[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Politológus haver szerint Jobbik = Vona és felesége bt.

Mondom általam sokra tartott volt belsős emberüktől hallottam, hogy néha egy egy jó ötletét beemelték a programba, de ŐT nem, mert jobb egy értelmi fogyatékos, aki egy prímó falut valahol meg tud nyerni nekik, ha félrészegen cigányozik egy kicsit csendőrnek öltözve. Lehangoló azért, s hosszabb távon ebből nem lesznek Varga Mihályok, se Lázárok. Mert ők bár megosztó személyiség mindkettő, viszont abban még az ellenfelek is megeggyeznek, hogy nagy munkabírású, tehetséges ember mindkettő. Ezért lettem billegő többek közt, mert így a szellemi holdudvar sosem fog kitermelődni a kellő szinten a jobbiknál. Még kivárok, és reménykedem, pl novák háttérbe szorításának örültem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Az a szomorú, hogy a Fidesz-nek nincs alternatívája. A Schiffer hiteles volt, barnagyok sokmindenben nem azt gondolom mint ő, és ez mégfinom fogalmazás, de protestbol talan ra szavaztam volna, hogy legyen kicsit ellensuly. Tul normalis vol, beismerte a tévedését a migransugyben. Ez elébe gyanus volt, aztán lemondott. Tovabbra is távol maradok, attol tartok. A Fidesz nekem kedvező lépéseket tett, de nem jó. A tulhatalma, ha mar bem teljesen az én platformom. Amig asz azdsz/mszp visszatérés nem fenyeget, nem fogok szavazni...

Hasonló itt is nálam a helyzet, de én mindenképp szavazok valakire, a liberálisok ellen.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Schiffer kapcsán csöngessünk be nála. Jó napot kívánok uram mi a HTKA közössége vagyunk. Magát egy egyenes embernek tarjuk ezért megkérjük térjen vissza, legyen kire szavaznunk. Kell még ön tiszteletére egy fát is ültetünk!
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
Merkelt sem lehetne tisztességtelennek mondani, a szó magyarországi értelmében, ugyanakkor látható, hogy a fene nagy tisztessége hová vezetett. Szép elveket szem előtt tartva is neki lehet vezetni egy országot (akár egy egész kontinenst is) a betonfalnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Schiffer kapcsán csöngessünk be nála. Jó napot kívánok uram mi a HTKA közössége vagyunk. Magát egy egyenes embernek tarjuk ezért megkérjük térjen vissza, legyen kire szavaznunk. Kell még ön tiszteletére egy fát is ültetünk!
Az apró szépséghibája a dolognak, hogy egyébként egy értelmes - egyenes palinak tartottam, tartom most is, a lehető legnagyobb barmokkal állt össze, és gyanítom hogy azért vele nagyon sok fontos dologban nem tudnék egy platformra keveredni, mert nekem hiába próbálná tolni a zöld-mindenki értékes-nincs hiába született élet-united colors of benettonos elvarázsolt szivárványos hülyeséget. Ha egy kő kemény rendpárti, a dolgozó, valóban dolgozó és értéket teremtő emberek érdekeit védő, a magyarság valódi érdekét szolgáló pártot indítana, akkor érezném az enyémnek. Így csak tisztelem mint embert, és jól el tudnék beszélgetni vele egy sörözés közben, de nem kívánnám őt a nézeteivel vezetőmnek.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="formosa">Ovit kéne már kitiltani és visszatoloncolni Indiába!

Rajtam nem múlna.</blockquote>
Alternatívát mondjatok srácok... Köpködni a legkönnyebb. Nekem még a jobbik lenne elfogadható irány max, de ott sincs kolbæszból a kerítés, és finom voltam. NEM SOK minőségi emberük van, egy országot Vona, Volner, Balczó, DD, meg nem vezet el sikerrel. A nemzetközi megítélésünkről meg nem is szóltam még, lehet tárgyalni sem kéne menniük túl sok helyre :(.
</blockquote>

Jobbik.

Rengeteg minőségi ember van, csak épp nincsenek a politika közelében.</blockquote>

Sokáig bennük láttam a fantáziát, van egy jó ismerősöm aki igen nagy koponya geopolitikában, politológiában, pont ő mondta, hogy a hozzá hasonlókat KINT TARTJÁK, és kontraszelektált hülyéket akik bólogató jancsik, vagy lehet hogy nyernek egy kis falut mint polgármester, tolnak előtérbe sokszor. Ő is csalódott, meg miután erről beszélgettünk párszor, én is. S akkor az igazán közveszélyes hülyéikről még nem is beszéltem. Sajnos sokat vártam tőlük, és csalódtam eddid, most billegő vagyok, nem tudom hogy hova fogom bökni jobb oldalon az X et, mivel a fidesz meg jobban tolja, mint amit vártam tőlük, nekem pl. egyértelműen kedvez szinte minden amit csináltak.</blockquote>

Sajnos a jo ismerősöd információit megtudom erősíteni, pont így van!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Jobbik.

Rengeteg minőségi ember van, csak épp nincsenek a politika közelében.</blockquote>

Sokáig bennük láttam a fantáziát, van egy jó ismerősöm aki igen nagy koponya geopolitikában, politológiában, pont ő mondta, hogy a hozzá hasonlókat KINT TARTJÁK, és kontraszelektált hülyéket akik bólogató jancsik, vagy lehet hogy nyernek egy kis falut mint polgármester, tolnak előtérbe sokszor. Ő is csalódott, meg miután erről beszélgettünk párszor, én is. S akkor az igazán közveszélyes hülyéikről még nem is beszéltem. Sajnos sokat vártam tőlük, és csalódtam eddid, most billegő vagyok, nem tudom hogy hova fogom bökni jobb oldalon az X et, mivel a fidesz meg jobban tolja, mint amit vártam tőlük, nekem pl. egyértelműen kedvez szinte minden amit csináltak.</blockquote>



Azta',most megint annyira meglepődtem,nem engedik a politika közelébe az értelmes embereket?Még ilyet,de hát nem azért van a demokrácia,hogy mindenki egyenlő,mindenki fontos,és az egyéni értékek,meg minden?
Vagy mióta feltalálták a demokráciát nekünk,azóta mindig kiderül-egyre rövidebb időn belül-hogy a jók is rosszak?
Minden döntéshozó fogva van,ezzel-azzal,de fogva van,és úgy dönt,hogy neki jó legyen,ez elenyésző számban,és mérétkben egyezhet a lakosság x részének érdekeivel,de semmi több,ha már addig eljut x párt,hogy megérti,elpbb etesse a birkát,és csak utána nyírja le,az már szinte gyanus is.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
Nekem az a megrögzött véleményem - lásd az idézetet:) - hogy a tág értelemben vett nyugati civilizációban olyan mértékben kialakultak a szelekciós, kontraszeleciós folyamatok /lásd kikből lesznek a politikusok.../, hogy esélye nincs egy átlag, "normális", államférfiúi /vagy női erényekkel megáldott egyénnek érdemi politikai pozícióba jutnia.
Most őszintén, nézzétek már meg, hogy mennyi degenerált, szociopata, krónikus hazudozó, becstelen, szélhámos, alkoholista, kétes figura van szerte a tágan vett nyugati világban a közéletben.
Az előbbi - korántsem teljes felsorolásba szerintem mindenki tud neveket társítani...
30 éve ilyen alakok talán csak mutatóban voltak, de arányaiban mindenképpen kevesebben, mint manapság.
A képalapú média felhígulásával, a net elterjedésével rossz
értelemben populista lett a demokrácia.
S az is a rögeszmém, hogy ennek a civilizációnak a valamilyen mértékű összeomlása - de minimum meghasonlása - nélkül nem lesz megújulás. Főleg nem rövid távon.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Hasonló itt is nálam a helyzet, de én mindenképp szavazok valakire, a liberálisok ellen."

Nekem meg mar elegem lett a protest-szavazasokbol.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Zsolt, csak igazolni tudom azt amit a jobbikkal kapcsolatban mondtál. Valódi szakembereket nem engednek a párton belül érvényesülni, mert akkor kiderülne az, hogy a vezetőség egy jelentős része iszonyat nagy kókler.

Hozzá tenném, hogy a társadalom is hibás, mert a demokrácia alapszabálya az, hogy a középszerűséget jutalmazza. Egyszerűen nem szavaznak az emberek olyanra aki sokkal jobb náluk.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Zsolt, csak igazolni tudom azt amit a jobbikkal kapcsolatban mondtál. Valódi szakembereket nem engednek a párton belül érvényesülni, mert akkor kiderülne az, hogy a vezetőség egy jelentős része iszonyat nagy kókler.
Pedig par evig eppen ennek az ellenkezoje volt a szoveg. Marmint, hogy nincs eleg kiemelkedo jobbikos akikre a part epithetne. Most meg mar tul sok lenne a minosegi jelentkezo? Itt valami nagyon nem kerek. Bar ha engem elutasitanak, akkor en is jobb szeretem azt mondani, hogy tul jo lettem volna. :)

Hozzá tenném, hogy a társadalom is hibás, mert a demokrácia alapszabálya az, hogy a középszerűséget jutalmazza. Egyszerűen nem szavaznak az emberek olyanra aki sokkal jobb náluk.
Ez reszben termeszetes. Meg ugyan melyik szuper agyas elit az, amelyik nem tud kozepszerunek mutatkozni? Koptatott farmer, oszt' jo napot! :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="fip7">Zsolt, csak igazolni tudom azt amit a jobbikkal kapcsolatban mondtál. Valódi szakembereket nem engednek a párton belül érvényesülni, mert akkor kiderülne az, hogy a vezetőség egy jelentős része iszonyat nagy kókler.
Pedig par evig eppen ennek az ellenkezoje volt a szoveg. Marmint, hogy nincs eleg kiemelkedo jobbikos akikre a part epithetne. Most meg mar tul sok lenne a minosegi jelentkezo? Itt valami nagyon nem kerek. Bar ha engem elutasitanak, akkor en is jobb szeretem azt mondani, hogy tul jo lettem volna. :)

Hozzá tenném, hogy a társadalom is hibás, mert a demokrácia alapszabálya az, hogy a középszerűséget jutalmazza. Egyszerűen nem szavaznak az emberek olyanra aki sokkal jobb náluk.
Ez reszben termeszetes. Meg ugyan melyik szuper agyas elit az, amelyik nem tud kozepszerunek mutatkozni? Koptatott farmer, oszt' jo napot! :)</blockquote>
Óhh nem utasítanak el, és nem mondják hogy nem vagy elég jó, sőt át is vesznek pár dolgot az ötleteidből, munkádból. Csak a tűz közelébe nem kerülsz. Aztán mikor mész, mert megunod, akkor mondják hogy de kár érted, de megmondom őszintén, ha egyáltalán vállalhatnék tisztséget pártban, akkor sem maradtam volna a helyében én sem, mikor azt látta, hogy félnótások meg pozícióba kerülnek néha, mert tudnak hozni egy egy kistelepülést. Nincs itt miről beszélni sztem, meg kell nézni hány komoly szakember szokott nyilatkozni, meg van előtérbe tolva. Szerintem nem sok, nem elég ahhoz hogy minisztériumokat, meg úgy kompletten egy államot el tudjanak sikerrel vezetni, de mondom, ki kell várni, azt majd meglátjuk.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 438
113
<blockquote rel="Veér István">Az a szomorú, hogy a Fidesz-nek nincs alternatívája. A Schiffer hiteles volt, barnagyok sokmindenben nem azt gondolom mint ő, és ez mégfinom fogalmazás, de protestbol talan ra szavaztam volna, hogy legyen kicsit ellensuly. Tul normalis vol, beismerte a tévedését a migransugyben. Ez elébe gyanus volt, aztán lemondott. Tovabbra is távol maradok, attol tartok. A Fidesz nekem kedvező lépéseket tett, de nem jó. A tulhatalma, ha mar bem teljesen az én platformom. Amig asz azdsz/mszp visszatérés nem fenyeget, nem fogok szavazni...

Hasonló itt is nálam a helyzet, de én mindenképp szavazok valakire, a liberálisok ellen.</blockquote>

Dettó. Én is csak azért fogok elmenni szavazni, hogy a másik oldal ne kerüljön ismét hatalomba. Kell a francnak ez a mai "modern" liberalizmus.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="Veér István">Az a szomorú, hogy a Fidesz-nek nincs alternatívája. A Schiffer hiteles volt, barnagyok sokmindenben nem azt gondolom mint ő, és ez mégfinom fogalmazás, de protestbol talan ra szavaztam volna, hogy legyen kicsit ellensuly. Tul normalis vol, beismerte a tévedését a migransugyben. Ez elébe gyanus volt, aztán lemondott. Tovabbra is távol maradok, attol tartok. A Fidesz nekem kedvező lépéseket tett, de nem jó. A tulhatalma, ha mar bem teljesen az én platformom. Amig asz azdsz/mszp visszatérés nem fenyeget, nem fogok szavazni...

Hasonló itt is nálam a helyzet, de én mindenképp szavazok valakire, a liberálisok ellen.</blockquote>

Dettó. Én is csak azért fogok elmenni szavazni, hogy a másik oldal ne kerüljön ismét hatalomba. Kell a francnak ez a mai "modern" liberalizmus. </blockquote>

Ennyi. Nem tetszik ez az új irány a liberálisoknál, hogy aki már nem drogos az maradi, aki nem örül a kúltúrák olvasztótégelybe dobásának és globalizációnak ész nélkül az aluliskolászott bugris, aki nem tapsol a Pride nak az bigott, s ha még a hazádat is szereted, akkor náci is vagy. Na szóval kéremszépen, ezt nekem NE!