantgatni, majd terrorizalni, gyilkolni, kozben meg a briteknel es masoknal lobbiztak, majd egyszeruen kikialtottak az allamukat es deportaltak 700-800 ezer arabot a sajat hazaikbol egy nyitott eg alatti koncentracios taborba, egy koszos foldcsikra, ahol meg az aramot is a zsidok kapcsoljak ki es be, es ott nyomorgatjak oket 70 eve.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 693
23 165
113
*Mindezek mellett a hadsereg elismeri, hogy légitámaszpontokat találtak el az ország elleni iráni rakétatámadásban.

A találatok megrongáltak irodaépületeket és egyéb karbantartási területeket, amelyek a hadsereg szerint nem befolyásolják az IAF működését.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 549
10 653
113
A valós fizikai tulajdonságok pedig a fentit mutatják, ti. X-száz méterrel mellé.
Vagy az összeszerelés minősége és alkatrészek tudnak ennyit, vagy/és zavarás.
Nagyjabol mindegy, de meg 100-200 meteres CEP eseten is siman szetutnek egy bazison mindent, ha eleg raketat lonek ra. A legvedelem meg lathatoan szart sem ert ilyen mennyiseg ellen.

Ahogy a tweet alatt is írják. Mellé.
Gazdagon volt, ami betalalt. Nagyon nagy a csend, nem veletlenul magyarazta a lakossagnak a Chief of Ears hogy ne kozoljenek talalatokrol semmit online...