• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Legyen a több 10.000 fegyver 50.000. Jelenleg az IDF aktív állománya kb 500.000 fő a mozgósítottakkal. Na erről ennyit.

Javítva!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
Irak-kurd-török
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 768
113
Mik is ezek a több 10.000 fegyverek?
Édes f@szom,neked nem tűnt fel,hogy az USAF légihidat üzemeltetett napokon keresztül? Még azt is közölték,hogy milyen motyót szállítottak Mózeséknek. Kézifegyverekkel,meg lőszerrel kezdték,mert a 300 ezer tartalékost nem tudták mind felszerelni. Ezek a hírek nálad kimaradtak?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Édes f@szom,neked nem tűnt fel,hogy az USAF légihidat üzemeltetett napokon keresztül? Még azt is közölték,hogy milyen motyót szállítottak Mózeséknek. Kézifegyverekkel,meg lőszerrel kezdték,mert a 300 ezer tartalékost nem tudták mind felszerelni. Ezek a hírek nálad kimaradtak?
Tehát vagdalkozol össze vissza mindenfajta konkrétum nélkül. Mondjuk úgy könnyű, hogy az amerikai légihíd tartalmának pontos ismerete nélkül (ami egyébként nem titkos, mert az usában ilysemit nem nagyon lehet titkolni és amúgy se nagyon szoktak!) épp azt magyarázol bele ami téged támaszt alá. Jó lenne valami bizonyíték is, mert nézz meg bármilyen gázai műveletet, az izraeli katonák jelentős részénél Tavor lesz, a fegyvereken lévő kiegészítők pedig kb szinte kizárólag izraeli cégek izraeli termékei.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 768
113
Tehát vagdalkozol össze vissza mindenfajta konkrétum nélkül. Mondjuk úgy könnyű, hogy az amerikai légihíd tartalmának pontos ismerete nélkül (ami egyébként nem titkos, mert az usában ilysemit nem nagyon lehet titkolni és amúgy se nagyon szoktak!) épp azt magyarázol bele ami téged támaszt alá. Jó lenne valami bizonyíték is, mert nézz meg bármilyen gázai műveletet, az izraeli katonák jelentős részénél Tavor lesz, a fegyvereken lévő kiegészítők pedig kb szinte kizárólag izraeli cégek izraeli termékei.
Te rettenetesen okos NATO bohóc gyorsba kerestem egyet,csak azért,mert megint megjátszod a kurvára mindent tudó,és tévedhetetlent.Volt több is amit olvastam,de annyit nem érsz,hogy az időmet pazaroljam.

 

lincolnosiris

Active Member
2013. március 22.
216
248
43
Te rettenetesen okos NATO bohóc gyorsba kerestem egyet,csak azért,mert megint megjátszod a kurvára mindent tudó,és tévedhetetlent.Volt több is amit olvastam,de annyit nem érsz,hogy az időmet pazaroljam.

A "páncélozott bombázó drón" azért újságírósan odabasz... :eek: :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Te rettenetesen okos NATO bohóc gyorsba kerestem egyet,csak azért,mert megint megjátszod a kurvára mindent tudó,és tévedhetetlent.Volt több is amit olvastam,de annyit nem érsz,hogy az időmet pazaroljam.

Te azt írtad, hogy több 10.000 fegyvert kaptak. Amikor megkértelek, hogy ugyan mutasd már meg hogy mennyi is az a több 10.000, akkor kiderült, hogy igazából fiingod nincs csak bebüfögtél egy számot. De még ha 100.000-et kaptak is (amit a kutya sem ír több 10.000-nek) az is csak a jelenleg aktív IDF létszámának a 20%. Tehát nemhogy a több 10.000 de még a 100.000 sem cáfolata annak amit írtam.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 768
113
Te azt írtad, hogy több 10.000 fegyvert kaptak. Amikor megkértelek, hogy ugyan mutasd már meg hogy mennyi is az a több 10.000, akkor kiderült, hogy igazából fiingod nincs csak bebüfögtél egy számot. De még ha 100.000-et kaptak is (amit a kutya sem ír több 10.000-nek) az is csak a jelenleg aktív IDF létszámának a 20%. Tehát nemhogy a több 10.000 de még a 100.000 sem cáfolata annak amit írtam.
Ne terelj,te madár. Azt írtad,hogy konkrétum nélkül. Dobtam egy cikket,amiben 20 000 M4-et írtak. Az nálunk kézifegyvert jelent,ráadásul az állításoddal ellentétben a légihíd tartalmának a felsorolása is benne van. 20 ezer M4 neked mit jelent? Ne erőlködj,mert amint írtad,hogy a tartalom ismrerete nélkül magyarázom,az megdőlt. Benne van? Benne. Kézifegyver? Igen. Ülj le a sarokba!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Ne terelj,te madár. Azt írtad,hogy konkrétum nélkül. Dobtam egy cikket,amiben 20 000 M4-et írtak. Az nálunk kézifegyvert jelent,ráadásul az állításoddal ellentétben a légihíd tartalmának a felsorolása is benne van. 20 ezer M4 neked mit jelent? Ne erőlködj,mert amint írtad,hogy a tartalom ismrerete nélkül magyarázom,az megdőlt. Benne van? Benne. Kézifegyver? Igen. Ülj le a sarokba!
20.000db M4 az kemény 4% a kézifegyverszükségletnek. Ez gyakorlatilag a te állításod cáfolata. Szóval örülök, hogy a saját felvetésed sajátmagad cáfoltad meg.

Ugye ezt állítottad:
A mozgósításnál derült ki,hogy nincs elég semmiből. Lehet,hogy ez az oka.

Már csak azt nem értem, hogy miért kell olyan hülyeségeket feltételezni, hogy nincs elég nekik semmiből... Bár van egy tippem, de az még a végén konteónak hatna.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 768
113
20.000db M4 az kemény 4% a kézifegyverszükségletnek. Ez gyakorlatilag a te állításod cáfolata. Szóval örülök, hogy a saját felvetésed sajátmagad cáfoltad meg.

Ugye ezt állítottad:


Már csak azt nem értem, hogy miért kell olyan hülyeségeket feltételezni, hogy nincs elég nekik semmiből... Bár van egy tippem, de az még a végén konteónak hatna.
Szerencsétlen flótás,minek a cáfolata? Nov 15. cikkről van szó. Addig 200 repülőnyi hadianyag érkezett. Biztos tele vannak mindennel is,ha naponta landolnak a USAF szállítógépei. Kezdek hajlani a kollégák felvetéseire a képességeiddel kapcsolatban.Bár van egy tippem,de az a végén még konteónak hatna. Ja,és az állításomat csak bizonyította,mert azt állítottad,hogy a rakományok ismerete nélkül dobálózok adatokkal. Szerintem jelentkezz a Stoltenberg helyére,és akkor biztos,hogy fejre áll a NATO egy éven belül :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Szerencsétlen flótás,minek a cáfolata? Nov 15. cikkről van szó. Addig 200 repülőnyi hadianyag érkezett. Biztos tele vannak mindennel is,ha naponta landolnak a USAF szállítógépei. Kezdek hajlani a kollégák felvetéseire a képességeiddel kapcsolatban.Bár van egy tippem,de az a végén még konteónak hatna. Ja,és az állításomat csak bizonyította,mert azt állítottad,hogy a rakományok ismerete nélkül dobálózok adatokkal. Szerintem jelentkezz a Stoltenberg helyére,és akkor biztos,hogy fejre áll a NATO egy éven belül :D
Jó lenne, ha abbahagynád a félrebeszélést. Kézifegyverekről és a kiegészítőikről volt szó, abba is beszéltél bele. Ne gyere itt a hülyeséggel, hogy 200 repülőnyi hadianyag amikor te írtad le, hogy ebből ami releváns a beszélgetesünkben az 20.000 gépkarabély!
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 092
9 077
113
Szerintem a fenti vita igazsága valahol a kettő között van. Volt fegyverük, de annyi nem, hogy menetből nekiugorjanak Gázának. És persze kell tartalékot képezni is. Szóval szerintem ezért sokszínű a zsidók fegyverarzenálja.
Más, ha nekimennek Libanonnak és a Hezbollahnak abba beletörik a bicskájuk. Szerintem ezt már nem tudják előadni mint jogos védekezés, és nagyságrendileg erősebb a Hez' mint a Hamasz.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 768
113
Jó lenne, ha abbahagynád a félrebeszélést. Kézifegyverekről és a kiegészítőikről volt szó, abba is beszéltél bele. Ne gyere itt a hülyeséggel, hogy 200 repülőnyi hadianyag amikor te írtad le, hogy ebből ami releváns a beszélgetesünkben az 20.000 gépkarabély!
Pont az a 20 ezer,ami szerinted nem volt valós. Ugye ? Esetleg,ha van mindenből elég nekik,akkor mit szállítanak az amerikaiak? Pászkát,te nagyon okos?