Szerintem ezt érzelmi alapon túlvariálod, pedig Neked az átlagnál egy fokkal jobban kellene érteni - történelmi szempontból - Oroszország jelenlegi működését,...
Nincsen ebben semmi érzelmi, csak úgy tudjuk megérteni a jelen eseményeit, ha tiszta vizet ontun a pohátba és úgy nézunk az egészre, mint egy torténelmi folyamatra, amely egy bizonyos ponton kezdodot és egy bizonyos pontba fog végezni.
Umberto Eco megfogalmazta korábban néhány pontban Mussolini rendzere alapján az orok faszimus jellemzoit. Az egyes pontok úgy illenek a mai oroszorszára, minr serbli a segre. ha egy mussolini korszaki olaszt átvinnénk a mai Oo-ba, a fure nyelven, fura íráson és fura szertartásokon kívul aligha találna más kulombséget.
Egészen pontosan Ivan Iljin faszista filozófiája koszon visza mindabbol, amire a jelenlegi Putyini rendszer fel van építve, némi eurázianizmussal keverve.
Az, hogy a Oo fasiszta állammá vált nyagyrészben a hidegháború utánni entuziazmusnak koszonheto ("a torténelem vége") amely miatt Oo nem kapot elegendo segétséget a transzformációhoz, akárcsak Németország a Nagy Háború után, ami óriási kiabrándúltsághoz és radikalizációhoz vezetet.
egyenlőre alaptalan sőt vicces Oroszország széthullására játszani,...
Oo nem hogy szét fog hullani, de már rég széthullásban van (ezért is robbant ki a jelenlegi háború), éz minimum az orosz-japán háború óta tart és vannak gyorsabb - lassabb fázisai, attól fuggoén, menyire képes terjeszkedni és ez által plusz forrásokra szert tenni. A putyini rendszernek megvolt a lehetósége, hogy egy hoszú nyugvó fázist teremtsen, csakhogy nincsen megelégedve a saját geopolitikai pozíciójaval, ráadásul a marxizmus-leninizmzs utánni ideológiai urt pont a már emlétet Iljin filózófiájának elemeivel tolti fe, ami Oo arra készteti (más eszkozok híján is), hogy nyílt háborúban keresse a boldogulását. Amivel a folyamat természetszeruen felgyorsúl.
Ez geopolitikailag hasonló ahoz, ahogyan a Habsburg monarcia végezte. ott is láthassuk, hogyan szenvedet el a 19. század folyamán teruleti és hatalmi veszteségeket, mikozben a Németország és Olaszország egyesulése hasonló geopolitikai helyzetbe hozta a monarchiát, mint ma az EU integráció Oroszországot. Ukrajna pedig ugyan azt a szerepet játsze, mint anno Szerbia (amely ugyebár az uralkodó család kiirtásáig Habsburg szovetséges volt). Hogyan reagált az OMM erre a kihívásra? Anexióval, egy új állam létrehozásával (Albánia) és végul háborúval, amely az OMM kegyetlen végét és szétesését jelentette. Pontosan ugyan ezt próbálja Oo is Ukrajnával - annektál, új "államokat" próbál létrehozní és végul háborúzik. Hogy ide jutottunk, az nem az Oo erejének, hanem gyengulésének a jele. Ugyan azt csinálni és más eredményt várni márpedig bolondság.