[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 006
113
Senki sem akarta a NATO-csatlakozást.
Feletek. De a lakossag tulnyomo tobbsege nem kommunista katonacsaladbol szarmazott, ezt jo lenne, ha megertened.
A közvélemény maximum a VSz végét akarta, meg, hogy az oroszok menjenek haza.
De senki se úgy kelt fel minden reggel, hogy cseberből rögtön vederbe, nekünk fejest kell ugrani a másik szövetségbe.
En nem tudom, te mirol beszelsz itt, de eleg gyanusan osszehuzol itt sok-sok evet... :D

A VSZ megszunt 1991-ben.

A nepszavazas 1997-ben volt.

Koze nem volt a kettonek mar regen egymashoz, max komcsi katonak fejeben. Esetleg.


Eleve a szovjet is azért kezdte el a csapatkivonást, mert úgy hitte, hogy hasonló lépést tesz az amerikai is és így a VSz után majd megszűnik a NATO is.
Ilyen időket éltünk akkor.
De nem így történt és ezt az oroszok jól benézték.
Viszont idehaza az emberek nem voltak NATO-pártiak, sőt, semmilyen pártiak se.
Te mirol beszelsz, el nem tudom kepzelni... :D :D

Ez valami alternativ valosag volt, valami vilagvegi helyorsegi laktanya kornyeken? :cool:

En fovarosikent ismertem par fotisztet es tisztet, arrol tudok nyilatkozni: 1997-re mar regen mind negativ velemennyel volt a nephadsereges oroksegrol, es tobbseguk szerint felesleges volt mar a sorallomannyal kuzdeni, szerintuk sebesen at kellett allni hivatasosokra, a NATO csatlakozastol meg az idosebbek tartottak (nana, feltettek az utolso eveiket), a fiatalabbak udvozoltek.

Az atlagemberek meg gyakorlatilag minden ismerosom tamogatta, a legveresszajubb csurkistakat leszamitva (kommunistat nem nagyon ismertem, mi szandekosan nemigen keveredtunk veluk.)

Hadsereget se akartak, mert a magyar közvélemény szemében a hadsereg az mindig valami vesztes ügyben elbukott felesleges nyűg.
150 éve vagyunk kondícionálva arra, hogy minden háborút elvesztünk, emellett akkoriban közel nyolcvan éve ezt mindig valami szövetség tagjaként tettük.
Alapvetoen a deli haboru miatt mindenki akart egy vedoernyot az orszag fole. Ebben pedig a NATO valoban messze a legjobb megoldas volt. Ezt amugy az ido be is bizonyitotta – meg azzal egyutt is, hogy egymast koveto kormanyok a NATOs ernyot arra hasznaltak, hogy lerohasszak a hadsereget.

Ezt a defetista közhangulatot lovagolta meg a NATO-párti atlantista politikai érdek, aki az "euroatlanti integráció" égisze alatt kötelezően egy kalap alá sorolta a vágyott EU-csatlakozást a NATO csatlakozással. Az emberek meg csak legyintettek, mert úgy voltak vele, hogyha ez kell a boldogsághoz, hát legyen, meg eleve, ha belépünk a NATO-ba, akkor majd nem kell többet katonának se menni, nem kell többet hadseregre se költeni, mégse fog megtámadni minket se a román, se a szerb.

Aztán, hogy érvényes volt-e a népszavazás, vagy sem, totál lényegtelen. Átverték a magyar embereket, mert a magyar embereket át lehetett verni, mivel huszadrangú dolog volt akkoriban a NATO-csatlakozás kérdése.

Ugyan... Az atlag fovarosit ketsegtelenul nem izgatta fel a kerdes, mert sokkal nagyobb problemak voltak a pupos-pufajkas torpe altal vezetett exkomcsik meg a tarsutas avosgyerek-klub szadesz alatt - lasd mafiaterror az utcakon -, de pont a penzhiany miatt mindenki egyetertett, hogy a NATO a leggyorsabb es akkor legolcsobb megoldas is a biztonsagra.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 006
113
Sokan azzal érvelnek utólag a NATO-csatlakozás helyessége mellett, hogyha kilépnénk, akkor az most sokkal rosszabb lenne nekünk.
Nos, pont ez mutatja, hogy milyen rossz döntés volt.
Pont az ellenkezoje. Megusztunk csilliardnyi kiadast 20 even at. Hogy kozben azt is elrohasztottak, ami volt, az nem a NATO bune, hanem a korrupt elite, beleertve a MH korabbi vezeteset is, lasd pl a tabornokok peret, ami cirka 10-12 eve kezdodott, es mar akkor egy tizevnyi sikkasztas es lopassorozat miatt vadolt meg egy tucat fotisztet ill tabornokot.

A NATO olyan, mint egy medvecsapda. Belelépsz, összecsapja a bokádat, iszonyatosan fáj. De ha lefeszegeted magadról, akkor elvérzel. Nem kellett volna belelépni.
A NATO olyan, mint barmelyik szovetseg: van egy csomo elonye, de most mar husz ev utan elvarjak, hogy tegyel be a kozosbe.
Halistennek beleptunk.

Az osztrákok jól csinálták, nekünk is hasonlóan kellett volna tennünk. Megvárjuk, míg körülöttünk mindenki tag lesz és utána NEM lépünk be.
Jaja, mert az osztrakok itt vannak tolunk delre, meg az ukranokkal, romanokkal hatarosak, raadasul csorok voltak mindig is, es a VSZ-bol hullottak ki ok is.

Ja, varjal, megsem, egy lof@szt, dehogyis.

Elég, ha csak jóba vagyunk Brüsszellel, Washingtonnal, de emellett mindenki mással is, viszont nem vonatkozik ránk senki katonai diktátuma és zsarolása.
Mivel a NATO elvileg védelmi szövetség, de legalábbis ezt hazudja magáról, mi nyugodtan kimaradhatunk belőle, elvégre nem támadná meg a semleges országunkat.
Nem is a NATOtol felt senki, meg azota sem. Ha ezt magyaraznom kell, akkor nincs mirol beszelgetni, mert te valami mas, ex-VSZ planetan ucsorogsz.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 093
50 341
113
Hazai újságírás baszdmeg, avagy aki ezt írta az annyira idióta fogalmatlan balfasz, hogy kb a dagesztániak mellé menne keresni ki bújkál a hajtóműben

Avagy kollégánk annyira balfasz, hogy nem tud különbséget tenni a szűzfelszállás és a normál operatív működés közt. Szerinte a csóró Il-96-400M csak 400-al tud menni max 2000 méter magasra, mert az első repüléskor csak ennyire húzták ki a gépet és höhh hülye oroszok. Persze nevet nem vállal, mert akkor talán még felelősséget is kéne vállani érte. Sok elbaszott dolgot láttam már a hazai sajtóban, na de ez
Nem értem, miért generálsz forgalmat ezeknek a degeneráltaknak.
Annyira dagonyáznak a gyűlöletükben, hogy még a gépről se tettek be képet... A nyitókép legalább valami aeroflotos gépnek tűnik, de azért a 96-osról is lehetett volna betenni ezt-azt. Mondjuk lehet, hogy ha képet tesznek be róla, még a végén borul a narratíva...

Tényleg, ne foglalkozz velük, felesleges.

Jut eszembe, minap volt a psyopos NAFO tünti az orosz követség előtt:
1699729843-temp-nbNeKN_cover@1x.jpg


Felhívnám a figyelmet a feliratok ízes magyar(talan)ságára:
1699729896-temp-oMDNac_cikktorzs.jpg

"Esti összejövetel" wtf

Meg azért az összebaszottság is szívet melengető:
1699729900-temp-cdoBhf_cikktorzs.jpg

"UKRA _ JNÁBOL"
...bazmeg...

A telexes (!) cikk szerint lehettek max. 100an.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 830
47 170
113
Senki sem akarta a NATO-csatlakozást.
A közvélemény maximum a VSz végét akarta, meg, hogy az oroszok menjenek haza.
De senki se úgy kelt fel minden reggel, hogy cseberből rögtön vederbe, nekünk fejest kell ugrani a másik szövetségbe.
Nehogy elhidd már ezt! Akkoriban olyan mértékű volt a kommunizmus/szocializmus utáni trauma, hogy törvényszerű volt a teljes átfordulás. A nyugathoz tartozás első és legfontosabb lépése volt a NATO csatlakozás.
Eleve a szovjet is azért kezdte el a csapatkivonást, mert úgy hitte, hogy hasonló lépést tesz az amerikai is és így a VSz után majd megszűnik a NATO is.
Ó dehogy. A csapatkivonásra azért volt szükség, mert egyszerűen nem volt pénzük a korábbi haderő fenntartására.
Aztán, hogy érvényes volt-e a népszavazás, vagy sem, totál lényegtelen. Átverték a magyar embereket, mert a magyar embereket át lehetett verni, mivel huszadrangú dolog volt akkoriban a NATO-csatlakozás kérdése.
Ezt te ellenzőként (meg orosz technika híveként) így éled meg, de a nagyanyám, aki a háború végén a leállított téglagyári kemencékben bujkáltak az oroszok elől (dédapám igen helyes döntéseként csak ő, a huga, meg az anyjuk úszták meg, hogy a kolónia többi nőihez hasonlóan végigerőszakolják őket),
kimondottan ujjongott, amikor az lett a döntés, hogy csatlakozunk a NATOhoz. És nagyon sokan voltak ezzel így!
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 819
67 123
113
Nehogy elhidd már ezt! Akkoriban olyan mértékű volt a kommunizmus/szocializmus utáni trauma, hogy törvényszerű volt a teljes átfordulás. A nyugathoz tartozás első és legfontosabb lépése volt a NATO csatlakozás.

Ó dehogy. A csapatkivonásra azért volt szükség, mert egyszerűen nem volt pénzük a korábbi haderő fenntartására.

Ezt te ellenzőként (meg orosz technika híveként) így éled meg, de a nagyanyám, aki a háború végén a leállított téglagyári kemencékben bujkáltak az oroszok elől (dédapám igen helyes döntéseként csak ő, a huga, meg az anyjuk úszták meg, hogy a kolónia többi nőihez hasonlóan végigerőszakolják őket),
kimondottan ujjongott, amikor az lett a döntés, hogy csatlakozunk a NATOhoz. És nagyon sokan voltak ezzel így!
Hagyjuk már ezt az ócska romantikát. Persze, 1945-ben rettegő-bújkáló asszonyok miatt szavaztunk 1997-ben a NATO-ra.
Még véletlenül sem a "majd megvéd minket a NATO" bullshit miatt.
Ami teljesen tönkretette a hadsereg integritását.

Amúgy tegyük már fel magunknak a kérdést, hogy mit adott nekünk a NATO 1999 óta?
A Vajdaság bombázásán, az oroszokkal való összeugrasztáson, a túlárazott haditechnikán és az amerikai globalista elit ránk kényszerített csatlós szerepen túl?
Netán a jóbarátságot Ukrajnával? Gyönyörű..
Azt ne mondjuk, hogy biztonságot, mert az akkor is meglett volna, ha egyátalán nem lépünk be.
Konkrétan a szerbek azért nem támadtak meg minket 1991 és 1995 között, mert volt haderőnk, pedig függetlenek voltunk.
És azt a haderőt még el tudtuk tartani.
Azaz, el tudtuk volna tartani, ha nincs a Bokros-csomag és nincs a NATO-csatlakozás, amire hivatkozással kidobtunk mindent, amit nem kellett volna.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 830
47 170
113
Azaz, el tudtuk volna tartani, ha nincs a Bokros-csomag és nincs a NATO-csatlakozás, amire hivatkozással kidobtunk mindent, amit nem kellett volna.
Hooogy? o_O
A Bokros csomag egy drasztikus kiadáscsökkentő intézkedés csomag volt. Ha nincs a NATO, akkor pont, hogy jelentős kiadásnövekedés lett volna a honvédelem terültén.
Összefoglalva: Ha nincs a NATO csatlakozás, akkor még súlyosabb gazdasági helyzetben lettünk volna.
Nagy önálló haderőt fenntartani, és mellette jól is élni nem lehetséges. Pláne nem a kommunizmus által leharcolt struktúrájú gazdasággal.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 793
26 342
113

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 819
67 123
113
Hooogy? o_O
A Bokros csomag egy drasztikus kiadáscsökkentő intézkedés csomag volt. Ha nincs a NATO, akkor pont, hogy jelentős kiadásnövekedés lett volna a honvédelem terültén.
Összefoglalva: Ha nincs a NATO csatlakozás, akkor még súlyosabb gazdasági helyzetben lettünk volna.
Nagy önálló haderőt fenntartani, és mellette jól is élni nem lehetséges. Pláne nem a kommunizmus által leharcolt struktúrájú gazdasággal.
Ezt próbálom már oldalak óta magyarázni, hogy nem. Ez csak a NATO-párti narratíva volt. Egy hazugság. Semmi alapja nem volt annak, hogy a semlegesség esetén bármennyivel is nagyobb haderőt kellett volna fenntartanunk, mint amennyi a Magyar Honvédség volt 1996-ban, az utolsó igazán semleges évben.

Jut eszembe, miért van az a berögződés egyeseknél, hogy a kommunista (inkább szocialista) éra egyetlen és kizárólagos alternatívája csak a NATO-tagság lehetett? Miért nem merült fel és merül fel most is automatikusan, hogy az úgynevezett "komcsi" berendezkedés természetes alternatívája valójában a semlegesség?
Pláne most, hogy a NATO-t teljességgel irányító globalista erők egy balos-neomarxista-woke identitást karoltak fel?
Hát nem irónikus?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 830
47 170
113
Hagyjuk már ezt az ócska romantikát. Persze, 1945-ben rettegő-bújkáló asszonyok miatt szavaztunk 1997-ben a NATO-ra.
Óóó dehogy!
Inkább amiatt, mert a melósnak ott volt az mintakép, hogy vagy Ladában, és Moszkvicsban kell lehúznia a hátralévő életét, hanem ott volt előtte a Merci, a BMW, meg a Chevrolet Impala. ("Vagy Impala, vagy SEMMI" by Lali of Üvegtigris)
Itt az életminőségi változás volt a lényeg.
A köznép leszarta a NATO-t, mint védelmi szervezetet. (Ezt mutatja a részvételi adat is) A fiatalok arról döntöttek, hogy Lada/BMW. Az idősebbek - akik már éltek a háborúban meg az ötvenes években - azok meg leegyszerűsítették a kérdést egy olyan opcióra, hogy "csak a ruszkiktól minnél távolabb".
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 830
47 170
113
Ezt próbálom már oldalak óta magyarázni, hogy nem. Ez csak a NATO-párti narratíva volt. Egy hazugság. Semmi alapja nem volt annak, hogy a semlegesség esetén bármennyivel is nagyobb haderőt kellett volna fenntartanunk, mint amennyi a Magyar Honvédség volt 1996-ban, az utolsó igazán semleges évben.
Hja. Meg lehetett volna akkora haderővel is próbálni, amennyi volt, csakhogy arra SEM VOLT PÉNZE AZ ORSZÁGNAK!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 830
47 170
113
Szerinted a Bokros-csomagra miért fanyalodtak rá?
Sajnos a Bokros-csomag egy kétségbeesett lépés volt, sajnálatosan rossz irányban. De az akkori gazdasági helyzetet jól jellemzi, hogy egy ilyen kockázatos húzást is bevállaltak.
A hadsereg egy olyan luxus, amit csődközelben lévő országok nem nagyon engedhetnek meg maguknak.
Lásd még Dél-Amerika szinte összes országa.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 819
67 123
113
Óóó dehogy!
Inkább amiatt, mert a melósnak ott volt az mintakép, hogy vagy Ladában, és Moszkvicsban kell lehúznia a hátralévő életét, hanem ott volt előtte a Merci, a BMW, meg a Chevrolet Impala. ("Vagy Impala, vagy SEMMI" by Lali of Üvegtigris)
Itt az életminőségi változás volt a lényeg.
A köznép leszarta a NATO-t, mint védelmi szervezetet. (Ezt mutatja a részvételi adat is) A fiatalok arról döntöttek, hogy Lada/BMW. Az idősebbek - akik már éltek a háborúban meg az ötvenes években - azok meg leegyszerűsítették a kérdést egy olyan opcióra, hogy "csak a ruszkiktól minnél távolabb".
Brávó. Erre a kommentre vártam. Te magad erősíted meg, hogy mennyire volt releváns a NATO szavazás eredménye annak tartalmát illetően.
Ugyanaz volt, mint a privatizációnál is. Pár ember zsebébe pár millió gyorsan eltapsolható forintért milliárdos nemzetvagyont játszottunk idegenek kezére, vagy csak simán dobtuk oda az enyészetnek, hogy az új "felszabadítóink" piacot szerezhessenek. Ez volt a 90-es évek hazai kapitalista életérzése.
Az idősebbek - akik már éltek a háborúban meg az ötvenes években - azok meg leegyszerűsítették a kérdést egy olyan opcióra, hogy "csak a ruszkiktól minnél távolabb"
Eszerint nem az volt a "hülye komcsi" aki használta az agyát és a NATO ellen szavazott, hanem az, aki komolyan elhitte, hogy Közép-Kelet Európában lehet a "ruszkiktól minél távolabb" bármit is csinálni. Itt élnek a nyakunkon.
Akinek ez nem tetszik és nem tudja belőle kihozni azt, ami az országnak a legjobb, az inkább lépjen le és menjen "a ruszkiktól minél távolabb".
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 753
61 138
113
Ezt próbálom már oldalak óta magyarázni, hogy nem. Ez csak a NATO-párti narratíva volt. Egy hazugság. Semmi alapja nem volt annak, hogy a semlegesség esetén bármennyivel is nagyobb haderőt kellett volna fenntartanunk, mint amennyi a Magyar Honvédség volt 1996-ban, az utolsó igazán semleges évben.

Jut eszembe, miért van az a berögződés egyeseknél, hogy a kommunista (inkább szocialista) éra egyetlen és kizárólagos alternatívája csak a NATO-tagság lehetett? Miért nem merült fel és merül fel most is automatikusan, hogy az úgynevezett "komcsi" berendezkedés természetes alternatívája valójában a semlegesség?
Pláne most, hogy a NATO-t teljességgel irányító globalista erők egy balos-neomarxista-woke identitást karoltak fel?
Hát nem irónikus?
Legalább pár évig semlegesnek kellett volna lenni mint pl Ausztria, hogy higgadtan, megfontolva tudjon a nép a nato tagságról dönteni. Szerintem hiba volt a "ki a varsói szöviből és gyorsan be a natoba".
De emlékszem az akkori hangulatra, amikor azt hitte a nép, hogy 10 év és behozzuk nyugatot (akármit is jelentsen ez.)
Sokkal alaposabban kellett volna az EU tagságot is átgondolni és megtárgyalni.
De mondom, akkor (érthető okokból) csak az volt, hogy " végre nyugat", a politikusaink meg totàl "überfordert" voltak.