• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Úgy tűnik Török S400 / F35 ügyben Trump fog meghátrálni (ismét…:mad:)
Trump kérésére Lindsey Graham szenátor felhívta Mevlut Cavusoglu Török külügyminisztert hogy elmondja, a Törökök akkor is elkerülhetik a szankciókat és megkaphatják az F35-ket ha nem "aktiválják" az S400 rendszert ("..just don’t activate the Russian-made S-400 missile defense system...")

Nem aktiválni pedig ugyebár jelenthet bármit…
Simán belefér hogy a Törökök használják - sőt esetleg gyártják is - a rendszert, csak nem kapcsolják össze a NATO közös légvédelmi rendszerével.
Szerintem ez az jelenti hogy ebben a vitában Törökök győztek és az USA pedig ismét meghátrált.

Bennem ez súlyos kérdéseket ébreszt az USA világpolitikai helyzetét illetően. Úgy tűnik a birodalom túllendült a tetőponton és elindult a lejtőn…
Ehhez azt hiszem kell valami teátrális kísérőzene.
Wagner - Gotterdammerung (Az Istenek alkonya..)
Szerintem ez a zene jobban illik a témához, és jól mutatja, hogy ez a lényeg. Nem a címzetes és hangzatos elvek, hanem a profit és a haszon.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Szerintem nem az USA marja el a Törököket maga mellől.
A Ny.tól való távolodás a Kardigáni politikából következik.
A Törökök önálló erőközpontként kívánnak megjelenni a K.keleten és a világon. Egy Új Oszmán Birodalmat akarnak építeni amit csak az USA - és a térségbeli szövetségesei - ellenében tudnak megtenni. Ebben a politikában az Oroszok és a Kínaiak egyenlőre segítik a Törököket mivel egyrészt ezzel gyengíthetik a Ny.i szövetségi rendszert, másrészt nekik nincsenek olyan alapvető érdekeik a térségben amit a Törökök törekvései súlyosan veszélyeztetnének.
Persze, minden nézőpont kérdése, van igazad bőven.

Azt gondolom hogy ha nem próbálják meg vagy tevékenyen kivégeztetni/megpuccsoltatni Erdogant, de minimum ha ez nem is állt fent, csak nem adnak hozzá hátországot Güllennek, és kiadják a török kérésre, nem távolodik el tőlük ennyire Erdogan.
S ne jöjjön nekem azzal senki, hogy Erdogant nem lehetett volna felvállalni, meg kezelhetetlen etc. addig, amíg a jelenlegi Szaudi vezetés, MBS el az élen a "legkiválóbb szövetséges"!

Ezt elbaszták.
 
  • Tetszik
Reactions: emel

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
Úgy tűnik Török S400 / F35 ügyben Trump fog meghátrálni (ismét…:mad:)
Trump kérésére Lindsey Graham szenátor felhívta Mevlut Cavusoglu Török külügyminisztert hogy elmondja, a Törökök akkor is elkerülhetik a szankciókat és megkaphatják az F35-ket ha nem "aktiválják" az S400 rendszert ("..just don’t activate the Russian-made S-400 missile defense system...")

Nem aktiválni pedig ugyebár jelenthet bármit…
Simán belefér hogy a Törökök használják - sőt esetleg gyártják is - a rendszert, csak nem kapcsolják össze a NATO közös légvédelmi rendszerével.
Szerintem ez az jelenti hogy ebben a vitában Törökök győztek és az USA pedig ismét meghátrált.

Bennem ez súlyos kérdéseket ébreszt az USA világpolitikai helyzetét illetően. Úgy tűnik a birodalom túllendült a tetőponton és elindult a lejtőn…
Ehhez azt hiszem kell valami teátrális kísérőzene.
Wagner - Gotterdammerung (Az Istenek alkonya..)
Éppen ittam és olvastam a HSz-odat, majdnem oda lett a monitor, meg a sör is, így kénytelen vagyok 1 b+-et küldeni Neked. :D


Nagyon érdekes a helyzet - szerintem az orosz vonallal zsarolja a török az amcsikat!

Az orosz vonalon mindenképpen győzelem, hogy a határait fenyegető bázisokból, az egyik legfontosabb tényezőt jól megingatták!

Az USA -nak sikerült jól elgáncsolnia saját magát.
Jó a zene. :)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Úgy tűnik kezd körvonalazódni hogy az USA meghátrálása után ("..csak ne aktiválják a rendszert..") milyen megállapodás jöhet létre a Törökökkel S400 / F35 ügyben.
Tehát a "nem aktiválni" azt jelentheti hogy:
- addig nem szállítják le az F35-ket amíg az Orosz S400 tanácsadók el nem hagyják Tö.országot;
- az S400 at közös NATO személyzet működtetné;
- földrajzi korlát: az F35-ök nem repülhetnének az S400 rendszerek hatósugarában (amikor azok be vannak kapcsolva)
- a Török S400 nem lenne összekötve sem a NATO légvédelmi rendszerével és nem kapcsolódhatna az F35 számítógépeihez sem (megjegyzem ez nyitott kapu: Kardigán is már ezt javasolta)
- az USA adna egy igazán kedvezően árazott Patriot vételi ajánlatot adna a Törököknek;
- a Törököknek részletesen fel kéne tárniuk az S400 technikai részleteit minden NATO partner számára

Jelenleg úgy tűnik ez a tárgyalási alap a Törökökkel. Mostmár csak az a kérdés ebből mennyit alkudnak le a Törökök.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Úgy tűnik kezd körvonalazódni hogy az USA meghátrálása után ("..csak ne aktiválják a rendszert..") milyen megállapodás jöhet létre a Törökökkel S400 / F35 ügyben.
Tehát a "nem aktiválni" azt jelentheti hogy:
- addig nem szállítják le az F35-ket amíg az Orosz S400 tanácsadók el nem hagyják Tö.országot;
- az S400 at közös NATO személyzet működtetné;
- földrajzi korlát: az F35-ök nem repülhetnének az S400 rendszerek hatósugarában (amikor azok be vannak kapcsolva)
- a Török S400 nem lenne összekötve sem a NATO légvédelmi rendszerével és nem kapcsolódhatna az F35 számítógépeihez sem (megjegyzem ez nyitott kapu: Kardigán is már ezt javasolta)
- az USA adna egy igazán kedvezően árazott Patriot vételi ajánlatot adna a Törököknek;
- a Törököknek részletesen fel kéne tárniuk az S400 technikai részleteit minden NATO partner számára

Jelenleg úgy tűnik ez a tárgyalási alap a Törökökkel. Mostmár csak az a kérdés ebből mennyit alkudnak le a Törökök.
A törökök egyik oka az S400- ra Görögország. Többek közt mert akarják a Ciprus melletti olajat.
Innentôl kezdve már emiatt sem akarhatnak közös NATO/USA kezelôszemélyzetet, mert ezzel gyakorlatilag lemondanak a rendszer szabad önálló használatáról.

Pl lessz egy újabb puccs, bármilyen külsô belsô támadás, az ô légvédelmük pedig legalább részben USA irányítás/engedélyezés/ vétó... alatt áll?
Nehezen elképzelhetô.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
Kinek, hol, de fájdalmas:

"Mint később kiderült, rejtett támogatója volt az Oroszországban betiltott tálib terrorista szervezetnek. Érdemes megjegyezni, hogy az USA vezette nemzetközi koalíció veszteségeinek jelentős részét Afganisztánban a helyi biztonsági tisztviselők tüzelik, akik gyakran a militánsok mellett állnak. 2019 eleje óta 14 amerikai hadsereg katonája halt meg Afganisztánban. Utoljára egy amerikai katona halálával esettutolsó esemény július 12-én Uruzgan tartományban."

http://anna-news.info/v-afganistane...QImqsOxZ4kN8_izhftHdZx_Lnim8ZtozStqm-urZtcrOo
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 224
33 680
113
Kinek, hol, de fájdalmas:

"Mint később kiderült, rejtett támogatója volt az Oroszországban betiltott tálib terrorista szervezetnek. Érdemes megjegyezni, hogy az USA vezette nemzetközi koalíció veszteségeinek jelentős részét Afganisztánban a helyi biztonsági tisztviselők tüzelik, akik gyakran a militánsok mellett állnak. 2019 eleje óta 14 amerikai hadsereg katonája halt meg Afganisztánban. Utoljára egy amerikai katona halálával esettutolsó esemény július 12-én Uruzgan tartományban."

http://anna-news.info/v-afganistane...QImqsOxZ4kN8_izhftHdZx_Lnim8ZtozStqm-urZtcrOo
Nemtudom mi fa.szt koricalnak meg mindig ott.., nem birnak a talibannal. Senki se birt az afganokkal... Nem is nagyon fog.. Katyvasz az egesz annyi torzs meg genetikailag is elternek egymastol nem hogy nyelvbe kuturaba mentalitasba... A vallas fogja ossze oket meg a torzsek kozotti kapcdolat... A varosok meg ezeknek a torzyeknek a katyvasza uralja... Valodi echte varosi lakossag nem is nagyon van ha van is kissebsegbe regionalis szintrn mindenkepp...

Ezt keptrlenseg atszervezni a hatalom ugyan ugy ugyan azok kezebe marad csak epp mas vezeto alattt...
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 224
33 680
113
Ultethetnek a nyakukba babkormanyt. Leszarjak... Ahogy eddig is leszartak... Nem dirigal nekik senki max iranyt mutat amit ha akarnak betartanak ha nem nem...

Teljesen mas allamszervezet egy torzsi szovetseg... Vegulis...
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 224
33 680
113
Mitgondolsz menmyire fugg egy atlag videki afgan az allamtol??? Korhaz /megvannak az orvosaikamennyivel tobbet zotyogne a szir szar utjaikon es sulyosbodik kozbe a helyzete er tobbet egy kepzetlenebb orvos/gyogyito... Iskola ugyis csak a korant olvassa... /nem napilapozik.../ a varos egy dolog de ott a polgar nem uralkodik hiaba treszik kormanyra... Aki nem kap szolgaltatast az allamtol adot se fizet... A varosi let pedig a legkoltsegesebb ahhoz penz kell... Ez van... Hagyni kell oket a picsaba es elfogadni hogy ok ott ugy elnek es ha nem adjak az asvanykincseik szarer hugyert az eletmodhuk feladasaert hat... Hagyjak rajuk.... Csak az usa nem tud lemondani rolla ugy nez ki... /kis helyorsegek megfernek a varosokes vonzaskorzetebe./ ott a lakossag elfogadja hisz azoknak az usa katona penze fontos... De ez a resz a varosi nem fogja a torzseket uralni soha az biztos... /max varosallamokat tudna usa letrehozni ott de abba nincs uzlet es amint leveszi rolla a kezet bedol az egesz... Asvanykincshez a varosi polgaral nem er max annyi ertekhez amenyit az elkereskedik... A kereskedes meg sohase akkora uzlet mint a szabadrablas...
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Hat ez hallatlan ! Gyertek gondoljuk at a fegyverbeszerzesunket. Lemondjuk az F-35 os rendelest es veszunk mastol lopakodot mondjuk....oooooo...... kitol is?
Erdogannak közel sem az F-35 a fontos, hanem az első és legfontosabb programja hogy saját maga, vagyis Erdogan hatalmon maradjon!! Eddig is sokat elnéztetek a törököknek (nem számított hogy a szomszédban is gyilkolászta a kurdokat - akik Szíriában még szövetségben veletek harcoltak!!), mindent elnéztek Szaúd Arábiának is (annak a csodálatos minta-demokráciának!!?), csak USA fegyvereket vegyen (hogy továbbadta a fekete-zászlós lefejezős szakállasoknak az se számított!!), vagyis első a saját érdeketek nektek is. Miért csodálkozol, ha Erdogannak is a saját élete és érdeke a fontosabb?!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A törököknek van saját gép fejlesztésük, az f35 gyártása során szereztek tapasztalatot is:
Na ja, és milyen hajtóművet építenek bele, hogy egyéb harcászati technikáról ne is szóljunk?!! Harcigépbe való csúcskategóriás gázturbinás hajtóművet kifejleszteni és gyártani önállóan jelenleg az USA, GB (Rolls Royce), a franciák (SNECMA) és az oroszok képesek, még Kína is csak szenved, próbálkozik vele.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Vehetnek a muszkaktol hajtomüvet amig ki nem fejlesztik a sajatjukat.

Nagyon érdekesnek találom ebből a nézőpontból a helyzetet. Ugyanis a SZU-57-ből India kiszállt, ergo kevés a lóvé a fejlesztéshez. A jenkik kirúgták a törököket az F-35-ből. A törökök is fejlesztenek 5. gen gépet. A SZU-57-nek meg már van hajtóműve.
Ha ezeket összeadom, a török tapasztalat a rep.gyártásban, plusz orosz hajtómű, akkor sokkal hamarabb lesz saját 5. gen gép és akkor nem is kell az F-35...
Oroszoknál ha bevonják a törököket, akkor lesz több tapasztalat és a hajtóműért cserébe lesz pénz is, amitől hamarabb lesz x számú SZU-57...
Jól gondolkodom?
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Blablabla
Ez csak egy szófordulat.
És hogy miért? Talán azért, mert én használom azt a szervet, ami a koponyámon belül található és nem csak visszaböfögöm, amit a számba rágtak a főnökeim?
Húha, nagyon "ELEGÁNS" voltál!! Akinek valamiről más a véleménye mint neked, az szerinted már nem tud önállóan gondolkozni és saját véleményt alkotni?!! Akkor te kinek a véleményét böfögöd itt vissza, mert gondolom még neked sincs róla papírod hogy kizárólag te vagy az Isten szája?!!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 012
54 002
113
Nagyon érdekesnek találom ebből a nézőpontból a helyzetet. Ugyanis a SZU-57-ből India kiszállt, ergo kevés a lóvé a fejlesztéshez. A jenkik kirúgták a törököket az F-35-ből. A törökök is fejlesztenek 5. gen gépet. A SZU-57-nek meg már van hajtóműve.
Ha ezeket összeadom, a török tapasztalat a rep.gyártásban, plusz orosz hajtómű, akkor sokkal hamarabb lesz saját 5. gen gép és akkor nem is kell az F-35...
Oroszoknál ha bevonják a törököket, akkor lesz több tapasztalat és a hajtóműért cserébe lesz pénz is, amitől hamarabb lesz x számú SZU-57...
Jól gondolkodom?



Ha kiugranak a natoból,usa alól,akkor nyilván elkezdenek dörögni a pénzfegyverek,amit a kedves nép rosszul szokott tűrni,ezért esetleg ők döntik meg kardigánt,ha nem is bukik bele egy ekkora fordulatba,akkor sem biztos,hogy lesz pár 10 milliárd dodó lopakodót fejleszteni,szóval ne igyanak előre,szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Húha, nagyon "ELEGÁNS" voltál!! Akinek valamiről más a véleménye mint neked, az szerinted már nem tud önállóan gondolkozni és saját véleményt alkotni?!! Akkor te kinek a véleményét böfögöd itt vissza, mert gondolom még neked sincs róla papírod hogy kizárólag te vagy az Isten szája?!!


Húha! Most aztán jól megmondtad!

Na most akkor vagy nem ismered az előzményeket (bár ezt kétlem, mert egy részüket biztosan olvastad már), vagy nem tudom...

De akkor most kerüljön tiszta víz a pohárba!

Először is, a (ezek után "kénytelen" vagyok ezt mondani) kis védenced állt belém, nem egyszer már. Úgy, hogy az alapvető vitakultúrára is magasról tett/tesz.
Talán még emlékszel (mivel jelen voltál), nem is vele beszélgettem, de neki bele kellett vauznia és ráadásul milyen módon:

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-a-nagy-sakktábla.541/page-1312#post-500565

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-a-nagy-sakktábla.541/page-1317#post-502028

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-a-nagy-sakktábla.541/page-1317#post-502239
....
A folytatás már lusta vagyok kikeresni.

Aztán, az általad idézett hozzászólásomban én nem írtam konkrétan senkire, hogy tud, vagy sem önállóan gondolkozni, saját véleményt alkotni. Csupán annyit írtam, hogy én tudok.
Amúgy a véleménnyel semmi baj sincs, de amíg azt valaki alá nem tudja támasztani, addig ne tegyen úgy, mintha az tény lenne. Ez ugye szerinted is így van?

És most:
Janzen megvádolt engem azzal, hogy az USA alkalmazottja vagyok. Pusztán a véleményem miatt.

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-kína.397/page-274#post-566525
Ha eddig nem olvastad volna, akkor most láthatod.

Ezek után úgy gondolom, hogy ha korrekt embernek tartod magad, akkor vagy Janzennek is leírod azt, amit nekem itt most írtál, vagy pedig elnézést kérsz tőlem.
Nálad a labda. :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Húha! Most aztán jól megmondtad!

Na most akkor vagy nem ismered az előzményeket (bár ezt kétlem, mert egy részüket biztosan olvastad már), vagy nem tudom...

De akkor most kerüljön tiszta víz a pohárba!

Először is, a (ezek után "kénytelen" vagyok ezt mondani) kis védenced állt belém, nem egyszer már. Úgy, hogy az alapvető vitakultúrára is magasról tett/tesz.
Talán még emlékszel (mivel jelen voltál), nem is vele beszélgettem, de neki bele kellett vauznia és ráadásul milyen módon:

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-a-nagy-sakktábla.541/page-1312#post-500565

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-a-nagy-sakktábla.541/page-1317#post-502028

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-a-nagy-sakktábla.541/page-1317#post-502239
....
A folytatás már lusta vagyok kikeresni.

Aztán, az általad idézett hozzászólásomban én nem írtam konkrétan senkire, hogy tud, vagy sem önállóan gondolkozni, saját véleményt alkotni. Csupán annyit írtam, hogy én tudok.
Amúgy a véleménnyel semmi baj sincs, de amíg azt valaki alá nem tudja támasztani, addig ne tegyen úgy, mintha az tény lenne. Ez ugye szerinted is így van?

És most:
Janzen megvádolt engem azzal, hogy az USA alkalmazottja vagyok. Pusztán a véleményem miatt.

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-kína.397/page-274#post-566525
Ha eddig nem olvastad volna, akkor most láthatod.

Ezek után úgy gondolom, hogy ha korrekt embernek tartod magad, akkor vagy Janzennek is leírod azt, amit nekem itt most írtál, vagy pedig elnézést kérsz tőlem.
Nálad a labda. :)
Elnézést kérek, de két hét kimaradást próbálok behozni, ezek szerint nem mindent tudok pontosan lekövetni. Janzennek sajna nem tudok írni, mert az általad küldött linkelt oldalt hiába tekertem 3-3-szor oda-vissza, janzen sehol (ha ilyen akkor nem is baj). Ettől függetlenül szerintem nem fontos bárkinek a szintjére lesüllyedni, azon a szinten úgyis legyőz, mert ott ő lesz előnyben az olyan gyakorlata miatt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 690
113
Vehetnek a muszkaktol hajtomüvet amig ki nem fejlesztik a sajatjukat.

A gond az, hogy ha nem saját engine van benne, akkor a hajukra kenhetik. Ha meg utána nem csúcskategóriás saját, akkor is...
A baj az, hogy már a 4.th gen sem volt egy leányálom, de az 5.th gen az már nagyon odaver R&D igényben. Jelenleg a török gazdaság mutatói nagyon nem egy saját stealth gép kifejlesztésének lehetőségei felé mutatnak, kooperáció vagy sem.

Az igazi baj mégis a timeframe. Most nekikezdeni egy F-35 kaliberű gépnek nagyon késő. Egy évtized, mire lesz is belőle valami - addigra a léc feljebb kerül megint - egy sima stealth/internal bay/supercrusise kasznival már nem sokra mennek, 2030-ra az USAF elvárás az AI/ADVENT/HeatM/HEL megléte az élvonalban...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka