• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 752
113
Jemen
Cn97gbTWEAAnxMP.jpg:large
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
erdogan rendszere nagyon hasonlít a besugos, szomszed-feljelentos szocializmusra, ugyhogy az elmult evekben barmikor eloranthattak volna a feketelistakat. ami azt illeti nem csak par nap, de par het elokeszites is keves az ilyesmihez.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
<blockquote rel="zsolti">Jó írás, de most komolyan kérdezem, ez van itt köztünk olyan, akinek mondott újat?

Le volt ide írva-linkelve volt minden információ,semmi új csak osszegezte.</blockquote>

Igen, így van, nem rossz összefoglalása a lényegnek, de semmi új számomra.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Azért az furcsa volt és nem túl jó szervezettségre vall, hogy csak ankarában szállták meg a sajtót holott mindenki tudja hogy Isztambulban van a legtöbb...
Mondta ezt egy szakértő
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
erdogan rendszere nagyon hasonlít a besugos, szomszed-feljelentos szocializmusra, ugyhogy az elmult evekben barmikor eloranthattak volna a feketelistakat. ami azt illeti nem csak par nap, de par het elokeszites is keves az ilyesmihez.

Engem csak az érdekelne, hogy milyen lenne egy erdogan nélküli/utáni To? Egyiptomban sztem jól jártak a világi hadsereggel Sisi vezetésével a muz. tesók helyett, de azért az kérdéses számomra, hogy az Usa barát T. tábornoki kar mennyire szállna bele utána az oroszokba. A hergelést megkapnák, még szavakban a támogatást is. Nem tudom eldönteni melyikük jobb a világ békének.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Nem nekunk kell eldonteni innét maorol hogy ki a jo erdogán helyett a törökök választották és ezt a választást megerositették. Fegyveres katonákkal szemben. Nékünk se tetszene ha egy vezetonkbe ilyen bizalmunk lenne és el akarnák távolitani.
Erdogán épp annyira szolgálhatja az érdekunket is amennyire gátolhatja is. Az egész csak hozzállás kérdése
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Nem nekunk kell eldonteni innét maorol hogy ki a jo erdogán helyett a törökök választották és ezt a választást megerositették. Fegyveres katonákkal szemben. Nékünk se tetszene ha egy vezetonkbe ilyen bizalmunk lenne és el akarnák távolitani.
Erdogán épp annyira szolgálhatja az érdekunket is amennyire gátolhatja is. Az egész csak hozzállás kérdése

Ohhh, természetesen. Ez nem is vitás. Engem annyira érdekel csak, hogy vajon a mi régióknak melyikük lehet a jobb, biztonságosabb.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 100
82 766
113
Torok kulugyminiszter nyilatkozta ma az NTV torok tv-nek: Oroszország nyújtotta a legnagyobb segítséget Torokországnak a puccskíserlet alatt.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="szittya88">Nem nekunk kell eldonteni innét maorol hogy ki a jo erdogán helyett a törökök választották és ezt a választást megerositették. Fegyveres katonákkal szemben. Nékünk se tetszene ha egy vezetonkbe ilyen bizalmunk lenne és el akarnák távolitani.
Erdogán épp annyira szolgálhatja az érdekunket is amennyire gátolhatja is. Az egész csak hozzállás kérdése

Ohhh, természetesen. Ez nem is vitás. Engem annyira érdekel csak, hogy vajon a mi régióknak melyikük lehet a jobb, biztonságosabb. </blockquote>

Nekem fogalmam sincs. De hogy Erdogán nagyon pofátlan lett, mondhatni, fejébe szállt a hatalom, szívatja komplett Európát is (a migránsokkal), miközben gátlástalanul bizniszel akár az Iszlám Állammal (nyilván főképp a kurd befolyás csökkentése végett), meg ennek alapján bárkivel, az biztos. És ez már nem sima pragmatizus részéről, hanem egy megalomániás és mivel a 75 milliós Törökország, a NATO egyik oszlopos tagjának "vezére", ezért veszélyes ember.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="szittya88">Nem nekunk kell eldonteni innét maorol hogy ki a jo erdogán helyett a törökök választották és ezt a választást megerositették. Fegyveres katonákkal szemben. Nékünk se tetszene ha egy vezetonkbe ilyen bizalmunk lenne és el akarnák távolitani.
Erdogán épp annyira szolgálhatja az érdekunket is amennyire gátolhatja is. Az egész csak hozzállás kérdése

Ohhh, természetesen. Ez nem is vitás. Engem annyira érdekel csak, hogy vajon a mi régióknak melyikük lehet a jobb, biztonságosabb. </blockquote>

Nekem fogalmam sincs. De hogy Erdogán nagyon pofátlan lett, mondhatni, fejébe szállt a hatalom, szívatja komplett Európát is (a migránsokkal), miközben gátlástalanul bizniszel akár az Iszlám Állammal (nyilván főképp a kurd befolyás csökkentése végett), meg ennek alapján bárkivel, az biztos. És ez már nem sima pragmatizus részéről, hanem egy megalomániás és mivel a 75 milliós Törökország, a NATO egyik oszlopos tagjának "vezére", ezért veszélyes ember.</blockquote>

Egyet értünk eddig. Ami engem érdekel, hogy ha ő megy, ki mi töltené be az űrt, és az mit generálna.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Amúgy érdekes ez a "Törökországé a 2. legerősebb NATO haderő" mítosz.

Konkrétan a Koreai Háborúból ered, brutálisan leszerepeltek, a sokkal kisebb görög kontingens hatékonyságának a közelébe sem értek. Azt a színvonalat képviselték, mint bármelyik másik muszlim haderő.
Viszont friss kommunizmus ellenes szövetségesek voltak és mivel az angolszászok után a legnagyobb létszámban voltak jelen, ezért a sajtó felmagasztalta őket, '52 után a NATO 2. legerősebb haderejének címét is megkapták.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="szittya88">Nem nekunk kell eldonteni innét maorol hogy ki a jo erdogán helyett a törökök választották és ezt a választást megerositették. Fegyveres katonákkal szemben. Nékünk se tetszene ha egy vezetonkbe ilyen bizalmunk lenne és el akarnák távolitani.
Erdogán épp annyira szolgálhatja az érdekunket is amennyire gátolhatja is. Az egész csak hozzállás kérdése

Ohhh, természetesen. Ez nem is vitás. Engem annyira érdekel csak, hogy vajon a mi régióknak melyikük lehet a jobb, biztonságosabb. </blockquote>

Nekem fogalmam sincs. De hogy Erdogán nagyon pofátlan lett, mondhatni, fejébe szállt a hatalom, szívatja komplett Európát is (a migránsokkal), miközben gátlástalanul bizniszel akár az Iszlám Állammal (nyilván főképp a kurd befolyás csökkentése végett), meg ennek alapján bárkivel, az biztos. És ez már nem sima pragmatizus részéről, hanem egy megalomániás és mivel a 75 milliós Törökország, a NATO egyik oszlopos tagjának "vezére", ezért veszélyes ember.</blockquote>

Egyet értünk eddig. Ami engem érdekel, hogy ha ő megy, ki mi töltené be az űrt, és az mit generálna. </blockquote>

Passz... De egy iszlamista, vagy az iszlámot eszközként használó hatalommániás idiótánál szerintem jobb lenne bármilyen más stabil kormány. Ha viszont egy Líbia 2.0, vagy Erdogan a választás, akkor... Nem könnyű.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote Na="wolfram"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="szittya88">Nem nekunk kell eldonteni innét maorol hogy ki a jo erdogán helyett a törökök választották és ezt a választást megerositették. Fegyveres katonákkal szemben. Nékünk se tetszene ha egy vezetonkbe ilyen bizalmunk lenne és el akarnák távolitani.
Erdogán épp annyira szolgálhatja az érdekunket is amennyire gátolhatja is. Az egész csak hozzállás kérdése

Ohhh, természetesen. Ez nem is vitás. Engem annyira érdekel csak, hogy vajon a mi régióknak melyikük lehet a jobb, biztonságosabb. </blockquote>

Nekem fogalmam sincs. De hogy Erdogán nagyon pofátlan lett, mondhatni, fejébe szállt a hatalom, szívatja komplett Európát is (a migránsokkal), miközben gátlástalanul bizniszel akár az Iszlám Állammal (nyilván főképp a kurd befolyás csökkentése végett), meg ennek alapján bárkivel, az biztos. És ez már nem sima pragmatizus részéről, hanem egy megalomániás és mivel a 75 milliós Törökország, a NATO egyik oszlopos tagjának "vezére", ezért veszélyes ember.</blockquote>

Egyet értünk eddig. Ami engem érdekel, hogy ha ő megy, ki mi töltené be az űrt, és az mit generálna. </blockquote>

Passz... De egy iszlamista, vagy az iszlámot eszközként használó hatalommániás idiótánál szerintem jobb lenne bármilyen más stabil kormány. Ha viszont egy Líbia 2.0, vagy Erdogan a választás, akkor... Nem könnyű.</blockquote>


Na látod. Erdogantól én sem csípem, de nem rosszabb Ő sem Khadafinál, Szaddamnál, Asszadnál. Aztán minndhárom megdöntéséből mi lett... Én már csak óvatosan kívánom halálba a diktátorokat ezek után.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="zsolti"><blockquote Na="wolfram"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="szittya88">Nem nekunk kell eldonteni innét maorol hogy ki a jo erdogán helyett a törökök választották és ezt a választást megerositették. Fegyveres katonákkal szemben. Nékünk se tetszene ha egy vezetonkbe ilyen bizalmunk lenne és el akarnák távolitani.
Erdogán épp annyira szolgálhatja az érdekunket is amennyire gátolhatja is. Az egész csak hozzállás kérdése

Ohhh, természetesen. Ez nem is vitás. Engem annyira érdekel csak, hogy vajon a mi régióknak melyikük lehet a jobb, biztonságosabb. </blockquote>

Nekem fogalmam sincs. De hogy Erdogán nagyon pofátlan lett, mondhatni, fejébe szállt a hatalom, szívatja komplett Európát is (a migránsokkal), miközben gátlástalanul bizniszel akár az Iszlám Állammal (nyilván főképp a kurd befolyás csökkentése végett), meg ennek alapján bárkivel, az biztos. És ez már nem sima pragmatizus részéről, hanem egy megalomániás és mivel a 75 milliós Törökország, a NATO egyik oszlopos tagjának "vezére", ezért veszélyes ember.</blockquote>

Egyet értünk eddig. Ami engem érdekel, hogy ha ő megy, ki mi töltené be az űrt, és az mit generálna. </blockquote>

Passz... De egy iszlamista, vagy az iszlámot eszközként használó hatalommániás idiótánál szerintem jobb lenne bármilyen más stabil kormány. Ha viszont egy Líbia 2.0, vagy Erdogan a választás, akkor... Nem könnyű.</blockquote>


Na látod. Erdogantól én sem csípem, de nem rosszabb Ő sem Khadafinál, Szaddamnál, Asszadnál. Aztán minndhárom megdöntéséből mi lett... Én már csak óvatosan kívánom halálba a diktátorokat ezek után.</blockquote>

Na ja. Viszont sem Szaddam, sem Asszad, sem Kadhafi nem volt iszlamista, csak szimpla diktátor. Sőt, mindegyikük üldözte a szélsőségeseket. Erdogan viszont paktál velük jelenleg...