Ebben nincs semmi meglepő.
A kínai 107 mm-es Type 63 és klónjai kiválóan alkalmasak gerilla hadviselésre. Nagyon olcsó. A pőre rakéta ára néhány száz dollár és a vetőcső is filléres. A rakéta nagyon kicsi. A 107 mm átmérő mellett 840 mm a hossza, ami az AK-47, vagy egy nem túl nagy RPG mérete. Extrém könnyen rejthető és szállítható. A tömege is egy gyalogos kartonára van szabva. Az alaptípus 18,8 kg-os és vetőcsővel együtt is bőven 30 kg alatti. Bármilyen 30 kg teherbíró képességű fegyverállványra felszerelhető (a pontosság érdekében), de rögtönzött házilagos indítóról is használható, vagy pontatlanabbul még vetőcső nélkül is indítható, akár egy földkupacról is. A hajtómű egy furgon platójáról indítva sem veszélyezteti a kabinban ülőket és járművön kívül is elég tőle pár lépésnyit oldalra ellépni a biztonságos indításhoz. Hasonlóan használható, mint egy RPG (bár értelemszerűen nem vállról indítva), csak sokkal nagyobb a lőtávolsága és a robbanófeje.
A mérete miatt nagyon nehéz célpontnak számít. Szemből a 107 mm-es átmérőjű célpontot eltalálni a rövid repülési idő alatt még extrém nagy tűzgyorsaságú és pontos fegyverrel is rendkívül nehéz. Oldalról és ferde szögből is a 840 mm hossz és a 107 mm átmérő nagyon apró célpont jelent. A mérete összemérhető egy RPG lövedékével, vagy egy 120 mm-es aknavető gránátéval, kisebb mint a legkisebb páncéltörő rakéták és eltörpül a hajók elleni rakéták/robotrepülők kisebb típusaihoz képest is. Mondjuk egy kisebbnek számító orosz H-35U hajó elleni robotrepülő (Harpoon orosz megfelelője) 3,85 m hosszú és 420 mm átmérőjű. Ehhez képest a Type-63 rakétája szemből 15-ször, oldalról 18-szor kisebb célfelületet mutat. Ráadásul forgás stabilizált, azaz nincsenek szárnyai, ami tovább csökkenti a leküzdhetőségét.
Viszont a sebessége meghaladja a hajó elleni robotrepülők nagy többségének, az RPG gránátoknak, a páncéltörő rakéták túlnyomó többségének sebességét és az aknagránátok leszálló ágban mért sebességét is. 385 m/s égésvégi sebesség mellett rövid lőtávolságon végig hangsebesség felett marad a rakéta. Bár a maximális lőtávolsága 8-8,5 km, de általában pár km-en belül használják, közvetlen célzással. Akár pár száz méter távolságból is. A kis távolság ellensúlyozza a viszonylagos pontatlanságot. Néhány száz méteres lőtávolságból bőven a tömör repeszhatás körzet 12-15 méteres távolságán belül ér célba.
A jó rejthetősége miatt álcázva közel lehet vinni a célhoz. Ezzel a minimálisnál is kevesebb időt adva bármilyen C-RAM rendszernek az észlelésre és a leküzdésre.
A C-RAM az aknavető gránátokkal még elbánhat, mert azok felső (45-50 fok feletti) szögcsoporttal indulnak és a viszonylag lassú gránátjaik általában több tíz másodpercig repülnek, a magas ballisztikus pályán. Kellően magasan és hosszú ideig ahhoz, hogy be lehessen azokat mérni és az épületek se képezzék akadályát a lelövésnek. Egy ilyen Type-63 rakéta viszont városi környezetben, akár a házsorok között, az utak mentén ellőve is indítható. Kis távolságból pár másodperc a repülési idő (1 km-ről kb. 3 másodperc). Az épületek közt a radarnak sincs rálátása és rá sem lehet lőni, amíg az épületek, fák, tereptárgyak közül ki nem ér, ha nem közvetlenül a C-RAM irányába lőnek vele. Kis távolságból lapos szögben indítható. Akár a pályacsúcs is a jellemző épületmagasság alatt maradhat.
Ez ellen a Phalanx alapú amcsi C-RAM nem sokat tud tenni.