[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
A Lengyelek Insitu RQ-21A Blackjack drónokat vesznek. 11,4 millió USD költenek el. Egy gép ára úgy cca. 600 KUSD úgyhogy kb egy tucatot vehetnek + a földi irányító kabin és kiszolgáló berendezések.
Ütős cuccot kapnak: 24 órás őrjárati idő, a legmodernebb EO/IR szenzorokkal.
www.janes.com/article/78969/poland-acquires-blackjack-uas
Egy kis videó a rendszerről (előkészítés, felszállás, elkapás)

Megjegyzés: ha tényleg veszünk (majd egyszer) tüzérséget feltétlen kellene mellé valami ilyesmi...
Veszünk? Valahol volt erről szó? Csodálkoznék ha a kormány ilyesmit tervezne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 274
113
Jf 17 en van aam . meg nem vettek gepeket csak kaptak egy ajankatot. /amugy nem rossz ajankatot/ hogy ezt vallasztjak vagy a gripent vagy harmadikat negyediket ok dontik el. Majd,
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
A jó múltkorában még pár Gripent akartak beszerezni, és azt is a csehekkel akarták közösen üzemeltetni. Mi történt , rájuk szakadt az IMF?
Kormányválság, demokrácia deficit, állítólagos maffia kapcsolatok. Erről beszéltem én is, ha beüt majd a 2.91 milliárd dodós üzlet, a legjobb legtisztességesebb demokrácia lesz hirtelen a térségben, ragyogó gazdasági kilátásokkal, természetesen CSAK a lengyelek után, mert ŐK meg még több dollárért vásárolnak az USA-tól fegyvert.

Csak a szokásos.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
OFF:
Egyrészt egyetértek, másrészt ha mi fogyunk, úgy egyre kevesebb erőnk lesz megállítani azokat, akik egyre nagyobb számban akarnak rátörni a mi javainkra. Kicsi lakosság-kicsi GDP-kicsi sereg. Egy terület nem marad belakatlanul. Ha mi fogyunk, akkor nem nekünk fog több terület jutni, hanem azoknak az országoknak, ahol népfelesleg van.
Mi magyarok is pont így jutottunk a Kárpát-medencébe (ha minden igaz). Gazdag ország, kevesen lakták, hát nekünk pont jó volt. :) Ha meg nyugatabbra mentünk volna, ahol sokan voltak, akkor meg beolvadtunk volna, mint számtalan másik nép.

Amikor Árpád és hadai megérkeztek a Kárpát-medencébe, jórészt magyarul beszélő lakossággal találkoztak. Volt valami genetikai kutatás is, pár oldalt át lehet írni a törikönyvekben. :)

Ezt még nem nèztem ebböl a szempontbòl !:) Csak gondoltam, hogy miért nem ment az az okos Àrpád stb tovàbb, legalább Portugàliàig, mindenesetre a tengerig, a helyett, hogy itt ebben a népközlekedési csomòpontban telepedjenek le :)

Jajj, hagyd már ezt a szoci nyugdíjas dumát. :D
Akkor egy igen jó helynek számított ez, gazdag termőföld, sok víz, jól védhető, miegymás. Élénk volt a kereskedelem is. Arab kereskedők is megfordultak hazánkban, és egész jó kis leírásokat hagytak rólunk azok maguk után.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Kormányválság, demokrácia deficit, állítólagos maffia kapcsolatok. Erről beszéltem én is, ha beüt majd a 2.91 milliárd dodós üzlet, a legjobb legtisztességesebb demokrácia lesz hirtelen a térségben, ragyogó gazdasági kilátásokkal, természetesen CSAK a lengyelek után, mert ŐK meg még több dollárért vásárolnak az USA-tól fegyvert.

Csak a szokásos.

Szóval a szlovák kormány olcsón és hatékonyan Gripent szeretne bérelni közösen a csehekkel, de így elmarad a profit az amcsi cégeknek erre megölnek egy újságíró házaspárt, megdöntik a kormányt (bevett titkosszolgálati módszerekkel: utcai zavargások szítása, stb...) majd az új kormány egyből egy cirka 2 milliárdos üzletet köt az amcsikkal (bár még nincs megkötve ez csak egy lehetőség a sok közzül), abba bele sem merek gondolni hogy meddig mehettek el a sikeres üzletért, mi fért bele (az ellenzék pénzelése, zavargások szervezés le, vagy annál sokkal több is?).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Szóval a szlovák kormány olcsón és hatékonyan Gripent szeretne bérelni közösen a csehekkel, de így elmarad a profit az amcsi cégeknek erre megölnek egy újságíró házaspárt, megdöntik a kormányt (bevett titkosszolgálati módszerekkel: utcai zavargások szítása, stb...) majd az új kormány egyből egy cirka 2 milliárdos üzletet köt az amcsikkal (bár még nincs megkötve ez csak egy lehetőség a sok közzül), abba bele sem merek gondolni hogy meddig mehettek el a sikeres üzletért, mi fért bele (az ellenzék pénzelése, zavargások szervezés le, vagy annál sokkal több is?).
Én nem állítok nyilván semmit, csak érdekességek történnek azért a világban, néha hasonló gondolatmenetre ráültethetően mint amit pl. fent vázoltál :p.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Most hallottam, hogy a választások alatt hackertámadásokra lehet számítani az országban (biztos a Putyin), egy ismerősöm panaszkodott, hogy az okmányirodán két napja szarakodik a rendszer, ma meg teljesen összeomlott :(
Hogy csak a szokásos hiszti, vagy tényleg van valami a háttérben azt nem tudom, de gondoltam megosztom veletek, mivel a Magyarország topik zárva van ide tettem be.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and zsolti

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Konkrétan egy vicc, hogy a sorsdöntő választás egyszerűen nem lehet itt politizálni. Mintha a biztpolt nem befolyásolná vastagon, hogy milyen kormány lesz, milyen érdekkör kerül hatalomra: a lokális erők vagy a globalisták, ki hova van bekötve, stb...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Szerintem ha politizálni akarsz akkor nagyon rossz oldalon írogatsz! Az haditechnikai és nem belpolitikai oldal! Nem hiszem el, hogy ennyi év után sem képesek felfogni egyesek! Nem kényszerít benneteket senki hogy írjatok az oldalra! Van erre a politika sz@rra ótvar sok egyéb oldal! Tessék oda írogatni! Ami az F-16 topikban is megy! Besz@rás! 5 oldal csak politikai maszlag, érintve néha a Falcon nevét. Ennyi!
Bocsi az offért!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Annyit pedig ha örökre kitiltanak is (nem baj, vasárnap úgyis eldől a sorsunk, utána számomra minden érdektelen), leírom, hogy most arról szavazunk, akarunk-e magyarok maradni, akarunk-e egy, az adott keretek mellett legalább minimális önállóságra igényt tartó Magyarországon élni, vagy önként feladjuk identitásunkat és a katyvasznak adunk többséget. Azoknak, akik már megkötötték a paktumot idén 10 ezres kvóta végrehajtására Gyurcsánytól Vonáig.
Nem, nem kell bedőlni a negyedvonalbeli kósa1300milliárdja-féle fedősztoriként használt meséknek. Az ilyen mesék arra kellettek, hogy ne a lényegről legyen szó addig sem. A kérdés, hogy az alföldiróbertek, schillingárpádok országa akarunk-e lenni, azt fogadjuk-e el fő irányeszmének hogy az idegen szép, hogy a megszokott otthonos világunk, a keresztény életforma fontos-e számunkra vagy sem. Soha nem volt még ebben az országban olyan választás, ahol ennyire az identitásunk kérdése került középpontba. Ez kockázat is egy alapvetően materialista szemléletű társadalomban, ugyanakkor lehetőség a világos állásfoglalásra.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Szerintem ha politizálni akarsz akkor nagyon rossz oldalon írogatsz! Az haditechnikai és nem belpolitikai oldal! Nem hiszem el, hogy ennyi év után sem képesek felfogni egyesek! Nem kényszerít benneteket senki hogy írjatok az oldalra! Van erre a politika sz@rra ótvar sok egyéb oldal! Tessék oda írogatni! Ami az F-16 topikban is megy! Besz@rás! 5 oldal csak politikai maszlag, érintve néha a Falcon nevét. Ennyi!
Bocsi az offért!

A biztonságpolitika elég szorosan összefügg a nemzetközi politikával és a belpolitikával is.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka and Pal

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Most hallottam, hogy a választások alatt hackertámadásokra lehet számítani az országban (biztos a Putyin), egy ismerősöm panaszkodott, hogy az okmányirodán két napja szarakodik a rendszer, ma meg teljesen összeomlott :(
Hogy csak a szokásos hiszti, vagy tényleg van valami a háttérben azt nem tudom, de gondoltam megosztom veletek, mivel a Magyarország topik zárva van ide tettem be.
Valószínűleg azért, mert kiadták nekik, hogy az amúgy 20 napos SZIG kiadást a bekerült kérelmeknél a választásig meg kell csinálni.
Le fog zajlani a választás normál keretek között, amíg nem az észt agybaj van itt is (az egész államigazgatást felrakták a hálóra) addig így is marad.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Holnaptól csak olyan hozzászólás engedélyezett, amelyben:

1. képlet van
2. fizika van
3. lőnek

:hadonaszos::D

Továbbá!

Mivel a jó katona legfőbb tulajdonsága az engedelmesség, ezért holnaptól betiltunk minden olyan hozzászólást, amely a háború céljait, kialakulásának okait,
és az esetleges mögöttes érdekeket fejtegeti, mivel minden ilyen írás veszélyt jelenthet a jó katonai morálra!

A katonának tudomásul kell vennie:

1. hogy háború van,
2. hogy abban meg kell döglenie,
3. hogy egyetlen célja az, hogy minél több ellenséget öljön meg, mielőtt ő maga is meghal.

Ennyi. :hadonaszos:
Minden más nem fontos! A haditechnika dicsőítése az mehet, az jó hatással van a katonai morálra. Leléphet.

( :D )