• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
na... gondolom ugyanez a breitbart amikor megmondja a soros féle migráncsikról a frankót, ugyemilyen tuttikirály egy oldal?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Az azért komoly bazzeeg! Mondjuk én ebben az esetben pont megértem a törököket. A NATO se tudom hogy mi a túrót képzelt, mert a Norvégok tuti hogy leadták előre a tervezetet, sőt ha rosszindulatú vagyok, még az is felmerül bennem hogy valaki sugalmazta feléjük hogy ez jó móka lenne. Nagyon ügyesen haladunk arra felé hogy teljesen magunkra vadítsuk a törököket!
Tudatos provokáció volt...
https://www.defensenews.com/trainin...urkeys-president-shown-as-enemy-during-drill/
Azt írják hogy training anyagokat készítő külső beszállító egyéni akciója volt, ami ugyebár megmosolyogtatóan ostoba kifogás...

Jó kérdés hogy a Törökök elvadítása tényleg tudatos? (ha igen, akkor jól csinálják)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Tudatos provokáció volt...
https://www.defensenews.com/trainin...urkeys-president-shown-as-enemy-during-drill/
Azt írják hogy training anyagokat készítő külső beszállító egyéni akciója volt, ami ugyebár megmosolyogtatóan ostoba kifogás...

Jó kérdés hogy a Törökök elvadítása tényleg tudatos? (ha igen, akkor jól csinálják)
Kizártnak tartom hogy eltávolítani akarnák őket tudatosan, ők meg akarták puccsolni Erdogant, és egy hithű atlantista amerikabarát Güllent a helyére. Ez nem jött össze, és beszopódtak valóban, de tudatosan eltávolítani mi értelme lenne azt a Törökországot, aki azért tényleg az egyik legerősebb tag, ÉS nem is olyan jelenleg jelentéktelen helyen vannak, mint mondjuk pl. a Csehek.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
na... gondolom ugyanez a breitbart amikor megmondja a soros féle migráncsikról a frankót, ugyemilyen tuttikirály egy oldal?
Nem az alapján alkotok véleményt a migránskérdésről hogy a Breitportal mit ír róluk. Ezt a cikket megint azért hoztad ide hogy belénk lehessen kötni/rúgni.

Te izraelitaként ide jártál gyermekkorodban iskolába, és belehúzták a többiek a fejed a kukába állandóan, vagy később húzgálták a szakállad, pajeszod a csúnya gojok?
Mi a túró bajod van neked velünk, de most frankón?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Kizártnak tartom hogy eltávolítani akarnák őket tudatosan, ők meg akarták puccsolni Erdogant, és egy hithű atlantista amerikabarát Güllent a helyére. Ez nem jött össze, és beszopódtak valóban, de tudatosan eltávolítani mi értelme lenne azt a Törökországot, aki azért tényleg az egyik legerősebb tag, ÉS nem is olyan jelenleg jelentéktelen helyen vannak, mint mondjuk pl. a Csehek.
Igen, ez mind igaz, de az elég világosan látszik hogy jelenleg a Török és az USA politika ütközőpályán van.
A Törökök saját magukat - Iránnal és SZ.A.val versenyben - a K.Kelet vezető hatalmaként próbálják pozícionálni. Ez teljesen szembe megy az USA érdekeivel.
Az USA-nak első helyen Izrael volt, van és lesz az igazi stratégiai szövetségese a térségben;
a második helyen a SZ.A. - és a többi öböl miniállam - az olaj miatt;
aztán a többiek (Irán, Törökország, Irak, Szíria) akiket - ha elfelejtik hol a helyük - akkor meg kell fékezni hogy ne veszélyeztessék az előbbiek pozícióit.

A Törökök - na jó nem az összes, csak Kardigán - éppen ezt a sorrendet próbálják megkérdőjelezni...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Igen, ez mind igaz, de az elég világosan látszik hogy jelenleg a Török és az USA politika ütközőpályán van.
A Törökök saját magukat - Iránnal és SZ.A.val versenyben - a K.Kelet vezető hatalmaként próbálják pozícionálni. Ez teljesen szembe megy az USA érdekeivel.
Az USA-nak első helyen Izrael volt, van és lesz az igazi stratégiai szövetségese a térségben;
a második helyen a SZ.A. - és a többi öböl miniállam - az olaj miatt;
aztán a többiek (Irán, Törökország, Irak, Szíria) akiket - ha elfelejtik hol a helyük - akkor meg kell fékezni hogy ne veszélyeztessék az előbbiek pozícióit.

A Törökök - na jó nem az összes, csak Kardigán - éppen ezt a sorrendet próbálják megkérdőjelezni...
Nyilván, Török vezetőként én sem tűrném el hogy besorolnak a nagy vizen túlról Izrael, meg Szaud Arábia + a kis háreme mögé úgy, hogy konkrétan még meg is akartak gyilkoltani és buktatni a rendszerem. Erdogan ahhoz képest még konkrétan úriember eddig, amennyire én megsértődtem volna egy ilyenért :p.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nyilván, Török vezetőként én sem tűrném el hogy besorolnak a nagy vizen túlról Izrael, meg Szaud Arábia + a kis háreme mögé úgy, hogy konkrétan még meg is akartak gyilkoltani és buktatni a rendszerem. Erdogan ahhoz képest még konkrétan úriember eddig, amennyire én megsértődtem volna egy ilyenért :p.
Na ja, a politikában mindig fontos a személyes elem...
Mindenesetre jelenleg teljes erővel rázza a pofonfát, amiről már kezdenek hullani a levelek, és szerintem nemsokára valami komolyabb dolog is a fejére esik róla.

Várom meddig engedi repülni Törökországban a Kurdoknak katonai utánpótlást szállító USA gépeket....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Na ja, a politikában mindig fontos a személyes elem...
Mindenesetre jelenleg teljes erővel rázza a pofonfát, amiről már kezdenek hullani a levelek, és szerintem nemsokára valami komolyabb dolog is a fejére esik róla.

Várom meddig engedi repülni Törökországban a Kurdoknak katonai utánpótlást szállító USA gépeket....
Mindenben fontos a személyes elem, mivel emberek irányítanak még, s nem gépek, kevés olyan van mint Putyin, aki ahogy én látom kívülről talán a leginkább közelít egy érzelemmentes AI-hoz. A legtöbb politikus/vezető nem ilyen, sőt...

Amúgy én komolyan azt látom, és ebben ezek szerint TE és én nem értünk egyet, hogy nem is Ő rázza durván a pofonfát, hanem a NATO és mondjuk ki, az USA baszik ki vele/velük most már nem is először. Az hogy megpróbálták jó eséllyel megpuccsolni egy dolog, de nyíltan támogatják az amúgy NEM NATO tag kurdokat ellenük a kérés, könyörgés, fenyegetésükkel szemben is, majd most ez az Erdogan a fő ellenség a gyakorlaton ahol ott van egy török delegáció is, ez azért mondjuk olyan dolog, ahol szerintem kiugrik a skáláról a szopatásmérő... Én úgy érzem, hogy bőven volt dolog az előtt, hogy a törökök berendelték az Orosz SAM-et az amcsi helyett, tehát nem feltétlen ők kezdték. Egyszerűen azért nem értem, de komolyan, mert a jelenlegi helyzetben SZERINTEM sokkal nagyobb szüksége lenne a Törökökre a NATO-nak (mind az EU-nak a migráns kérdés miatt, mind az USA-nak a saját kis olajbiznisze, és a közel kelet feletti kontrollja miatt) mint a Törököknek a NATO-ra.

Ez szerintem giga nagy baklövés, bedobni a Kurdokért a Törököket, akik azon nyomban el is kezdtek cimborálni Iránnal és az Oroszokkal. Még két ilyen jól sikerült okosság, és az USA kb. le is térdel a térségben.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
Várom meddig engedi repülni Törökországban a Kurdoknak katonai utánpótlást szállító USA gépeket....
Azok már vagy egy éve nem arra röpködnek. Erdogan szomorú is, hogy ez (se) nem jött be.
nyíltan támogatják az amúgy NEM NATO tag kurdokat ellenük
Nekem határozottan nem úgy tűnik, hogy a törökök ellen támogatnák a kurdokat.
Mellékhatások viszont vannak.
USA-nak a saját kis olajbiznisze
Nem ártana megemészteni, hogy az olajkérdés ma már teljesen más, mint 10 éve. Olajból az USA ma már közel önellátó. A többivel pedig az érdekei szerint kavar.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az a mellékhatás, hogy felfegyverzésük után a Kurdok egyre inkább felbátorodtak(érthetően), és már sokkal inkább fenyegető ez a velük szemben lévő Törökországnak. Most hogy elfogyott lassan az ISIS, majd meglátjuk, hogy nem a Törökök ellen fognak fordulni azok a fegyverek.

Az hogy önellátó, még nem jelenti azt hogy a dollár kibírja majd röhögés nélkül azt, ha a világ olajkitermelő térsége már nem az amerikai kézi vezérlés szerint fog működni, esetleg átvált jüanra dollár alapú elszámolásról. Az még az USA nak édes kevés lenne a boldogsághoz, hogy magukat ellátják olajjal, meg palagázzal, a gazdaságuk alapjaiban remegne bele ha a jól bejáratott "olajbiznisze" nem menne úgy tovább, ahogy eddig.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Mindenben fontos a személyes elem, mivel emberek irányítanak még, s nem gépek, kevés olyan van mint Putyin, aki ahogy én látom kívülről talán a leginkább közelít egy érzelemmentes AI-hoz. A legtöbb politikus/vezető nem ilyen, sőt...

Amúgy én komolyan azt látom, és ebben ezek szerint TE és én nem értünk egyet, hogy nem is Ő rázza durván a pofonfát, hanem a NATO és mondjuk ki, az USA baszik ki vele/velük most már nem is először. Az hogy megpróbálták jó eséllyel megpuccsolni egy dolog, de nyíltan támogatják az amúgy NEM NATO tag kurdokat ellenük a kérés, könyörgés, fenyegetésükkel szemben is, majd most ez az Erdogan a fő ellenség a gyakorlaton ahol ott van egy török delegáció is, ez azért mondjuk olyan dolog, ahol szerintem kiugrik a skáláról a szopatásmérő... Én úgy érzem, hogy bőven volt dolog az előtt, hogy a törökök berendelték az Orosz SAM-et az amcsi helyett, tehát nem feltétlen ők kezdték. Egyszerűen azért nem értem, de komolyan, mert a jelenlegi helyzetben SZERINTEM sokkal nagyobb szüksége lenne a Törökökre a NATO-nak (mind az EU-nak a migráns kérdés miatt, mind az USA-nak a saját kis olajbiznisze, és a közel kelet feletti kontrollja miatt) mint a Törököknek a NATO-ra.

Ez szerintem giga nagy baklövés, bedobni a Kurdokért a Törököket, akik azon nyomban el is kezdtek cimborálni Iránnal és az Oroszokkal. Még két ilyen jól sikerült okosság, és az USA kb. le is térdel a térségben.
Szerintem ebben a történetben az eredendő OK hogy Erdogan olyan politikai pályára állította Törökországot (ld.: fenti sorrend az országok között), ami teljességgel szembe megy az USA érdekeivel.
Az OKOZAT pedig minden amit erre válaszul látunk...a Kurdok támogatásától kezdve a puccson át a Norvég szopatásig.

Erre már csak rá tesz egy lapáttal hogy a Török politika az EU-val is konfrontálódik migráns ügyben, de az EU balfaszsága miatt ennek nem igazán lenne jelentősége.

Azok már vagy egy éve nem arra röpködnek
A szíriai kurdokat továbbra is Incirliken és Kobani mellett épült reptéren keresztül látják el...
Raqqa ostroma idején kifejezett intenzív forgalom volt Incirlik és Szíria között. Ezért pampognak most a Törökök hogy ezt lassan be kéne fejezni.
https://www.stripes.com/news/us-exp...rn-syria-for-use-in-battle-for-raqqa-1.461874
image.png
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Kíváncsi vagyok minden esetre, hogy hova fog kifutni ez a török ügy. A nekik leszállítandó F-35 öt meg a törzsközép gyártását majd átveszik a németek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mindenben fontos a személyes elem, mivel emberek irányítanak még, s nem gépek, kevés olyan van mint Putyin, aki ahogy én látom kívülről talán a leginkább közelít egy érzelemmentes AI-hoz. A legtöbb politikus/vezető nem ilyen, sőt...

Amúgy én komolyan azt látom, és ebben ezek szerint TE és én nem értünk egyet, hogy nem is Ő rázza durván a pofonfát, hanem a NATO és mondjuk ki, az USA baszik ki vele/velük most már nem is először. Az hogy megpróbálták jó eséllyel megpuccsolni egy dolog, de nyíltan támogatják az amúgy NEM NATO tag kurdokat ellenük a kérés, könyörgés, fenyegetésükkel szemben is, majd most ez az Erdogan a fő ellenség a gyakorlaton ahol ott van egy török delegáció is, ez azért mondjuk olyan dolog, ahol szerintem kiugrik a skáláról a szopatásmérő... Én úgy érzem, hogy bőven volt dolog az előtt, hogy a törökök berendelték az Orosz SAM-et az amcsi helyett, tehát nem feltétlen ők kezdték. Egyszerűen azért nem értem, de komolyan, mert a jelenlegi helyzetben SZERINTEM sokkal nagyobb szüksége lenne a Törökökre a NATO-nak (mind az EU-nak a migráns kérdés miatt, mind az USA-nak a saját kis olajbiznisze, és a közel kelet feletti kontrollja miatt) mint a Törököknek a NATO-ra.

Ez szerintem giga nagy baklövés, bedobni a Kurdokért a Törököket, akik azon nyomban el is kezdtek cimborálni Iránnal és az Oroszokkal. Még két ilyen jól sikerült okosság, és az USA kb. le is térdel a térségben.

Kérdés, hogy az USA-nak érdeke-e a NATO fennmaradása? Vagy az az érdeke, hogy az európai kontinenst megfelezzék olyan módon, mint ahogy az a kétpólusú világ idején volt és Kínával szembefordítsák az új "Keleti Blokk"-ot?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Vagy véletlen a görögöknek lesz leszállítva az a néhány F-35 és akkor majd lehet azokkal kergetőzni a szigetek felett! Vagy esetleg mégiscsak le lesz szállítva az a bizonyos 400 db Abrams. Szóval lehet keménykedni a törököknek, de nem érdemes szerintem. Azt meg hogy mennyire erős hadsereg azt láttuk mit össze szerencsétlenkedtek az Isis ellen. Ha hirtelen elkezdenének fegyvert szállítani az amcsik ciprusra a görög oldalra akkor mi lenne a következő lépés? Sok lenne az nekik, nem?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Vagy véletlen a görögöknek lesz leszállítva az a néhány F-35 és akkor majd lehet azokkal kergetőzni a szigetek felett! Vagy esetleg mégiscsak le lesz szállítva az a bizonyos 400 db Abrams. Szóval lehet keménykedni a törököknek, de nem érdemes szerintem. Azt meg hogy mennyire erős hadsereg azt láttuk mit össze szerencsétlenkedtek az Isis ellen. Ha hirtelen elkezdenének fegyvert szállítani az amcsik ciprusra a görög oldalra akkor mi lenne a következő lépés? Sok lenne az nekik, nem?
Nem vagyok benne biztos, hogy nem jönne elő Newton III. törvénye, miszerint: Ha odaadod azokat a gépeket amiket a törököknek szántál a görögöknek, akkor ezzel egyenes arányban de ellentétes irányból fog érkezni haditechnika a törökökhöz.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Nem vagyok benne biztos, hogy nem jönne elő Newton III. törvénye, miszerint: Ha odaadod azokat a gépeket amiket a törököknek szántál a görögöknek, akkor ezzel egyenes arányban de ellentétes irányból fog érkezni haditechnika a törökökhöz.
De milyen orosz technikát tudnak azonnal kezelni a törökök? Meg milyen mennyiségben kapnának? Nem lehet csak úgy leszállítani hadseregre való modern orosz technikát mert még maguknak az oroszoknak sincs! Szvsz a törökök nem biztos, hogy jól járnának egy NATO szakítással!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
De milyen orosz technikát tudnak azonnal kezelni a törökök? Meg milyen mennyiségben kapnának? Nem lehet csak úgy leszállítani hadseregre való modern orosz technikát mert még maguknak az oroszoknak sincs! Szvsz a törökök nem biztos, hogy jól járnának egy NATO szakítással!
Nem Oroszra gondoltam kizárólag, Kína is szállítana nekik bármit, tegnapra. Annyi lesz megtanulni nekik az új Orosz vagy Kínai technikát, mint a Görögöknek az új Amerikait. A Törökök semmiképpen sem járnak jól a NATO szakítással, de én úgy nézem hogy őket akarják kirúgni, nem ők akartak szakítani feltétlenül. Egyszerűen NEM őket választották, hanem a kurdokat, és mondjuk meg is próbálták öletni a jelenlegi vezetőjüket gyanúsan, hogy egy saját protezsált vigye utána tovább a boltot. Annál meg a jelenlegi vezetés szemüvegén keresztül nézve minden jobb, még a NATO-n kívüli élet is.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
A NATO óriási politikai és katonai kudarca lenne Töröko. leválása a szervezetről.
1, Stratégiai helyen fekszik.
2, Igen jó haditechnikai iparuk van. Izrael után 2. helyen van a térség védelmi ipari között. (Volt idő hogy összeborultak Izraellel) Esetleg elkezdik szétszórni az általuk gyártott technikát a nem kimondottan NATO barát országoknak, fegyveres csoportoknak
3, Ha nem a NATO akkor MÁS (fenti hozzászólások elemezték)
4, Migráns kérdésben már szorongatja Európa golyóit, bármikor megcsavarhatja
hirtelen ennyi
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A NATO óriási politikai és katonai kudarca lenne Töröko. leválása a szervezetről.
1, Stratégiai helyen fekszik.
2, Igen jó haditechnikai iparuk van. Izrael után 2. helyen van a térség védelmi ipari között. (Volt idő hogy összeborultak Izraellel) Esetleg elkezdik szétszórni az általuk gyártott technikát a nem kimondottan NATO barát országoknak, fegyveres csoportoknak
3, Ha nem a NATO akkor MÁS (fenti hozzászólások elemezték)
4, Migráns kérdésben már szorongatja Európa golyóit, bármikor megcsavarhatja
hirtelen ennyi
Igen, hirtelen ennyi, de ezzel pont minket mondjuk nagyon meg tudnak pipáztatni. A többivel is egyet értek, teljesen.