• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="2ndt"><blockquote rel="ozymandias">Az ún. "európai vezetök" nagyon rossz emberismerők... A Putyin maga az ördög, de erdogánka meg cimbi. Na ne.

Mit is varunk egy olyan vilagban, ahol az USA kepes a szaudiakkal kozoskodni... Mindenestre jelen pillanatban nem tudom, hogy van-e eloremutato megoldasa a most folyo politikai jatszmaknak. Kivancsian varom Haubagoi aktualis agymeneset (ezt humornak szantam, nem tamadasnak).</blockquote>

Hát most rácsesztél, mert átaludtam az egészet, úgyhogy az égvilágon semmi hozzáfűznivalóm nincs :))
</blockquote>

:))) Sebaj, majd lesz. Ne tartsd magadban:)

</blockquote>

Már van is, egyelőre rövid leszek:

Először Erdogan Oroszo. és az SCO felé nyitott, aztán összeveszett velük és abszolút USA párti lett. Aztán most úgy néz ki összeveszik az USA-val is, de nem megy vissza Oroszo.-hoz sem.

Kérdés, akkor ki marad Töröko.-nak?

Válasz: az EU.

Na mielőtt azt mondanátok, ezt eddig is tudtuk, mondanám a következményét ennek:

ennek az a következménye, hogy ahogy Töröko. egy kelet-nyugat irányú "ingamozgás" után végül megállt középen (se Oroszo., se USA), azzal, hogy az EU Töröko.-hoz köti magát (vagy fordítva), az EU is bepozicionálja magát egy olyan helyzetbe, amelyben az EU-nak mind Oroszo., mind pedig az USA ellensége lesz, hasonlóan Töröko. helyzetéhez.

Nem más ez kérem szépen, mint Németo. hatalmi játéka, kísérlete a hatalmi térnyerésre,

amelyben Németo. támogatni kezdi azon országokat, amelyek megrekedtek középen az Oroszo. és USA közti hatalmi erőtérben.

Vagyis a felállás, a satu szerkezete Európára fókuszálva:

USA + Izrael + Oroszo. ("a satu")

vs.

EU/Németo. + iszlám világ, Töröko. ("a satu tárgya")

Nem is csoda, hogy a satuba fogott EU-ból a UK sürgősen ki-brexitelt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="2ndt"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="2ndt"><blockquote rel="ozymandias">Az ún. "európai vezetök" nagyon rossz emberismerők... A Putyin maga az ördög, de erdogánka meg cimbi. Na ne.

Mit is varunk egy olyan vilagban, ahol az USA kepes a szaudiakkal kozoskodni... Mindenestre jelen pillanatban nem tudom, hogy van-e eloremutato megoldasa a most folyo politikai jatszmaknak. Kivancsian varom Haubagoi aktualis agymeneset (ezt humornak szantam, nem tamadasnak).</blockquote>

Hát most rácsesztél, mert átaludtam az egészet, úgyhogy az égvilágon semmi hozzáfűznivalóm nincs :))
</blockquote>

:))) Sebaj, majd lesz. Ne tartsd magadban:)

</blockquote>

Már van is, egyelőre rövid leszek:

Először Erdogan Oroszo. és az SCO felé nyitott, aztán összeveszett velük és abszolút USA párti lett. Aztán most úgy néz ki összeveszik az USA-val is, de nem megy vissza Oroszo.-hoz sem.

Kérdés, akkor ki marad Töröko.-nak?

Válasz: az EU.

Na mielőtt azt mondanátok, ezt eddig is tudtuk, mondanám a következményét ennek:

ennek az a következménye, hogy ahogy Töröko. egy kelet-nyugat irányú "ingamozgás" után végül megállt középen (se Oroszo., se USA), azzal, hogy az EU Töröko.-hoz köti magát (vagy fordítva), az EU is bepozicionálja magát egy olyan helyzetbe, amelyben az EU-nak mind Oroszo., mind pedig az USA ellensége lesz, hasonlóan Töröko. helyzetéhez.

Nem más ez kérem szépen, mint Németo. hatalmi játéka, kísérlete a hatalmi térnyerésre,

amelyben Németo. támogatni kezdi azon országokat, amelyek megrekedtek középen az Oroszo. és USA közti hatalmi erőtérben.

Vagyis a felállás, a satu szerkezete Európára fókuszálva:

USA + Izrael + Oroszo. ("a satu")

vs.

EU/Németo. + iszlám világ, Töröko. ("a satu tárgya")

Nem is csoda, hogy a satuba fogott EU-ból a UK sürgősen ki-brexitelt.</blockquote>
Törökország soha nem lesz EU tag, ebben biztos vagyok.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
Konkrétan mi mást mondhatnának, ugyan ezt próbálnám mondani a helyükben én is, meg gyanítom TE is, nem? Olyan rendet fog vágni közéjük Erdogan rendszere, mint Sztálin rendezett a második vh előtt... NE legyen igazam, de megint csúnya világ jön arrafelé szerintem.
Olyan gyenge kísérlet volt és annyira befostak a csürhétől hogy hagyták magukat agyonverni, nem tartom kizártnak hogy így is volt, kiugrasztották azt a pár parancsnokot aki benne lett volna és kész a hatalom bebetonozása. Én foteltábornokként ha már katonai puccsban veszek részt első Erdogan elfogása, második hogy nem hagyom magam agyonverni vagy bemenekülök egy házba és onnan lövök civil ruhában.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
mondjuk ha tényleg hosszabban baszogatják majd az amerikaiakat a katonai légibázison akkor az egy érdekes dolog lesz, kiváncsi leszek a reakciókra
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="2ndt"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="2ndt"><blockquote rel="ozymandias">Az ún. "európai vezetök" nagyon rossz emberismerők... A Putyin maga az ördög, de erdogánka meg cimbi. Na ne.

Mit is varunk egy olyan vilagban, ahol az USA kepes a szaudiakkal kozoskodni... Mindenestre jelen pillanatban nem tudom, hogy van-e eloremutato megoldasa a most folyo politikai jatszmaknak. Kivancsian varom Haubagoi aktualis agymeneset (ezt humornak szantam, nem tamadasnak).</blockquote>

Hát most rácsesztél, mert átaludtam az egészet, úgyhogy az égvilágon semmi hozzáfűznivalóm nincs :))
</blockquote>

:))) Sebaj, majd lesz. Ne tartsd magadban:)

</blockquote>

Már van is, egyelőre rövid leszek:

Először Erdogan Oroszo. és az SCO felé nyitott, aztán összeveszett velük és abszolút USA párti lett. Aztán most úgy néz ki összeveszik az USA-val is, de nem megy vissza Oroszo.-hoz sem.

Kérdés, akkor ki marad Töröko.-nak?

Válasz: az EU.

Na mielőtt azt mondanátok, ezt eddig is tudtuk, mondanám a következményét ennek:

ennek az a következménye, hogy ahogy Töröko. egy kelet-nyugat irányú "ingamozgás" után végül megállt középen (se Oroszo., se USA), azzal, hogy az EU Töröko.-hoz köti magát (vagy fordítva), az EU is bepozicionálja magát egy olyan helyzetbe, amelyben az EU-nak mind Oroszo., mind pedig az USA ellensége lesz, hasonlóan Töröko. helyzetéhez.

Nem más ez kérem szépen, mint Németo. hatalmi játéka, kísérlete a hatalmi térnyerésre,

amelyben Németo. támogatni kezdi azon országokat, amelyek megrekedtek középen az Oroszo. és USA közti hatalmi erőtérben.

Vagyis a felállás, a satu szerkezete Európára fókuszálva:

USA + Izrael + Oroszo. ("a satu")

vs.

EU/Németo. + iszlám világ, Töröko. ("a satu tárgya")

Nem is csoda, hogy a satuba fogott EU-ból a UK sürgősen ki-brexitelt.</blockquote>
Törökország soha nem lesz EU tag, ebben biztos vagyok.

</blockquote>

De lesz, 2100-ban.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 322
55 739
113
Azért várjuk ki a végét,a hadsereg főleg katonákból áll,nem tábornokoból,még szétlőhetik kardigán nyaralóját,vele együtt.
Az,hogy lezárja az amcsik előtt is a légteret,meg a bázisukat,nem garancia a hosszú hatalomban maradásra.....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti">Konkrétan mi mást mondhatnának, ugyan ezt próbálnám mondani a helyükben én is, meg gyanítom TE is, nem? Olyan rendet fog vágni közéjük Erdogan rendszere, mint Sztálin rendezett a második vh előtt... NE legyen igazam, de megint csúnya világ jön arrafelé szerintem.
Olyan gyenge kísérlet volt és annyira befostak a csürhétől hogy hagyták magukat agyonverni, nem tartom kizártnak hogy így is volt, kiugrasztották azt a pár parancsnokot aki benne lett volna és kész a hatalom bebetonozása. Én foteltábornokként ha már katonai puccsban veszek részt első Erdogan elfogása, második hogy nem hagyom magam agyonverni vagy bemenekülök egy házba és onnan lövök civil ruhában.
</blockquote>
Biztosan van köztük olyan is, akit megmajkáztak tényleg, de ugyan már, ez a minden kiskatona világtalanul ment és tette a parancsot, meg végig azt hitte hogy gyakorlat, ezt még ÉN sem veszem be, Erdogan frissen a ma felállított bírók helyébe kinevezett VÉRBÍRÓI meg még úgy sem fogják bevenni... Erre szerintem rámozdultak, jó szándék vezérelte a legtöbbet, és nagyon visszavett a morálból mikor rájöttek, hogy az ország azon fele, aki a szekularizált viszonylag civilizált, a mi európai keresztény kultúránkból nézve is korrekt polgárságnak tűnik, otthon maradt, bezzeg a mecsetek hívó szavára meg ömlött az iszlamista civil csürhe ellenük az utcára. Azért szar lehet ám, hogy jó szándékkal KATONAKÉNT egy igaz ügytől vezérelve megpróbálsz jobbító szándékkal a hazádért tenni, aztán azt látod, hogy akikért valahol tenni próbálsz nagy kockázat vállalásával is, azok ellened jönnek csőstül.

Egyébként nekem meggyőződésem, hogy egy hatalmas hibát elkövetett a hadsereg: Amíg Erdogan az övéit minden létező médium felületén hívta az utcára, addig a hadsereg minden létező felületen arra kérte a saját szimpatizánsait, hogy MARADJANAK otthon. Ezt sokan szerintem nem is fogják fel, vagy ha igen, elbagatellizálják. Jó szándék volt mögötte én értem, csak az igazság az, hogy nagyon nagyban más lehetett volna ám a lefutása a dolgoknak, ha pl. a rendőrségnek is el kell gondolkozni azon, hogy most belelő e a felvilágosult diákok körébe, vagy sem, s nem csak a hadsereg áll olyan helyzet elé, hogy most akkor a fanatikus szakállast lelövi e, vagy sem. Szerintem ezzel a lépéssel lehet hogy most megmentettek pár száz életet, de hosszú távon, hát nem tudom:(...
Most szigorúan foteltábornokként, én is azt mondom, teljesen másképp csináltam volna. Ha valaki elszánja magát egy ilyenre, ott fel kell készülni arra, hogy hullani fog a forgács. Ez így nem megy, hogy lövünk is, de azért annyira nem akarunk ám lőni. Akarunk puccsot is, de a saját támogatóinkat, az ország felét kb. felszólítjuk hogy maradjon otthon... Így nem megy...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="tomippo"><blockquote rel="zsolti">Konkrétan mi mást mondhatnának, ugyan ezt próbálnám mondani a helyükben én is, meg gyanítom TE is, nem? Olyan rendet fog vágni közéjük Erdogan rendszere, mint Sztálin rendezett a második vh előtt... NE legyen igazam, de megint csúnya világ jön arrafelé szerintem.
Olyan gyenge kísérlet volt és annyira befostak a csürhétől hogy hagyták magukat agyonverni, nem tartom kizártnak hogy így is volt, kiugrasztották azt a pár parancsnokot aki benne lett volna és kész a hatalom bebetonozása. Én foteltábornokként ha már katonai puccsban veszek részt első Erdogan elfogása, második hogy nem hagyom magam agyonverni vagy bemenekülök egy házba és onnan lövök civil ruhában.
</blockquote>
Biztosan van köztük olyan is, akit megmajkáztak tényleg, de ugyan már, ez a minden kiskatona világtalanul ment és tette a parancsot, meg végig azt hitte hogy gyakorlat, ezt még ÉN sem veszem be, Erdogan frissen a ma felállított bírók helyébe kinevezett VÉRBÍRÓI meg még úgy sem fogják bevenni... Erre szerintem rámozdultak, jó szándék vezérelte a legtöbbet, és nagyon visszavett a morálból mikor rájöttek, hogy az ország azon fele, aki a szekularizált viszonylag civilizált, a mi európai keresztény kultúránkból nézve is korrekt polgárságnak tűnik, otthon maradt, bezzeg a mecsetek hívó szavára meg ömlött az iszlamista civil csürhe ellenük az utcára. Azért szar lehet ám, hogy jó szándékkal KATONAKÉNT egy igaz ügytől vezérelve megpróbálsz jobbító szándékkal a hazádért tenni, aztán azt látod, hogy akikért valahol tenni próbálsz nagy kockázat vállalásával is, azok ellened jönnek csőstül.

Egyébként nekem meggyőződésem, hogy egy hatalmas hibát elkövetett a hadsereg: Amíg Erdogan az övéit minden létező médium felületén hívta az utcára, addig a hadsereg minden létező felületen arra kérte a saját szimpatizánsait, hogy MARADJANAK otthon. Ezt sokan szerintem nem is fogják fel, vagy ha igen, elbagatellizálják. Jó szándék volt mögötte én értem, csak az igazság az, hogy nagyon nagyban más lehetett volna ám a lefutása a dolgoknak, ha pl. a rendőrségnek is el kell gondolkozni azon, hogy most belelő e a felvilágosult diákok körébe, vagy sem, s nem csak a hadsereg áll olyan helyzet elé, hogy most akkor a fanatikus szakállast lelövi e, vagy sem. Szerintem ezzel a lépéssel lehet hogy most megmentettek pár száz életet, de hosszú távon, hát nem tudom:(...
Most szigorúan foteltábornokként, én is azt mondom, teljesen másképp csináltam volna. Ha valaki elszánja magát egy ilyenre, ott fel kell készülni arra, hogy hullani fog a forgács. Ez így nem megy, hogy lövünk is, de azért annyira nem akarunk ám lőni. Akarunk puccsot is, de a saját támogatóinkat, az ország felét kb. felszólítjuk hogy maradjon otthon... Így nem megy...</blockquote>

A kijárási tilalomnak kellett volna érvényt szerezni.
Aki már zászlókkal kimegy és tömegbe verődik, az magára vessen. Meg az is, aki három harckocsi és egy rahedli kézifegyver birtokában megadja magát a csürhének és az egyenruhás csürhének.
Szerintem ennyin bukott el a dolog, hogy a tüntetők megbénították a katonai műveleteket.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 501
113
http://24.hu/kulfold/2016/07/16/elve-lefejeztek-egy-puccsista-katonat/

OFF

Még régebben olvastam, hogy akit lefejeznek, az a lefejezés után még 2-3 mp-ig látja/felfogja azt, hogy mi történik vele, mert még van az agyában vér :(
</blockquote>

Orvosi hetilapban olvastam, hogy a feljegyzett rekord több volt, mint fél perc.
Amúgy pedig kérdezze patológusát, boncmesterét!
/Nekem van, nehogy má' akárki nyúlkáljon majd hozzám/

Szóval ne reménykedj, ha oda kerülne a sor, hogy két másodperccel biztosan megúszod:-(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az egyszerű kiskatonának, annak a zoméban 20-23 éves srácnak számított volna óriási mértékben LÉLEKTANILAG, ha kint van az őket éltető TÖMEG is mellette az utcán. Bármilyen rohadt hihetetlen ide írogató embereknek, a katona és a rendőr is ember, jó esetben, és igen nagy százalékban. Nézzétek meg a képeket, a 20-éveik elején lévő fiatal srácok voltak nagyon sok helyen a katonák között. NEKIK az hogy a tömeg legalább egy része élteti őket, hősként tekint rájuk, a csajok sikoltoznak mosolyogva, az anyjuk - apjuk forma középkorú emberek integetnek, a MINDENT jelentette volna. Ahogy a rendőrség soraiból biztos vagyok, ha civil szekuláris tömegbe kellett volna belelőniük, nagyjából lepattannak a puccsisták felé azonnal, jó sokan, mert a rendőr vezetés lehet hogy lojalista, de a végrehajtó kisrendőrök ott sem azok mind. Néha ennyin múlik.
No meg valóban egyszerűbb lett volna simán felrobbantani a picsába Erdogant, természetesen, nincs itt mit magyarázni, ha ez NEM Erdogan saját bulija volt, akkor nagyjából akik szervezték, nagyon elbalekoltak MINDENT.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 398
113
Nem vagyok biztos benne, mert egyrészt igen, az igaz hogy amatőr, de legalább is felhígult irányító - vezető réteg a hadseregben, így kisebb lesz a harcértékük, viszont itt nem konvencionálisan használt hadseregek ütköznek meg, képzett stratégák által vezetve, hanem sima káoszba fulladt őrjöngés jöhet. Ott viszont legalább annyit számít az, hogy Erdogan emberei akik most fognak majd bekerülni, a végletekig fanatikusak, magas morállal, és szerintem ha eddig egy egy katonai vezető moralizált is egy falu felperzselésénél esetleg, Erdogan csőcseléke nem fog, a saját katonájukat is lefejezték ezek a derék europeér póÓógárok. Ahogy én látom, most semmisült és fog megsemmisülni a maradék fékek és ellensúlyok rendszere náluk. A katonákat kitakarítja teljesen, a bírók már ma hír ugye, hogy rengeteg repül, alakítja gyakorlatilag a saját SS-ét. Igazából még csak SA szinten vannak a botos pribékekkel, akik özönlöttek a mecsetek hívó szavára, de most lesz belőlük nem sokára SS, mikor a hadsereget ezekkel a már "bizonyított" szakállas botos/nadrágszíjas fejlevágós fanatikus buzikkal feltöltik majd...

Háát egymillió fejlevágós törökkel újra behódoltathatja a Balkánt is akár. Az egy épkézláb erő a környéken a görög, de azoknál üres a kassza. Végtére is mindig Európa muszlimmá válását kívánják már több mint 1000 éve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
zsolti

Szerintem ez inkább attól függ,hogy mennyire érzi azt az átlag kiskatona,hogy nem maradhat az ami most van és azt le kell váltani és van valami jobb helyette.Ha ez meg van akkor nem nagyon van szükség szimpatizáns tömegre bár az igaz,hogy ártani nem árt.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="tarzaan">

http://24.hu/kulfold/2016/07/16/elve-lefejeztek-egy-puccsista-katonat/

OFF

Még régebben olvastam, hogy akit lefejeznek, az a lefejezés után még 2-3 mp-ig látja/felfogja azt, hogy mi történik vele, mert még van az agyában vér :(
</blockquote>

Orvosi hetilapban olvastam, hogy a feljegyzett rekord több volt, mint fél perc.
Amúgy pedig kérdezze patológusát, boncmesterét!
/Nekem van, nehogy má' akárki nyúlkáljon majd hozzám/

Szóval ne reménykedj, ha oda kerülne a sor, hogy két másodperccel biztosan megúszod:-(
</blockquote>

Ha minden igaz a derék Klaas Störtebecker nyakazás után még felállt és tett 3 lépést ezzel megmentve pár embere életét (volt egy alkuja, hogy akik előtt "fejetlenül" elsétál azokat elengedik a derék Hanza-pókok, de ezt nem tartották be az illetékes döntéshozók)
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
Zsolti, egy szóval nem mondtam hogy mindegyiknek ezt mondták, hanem hogy titkosszolgálat beetetett pár parancsnokot a felkelésbe. Ugyan ezt gondolom mint Te, a nagy elnyomottak úgy berezeltek hogy még a legerősebb ellenzéki párt is a puccs ellen volt. Ha akkor mennek mikor Erdogan a palotában van és rádöntik vagy elkapják minimális civil segítséggel egész máshogy alakul.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Tegnap írtam, hogy valószinu a CIA-s fiúk (amerikaiak) is segítették a lázadókat, és mi tortént? Lázadókat fogtak el az amerikaiak által használt(jelenleg korbezárt) légibázison.
Torok miniszter : <b> Amerika áll a torok puccs mogott.</b>
Torok KM : Az amerikaiak által használt légi bázison lévo kulfoldi katonák részesei a puccsnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A Balkánig reálisan nem tud az eljönni szerencsénkre, mert ahogy bemozdulna a görögök felé, onnantól nincs NATO 5 ös cikkely, mert hát ugye ők is NATO - tagot támadtak (s ez lenne a törököknek még a legjobb helyzet, mert ha a görögök a megtámadottak, és a NATO a törökök ellen vonul ezért, akkor ugye nincs miről beszélni), akkor a Kurdok, az Örmények, s Irán is kigombolt sliccel kezdene el Törökország felé közlekedni azonnal kaján mosollyal :p...