• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Én úgy látom hogy a Kurdokat becsibészelték, elhitették velük hogy ott van a fény az alagút végén, s közben az a gyorsvonat ami szembe jön! Sajnálom őket, mert nekik fog nagyon fájni ha nem elégednek meg kb autonómiával és azzal a nagyon fontos ténnyel, hogy élhetnének tovább békében ha nem erőltetik ezt a Kurdisztán dolgot.

Többször leírtam már, hogy reálisan nincs esélyük Törökország/Irán/Irak/és a most győztesnek látszó Asszadita Szíria tengelyében. Ezek az országok, főleg Törökország/Irán regionális nagyhatalmak. Külön külön is komoly ellenfelek még az USA-nak is abban a térségben/odahaza.

Annyit az USA-nak nem fog érni Kurdisztán, hogy beleálljanak egy nyílt sisakos küzdelembe velük, mert meg is viccelődhetnének ha ezek ketten együtt odateszik magukat. Egy ilyen lehetőségnek meg erős a gyanúm, nem bírna ellenállni Oroszország/Kína/Észak Korea sem, hogy belemászik az USA otthonról távol egy erőforrásait elszívó és igazából megnyerhetetlen szituációba.

Izraelnek meg minden mindegy, csak lehetőleg ne kelljen megint háborúzni náluk sokkal nagyobb lélekszámú össz arab tömegek ellen. A mostani kavarást a kurdok mellett is azzal a céllal csinálják, hogy addig se velük foglalkozzanak. Lassítani és elszigetelni Iránt a céljuk, nem az hogy egyszerre háborúzniuk kelljen velük, meg még másik 3 országgal is... Őket ebben teljesen megértem.

Pár nap vagy hét és látni fogjuk mi lesz. Én személy szerint remélem hogy leülnek velük tárgyalni, de nem spekulálok tovább mert fogalmam sincs hogy mi lesz. Néhány nap, talán két hét és nyilvánvaló lesz a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nagyon bízom én is a tárgyalóasztal melletti vértelen befejezésben. Meglátjuk.

Irak szerintem belenyugszik, hogy elveszíti ezt a régiót, Szíria szintén nem sokat tehet. Az a kérdés, hogy Irán és Törökország tűrni fogja-e.
Egyébként az egész Közel-Keleten olyan nagyhatalmak húzták meg a határokat, akik semmit nem törődtek azzal, hogy egy adott területen épp kik élnek. Ha Kurdisztán megalakulna, akkor az lenne az első ország, aminek a határai a legjobban tükröznék az ott élők akaratát, szóval én támogatom őket.
Na meg a zászlaja is nagyon menő, mintha a magyart párosították volna a székellyel. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Irak szerintem belenyugszik, hogy elveszíti ezt a régiót, Szíria szintén nem sokat tehet. Az a kérdés, hogy Irán és Törökország tűrni fogja-e.
Egyébként az egész Közel-Keleten olyan nagyhatalmak húzták meg a határokat, akik semmit nem törődtek azzal, hogy egy adott területen épp kik élnek. Ha Kurdisztán megalakulna, akkor az lenne az első ország, aminek a határai a legjobban tükröznék az ott élők akaratát, szóval én támogatom őket.
Na meg a zászlaja is nagyon menő, mintha a magyart párosították volna a székellyel. :)
Ne legyünk naivak, nem Irak és Szíria tehet azért sokat hogy Kurdisztán ne valósuljon meg, hanem aki mögöttük áll a Síita félhold megteremtésében, Irán. Másfelől abban sincs kétségem hogy Törökország Erdogannal nem fog nekik tűrni semmit. Jelenleg ott tartunk, hogy Irán és Törökország már azért egyeztetnek, hogy mi legyen a kurdokkal. No meg nem győzöm hangsúlyozni, a kurdok könnyű fegyverzetű szabadcsapatok szintjén max gerilla hadviselést tudnak csinálni, se légierő, se komoly minőségű és mennyiségű nehézfegyverzet NINCS. Ezt azért páran kegyesen átugráljátok ám... Most nem az ISIS Vbied-jei meg mesterlövészei lehetnek az ellenfelek ha ebbe belemanőverezik magukat, hanem komplett szárazföldi hadseregek, páncélos dandárokkal, összfegyvernemi hadviseléssel. Izrael persze a fentebb vázolt dolgok miatt bátorítja őket, de az USA már pl. óvatos, Irak egyértelműen elítéli őket, a Szírekkel már volt oda vissza lövésváltás Deir Ez Zour-nál. Ha van egy kis életösztön bennük, nem feszítik tovább a húrt, szerintem...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nagyon bízom én is a tárgyalóasztal melletti vértelen befejezésben. Meglátjuk.
Szeretném ha így lenne, de én nem bízok benne. Én még emlékszem, hogyan hagyta ott az USA Dél-Vietnamot, hasonlóan Irakot és a kurdokat 91-ben Szaddamnak, tartok tőle hogy most is addig kellenek nekik a kurdok, amíg az első vonalban harcolnak az ISIS ellen. Vagy esetleg ti tudtok valami kurd-USA legalább támogatási szerződésről, vagy legalább nyilvánosan elhangzott konkrét ígéretről? Abból hogy milyen fegyvereket kapnak a kurdok, nekem eléggé egyértelmű a támogatottsági szintjük az USA részéről. Lehet hogy most drone-ok, A-10-ek, F-15E, F-18 és B-52 gépek támogatják őket a harctéren, de ha ezeket holnap hazahívják, akkor mi marad a kurdok kezében a Kalasnyikovon meg az RPG-n kívül?!! Az oroszok meg egyértelműen Asszad/Szíria mellett állnak, és most éppen a törökökkel meg Iránnal is puszipajtik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Szeretném ha így lenne, de én nem bízok benne. Én még emlékszem, hogyan hagyta ott az USA Dél-Vietnamot, hasonlóan Irakot és a kurdokat 91-ben Szaddamnak, tartok tőle hogy most is addig kellenek nekik a kurdok, amíg az első vonalban harcolnak az ISIS ellen. Vagy esetleg ti tudtok valami kurd-USA legalább támogatási szerződésről, vagy legalább nyilvánosan elhangzott konkrét ígéretről? Abból hogy milyen fegyvereket kapnak a kurdok, nekem eléggé egyértelmű a támogatottsági szintjük az USA részéről. Lehet hogy most drone-ok, A-10-ek, F-15E, F-18 és B-52 gépek támogatják őket a harctéren, de ha ezeket holnap hazahívják, akkor mi marad a kurdok kezében a Kalasnyikovon meg az RPG-n kívül?!! Az oroszok meg egyértelműen Asszad/Szíria mellett állnak, és most éppen a törökökkel meg Iránnal is puszipajtik.
Igen, erről van szó, akkor ugyan azt a mozit látjuk mindketten. A válasz az, hogy semmi nem marad a Kurdoknak, csak a gerilla hadviselés olyan népek közt, akik egyre ingerültebbek rájuk, és van haderejük. VALÓS.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ne legyünk naivak, nem Irak és Szíria tehet azért sokat hogy Kurdisztán ne valósuljon meg, hanem aki mögöttük áll a Síita félhold megteremtésében, Irán. Másfelől abban sincs kétségem hogy Törökország Erdogannal nem fog nekik tűrni semmit. Jelenleg ott tartunk, hogy Irán és Törökország már azért egyeztetnek, hogy mi legyen a kurdokkal. No meg nem győzöm hangsúlyozni, a kurdok könnyű fegyverzetű szabadcsapatok szintjén max gerilla hadviselést tudnak csinálni, se légierő, se komoly minőségű és mennyiségű nehézfegyverzet NINCS. Ezt azért páran kegyesen átugráljátok ám... Most nem az ISIS Vbied-jei meg mesterlövészei lehetnek az ellenfelek ha ebbe belemanőverezik magukat, hanem komplett szárazföldi hadseregek, páncélos dandárokkal, összfegyvernemi hadviseléssel. Izrael persze a fentebb vázolt dolgok miatt bátorítja őket, de az USA már pl. óvatos, Irak egyértelműen elítéli őket, a Szírekkel már volt oda vissza lövésváltás Deir Ez Zour-nál. Ha van egy kis életösztön bennük, nem feszítik tovább a húrt, szerintem...

Én meg úgy látom, hogy így vagy úgy, de szép lassan mind a négy országban eltűnnek, akkor is ha meghúzzák magukat. Most viszont Irakban egy karnyújtásnyira vannak attól, hogy saját államuk legyen.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
http://index.hu/kulfold/2017/09/25/kurd_nepszavazas_reakciok/

A térség legnagyobb, 15-20 milliós kurd kisebbségével rendelkező Törökország – legalábbis a török kormány - ugyanis attól tart, hogy az iraki referendum új lendületet adhat a saját, a török államhatalomtól elidegenített kurdjaik szeparatista törekvéseinek.

A Barzáni-klánnal amúgy valóban jó viszont ápoló Erdoğan ezért a nyilvánosság előtt roppant keményen nyilatkozott. Tartós határzárral fenyegette meg az iraki kurdokat, és annak lehetőségét is felvetette, hogy

elzárja az egyetlen olajvezetéket, amin keresztül a kurd olaj elérheti a Földközi-tengert.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 328
113
Kezdjük onna, hogy palesztin nép, mint olyan nem létezik...
De hát a zsidó sem, hiszen mindenhonnét összevándorolt emberek, csupán a vallásuk zsidó. Tényleg nem rosszból mondom de mindenre van ellenpélda a túloldalon. Én azt mondom menjenek ha akarnak, ha nem teszik 100 év múlva is ugyanitt tartanak. Próbálják meg, aztán ha kiirtják őket hát istenem. Mi is le akartunk párszor lépni a Habsburgoktól, meg is jártuk, de ha nem próbálnak rá sosem tudjuk meg mi lesz. Hogy mi is így jártunk jól vagy rosszul vagy ha függetlenek lettünk volna, ki tudja?
Amúgy meg ha a horvátoknak lehetett, meg Dél Szudánnak meg Eritreának meg stb, ja Koszovó természetesen...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Szaúdiak terjesztik a közösségi médiában az alábbi képet a következő szöveggel:
"We need to support Kurdistan, they are the hope of the middle east."
(Támogatnunk kell Kurdisztánt, ők a Közép-Kelet reményei)
DKmAzZXW4AAjeWZ.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed