• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
862
2 716
93
Azon esetleg elgondolkodtál, hogy az eltávolított izraeliek hova mennének?
Mert szerintem azokba a nyugat-európai országokba, városokba, amelyeket te magad is rendszeresen *isztánnak aposztrofálsz.
Tehát szerinted a nyugat-európai országokban nyugodtan tudnának együtt élni az izraelből elmenekült zsidók az ott felgyülemlett sok afgán, iraki, szír fogorvossal, meg kvantummechanikai mérnökkel?
Gondolom, hogy akkor azonnal venne fel a kuruc.info is minimum 2-3 zsidó szerkesztőt, mert ugye akkor nekünk is jutna a kivándorolt magyar zsidó emberekből.
és akkor meg is érkeztünk.
már csak tényleg az egybites hülyék nem fogják fel hogy miért elemi érdekünk egy zsidó állam megléte.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 539
8 026
113
De fura tèrdvèdő. Ilyet mèg nem láttam.
Mennyi elallo ful...

Bryan Sykes: Éva hét leánya
Az ő kutatásai alapján sikerült eljutni ahhoz a 7 egykor élt nőhöz, akik révén benépesült Európa. Izgalmas könyv.

Az askenázi zsidók nagyrészt Európából származnak​

...
Korábbi kutatások során a világ számos részén élő askenázi zsidók Y-kromoszómájának vizsgálatakor férfiágon a Közel-Keletre vezető nyomokat találtak, és ebből a jelen vizsgálatban arra következtettek, hogy míg az apák levanteiek lehettek, az anyák a helyi lakosságból kerülhettek ki.

A női vonalat vizsgálva négy fő szálat sikerült meghatározni, és mindegyikük 10-20 ezer évvel ezelőtti európai gyökerekre utalt. A feltárt adatok alapján a jelenlegi askenáziak anyai családfájának nyolcvan százaléka Európából származik, nyolc százaléka a Közel-Keletről, a fennmaradó rész eredete pedig nem világos - szögezte le a tanulmány.
...
Ez regota kozismert, kb miota a DNS vizsgalatok fillerekbe kerulnek.

Persze, azota az is antiszemita, aki ramutat, hogy az Izraelt eroszakkal, verrel-tuzzel megalapito askenaziknak valojaban semmi kozuk a kozel-keleti zsidokhoz, hanem csak egykori betertek, akik kitalaltak es felvettek a hardcore cionizmust, ami meg alapvetoen egy aggressziv kolonialista ideologia, jol szolgalta oket az allamalapitashoz, csak ugye azt meg 800 ezer eroszakkal elkergetett es kifosztott palesztin aran ertek el.

Az amerikai zsidok most kezdtek el kapisgalni, hogy vegig hazudoztak nekik az izraeli zsidok, Seth Rogen eleg batran ki is mondta:


Lassan eljutunk oda, hogy meg a vegen nyiltan lehet vitazni arrol, mennyit es mekkorakat hazudik az izraeli politikai elit 70+ eve, total gatlastalanul...
Nekem az izraeli ismeroseim tokeletesen tudjak, de mivel az orszag szamara elonyos a kulfoldi kamupropagandajuk, ezert belfoldon nem fognak belole cirkuszt csinalni, logikusan.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Nem látom az ellentmondást. Az arabok épp úgy szemita nép ahogy a zsidók is, miért kellene bárkit is tutujgatniuk? Továbbá az európai népek együttélése a zsidósággal történelmileg éppolyan, ha nem még inkább terhelt, mint a muszlim migránsokkal. Az ellenségem ellensége effektus emiatt nem működik, mert az ellenségeink harcolnak az ellenségeinkkel.
Miért is ellenséged a zsidóság? Ha a zsidó háttérhatalom világotmegdöntő terve az válasz (vagy valami hasonló) kérlek hagyd figyelmen kívül a kérdésem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Az itt ordibáló muszlimok a mi problémánk, akik otthon élnének, csak nyugati kiltúrkörünk megbaszkodja öket, azok nem a mi problémánk amíg emiatt ide nem jönnek igen dühösen. Nem bonyolult.
Mert azt gondolod, hogy Izrael nélkül nem lenne migráció?
Keressük már meg együtt a Dél- és Közép-Amerika térképein a zsidó államot!
Vagy lehet hogy ott megy a migráció izraeliek nélkül is?
Meg nyilván a Marokkóból útrakelt nyomorultak is Izrael miatt indultak el. Meg Európa miatt!
Vagy Törökország mióta tartozik a nyugati kultúrkörünk által megbaszkódott társadalmakhoz?
Az a vicces, hogy még törökök is simán illegálmigráncskodnak, pedig nekik lehetne sima útlevéllel is!
De szerinted mindenért a nyugatiak, meg a zsidók felelnek! De főleg az utóbbiak.
Hát tudod, emiatt röhögi ki a legtöbb társaság az antiszemitákat.
Vagy ahogy te írtad azokat, akik "a kelleténél jobban utálják a zsidókat".
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Miért is ellenséged a zsidóság? Ha a zsidó háttérhatalom világotmegdöntő terve az válasz (vagy valami hasonló) kérlek hagyd figyelmen kívül a kérdésem.

Már válaszoltam.
Továbbá az európai népek együttélése a zsidósággal történelmileg éppolyan, ha nem még inkább terhelt, mint a muszlim migránsokkal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Már válaszoltam.
Ez oké, de valahogy nem értem, hogy a válaszod alapján miért az ellenségeink a zsidók.
A középkorban a vallásos kreténség kreált belőlük ellenséget, mert valójában semmilyen formában nem voltak ellenségek. Nem is lehettek, hisz semmijen hatalmuk nem volt ahhoz, hogy veszélyesek legyenek.
Hitlerről meg nincs is értelme beszélni, mert a totálisan blőd fajelmélete mögé bújva kiválasztotta a zsidókat ellenségként azért, mert tudta jól, hogy védtelenek.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 125
23 075
113
En évekkel ezelőtt is láttam már Agilite oldalon, meg vokt is egy srác akinek ilyen volt.

2017 után kezdtek el az IDF-nél osztogatni az első generációs “Robotzsarukat”, ha jól emlékszem 21 körül/után jött ez a második generációs. De ezt sem igazán szeretik, ha jól hallottam. Nem lett kényelmesebb, mint az első volt.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Ez oké, de valahogy nem értem, hogy a válaszod alapján miért az ellenségeink a zsidók.
A középkorban a vallásos kreténség kreált belőlük ellenséget, mert valójában semmilyen formában nem voltak ellenségek. Nem is lehettek, hisz semmijen hatalmuk nem volt ahhoz, hogy veszélyesek legyenek.
Hitlerről meg nincs is értelme beszélni, mert a totálisan blőd fajelmélete mögé bújva kiválasztotta a zsidókat ellenségként azért, mert tudta jól, hogy védtelenek.

Néhányan ellentmondást véltek látni a migráns-ellenesség és akközött, hogy sokak itt nem támogatják Izraelt. Erre válaszoltam. Az emberek nem felejtették el a múltat, ha csak a vallásos kreténség kreált volna belőlük ellenségképet, akkor a felvilágosodás után az ellenségeskedés megszűnt volna, de nem ez történt, sőt, ahogy te is írtad Hitlerrel még rosszabb is lett a helyzet.
Azt meg hadd ne hidjem már el, hogy több ezer év óta mindenki mindenhol csak úgy a semmiért utálta a zsidókat, és mindenhol pusztán áldozatok voltak. Ez logikailag sem állja meg a helyét.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
2017 után kezdtek el az IDF-nél osztogatni az első generációs “Robotzsarukat”, ha jól emlékszem 21 körül/után jött ez a második generációs. De ezt sem igazán szeretik, ha jól hallottam. Nem lett kényelmesebb, mint az első volt.
Felpróbáltam és tényleg nem nagy szám, szerintem érzékeny a mérethelyességre és tele megy kossza.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Néhányan ellentmondást véltek látni a migráns-ellenesség és akközött, hogy sokak itt nem támogatják Izraelt. Erre válaszoltam. Az emberek nem felejtették el a múltat, ha csak a vallásos kreténség kreált volna belőlük ellenségképet, akkor a felvilágosodás után az ellenségeskedés megszűnt volna, de nem ez történt, sőt, ahogy te is írtad Hitlerrel még rosszabb is lett a helyzet.
Azt meg hadd ne hidjem már el, hogy több ezer év óta mindenki mindenhol csak úgy a semmiért utálta a zsidókat, és mindenhol pusztán áldozatok voltak. Ez logikailag sem állja meg a helyét.
Sehol nem asszimilálódtak több ezer éven keresztül. Mindenhol különcök voltak több ezer éven keresztül. Az ember nem nagyon tolerálja (főleg a tömeg) azt, ha valaki más és a zsidók bizony mások (a kultúrájuk) még az arabokhoz képest is, nemhogy hozzánk európaiakhoz képest.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 616
48 132
113
Egy napig tépelődtem, hogy leírjam-e. Fenntartva a tévedés jogát, és a téma félig-meddig ismeretét, csak megosztom.
A zsidóság története-történelme sohasem volt egyszerű képlet. Nem tudom, volt-e a Földön még egy ilyen népcsoport, amely ennyi pogromnak, irtásnak volt kitéve, mint a zsidóság.
Az antiszemitizmus velük szemben évezredes jelenség. Shakespeare A velencei kalmár című darabja ma is viharokat okoz egy-egy bemutató alkalmával. Volt olyan kísérlet a bemutatására, amely a színházigazgató állásába került. A fonákja a dolognak, hogy az igazgató zsidó anyától származott, az édesanyját, Rózsika nénit ismertem.
Én ezt a visszatérést a Szentföldre a lehető legrosszabb döntésnek és lépésnek tartom. A Hamaszt megritkíthatják, teljesen elpusztítani nem tudják. Majd lesznek új Hamaszok, ISIS-ek, Al-Kaidák stb. , és ez a kíméletlen pusztítás, véleményem szerint, minden rendezési, béketeremtési folyamatot megakaszt.
Alakulhatnak biztonsági zónák, de ez további problémák forrása lesz. Az arab gyűlölet tengerében Izraelnek állandó készültségben kell lennie, ezt a kétségkívül nagyon tehetséges népet arra kárhoztatja, hogy energiáit a megmaradásra fordítsa!
Csak benyomás részemről, nem igazolt tény adatokkal, de a diaszpórákban sokkal több és nagyobb tudományos, művészi eredményekre volt képes, mint a jelenben. Csak hirtelen, akik eszembe jutnak: Freud, Einstein, Sosztakovics, Ginsberg... lehetne hossza folytatni a sort.
Valamelyik nap meghallgattam egy fiatal izraeli zeneszerző hölgy október 7-e emlékére írt zenedarabját. Teljes mértékig az európai zenekultúrából eredt, bármelyik osztrák koncertteremben otthonosan csendült volna fel ez a zene. Az izraeli kultúra és civilizáció többségében európai gyökerű, abszolut "tájidegen" a Közel-Keleten. Ugyanígy borzasztó tévedésnek látom a jelenkor migrációs folyamatait. Nem nézem le az arab civilizációt, de keverni az egymástól gyökeresen eltérő kultúrákat, súlyos konfliktusokhoz vezet.
Az európai civilizációnak is megvannak az árnyoldalai, és nem biztos, hogy ez egy fenntartható civilizáció.