• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Nem az alapján alkotok véleményt a migránskérdésről hogy a Breitportal mit ír róluk. Ezt a cikket megint azért hoztad ide hogy belénk lehessen kötni/rúgni.

Te izraelitaként ide jártál gyermekkorodban iskolába, és belehúzták a többiek a fejed a kukába állandóan, vagy később húzgálták a szakállad, pajeszod a csúnya gojok?
Mi a túró bajod van neked velünk, de most frankón?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
NA szóval mi fáj? Mert választ ezzel nem adtál, csak engem idéztél be...
Vagy ezt úgy kéne értenem, hogy pont azok a dolgok történtek meg veled, amiket leírtam, és ezért ez a nagy gyűlölet/frusztráció az irányunkba részedről?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Mindenben fontos a személyes elem, mivel emberek irányítanak még, s nem gépek, kevés olyan van mint Putyin, aki ahogy én látom kívülről talán a leginkább közelít egy érzelemmentes AI-hoz. A legtöbb politikus/vezető nem ilyen, sőt...

Amúgy én komolyan azt látom, és ebben ezek szerint TE és én nem értünk egyet, hogy nem is Ő rázza durván a pofonfát, hanem a NATO és mondjuk ki, az USA baszik ki vele/velük most már nem is először. Az hogy megpróbálták jó eséllyel megpuccsolni egy dolog, de nyíltan támogatják az amúgy NEM NATO tag kurdokat ellenük a kérés, könyörgés, fenyegetésükkel szemben is, majd most ez az Erdogan a fő ellenség a gyakorlaton ahol ott van egy török delegáció is, ez azért mondjuk olyan dolog, ahol szerintem kiugrik a skáláról a szopatásmérő... Én úgy érzem, hogy bőven volt dolog az előtt, hogy a törökök berendelték az Orosz SAM-et az amcsi helyett, tehát nem feltétlen ők kezdték. Egyszerűen azért nem értem, de komolyan, mert a jelenlegi helyzetben SZERINTEM sokkal nagyobb szüksége lenne a Törökökre a NATO-nak (mind az EU-nak a migráns kérdés miatt, mind az USA-nak a saját kis olajbiznisze, és a közel kelet feletti kontrollja miatt) mint a Törököknek a NATO-ra.

Ez szerintem giga nagy baklövés, bedobni a Kurdokért a Törököket, akik azon nyomban el is kezdtek cimborálni Iránnal és az Oroszokkal. Még két ilyen jól sikerült okosság, és az USA kb. le is térdel a térségben.

"Az hogy megpróbálták jó eséllyel megpuccsolni..."
Azért azt se felejtsük el, hogy kinek a keblére omlott sírva ezután a szultán. Az a megpuccsolás nem csak az első körben gyanúsíthatók érdeke volt. Nem mondom, hogy más követte le de ötleteket adhatott, esetleg segíteni is segíthetett egy kicsit, hogy azután megmenthesse a hálás áldozatot.
Másrészt az USA egy vazallus állam tehát kár lenen minden akciójuk után a saját közvetlen érdekeket keresni.
Nem hiszem, hogy a térségben változtak volna az erőviszonyok. Egy Törökországra valóban a szükség volt és van a birodalom felszámolása után de de nem egy független és erős a saját érdekeit érvényesítő Törökországra. Amíg a török politika a megfelelő érdekeket szolgálta addig támogatták, amikor nem akkor jöttek a katonai puccsok. A hadsereg irányítása eddig soha nem volt török kézben.
Az egész térség felosztása ma is tökéletesen tükrözi az eredeti angolszász, izraeli érdekérvényesítéshez szükséges állapotokat. A levantei part feldarabolása, a kurdok százfelé szakítása, az iraki, iráni és más ezerféle konfliktus a sohasem létezett szaúdi, jordán és hasonló államiság létrehozása, a vallási etnikai képtelenségek mind-mind ennek a következményei.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
NA szóval mi fáj? Mert választ ezzel nem adtál, csak engem idéztél be...
Vagy ezt úgy kéne értenem, hogy pont azok a dolgok történtek meg veled, amiket leírtam, és ezért ez a nagy gyűlölet/frusztráció az irányunkba részedről?
fenét... elsőre elszúrtam, a szerkesztés meg tovább tartott öt percnél.
majd ha lesz időm , beírom újra.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Na miről van már itt szó?

Már megint a zsidózás? Na de nem is találkoztok egyel sem akkor meg?
+ Inkább 100 zsidó mint egy roma .
Én csak azt sajnálom hogy nem élnek itt a falunkba pedig 2 vh előtt rengeteg boltjuk is volt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Na miről van már itt szó?

Már megint a zsidózás? Na de nem is találkoztok egyel sem akkor meg?
+ Inkább 100 zsidó mint egy roma .
Én csak azt sajnálom hogy nem élnek itt a falunkba pedig 2 vh előtt rengeteg boltjuk is volt.
Nem vagy te rasszista egy picit Roni? Mi az hogy inkább 100 zsidó mint egy roma?
Attól függ, ismerek olyan romát, aki a legtöbb magyarnál többet ér. Nem ettől függ az érték, hogy ki minek született, hanem attól hogy miként él. Nincs itt semmi zsidózás, csak az a baj hogy nem érted hogy miről folyik a diskurzus.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 725
4 143
113
Na miről van már itt szó?

Már megint a zsidózás? Na de nem is találkoztok egyel sem akkor meg?
+ Inkább 100 zsidó mint egy roma .
Én csak azt sajnálom hogy nem élnek itt a falunkba pedig 2 vh előtt rengeteg boltjuk is volt.
Csak egyszer megérnénk, hogy valami értelmeset tudnál hozzászólni bármihez... o_O
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Lehet rasszistaizraelezni:

A kabinet egyhangú szavazással elfogadta a belügyminiszter és a belbiztonsági miniszter előterjesztését: bezárják a Hulot tábort/szűrőállomást ahol eddig az illegális határátlépőket elhelyezték (szándékosan nem használtam a menekülttábor kifejezést) az átmenti időszak letelte és a tábor végleges bezárása után az Izraelben elfogott illegális bevándorlók választhatnak: elhagyják az országot vagy zárt börtönbe kerülnek.
A képen: illegális migránsok dél Tel-Avivban.

23659209_1129010090575646_4438221207734176074_n.png
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Piszok mód érdekel, hogy mivel húztuk ki a gyufát nálad ennyie, hogy zsigerből csak annyi megy hogy a kárörvendés és a károgás megy felénk.
on
Kárörvendés?
Rokonságom magyar. Keresztlányom magyar, gyereke magyar, unokahúgaim magyarok, etc... Szóval ah azt hiszed, hogy én örülök annak, hogy szép lassan kirohad alóluk az ország, akkor QWra tévedez, már megbocsáss.

Viszont ennek az kádár-népe-horthyfehérlova-dögöljön meg szomszédlova el nem tűnik ez az ország menthetetlen. Csúszik lefel. és egyre meredekebb a lejtő.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
on
Kárörvendés?
Rokonságom magyar. Keresztlányom magyar, gyereke magyar, unokahúgaim magyarok, etc... Szóval ah azt hiszed, hogy én örülök annak, hogy szép lassan kirohad alóluk az ország, akkor QWra tévedez, már megbocsáss.

Viszont ennek az kádár-népe-horthyfehérlova-dögöljön meg szomszédlova el nem tűnik ez az ország menthetetlen. Csúszik lefel. és egyre meredekebb a lejtő.

Nem érzem azt hogy a "horthyfehérlova" vonal nálunk jobban menne bármivel is, mint nálatok David Ben Gurion/egyébb nektek fontos államférfitek emlékének megőrzése. Az egész EU csúszik lefele, s ha tetszik ha nem, mi kádár-népe voltunk jó sokáig. Dögöljön meg a szomszéd lova talán még jogos is, szerencse hogy irigy/kárörvendő zsidó emberről még nem hallott a világ...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Bocs, de ezzel a hozzáállással Tel-Aviv még mindig csak három ócska halászkunyhó lenne a tengerparton.

Egy kérdés: hogy lehet, hogy két volt miniszterelnököt elítélt az izraeli bíróság, Netanyahut 6x idézte be a rendőrség, ha úgy alakul hetvanvalaháynszázalékos népszerűség ide vagy oda ülni fog?

Magyarországon mikor lesz ilyen?
Hogyan engedheti az ország, hogy politikai vezetés úgy képzeli az oktatási rendszert, hogy a kivételes kevesektől eltekintve a gyerekeik annyi oktatást kapnak, ami elég lesz a betanított munkához????

ETC etc etc.
Magyarázza már el nekem valaki mi van itt? Mindenki olyan almát evett mint Hófehérke és alszik??????
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ezek szerint mi sokkal hatékonyabban toljuk mint ti, mert Budapest messze nem 3 halászfalu a Duna-parton a mi hozzáállásunkkal. Ahhoz is csak gratulálni tudok hogy "hetvanvalaháynszázalékos" népszerűsége van egy bűnözőnek. Bhaffo, Bhááááfffo! Magyarországon mikor lesz ilyen? Remélem soha!
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
kivételes kevesektől eltekintve a gyerekeik annyi oktatást kapnak, ami elég lesz a betanított munkához
Ez a tipikus, nem tudom mi van ott, de azt jobban tudom, mint te, aki ott vagy.

Ezt a hülyeséget pl. kitől vetted? Nevezd meg konkrétan! Mert ha még ez se megy, akkor az igen egyértelmű kinél van a baj.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Pal