[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 438
113
Nem hülye ő sem,ha oda szeretné csábítani a poszt szu országokat,kell az ajándék.Dolfi mit csinált?Ha jól emlékszem,nemrég a küszöbön állt a Lengyel-Orosz kiegyezés,erre pont a reptér előtt lepottyant a delegációt szállító gép,és a fél Lengyel kormány odaveszett,kinek lehetett érdeke?
Egy ilyen szintű delegáció nem udvariaskodni ment volna oda,valaki(k) nagyon nem akarták,hogy elrendezzék a dolgaikat a Lengyelek,az Oroszokkal.
Lehet találgatni,ki,és miért nem akarta....:oops:
A szovjet felszabadításból reflex szerűen kifelejti mindenki,hogy konkrétan hadban,háborúban álltunk velük szemben,a Lengyelek is,meg fél/egész közép Európa,javítsatok ki,de ha egy engem megtámadó,elfoglaló országba behatolok katonailag,akkor én nem felszabadítom őket,hanem elfoglalom,nem?
Szerintem alul értékeled Oroszország politikai,katonai,gardasági súlyát,itt,kelet Európában simán érvényesíthetné az akaratát,senki sem tenne érdemben ellene,lásd Ukrajna.Mégis ki fogna értünk/kelet Európáért fegyvert nyugatról,az Oroszok ellen?
Nem volt az trollkodás,sanszos,hogy ő is unja már a kettős mércét,naponta találják meg ezzel,azzal,gondolom akkor úgy van vele,hogy jó,de akkor ti is(nyugat/nato/usa) is sepregessetek a ház körül,mert lenne mit.

Amit leírtál az történelem, amit viszont notaricon írt le az az a helyzet, hogy egy hibás bosszúvágytól vezérelt békediktátumnak köszönhetően a nagyhatalmak mindig képesek érzelmileg hatni ránk, amikor ezt a témát felhozzák. Az oroszok is ugyanazt a témát pedzegetik, mint anno a németek, mert tudják nagyon jól, hogy ebben a kérdésben nem maradunk, nem maradhatunk semlegesek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem hülye ő sem,ha oda szeretné csábítani a poszt szu országokat,kell az ajándék.Dolfi mit csinált?Ha jól emlékszem,nemrég a küszöbön állt a Lengyel-Orosz kiegyezés,erre pont a reptér előtt lepottyant a delegációt szállító gép,és a fél Lengyel kormány odaveszett,kinek lehetett érdeke?
Egy ilyen szintű delegáció nem udvariaskodni ment volna oda,valaki(k) nagyon nem akarták,hogy elrendezzék a dolgaikat a Lengyelek,az Oroszokkal.
Lehet találgatni,ki,és miért nem akarta....:oops:
A szovjet felszabadításból reflex szerűen kifelejti mindenki,hogy konkrétan hadban,háborúban álltunk velük szemben,a Lengyelek is,meg fél/egész közép Európa,javítsatok ki,de ha egy engem megtámadó,elfoglaló országba behatolok katonailag,akkor én nem felszabadítom őket,hanem elfoglalom,nem?
Szerintem alul értékeled Oroszország politikai,katonai,gardasági súlyát,itt,kelet Európában simán érvényesíthetné az akaratát,senki sem tenne érdemben ellene,lásd Ukrajna.Mégis ki fogna értünk/kelet Európáért fegyvert nyugatról,az Oroszok ellen?
Nem volt az trollkodás,sanszos,hogy ő is unja már a kettős mércét,naponta találják meg ezzel,azzal,gondolom akkor úgy van vele,hogy jó,de akkor ti is(nyugat/nato/usa) is sepregessetek a ház körül,mert lenne mit.

Sokban egyetértek, viszont Oo itt KKE-ban nincs jó pozícióban. Ukrajna az más, több mint 10 milliós orosz populáció lakja, nem véletlenül támogatja a szakikat csak, amúgy ha nagyon akarta volna, egész Ukrajnát elfoglalja egy hét leforgása alatt Oo. Az ukránokat lexarják, főleg a hőzöngő nacionalistákat, az oroszok zömében délen és keleten élnek. A Krím-félsziget stratégiai jelentőségű, (lásd török kapcsolatok normalizálása) a sunyi ukrán vezetés által a NATO-nak történő átjátszását megelőzendő lett leválasztva.
Mégis ki fogna értünk/kelet Európáért fegyvert nyugatról,az Oroszok ellen? Igen, ez a legfontosabb kérdés, mert a válasz: senki.
És fordítva is igaz. Keletről se számítsunk semmire. Ahhoz túl gyengék és érdektelenek vagyunk számukra.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Nem kötekedésből, de ez egy hír? Kb 2 zászlóaljnyi katona összegyűlt a NATO-ból egy kis hadgyakorlatozásra. Ez szerintem még ahhoz is kevés, hogy a ruszkik odafigyeljenek.
Ez a válasz a már évekkel ezelott betervezett Kaukázus- 2016 orosz hadgyakorlatra ? ;)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 438
113
Ez a válasz a már évekkel ezelott betervezett Kaukázus- 2016 orosz hadgyakorlatra ? ;)

Komoly válasz :D :D

giphy.gif
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
T

Törölt tag 1526

Guest
Luftwaffe Eurofighterek a Baltikum egén. Németország vette át a balti légtér védelmét.
CrmVSBDW8AQWv9j.jpg:large
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem bombázni mentek...
Honnan tudod, neked külön megírták?! Vagy ha mégis bombázni jönnek, akkor neked megírnák előre? Mégis, milyen fontos beosztásban ücsörögsz hogy ilyeneket "tudsz"?
Egyébként kíváncsi lennék, ha orosz bombázók mennének Kubába vagy Mexikóba, mi lenne a vélemény (nehogy mást mondj, mert én még emlékszem, anno mi volt a vélemény!)?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Egy kis gyakorlat soha nem árt, a spotterek is örülnek, szövetségesek gyakorolják az együttműködést, nem értem mi itt a probléma. Ha az orosz bombázókat meghívják Kubába vagy Mexikóba akkor ők is mehetnek. Csehország messze van Oroszországtól, nehogy már eljátsszák hogy ez most fenyegetés. Ők is épp hadgyakorlatoznak nem? Nekik is lehet, nekünk is. Nincs ok a hisztériára, gyakorlatok mindig vannak.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Egyébként 3 azaz három darab repülő gyakorlatozik Csehországban, az konkrétan semmi ehhez képest:
Crq0M8OWYAA61e4.jpg

Szóval nevetséges azt beállítani provokációnak ha ez nem az.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Egy kis gyakorlat soha nem árt, a spotterek is örülnek, szövetségesek gyakorolják az együttműködést, nem értem mi itt a probléma. Ha az orosz bombázókat meghívják Kubába vagy Mexikóba akkor ők is mehetnek. Csehország messze van Oroszországtól, nehogy már eljátsszák hogy ez most fenyegetés. Ők is épp hadgyakorlatoznak nem? Nekik is lehet, nekünk is. Nincs ok a hisztériára, gyakorlatok mindig vannak.
Csehország még mindig közelebb van Oroszországhoz mint az USA-hoz. De azért én nem felejtem el azt sem, mikor Ostravában a B-52 navigátora elmesélte, milyen "'elegánsan" és "békésen" repülték végig dél-észak majd vissza irányban az orosz határt, ami azért "kissé" közelebb van Moszkvához mint Washingtonhoz. Meg azt se, mekkora hiszti volt a nyugati sajtóban, mikor két orosz bombázó látogatott Venezuelába, és megközelítették az USA-t. Akkor ugyanígy csendesítetted a nyugati sajtót is, vagy ők jogosan hisztiztek szerinted?!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mindenkinek joga van hisztizni. Azért is lehet hisztizni ha egy komplett hadsereg gyakorlatozik közvetlenül Grúzia és Ukrajna határa mellett, amely országokból ez a hadsereg már korábban is tépett ki darabokat, és azért is lehet hisztizni ha 3 darab repülő gyakorlatozik Európa közepén. És mindenkinek joga van eldönteni melyik hiszti a nevetségesebb.