• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 616
5 356
113
Kis érdekesség ha valakit érdekel:

"A Bar Lev-vonal 150 kilométert karolt át, 22 erődöt és 35 megerősített állomást kötött össze. A vonal lelkének a csatornát szegélyező óriási homokfalat vélték. A betonnal megtámasztott homokfal 20-25 méter magas volt, 45-65 fokos dőlésszöggel. Ha nem volt is szétrombolhatatlan, az izraeli mérnökök úgy számoltak, hogy legalább 24, de inkább 48 óra kell ahhoz, hogy áttörje azt az ellenséges hadsereg és pontonhidat verjen a szoroson."

 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 532
8 023
113
Támogatjuk a palesztin kormányt és a palesztin népet. Palesztina cionista megszállása előtt a zsidók békében és harmóniában éltek a muszlimokkal. Vágyunk a Palesztin Àllam helyreállítása.
Ezek az anticionistak az ortodox haszidok között vannak, ráadásul pont a Magyar Királyságból elszármazottak között. :D
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 288
14 005
113

Netanyahu ezerrel tagad, de o szemrebbenes nelkul hazudik, szoval jo sansszal igaz - akkor viszont Netanyahut elve fogjak megnyuzni heteken belul, akarmit is csinal most majd Gazaban...
Más fronton is akcióba lépet - mutogassa a fia fotóját, ahogyan tartalékosként megy a seregbe, valamint kijelentette, hogy az egyik túsz a rokona. Szoval azt a benyomás próbálja kelteni, mint ha o is csak ugyan olyan áldozatja lenne a szituációnak, mint a tobbiek. :oops:

Amúgy pedig Gazaval túl sokat nem fog tenni. Neki az kb. úgy kell, ahogyan van, mínusz pár ezer hamaszos es pár ezer más palesztin. Ugyanis amint megszunne Gaza (Abbaszal szembenálló) onkormányzása, létrejonne egy kompakt palesztin állam.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 616
48 131
113
A civil lakosságnak ott kb. semmilye sincs. Teljes csövesség van, valami 46-48 százalék körül van a munkanélküliség. Nagyjából mindent a Hamász működtet és az ő jóindulatukra -értsd úgy a céljaiknak megfelelően használják fel a lakosságot- vannak utalva.
Meg lehet kövezni, de a videóbejátszásokból én nem láttam nyomortanyának Gázát. Elképzelhető, hogy ezeket a részeit nem mutatták. Ez lehetséges.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Szóval 1,1 millió embert önkéntes exodusra kötelez, a soha vissza nem térés reményével.
Elküldi őket az egyetlen lehetséges irányba, ami Egyiptom.....

Majd.... "..de az IDF gépei már lebombázták a rafah-i határátkelőt."

https://www.portfolio.hu/global/202...e-el-izrael-hireink-izraelbol-penteken-645399

Egyébként nemzetközi határátkelőt le lehet bombázni? jogi értelemben persze, mert úgy tűnik a gyakorlatban nem gond....
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 124
23 070
113
Meg lehet kövezni, de a videóbejátszásokból én nem láttam nyomortanyának Gázát. Elképzelhető, hogy ezeket a részeit nem mutatták. Ez lehetséges.

Nem azt írtam, hogy nyomortanya. Azt írtam kb. semmilyük sincs. Könnyen utána tudsz nézni az adatoknak. Amíg pl. Ciszjordániában 13-14% körül van a munkanélküliség addig Gázában valahol ott, ahol írtam is. A fiatalok körében pedig valami 70% körül van az övezetben. És tudomásom szerint a 2008-2010-és évekhez képest ez igencsak javult.
Az aktív dolgozók szinte egésze a segély központokban, kórházakban, táborokban dolgozik illetve a közigazgatásban -ezáltal például ők mind Hamász alkalmazottak… ezeken kívül nagyjából nincs biztos munkalehetőség és megélhetés csak minimális. Ha van időd olvasgass utána. Sokkal komolyabb az élet az övezetben, mint általában gondolná bárki is, aki nem járt arra vagy tájékozódott.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 616
48 131
113

A Hamasz fegyveresei részletes diagramokkal rendelkeztek az izraeli katonai bázisokról – WSJ​

A palesztin Hamász mozgalom fegyveresei, akik október 7-én szivárogtak be a Gázai övezetből izraeli területre , részletes térképekkel rendelkeztek a városokról és katonai bázisokról, valamint részletes információkkal az „izraeli páncélozott járművek gyenge pontjairól”.

Erről a The Wall Street Journal számol be, amelynek sikerült megismerkednie a megölt fegyveresek holmijában talált dokumentumokkal.

Amint az újság megjegyzi, a felfedezett, arabul írott dokumentumok a támadás nagyfokú megtervezésére és a Hamász hírszerzésének komoly mértékére utalnak.

„Pontosan tudták, mi lesz a céljuk. Egyetlen korábbi Hamász erőfeszítés sem érte el ezt a tervezési szintet” – mondta Michael Milstein volt izraeli hírszerzési tisztviselő.
Így az egyik, „szigorúan titkosnak” minősített, 2023. június 15-i keltezésű dokumentum a Kibbutz Mefalsim beszivárgásának tervét tartalmazza. Ebből az következik, hogy „Y nap D órájában” két ötfős csoportnak és a parancsnoknak kellett volna „műveletet végrehajtania”.


A 14 oldalas dokumentum térképeket és légifelvételeket tartalmazott a kibucról. Azt az információt tartalmazta, hogy körülbelül 1000 civilnek ad otthont, az önkéntes biztonsági erők, valamint azt, hogy a Mefalsim közelében tartózkodó izraeli erők „3-5 percen belül” megérkezhetnek.

A terv szerint a fegyvereseknek a kibucba való beszivárgás után túszokat kellett volna ejteni „tárgyalások céljából ” – írja a WSJ.
Источник: https://rusvesna.su/news/1697175632
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 090
24 585
113
Nem azt írtam, hogy nyomortanya. Azt írtam kb. semmilyük sincs. Könnyen utána tudsz nézni az adatoknak. Amíg pl. Ciszjordániában 13-14% körül van a munkanélküliség addig Gázában valahol ott, ahol írtam is. A fiatalok körében pedig valami 70% körül van az övezetben. És tudomásom szerint a 2008-2010-és évekhez képest ez igencsak javult.
Az aktív dolgozók szinte egésze a segély központokban, kórházakban, táborokban dolgozik illetve a közigazgatásban -ezáltal például ők mind Hamász alkalmazottak… ezeken kívül nagyjából nincs biztos munkalehetőség és megélhetés csak minimális. Ha van időd olvasgass utána. Sokkal komolyabb az élet az övezetben, mint általában gondolná bárki is, aki nem járt arra vagy tájékozódott.
és ez az egyik oka a radikalizálódásnak is.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 616
48 131
113
Nem azt írtam, hogy nyomortanya. Azt írtam kb. semmilyük sincs. Könnyen utána tudsz nézni az adatoknak. Amíg pl. Ciszjordániában 13-14% körül van a munkanélküliség addig Gázában valahol ott, ahol írtam is. A fiatalok körében pedig valami 70% körül van az övezetben. És tudomásom szerint a 2008-2010-és évekhez képest ez igencsak javult.
Az aktív dolgozók szinte egésze a segély központokban, kórházakban, táborokban dolgozik illetve a közigazgatásban -ezáltal például ők mind Hamász alkalmazottak… ezeken kívül nagyjából nincs biztos munkalehetőség és megélhetés csak minimális. Ha van időd olvasgass utána. Sokkal komolyabb az élet az övezetben, mint általában gondolná bárki is, aki nem járt arra vagy tájékozódott.
Meg fogom nézni. Komoly mezőgazdasági tevékenységet egy ilyen kis területen biztos nem lehet végezni. Gondolom én. Ez, szerintem, nagy probléma. Egy népességen belül nem mindenki "atomfizikus és agysebész", minden társadalom rétegzett. Ha nincs tér élni számukra, akkor komoly feszültség és konfliktusos helyzet alakul ki. Ettől függetlenül biztosan minden félnek megvan a maga felelőssége a kialakult helyzetért.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 124
23 070
113
és ez az egyik oka a radikalizálódásnak is.

Így van. És erre a Hamász tudatosan játszik rá és alakítja is így. A Hamász nem egy terrorista mozgalom, szervezet vagy sejt. A teljes gázai övezetet fenntartó és működtető szervezet, aminek van katonai szárnya, akik tervezik és végrehajtják az akciókat -az most mellékes milyeneket, a működés a lényeg- és ettől a szárnytól függetlenül működtetik a segély központokat, kórházakat és a teljes közigazgatást, azaz minden itt dolgozó ember Hamász alkalmazott. És természetesen mivel minden behálóznak, az élet minden spektrumát így ismerik az egész övezet hangulatát, jelen vannak mindenhol és játszi könnyedséggel toboroz a katonai szárny. De alapjában véve nem egy sima terror vagy szabadságharcos szervezetről van szó, ami csak támadásokat hajt végre.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 532
8 023
113
Így van. És erre a Hamász tudatosan játszik rá és alakítja is így. A Hamász nem egy terrorista mozgalom, szervezet vagy sejt. A teljes gázai övezetet fenntartó és működtető szervezet, aminek van katonai szárnya, akik tervezik és végrehajtják az akciókat -az most mellékes milyeneket, a működés a lényeg- és ettől a szárnytól függetlenül működtetik a segély központokat, kórházakat és a teljes közigazgatást, azaz minden itt dolgozó ember Hamász alkalmazott. És természetesen mivel minden behálóznak, az élet minden spektrumát így ismerik az egész övezet hangulatát, jelen vannak mindenhol és játszi könnyedséggel toboroz a katonai szárny. De alapjában véve nem egy sima terror vagy szabadságharcos szervezetről van szó, ami csak támadásokat hajt végre.
FYI a Hamast az izraeliek szerveztek ill segítettek világra anno, a PLO ellenzékének szánták, no
meg ők sem akartak két államot.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 870
86 960
113
Csak nehogy ebből is egy Poroschenkó féle fordított valóság váljon az izraeliek számára!