Ukrajnán belül több kultúrális, nyelvi, történelmi törésvonal van, de csak egy van ami olyan markáns, hogy egy külső erő erre hivatkozva szét is akarja és tudja szakítani az országot, ez az ukrán és orosz nyelvi ? kultúrális? politikai? törésvonal ez a háború egyik tétje és célja, a frontvonalak kezdik kirajzolni ezeket a törésvonalakat.
Aki figyel láthatja, hogy az ukrán nép a megannyi entitásával és kultúrális gyökerével együtt is milyen egységes lett az elmúlt években, jelenleg is kitörhetne egy egy polgárháború ha épp valamelyik terület még elválni akarna, de nincs további ilyen, pedig a mostani zavarosban egy ilyen nagyon könnyen sikerülhetne is, nem lenne belső erő ami összetartaná, a külsőnek meg nem lenne jogalapja beavatkozni hogy visszatartsa a leválni vágyókat. Nem akar leválni Galícia, Kárpátalja, Beszarábia csücske, pedig pont annyi közük volt 100 éve Kijevhez mint a Krímnek, semmi. Én nem hiszem, hogy ne lenne 2-3 év múlva Ukrajna, bármely más feltételezés inkább érzelmi megközelítés és nem reálpolitikai következmény. Az orosz birodalom nem tud megemészteni, lenyelni egy teljes Ukrajnát, de a fele is sok, sanszos a déli tenger mellék és talán valamennyi keleti terület valamilyen elkülönülése Ukrajnától, hogy ez külön állam lesz vagy részben és egészben lenyeli Oroszország csak ez a kérdés. Más szakadási vonal az összefércelt országban nem látszik és külső erő sincs ami ezeket eltépni szeretné. Csak az orosz van a nevezett törésvonal mentén, de ha nekik érdekük lenne is a többi törésvonalat is eltépni nincsen világpolitikai befolyásuk, hogy az leszakadt terület tartósan más országnak is akarná hívni magát,vagy más országhoz is kívánna tartozni , például Galícia Lengyelországhoz. Bármit is tenne Ukrajnával, ha meg is szállná, ha töredék államokat hagyna is hátra, a kivonulás után azok mint a mágnes ragadnának rögtön össze egy új Ukrajnává, már csak azért is mert az atlanti erőknek ez lenne az érdeke, egy erős államot hagyni az orosz sztyeppék közelében, ami Oroszországgal ellenséges.
Sanszos hogy marad egy 30M körüli ország, ami hozzánk képes még mindig túl nagy és erős, a közös múltunk okán pedig velünk ellenséges, ami senkit nem fog érdekelni az atlanti vonalasok közül, mert továbbra is erősebb érdek lesz borsot törni az oroszok orra alá, mint érvényesíteni a magyar kisebbségi jogokat ... szomorú de sanszosan inkább ez lesz ...
Ezek miatt az okok miatt én is úgy gondolom, hogy valójában csak egy európai összeomlás után lesz egy olyan hatalmi vákum, amikor tudjuk érvényesíteni az érdekeinket! Ekkor is ott lesz annak a veszélye, hogy gyakorlatilag mindegyik szomszédnak van Trianon-i féltenivalója, és ez könnyen egységbe kovácsolja őket!
Ezt --szerintem-- csak a lakosságnak --szavazóiknak-- nyújtott biztonsággal tudjuk semlegesíteni. Itt pedig felmerül a kérdés, hogy egy ennyire csábító jólétet és biztonságot meg tudunk-e addig védeni, hisz történelmileg meg-tapasztalva: az alkalmat leső hiénákkal vagyunk körülvéve!!!
Egy környező összefogásnak --a hatalmukat védő politika vezetéseknek, a náluk meglévő nemzeti értelmiségeknek-- lehet/szinte biztos jobb megoldás egy "Kis-Antant" háború ellenünk!!! Ehhez képest évtizedek óta nincs nálunk --valójában-- nemzet-tudat erősítés, jelentős külhoni nemzeti gyökerek ápolás(a látványos pénz-osztáson kívül)!
Itthon is szinte elveszett ez a "vonal" a rövid-távú "szavazat-biztosítós" intézkedések mellett!!!
Van itthon tennivaló bőven a választások után!!! A következőt --szerintem-- nem lehet már megnyerni a főleg anyagias érvekkel! A másik fél tét nélkül fog majd ígérgetni, és ha csak az anyagiakra szocializálódik --főleg arra van/lesz érzékenyítve- a választók nagy része, akkor az ilyen vezetés a saját sírját ássa!!! A német nyugdíj-féltő szavazók valósága jól mutatja hova vezethet ez!!!
.