[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Ez is egy lehetoseg, de ahhoz meg nagyon sok agymosas kell Ho-ban mivel a Jugoszlav idokben bizony ok ugy tanultak, hogy mi voltuk akik gonoszul elnyomtuk oket 1000 evig... mindenesetre a szlovakokkal valo unio mar bennem is felmerult, foleg ha Lo erre rasegit. Erdekes, hogy egy lengyelnek a szlovak nyelv egesz ertheto, ellenben a cseh nem. Szoval noha a cseh-szlovak lenyegeben egy nyelv 2 dialektusa a lengyelek megis ugy gondoljak hogy a szlovak onallo nyelv es "szinte" olyan mint a lengyel. Szoval a lengyeleknek bejohetne egy uj unio csak ne emlekeztessen tulzottan a Monarchiara mert abbol hiszti lesz mindegyik orszagban, kiveve talan Mo-n.

De az is ott van, hogy Mo ne mengedhet meg magan k egy Ho szintu szatelit allamot mar, de megendehet magan k( ha ig yerosodik tovabb) egy Szloveniat. Koper (lesz) az uj Fiume. Ez nem jon ossze a Horvat scennarioval. De erdekes mindketto. Nem mondanam meg melyik lesz. Mindenesetre Oroszo vegre normalizalta a kapcsolatait Ho-val, de Ho jelenelg 100%-ban USA vazallus. Szoval ez az Unio csak akkor lehet mukodo, ha USA rabolint.
Az a legerősebb szövetség amelyiknek csak egy tagja van. Ha már ketten vannak igazodni kell a másik kívánalmaihoz is, egyeztetni vele. Ha 25-en vannak akkor 25 különféle erősségű taggal kell ugyanezt tenni. Nincs szükség szövetségekre, csak baráti viszonyra egyesekkel, de ha ez már nem kifizetődő minden gond nélkül váltani lehet.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ami a vazallusságot illeti: engemet nem így neveltek, nekem idegen az ilyesmi. És már nem is szándékozok változni erre a kevéske időre. Én az egyenrangú, őszinte partnerség pártján állok. Tudom ...
A szlovénoknak nincs megfelelő repülőgépjük a légtérellenőrzésre. Hogy miért a magyar repülőgépeket bérlik az olasz helyett? Talán mert olcsóbb volt? Egyébként őket ismerve nekem ez a válasz a logikus. Ja, és védjük ... mivel? A fegyverzetek élesítő kódja nincs a kezünkben. Talán ha a SAAB-on van gépágyú, akkor azzal egy utasszállítót le lehetne teríteni.
Szerintem ami kárt tettek a kommunisták, az eltörpül az mellett amekkora kárt tett a kedves uralkodó dinasztia.

És, én nem vádollak semmivel. Vitatkozom. Kellemesen :) (nem válaszoltál lakóhelyeddel kapcsolatban)
Szlovenia: nekik igy is megfelelnek a Gripenek ugy tunik.
Lakas: nem szemelyes, de azzal kapcsolatban nem mennek a reszletekbe, privacy okokbol, de amugy is hol itt hol ott...
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Az a legerősebb szövetség amelyiknek csak egy tagja van. Ha már ketten vannak igazodni kell a másik kívánalmaihoz is, egyeztetni vele. Ha 25-en vannak akkor 25 különféle erősségű taggal kell ugyanezt tenni. Nincs szükség szövetségekre, csak baráti viszonyra egyesekkel, de ha ez már nem kifizetődő minden gond nélkül váltani lehet.

Ne haragudj antigonosz, de az ősök nem így gondolták. Állítólag csak 10 ezer jött be? De legyen akár 100 ezer is, mekkora és milyen erős államot alkottak! Manapság vagyunk kvázi 15 millióan? Annak fele ide húz, fele meg amoda. Majd ha egyszer közös nevezőre jutnánk, majd ezután kitalálnánk valami jobbat (mint pl 1848-ban/ámbár nem volt az jó) és ebből a jobból nem zárnánk ki a többségben lévő kisebbségeket, nos akkor majd talán ismét büszke hatalom leszünk. Addig meg lufasz a seggünkbe és vitatkozhatunk a végtelenségig
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ne haragudj antigonosz, de az ősök nem így gondolták. Állítólag csak 10 ezer jött be? De legyen akár 100 ezer is, mekkora és milyen erős államot alkottak! Manapság vagyunk kvázi 15 millióan? Annak fele ide húz, fele meg amoda. Majd ha egyszer közös nevezőre jutnánk, majd ezután kitalálnánk valami jobbat (mint pl 1848-ban/ámbár nem volt az jó) és ebből a jobból nem zárnánk ki a többségben lévő kisebbségeket, nos akkor majd talán ismét büszke hatalom leszünk. Addig meg lufasz a seggünkbe és vitatkozhatunk a végtelenségig
A Honfoglalo magyarsag felmillios volt (a szocializmusban 2 milliot kellett tanulni mert ez megmagyarazhatta volna hogy hova tuntek a szlavok: beolvadtak a sok magyarba. Az nem volt elfogadhato, hogy sehol sem voltak vagy hogy a magyarok leoltek oket ugye). De ma mar ebben elegge egyetertes van hogy a 7+1 torzs az osszesen felmillios volt, plusz a senkisem tudja mennyi itt talalt avar maradek es szekely.
Kozos nevezo: ehhez kell meg par evtized, de halad az ugy, ahogy regeneralodik a nep a kommunizmusbol. De persze mi mar nem erjuk meg, hogy egyertelmuen merhetoen egysegesebb, egeszsegesebb legyen a kozgondolkodas, de a tortenelem torvenyszerusege szerint minden nep regeneralodik, ha eleg ideig el bekeben.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
A Honfoglalo magyarsag felmillios volt (a szocializmusban 2 milliot kellett tanulni mert ez megmagyarazhatta volna hogy hova tuntek a szlavok: beolvadtak a sok magyarba. Az nem volt elfogadhato, hogy sehol sem voltak vagy hogy a magyarok leoltek oket ugye). De ma mar ebben elegge egyetertes van hogy a 7+1 torzs az osszesen felmillios volt, plusz a senkisem tudja mennyi itt talalt avar maradek es szekely.
Kozos nevezo: ehhez kell meg par evtized, de halad az ugy, ahogy regeneralodik a nep a kommunizmusbol. De persze mi mar nem erjuk meg, hogy egyertelmuen merhetoen egysegesebb, egeszsegesebb legyen a kozgondolkodas, de a tortenelem torvenyszerusege szerint minden nep regeneralodik, ha eleg ideig el bekeben.

Na látod! Én ennyit tudtam/gondoltam/mondtam. Te pedig amannyit. Abban viszont azt hiszem, hogy az ellenség "történészei" (mert a történészet az csak egy "tudomány") is egyetértenek hogy a magyar az egy beolvasztó nép volt. Miért sikerült neki beolvasztónak lenni? Őszinteség-kemény kéz-kitartás
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
5000 spártaihoz hasonló minőségű polgár már lehetővé tenné, hogy a jövőben is nyomot hagyjunk a történelem lapjain. De hol az az egy? :)

A Honfoglalo magyarsag felmillios volt (a szocializmusban 2 milliot kellett tanulni mert ez megmagyarazhatta volna hogy hova tuntek a szlavok: beolvadtak a sok magyarba. Az nem volt elfogadhato, hogy sehol sem voltak vagy hogy a magyarok leoltek oket ugye). De ma mar ebben elegge egyetertes van hogy a 7+1 torzs az osszesen felmillios volt, plusz a senkisem tudja mennyi itt talalt avar maradek es szekely.
Kozos nevezo: ehhez kell meg par evtized, de halad az ugy, ahogy regeneralodik a nep a kommunizmusbol. De persze mi mar nem erjuk meg, hogy egyertelmuen merhetoen egysegesebb, egeszsegesebb legyen a kozgondolkodas, de a tortenelem torvenyszerusege szerint minden nep regeneralodik, ha eleg ideig el bekeben.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Ne haragudj antigonosz, de az ősök nem így gondolták. Állítólag csak 10 ezer jött be? De legyen akár 100 ezer is, mekkora és milyen erős államot alkottak! Manapság vagyunk kvázi 15 millióan? Annak fele ide húz, fele meg amoda. Majd ha egyszer közös nevezőre jutnánk, majd ezután kitalálnánk valami jobbat (mint pl 1848-ban/ámbár nem volt az jó) és ebből a jobból nem zárnánk ki a többségben lévő kisebbségeket, nos akkor majd talán ismét büszke hatalom leszünk. Addig meg lufasz a seggünkbe és vitatkozhatunk a végtelenségig
E témába nézzétek meg a csillag ösvénye című film sorozatot. Megjegyzem Árpádi hunok akkor se voltak egységesek "Kalandozásoknak" hosszú Európai hadjárat során megmutatkozott( Ami valójában megelőző hadjárat, vagy Attila elrabolt kicsiért ment) Bulcsut és egy másik vezért körbe csalták majd szavukat megszegve a Német-Rómaiak már fegyvertelenül 5000 "magyar" katonát lemészároltak. Oké másik magyar hadsereg ami a közelben volt vérése bosszút állt. De akkor a teljes 50 000 lovasíjászból álló magyar haderő nem vonult Nyugatra bosszút állni. Kalandozásokban a nyugati végek törzsei vettek részt történészek becslése szerint soha nem harcolt 15 000 magyarnál több egyszerre nyugaton.

Egy másik érdekesség Árpádik mikor bejönnek a Kárpát-Medencében nem nincsenek a kengyelekkel határviták. Ha csak adhok jöttek volna akkor nem lettek volna fix határok. De még is voltak kész határok! Pl Aminek tiszteletben tatártásáról a lengyelekkel megállapodtak. Kalandozások időszakában ismereteim szerint egy csapat se támad a lengyelekre és lengyel betörési kísérletek se voltak !
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
(ajánlom elolvasásra a pozsonyi csata körüli szoborállítgatásig fajult legendákat, és a valóságot...)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Annyit pedig ha örökre kitiltanak is (nem baj, vasárnap úgyis eldől a sorsunk, utána számomra minden érdektelen), leírom, hogy most arról szavazunk, akarunk-e magyarok maradni, akarunk-e egy, az adott keretek mellett legalább minimális önállóságra igényt tartó Magyarországon élni, vagy önként feladjuk identitásunkat és a katyvasznak adunk többséget. Azoknak, akik már megkötötték a paktumot idén 10 ezres kvóta végrehajtására Gyurcsánytól Vonáig.
Nem, nem kell bedőlni a negyedvonalbeli kósa1300milliárdja-féle fedősztoriként használt meséknek. Az ilyen mesék arra kellettek, hogy ne a lényegről legyen szó addig sem. A kérdés, hogy az alföldiróbertek, schillingárpádok országa akarunk-e lenni, azt fogadjuk-e el fő irányeszmének hogy az idegen szép, hogy a megszokott otthonos világunk, a keresztény életforma fontos-e számunkra vagy sem. Soha nem volt még ebben az országban olyan választás, ahol ennyire az identitásunk kérdése került középpontba. Ez kockázat is egy alapvetően materialista szemléletű társadalomban, ugyanakkor lehetőség a világos állásfoglalásra.


Ha már ezt leírtad, hát akkor én is elmondom, hogy kissé bajban vagyok ma... Alapvetően olyan pártra nem vagyok hajlandó szavazni, amelyik nem támogatja a paksi bővítést és így az ország energiabiztonságát teszi kockára, akár a hozzá nem értése miatt, akár mindenféle agyatlan sötétzöld vágyálmok kergetése közben, vagy csak simán mások érdekeinek az ország érdekei elé helyezése miatt. Olyanokra sem, akik elfogadják, vagy akár direkt kívánatosnak látják az európai és a magyar kultúrától szélsőségesen idegen kultúrájú emberek és ezeken belül is a muszlimok tömeges bevándorlását. Szóval marad számomra három, vagyis egy illiberális centralista, egy hajdan erősen jobbosnak tűnő, de mostanra sokat cukisodott és végül egy ugyan 28 év alatt egyszer be nem jutott, de azóta is kitartóan elvhű szélbalos banda, a komolyabban vehető formációk közül... Na mindegy, majd elosztom valahogy közöttük a két lehetőségemet. :D


Szloveniat miert magyar gepek vedik, miert nem mondjuk olasz? Vagy a sajatjuk?

Közösen védjük az olaszokkal. :) És hogy miért mi ketten? Mert Magyarország és Olaszország a Szlovéniához legközelebbi, értékelhető légierővel rendelkező NATO-ország. A sajátjuk meg azért nem, mert olyan nekik nincs.

Ja, és védjük ... mivel? A fegyverzetek élesítő kódja nincs a kezünkben.

Nos, eredetileg az AIM-120-asokra vonatkozott ez a legenda. Ami amúgy vagy igaz, vagy nem (szerintem nem, mert nem hallani senkinél ilyenről, aki AIM-120-ast rendszeresített...) De már alig várom, hogy molni ismét összefusson valamelyik Gripen-pilótánkkal és végre letisztázódjon ez a dolog. Viszont az már kifejezetten elszomorító, hogy mostanában már itt (igen, a HTKA-n!) is odáig fejlődött ez a kétes tény, hogy egyesek szerint az AIM-9-esekhez és az AGM-65-ösökhöz is mindenféle hardver, meg szoftver, meg God-módú kulcsért kell könyörögni, ha lőni akarunk vele... :(
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Ha már ezt leírtad, hát akkor én is elmondom, hogy kissé bajban vagyok ma... Alapvetően olyan pártra nem vagyok hajlandó szavazni, amelyik nem támogatja a paksi bővítést és így az ország energiabiztonságát teszi kockára, akár a hozzá nem értése miatt, akár mindenféle agyatlan sötétzöld vágyálmok kergetése közben, vagy csak simán mások érdekeinek az ország érdekei elé helyezése miatt. Olyanokra sem, akik elfogadják, vagy akár direkt kívánatosnak látják az európai és a magyar kultúrától szélsőségesen idegen kultúrájú emberek és ezeken belül is a muszlimok tömeges bevándorlását. Szóval marad számomra három, vagyis egy illiberális centralista, egy hajdan erősen jobbosnak tűnő, de mostanra sokat cukisodott és végül egy ugyan 28 év alatt egyszer be nem jutott, de azóta is kitartóan elvhű szélbalos banda, a komolyabban vehető formációk közül... Na mindegy, majd elosztom valahogy közöttük a két lehetőségemet. :D




Közösen védjük az olaszokkal. :) És hogy miért mi ketten? Mert Magyarország és Olaszország a Szlovéniához legközelebbi, értékelhető légierővel rendelkező NATO-ország. A sajátjuk meg azért nem, mert olyan nekik nincs.



Nos, eredetileg az AIM-120-asokra vonatkozott ez a legenda. Ami amúgy vagy igaz, vagy nem (szerintem nem, mert nem hallani senkinél ilyenről, aki AIM-120-ast rendszeresített...) De már alig várom, hogy molni ismét összefusson valamelyik Gripen-pilótánkkal és végre letisztázódjon ez a dolog. Viszont az már kifejezetten elszomorító, hogy mostanában már itt (igen, a HTKA-n!) is odáig fejlődött ez a kétes tény, hogy egyesek szerint az AIM-9-esekhez és az AGM-65-ösökhöz is mindenféle hardver, meg szoftver, meg God-módú kulcsért kell könyörögni, ha lőni akarunk vele... :(
A Sidewindereinkhez biztosan nem kell kulcs, mert már lassan másfél éve lejárt az üzemidejük, és nem lett meghosszabbítva! Bár szerintem az AMRAAM-hoz sem.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Tudom elég off itt, de atöbb magyaros topic váalsztás miatt zárva:
Történt valami Budapesten?
https://444.hu/2018/04/08/az-m7-ese...varos-fele-tarto-keszenleti-rendoroket-lattak

(nekem azt írták, más iráyból is látták őket BP felé menni)

Lehet hogy csak véletlen, de az is lehet, hogy infót kaptak arról, hogy van egy kisebb csoport (bármelyik párt szimpatizásai lehetnek), amely ha megtudja, hogy a kedvenc pártja szarul szerepelt a választásokon, tuti, hogy csalást fog kiabálni és randalírozni kezd.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Csak mert ilyen képet utoljára münsteri gázolás környékén láttam- bár most azt mondja valaki, ez választáskor rutin, amin viszont én lepődtem meg...
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Tudom elég off itt, de atöbb magyaros topic váalsztás miatt zárva:
Történt valami Budapesten?
https://444.hu/2018/04/08/az-m7-ese...varos-fele-tarto-keszenleti-rendoroket-lattak

(nekem azt írták, más iráyból is látták őket BP felé menni)

Vagy az is lehet, hogy a rendőri erőknek is biztosítják a szavazáson való részvétel lehetőségét, így a szolgálatos állomány váltására mennek, elég sok KR egység lehet fent Budapesten....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A szlovénoknak nincs megfelelő repülőgépjük a légtérellenőrzésre. Hogy miért a magyar repülőgépeket bérlik az olasz helyett? Talán mert olcsóbb volt? Egyébként őket ismerve nekem ez a válasz a logikus. Ja, és védjük ... mivel? A fegyverzetek élesítő kódja nincs a kezünkben. Talán ha a SAAB-on van gépágyú, akkor azzal egy utasszállítót le lehetne teríteni.
Szerintem ami kárt tettek a kommunisták, az eltörpül az mellett amekkora kárt tett a kedves uralkodó dinasztia.
A szlovén légtér felügyelete fel van osztva a magyar és az olasz légierő között, egyik sem ellenőrzi/védi a teljes szlovén légteret.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust