• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
Iraki hadsereg offenzívája Mi-28NE támogatással.
https://www.youtube.com/watch?v=cX0RywazLrA
https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=nQYDigm2wVg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
Szandálosok szaudi teruleten,11.00-tol feltunik egy CH-48 kínai drón
https://www.youtube.com/watch?time_continue=281&v=PcvYwd5FQBM
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 674
113
Jobban nyomják még talán az afgánoknál is...
Ezeknek amúgy szvsz patájuk van nem lábuk. Az egyik fickó a forró aszfalton slattyog szép kényelmesen. Nálunk 30 fokban ez már fájdalmas mutatvány lenne, náluk meg van 40 fok és nem sietős neki.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 674
113
Micsoda egy fotó ez... :D Micsoda grimaszok.
RTR4N5M6.jpg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Persze nehéz néhány videó alapján objektív képet alkotni, de amiket eddig láttunk az alapján azt kell mondjam "érdekes" a szaudiak taktikája (már amennyiben ezt taktikának lehet nevezni)

Én azt látom hogy úgy próbálják meg a területet ellenőrizni hogy felülnek egymástól elég távoli elszigetelt hegytetőkre, viszik magukkal a hűtőszekrényeiket meg valami eszméletlen mennyiségű fegyvert és lőszert és várnak... (közben valami eszméletlen szemétdombot hoznak létre maguk körül eldobált vizes palackokból és egyéb hulladékokból. Hogy miért nem teszik be egy üres hordóba és égetik el nem értem?)

Ha lemennek a völgybe akkor azt leginkább különböző MRAP járművekkel és Land Cruiserekkel teszik.

A houtik meg szépen felmásznak a hegyoldalon, kifüstölik őket, begyűjtik a lőszert és a fegyvert, majd mennek a következő hegyhez és kezdik előröl....

Én még nem láttam olyan videót hogy a megtámadott hegytető bármilyen külső segítséget kapott volna. Nincs tüzérségi támogatás, minimális légierő (néha hallani a videón a hangjukat, esetleg egy-egy bomba becsapódás a távolban). Néha felbukkant egy Apacs is - jó magasan - de én még nem láttam olyat amelyik a fegyverét használta volna.

Értem én hogy ehhez kellenek a helyi terep sajátosságai (erősen átszeldelt, hegyes, köves félsivatag) és a houtik nyílt terepen v.színű közel sem lennének ennyire sikeresek, de akkor is...
Ez amit látunk elég szürreális (legalább is számomra).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
És közben nagyokat alszanak, aztán jönnek a houtik és lelövik őket.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nyilván az oroszokat korábban azért provokálta, mert Amerikával és a NATOval a háta mögött ennyi provokáció belefért annak függvényében, hogy a Krím megszerzésével az oroszok a törökökkel szemben növelték a befolyásukat
Jobban nyomják még talán az afgánoknál is...
Ezeknek amúgy szvsz patájuk van nem lábuk. Az egyik fickó a forró aszfalton slattyog szép kényelmesen. Nálunk 30 fokban ez már fájdalmas mutatvány lenne, náluk meg van 40 fok és nem sietős neki.

Simán megszokja/megvastagszik a talpbőr. Egy idő után még a rajzszöget is állja.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 620
9 156
113
Ez amit látunk elég szürreális (legalább is számomra).

Az arabok elég használhatatlanok katonának kulturális okok miatt. Ha meg viszonylagos jómódban nőttek fel, akkor meg pláne. Bár nem tudom, hogy a szaúdi hadseregben mennyi a törzsgyökeres szaúdi és mennyi zsoldos. Persze ha sok a zsoldos, akkor meg azoknak sem érdeke a heves harc.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A zsoldosok összepakoltak és hazamentek. Volt is erről hír.
Volt valamilyen amerikai zsoldos cég, de gondolom látták, hogy ezzel a bandával csak égetik magukat és inkább köszönték szépen és leléptek.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 178
113
A zsoldosok összepakoltak és hazamentek. Volt is erről hír.
Volt valamilyen amerikai zsoldos cég, de gondolom látták, hogy ezzel a bandával csak égetik magukat és inkább köszönték szépen és leléptek.


Na igen, a szaudiaknak büdös harcolni. E szerint a hír szerint 5000 Dél-jemenit vettek fel a határőreik megerősítése céljából :

https://www.almasdarnews.com/article/saudi-arabia-recruit-5000-yemen-join-border-guards/

image138.jpeg
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 178
113
Na tessék. Adenben az újonnnan jelentkezők között IÁ öngyilkos robbantott. 45 halott.

https://www.almasdarnews.com/article/reports-atleast-45-killed-suicide-blast-aden-yemen/