[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Lehet, hogy szünetet kellene tartanom, valóban. Értelmét se nagyon látom újabban a posztolásnak. Azt érzem, hogy van egy maréknyi megmondóember a fórumon, azok úgyis tudják miről mi a véleményük, meggyőzni őket nem tudod, lekezelnek, kioktatnak, akár még meg is fenyegetnek...

Nagyobb léptékben azt érzem, hogy most az ország vezetése is nagyon eldöntött valamit, ők már úgyis tudják milyen irányba akarják vinni az országot, megintcsak, a véleményre már ők sem kíváncsiak, aki nem ért velük egyet, vagy akár csak jobbító szándékkal kritikát mond, azt eltapossák, vagy minimum nevetségessé teszik.

Ezért igazából véve, az elemző típusú hozzászólásoknak már nincs értelme. A fórumon is jónéhány hosszászóló magabiztosságán, öntudatoskodásán az látszik, hogy a hatalomban lévőnek, hatalomhoz közel állónak érzik magukat, akik most nagyon tudják mi a követendő irány.

Hát akkor menjenek abba az irányba... senkinek sincs kedve a hatalom úthengere elé állni: szabad az út.

Magyarországra nézve ez egyébként nem sok jót jelent. Stratégiai válságot érzek. Kicsit azt, hogy a kormány szerint a keleti út sem jó, az oroszoknak is ellen próbálnak állni, Brüsszelnek is, az USA-nak is próbálnának ellenállni... szerintem satuban vagyunk... Oroszország lehetne megoldás, de úgy látom, hogy a hatalom elutasította ennek lehetőségét. Így marad a satu.

Emiatt viszont nagy a kétséégbeesés, és így nagy magabiztosság és erőszakos fellépés oka talán a kétségbeesés és a félelem. Hogy például mégiscsak van paktum az USA és Oroszország között és mi lesz, ha mégiscsak visszakerül Moszkvához az ország... ezért most minden kétségbeesett lépés ennek elkerülését célozza. Innentől kezdve a hatalom nem nyitott a vitára, a jó szándékú tanácsokra sem... mert válság van és gyakorlatilag háborús üzemmódban gyakorolják a hatalmat: parancs van, nem pedig konzultáció.

Na szóval, száz szónak is egy a vége. Szerintem megbeszéltünk mindent, ami a Nagy Sakktáblához és a nagy geopolitikai változások megértéséhez kell, most már a végrehajtási fázis zajlik, ahol parancsok vannak és vitának értelme nincs... tehát célszerűbb elhallgatni és inkább pihenni, mert nagyon durva időszak fog jönni, sajnos.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 206
20 245
113
Csak azt nem értem, hogy velem mit foglalkoztok? Boki tett be egy képet, amin orosz szöveg van. Erre mind engem támadtok!
Én nem csináltam semmit, csak mivel Hegylakó megszólított, hát válaszoltam! De én nem tettem fel most semmit, amin orosz szöveg van... mi bajotok van?
Egyre nevetségesebb banda ez a HTKA-s brancs...
Most tettél be az orosz topikba egy orosz filmet leírás nélkül, de provokáló kísérőszöveggel.
Én meg guglival lefordítottam a filmismertetőt és beraktam. Hiszti nélkül.
Ha ezt te megtetted volna, akkor most harminccal kevesebb haszontalan bejegyzés lenne.

Sokan tesznek be idegennyelvű anyagokat, legtöbbjük 1-2 mondatos kísérettel, hogy miről van szó.
Te nem. Viszont ideológiát tudsz gyártani ahhoz, hogy miért nem.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Még mindig az a helyzet, hogy Oroszország a világ 3 nagyhatalmának egyike.

És örülök annak, hogy leírtad, amit leírtál.
Az orosz fordítás követelőzés mögött is ez áll, hogy na majd tanuljak meg oroszul? én??? hát kik ezek az oroszok...

Az a helyzet, kedves "barátaim", hogy titeket már az a tény is frusztrál, hogy az az oroszok még mindig léteznek. Az orosz szöveg/videó fórumban való felbukkanása is ezzel szembesít titeket, hogy az oroszok még mindig léteznek, sőt, tényezők a világban. Emiatt vagytok mérgesek.

Ezt nem bírjátok elviselni, ezért ellenzitek az eredeti orosz tartalmakat a fórumban. (Tudjátok, hogy úgysem lesz hozzá fordítás, ezért a fordítás hiányába köttök bele).

A másik pedig, ami frusztrál titeket, kedves fórumtársaim, hogy ilyenkor kiderül, hogy az angol/német stb. nyelvek ismeretével nem nyílik meg előttetek automatikusan az orosz világ, és ez zavar titeket. Hogy van a világnak egy olyan szeglete, amely számotokra zárva van, egészen addig, amíg erőfeszítést nem tesztek érte.
És számotokra a gond ott van, hogy a orosz nyelv megértéséhez kellene erőfeszítést tenni... az oroszhoz...! Angol, német nyelv stb. esetén simán megteszitek, mert azok valakik, na de mit képzelnek ezek az oroszok? Hogy majd az ő nyelvük megértéséhez tesztek ti erőfeszítést? Hát még mit nem!
Kínálják azok tálcán nektek az információkat!

Na ez van mögötte. Nagy beképzelt pökhendiség. Ti nem tudtok valamit, de ti követelőztök, meg oktatjátok ki a másikat.
Kína is a világ egyik nagyhatalma, és mennyi magyar beszéli a nyelveiket? Ja... Pedig elég fontos lenne...

Én mondjuk értem az oroszt, úgyhogy ha kérhetem nekem ne gyere itt az ecseri piacos pszichoanalíziseddel, mert egyszerűen kiröhöglek. :D

Itt nagy beképzelt pökhendiséget egyedül benned vélek felfedezni. Ez az óvodás "én tudok oruszul te meg nem bibibíííí" ennek az iskolapéldája.
Szóval ha van időd, hogy itt vernyogj arról, hogy mások így meg úgy nem értenek olyan nyelven amit 30 éve nem tanítanak iskolában és az átlag polgár számára semmi értelme nincs megtanulni a hobbin kívül, akkor arra is lehet, hogy rövid összefoglalót írsz arról, amit elég fontosnak véltél megosztani.
Vagy legalább nem kelsz ki magadból, ha mástól kérik ezt...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Most tettél be az orosz topikba egy orosz filmet leírás nélkül, de provokáló kísérőszöveggel.
Én meg guglival lefordítottam a filmismertetőt és beraktam. Hiszti nélkül.
Ha ezt te megtetted volna, akkor most harminccal kevesebb haszontalan bejegyzés lenne.

Sokan tesznek be idegennyelvű anyagokat, legtöbbjük 1-2 mondatos kísérettel, hogy miről van szó.
Te nem. Viszont ideológiát tudsz gyártani ahhoz, hogy miért nem.

Azután tettem be, miután a vita itt elfajult.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 206
20 245
113
Ja és képzeld, engem zavarnak itthon az angol feliratok. Még jobban zavarnak a (tv) reklámokban lévő írott és elhangzó angol szövegek.
Ha benne lennék a 100 leggazdagabb magyarban biztosan létrehoznék egy ügyvéd csoportot, akik sorozatban perelnének az ilyenekért.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Kína kisebb tényező Magyarországon, mint Oroszország. És ez még azután is így lesz, miután a kormány behívja Magyarországra a FUDAN-t.
Árnyaltabb ennél azért a kép...
Még akkor is, ha az orosz energiahordozók nélkülözhetetlenek a magyar gazdaságnak.
(Gondolom a koronavírus miatt, 2020-ban különösen megugrott a kereskedelem Kínával, elsősorban a behozatal.)
 
W

Wilson

Guest
Most tettél be az orosz topikba egy orosz filmet leírás nélkül, de provokáló kísérőszöveggel.
Én meg guglival lefordítottam a filmismertetőt és beraktam. Hiszti nélkül.
Ha ezt te megtetted volna, akkor most harminccal kevesebb haszontalan bejegyzés lenne.

Sokan tesznek be idegennyelvű anyagokat, legtöbbjük 1-2 mondatos kísérettel, hogy miről van szó.
Te nem. Viszont ideológiát tudsz gyártani ahhoz, hogy miért nem.

Pontosan:)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
"csupán csak felvetették annak lehetőségét"

egyáltalán nem így van, nem kérés volt, hanem követelőzés

A hozzászólásod második fele pedig nem érdekes, mert például ami a Hiperszonikus csapásmérő eszközök topikban megy, ahhoz semmi közöm,
de ha oda benéz az ember, akkor azt látja, hogy ott hónapok óta arról megy a parttalan vita, hogy

a) az egyik oldal szerint a hiperszonikus csapásmérő eszközök márpedig képesek a manőverezésre
b) molnibalage szerint pedig a középiskolás fizikával bebizonyítható, hogy nem képesek.

És erről megy a parttalan vita, hetek-hónapok óta, amelyből csak egy látszik, hogy az a) csoport normálisan érvel, a b) oldal pedig pökhendi, alpári stílusban lekezeli a többieket.

Na, és akkor most kanyarodjunk vissza ide. A HTKA-n általános lett, hogy a magukat most hatalomban érzők felvették ezt a lekezelő, kioktató, fenyegetőző, alpári stílust. Ez a fajta fordítás követelőzés is ilyen. A hatalom pökhendiségét érzem rajta, és emiatt egyre inkább nincs értelme ennek a fórumnak.
Nézd Bagoly...
A hipsz topikban érthető a vita, a hangnemmel van gond. Akit érdekel a dolog, még laikuskén, amilyen én is vagyok értelmezhető dolgok sülnek ki. Pár napja volt egy felvetésem, normálisan, laikus számára érthetően elmagyarázták miért nem. Én meg fogtam egy ceruzát és egy darab papírt aztán lerajzoltam, megértettem.Nem forszíroztam a dolgot, mert f@szság volt. Ennyi.
Ma meg elmagyarázták hogy miért nem lát be az S-300 Kecsóra,ennyi. Rossz elképzelésem volt, hibás alapvetésből kiindulva. Elfogadom a hozzáértők válaszát. Semmiféle személyeskedést nem tapasztaltam.
Az hogy pökhendiskednek, meg leoltanak embereket nem egy oldal hibája. Két fél kell hozzá.
Emlékezz a HK topikban napokig tartó vita volt a lőtávról, páncélzatról, gránátokról. Ütközött minden-mindennel, mindenki-mindenkivel, csak annyi kell hogy elfogadja az ember ha valamit rosszul tud, tudja újradefiniálni a nézőpontját.
Lett is egy jó összefoglaló belőle Fip7 részéről.
Tehát ha 20 ember kér arra hogy egy párszavas,egymondatos kiegészítést fűzz egy hsz-hez,az nem egy nagy dolog. A delikvens meg majd eldönti szán-e rá időt hogy fordítsa magának. Ennyi.
Engem is érdekelne az orosz infó, de csak mert itt van nem biztos hogy nekiállok fordítgatni.
Peace!
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 417
4 479
113
Még mindig az a helyzet, hogy Oroszország a világ 3 nagyhatalmának egyike.

És örülök annak, hogy leírtad, amit leírtál.
Az orosz fordítás követelőzés mögött is ez áll, hogy na majd tanuljak meg oroszul? én??? hát kik ezek az oroszok...

Az a helyzet, kedves "barátaim", hogy titeket már az a tény is frusztrál, hogy az az oroszok még mindig léteznek. Az orosz szöveg/videó fórumban való felbukkanása is ezzel szembesít titeket, hogy az oroszok még mindig léteznek, sőt, tényezők a világban. Emiatt vagytok mérgesek.

Ezt nem bírjátok elviselni, ezért ellenzitek az eredeti orosz tartalmakat a fórumban. (Tudjátok, hogy úgysem lesz hozzá fordítás, ezért a fordítás hiányába köttök bele).

A másik pedig, ami frusztrál titeket, kedves fórumtársaim, hogy ilyenkor kiderül, hogy az angol/német stb. nyelvek ismeretével nem nyílik meg előttetek automatikusan az orosz világ, és ez zavar titeket. Hogy van a világnak egy olyan szeglete, amely számotokra zárva van, egészen addig, amíg erőfeszítést nem tesztek érte.
És számotokra a gond ott van, hogy a orosz nyelv megértéséhez kellene erőfeszítést tenni... az oroszhoz...! Angol, német nyelv stb. esetén simán megteszitek, mert azok valakik, na de mit képzelnek ezek az oroszok? Hogy majd az ő nyelvük megértéséhez tesztek ti erőfeszítést? Hát még mit nem!
Kínálják azok tálcán nektek az információkat!

Na ez van mögötte. Nagy beképzelt pökhendiség. Ti nem tudtok valamit, de ti követelőztök, meg oktatjátok ki a másikat.
Haver, a bolgar cirillre is ezt mondana mindenki, pedig azokkal meg senkinek sincs semmi baja.
Megjegyzem en meg se tudnam kulonboztetni a kettot.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 592
113
Kína kisebb tényező Magyarországon, mint Oroszország. És ez még azután is így lesz, miután a kormány behívja Magyarországra a FUDAN-t.
Sztem ebben tévedsz! Kína lesz Mo. legfontosabb EU-n kívüli partnere. Oroszo. évtizedek óta megrekedt egy szinten és Putyin bár megállította a züllést, nem tudja kilökni a mocsárból. Míg Kína történelmi léptékben pillanatok alatt a legpotensebb kihívója lett az USA-nak. Nem véletlenül került rá a célkereszt.

Ennek történelmi okai is vannak. Oroszo. sosem volt az élvonal, mindig periféria volt, a szovjet korszak kivétel, de lassan visszaáll a régi rend. Kína viszont a történelemben többször vezető kulturalis, gazdasági és technológiai nagyhatalom volt. Itt is csak az inga leng vissza.

Nekünk érdekünk az Németo. (EU) - Kína gazdasági együttműködés, ahogy az orosz kapcsolatok is. De amíg Oroszo. inkább csak nyersanyagot importál, addig Kína hatalmas ipari felvevőpiac és a tőkebefektetéseikre, tech. transzfereikre is szükségünk van.
Ilyet Oroszo. nem tud adni. Közép távon mi fogunk az oroszoknál befektetni, a pénzt hazaszivattyúzni, nem ők itt. Ebből a szempontból viszont jó partner marad.
 
W

Wilson

Guest
Azt érzem, hogy van egy maréknyi megmondóember a fórumon, azok úgyis tudják miről mi a véleményük, meggyőzni őket nem tudod, lekezelnek, kioktatnak, akár még meg is fenyegetnek...

Kérdeznék tőled valamit miért számít neked ennyire ezeknek az embereknek a véleménye? Mert nem értenek veled egyet?Vagy mert nem tetszik a stílusuk? Vannak itt jó páran akik azt írták, hogy szeretik olvasni az okfejtéseidet, tényleg jó szándékból kérdezem miért tulajdonítasz ekkora jelentőséget a negatívumoknak?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az ókorban és a középkorban. Az európai gyarmatisítást megsínylette, de most újra magára talált.
Az ókorban talán. Bár ahhoz, hogy ezt így kijelentsük az kellene, hogy ismerjük hol állt európa.
Középkorban már menthetetlenül lemaradt.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Az ókorban talán. Bár ahhoz, hogy ezt így kijelentsük az kellene, hogy ismerjük hol állt európa.
Középkorban már menthetetlenül lemaradt.
Kína a 17. században maradt le Európától.


"China has been regarded as one of the most glorious civilizations throughout human history. In the Middle Ages, China was prob- ably the most developed of all regions: socioeconomically, politically, and militarily."
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082
T

Törölt tag 4082

Guest
  • Tetszik
Reactions: atek