• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 398
113
<blockquote rel="szegcsab"><blockquote rel="blogen">Teljesen civilizáltak voltak ahhoz képest, hogy keleti csőcselék. Semmi keresztrefeszítés, lefejezés rozsdas kanállal, kiherésés, égetés. EU érettek ezek a gecik!

Vagy mégis ?

http://24.hu/kulfold/2016/07/16/elve-lefejeztek-egy-puccsista-katonat/</blockquote>

OFF

Még régebben olvastam, hogy akit lefejeznek, az a lefejezés után még 2-3 mp-ig látja/felfogja azt, hogy mi történik vele, mert még van az agyában vér :(
</blockquote>

Az afrikai harcsa még fél óra múlva is vígan el tátog test nélkül a vízben.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Szombat délután a török hatóságok lezárták az incirliki repülőteret. Ezt a bázist az USA légiereje használja, az Iszlám Állam elleni szíriai légicsapások egy részéhez innen szállnak fel az amerikai gépek.
A bázis felett légtérzárat rendeltek el, a bázisról nem lehet kilépni, és be se engednek senkit és semmit, és az áramszolgáltatástól is elvágták a repülőteret.
Az USA kormánya egyelőre nem kommentálta a zárlatot. Reggel még arról adott ki közleményt a Pentagon, hogy a bázis teljesen normálisan üzemel. Később megerősítették, hogy tényleg zárlat van, de hozzátették, hogy saját generátorról van áramuk.
http://444.hu/2016/07/16/vesztegzar-ala-vettek-a-torok-hatosagok-az-usa-legibazisat
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Sikertelen katonai puccskísérlet Törökországban
https://www.youtube.com/watch?v=wu8mTg4n880
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Turkey: Celebrations in Taksim Square after military coup bid quashed
https://www.youtube.com/watch?v=sxOVZyTIbV0
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 238
113
"Hogy mi történt az éjszaka Törökországban? A világ egy szépen megrendezett puccsot látott, amit a többség be is nyalt” – fogalmaz egy Isztambulban élő ismerősünk, és nem ő az egyedüli fiatal ezzel a véleménnyel. Az igazság azonban nem ennyire egyszerű, ahogyan az sem, amikor valaki azt mondja, hogy az elnök nem volt benne legalább egy kicsit a dologban. Mindenesetre ahelyett, hogy csatlakoztunk volna a 10 millió törökszakértőhöz, úgy döntöttünk, hogy inkább felkeresünk olyanokat, akik tényleg benne vannak a dolog kellős közepén.

http://pestisracok.hu/hosszu-jataganok-ejszakaja/
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Az ún. "európai vezetök" nagyon rossz emberismerők... A Putyin maga az ördög, de erdogánka meg cimbi. Na ne.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Az ún. "európai vezetök" nagyon rossz emberismerők... A Putyin maga az ördög, de erdogánka meg cimbi. Na ne.

Mit is varunk egy olyan vilagban, ahol az USA kepes a szaudiakkal kozoskodni... Mindenestre jelen pillanatban nem tudom, hogy van-e eloremutato megoldasa a most folyo politikai jatszmaknak. Kivancsian varom Haubagoi aktualis agymeneset (ezt humornak szantam, nem tamadasnak).
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="ozymandias">Az ún. "európai vezetök" nagyon rossz emberismerők... A Putyin maga az ördög, de erdogánka meg cimbi. Na ne.

Mit is varunk egy olyan vilagban, ahol az USA kepes a szaudiakkal kozoskodni... Mindenestre jelen pillanatban nem tudom, hogy van-e eloremutato megoldasa a most folyo politikai jatszmaknak. Kivancsian varom Haubagoi aktualis agymeneset (ezt humornak szantam, nem tamadasnak).</blockquote>

Hát most rácsesztél, mert átaludtam az egészet, úgyhogy az égvilágon semmi hozzáfűznivalóm nincs :))
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="blogen">Teljesen civilizáltak voltak ahhoz képest, hogy keleti csőcselék. Semmi keresztrefeszítés, lefejezés rozsdas kanállal, kiherésés, égetés. EU érettek ezek a gecik!

Otletem sincs, mit lehetne csinalni az EU-tagsaguk elkerulesere.
</blockquote>

Egyik 444-es kommentelő válasza:

"Gyorsított eljárással kellene felvenni őket az EU-ba, hogy ha kitör valami dzsembori, nehogy kimaradjunk belőle."

:D
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<blockquote rel="2ndt"><blockquote rel="ozymandias">Az ún. "európai vezetök" nagyon rossz emberismerők... A Putyin maga az ördög, de erdogánka meg cimbi. Na ne.

Mit is varunk egy olyan vilagban, ahol az USA kepes a szaudiakkal kozoskodni... Mindenestre jelen pillanatban nem tudom, hogy van-e eloremutato megoldasa a most folyo politikai jatszmaknak. Kivancsian varom Haubagoi aktualis agymeneset (ezt humornak szantam, nem tamadasnak).</blockquote>

Hát most rácsesztél, mert átaludtam az egészet, úgyhogy az égvilágon semmi hozzáfűznivalóm nincs :))
</blockquote>

:))) Sebaj, majd lesz. Ne tartsd magadban:)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="blogen">Teljesen civilizáltak voltak ahhoz képest, hogy keleti csőcselék. Semmi keresztrefeszítés, lefejezés rozsdas kanállal, kiherésés, égetés. EU érettek ezek a gecik!

Otletem sincs, mit lehetne csinalni az EU-tagsaguk elkerulesere.
</blockquote>
Mondjuk megvétózni? Csak egyszerűen...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Konkrétan mi mást mondhatnának, ugyan ezt próbálnám mondani a helyükben én is, meg gyanítom TE is, nem? Olyan rendet fog vágni közéjük Erdogan rendszere, mint Sztálin rendezett a második vh előtt... NE legyen igazam, de megint csúnya világ jön arrafelé szerintem.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<blockquote rel="2ndt"><blockquote rel="blogen">Teljesen civilizáltak voltak ahhoz képest, hogy keleti csőcselék. Semmi keresztrefeszítés, lefejezés rozsdas kanállal, kiherésés, égetés. EU érettek ezek a gecik!

Otletem sincs, mit lehetne csinalni az EU-tagsaguk elkerulesere.
</blockquote>
Mondjuk megvétózni? Csak egyszerűen...
</blockquote>

Javits ki, de szerintem nem Te vagy en fogunk szavazni errol.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="2ndt"><blockquote rel="blogen">Teljesen civilizáltak voltak ahhoz képest, hogy keleti csőcselék. Semmi keresztrefeszítés, lefejezés rozsdas kanállal, kiherésés, égetés. EU érettek ezek a gecik!

Otletem sincs, mit lehetne csinalni az EU-tagsaguk elkerulesere.
</blockquote>
Mondjuk megvétózni? Csak egyszerűen...
</blockquote>

Javits ki, de szerintem nem Te vagy en fogunk szavazni errol.
</blockquote>
Természetesen nem. Egy egyszerű kérdésre adtam egy egyszerű és kézenfekvő választ. Akár a saját politikusainknak is véleményem szerint, KUTYA KÖTELESSÉGE lenne megvétózni, amíg nincs HUXIT, még megtehetjük. Pont úgy hiányozna ide nekünk egy akolba kerülni egy egy É-Koreával lassan egy ligában játszó őrült diktátor által vezetett 80 milliós muzulmán ország, tele belső konfliktusokkal, mint egy falat szar. És még finom voltam... Hinni nem akarom, hogy nincs egyetlen egy épeszű politikusokkal megáldott ország az EU-ban, akik csak simán megvétóznák a törököket. Ezek sosem lesznek EU-tagok, ha Merkel megszakad, akkor sem.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Erdogan török elnök Marmarisban nyaralt, amikor a péntek esti puccskísérlet elindult. A lenti videón megnézheti, milyen utat tett meg a repülője, amikor az elnök elindult haza. Benne van minden.
http://hvg.hu/vilag/20160716_Nezze_meg_Erdogan_hazatereset__egy_tortenelmi_FlightRadarfelvetel
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Konkrétan mi mást mondhatnának, ugyan ezt próbálnám mondani a helyükben én is, meg gyanítom TE is, nem? Olyan rendet fog vágni közéjük Erdogan rendszere, mint Sztálin rendezett a második vh előtt... NE legyen igazam, de megint csúnya világ jön arrafelé szerintem.

Ez jót tenne a Kurd függetlenségi törekvéseknek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
A puccsista tábornokok és ezredesek nyugatbarátok és a torok szekuláris állam hívei voltak. Erdogan ezáltal erosíteni és gyorsítani fogja Torokország iszlamizációját. Már megkezdodtek a repressziók.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem vagyok biztos benne, mert egyrészt igen, az igaz hogy amatőr, de legalább is felhígult irányító - vezető réteg a hadseregben, így kisebb lesz a harcértékük, viszont itt nem konvencionálisan használt hadseregek ütköznek meg, képzett stratégák által vezetve, hanem sima káoszba fulladt őrjöngés jöhet. Ott viszont legalább annyit számít az, hogy Erdogan emberei akik most fognak majd bekerülni, a végletekig fanatikusak, magas morállal, és szerintem ha eddig egy egy katonai vezető moralizált is egy falu felperzselésénél esetleg, Erdogan csőcseléke nem fog, a saját katonájukat is lefejezték ezek a derék europeér póÓógárok. Ahogy én látom, most semmisült és fog megsemmisülni a maradék fékek és ellensúlyok rendszere náluk. A katonákat kitakarítja teljesen, a bírók már ma hír ugye, hogy rengeteg repül, alakítja gyakorlatilag a saját SS-ét. Igazából még csak SA szinten vannak a botos pribékekkel, akik özönlöttek a mecsetek hívó szavára, de most lesz belőlük nem sokára SS, mikor a hadsereget ezekkel a már "bizonyított" szakállas botos/nadrágszíjas fejlevágós fanatikus buzikkal feltöltik majd...