[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Pal ás Haubagoi

Először Haubagoi te anno azt mondtad, hogy Kínai le állította Közép-Európai befektetéseit. Erre Budapest mellett geotermikus erőművet építenek és Sanghajjal-Budapest közvetlen repülő járat.

Magyar külügy következetes amcsikkal is tárgyal mert mért akarunk direkben rosszba lenni velük?
Én úgy látom, hogy a külügy helyesen Amerikával is tárgyal új nagykövet előtt.

Pal mi teljesen más helyzetben vagyunk mint a lengyelek. Ti anno területeket kaptatok vissza nekünk hazánk 2/3 elvették, és gyűlölt románokat tolják fegyverekkel az amcsik.
Magyar külügy továbbra is keleti fogad jogosan. Miközben velünk példálózol USA most akarja leválasztani a szerbeket az oroszokról. Ami nekünk is egy segítség! Mivel eddig az Orosz-Magyar viszonyt meghatározta a Szerb-Magyar viszony.
Nyugat-Európa késve de újra oroszok felé fordul magyar szempontból ez azért fontos mert német ipar szerepe hazánkba domináns bár ezt is próbáljuk csökkenteni.

"Először Haubagoi te anno azt mondtad, hogy Kínai le állította Közép-Európai befektetéseit."

Nem tudom kivel keversz össze, de én befektetésekkel egyáltalán nem is foglalkoztam, pláne nem Kína Közép-Európai befektetéseivel!
Légyszives idézd vissza a hozzászólásomat (az oda mutató linkkel együtt) mielőtt olyanokat adsz a számba, amit nem mondtam!
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A masik opcio Mutti... ami ugye tenyleg az lenne amit irtal, megint nemet oldalon doglenenk meg....
Illetve ugye ott van meg Putyin aki viszont sokkal gyengebb (meg akkor is ha Jelcinhez kepest szupersztar) mint az USA/UK/Lo/Izrael szov. Arrol nem is beszelve, hogy Putyin nem tud semmit sem adni, ellenben az USA/Lo vissza tudja adni Karpataljat pl., ahogy Lo mar segitett egyszer visszavenni. Mo orosz-politikaja abbol kell, hogy alljon, hogy igyekszik joban lenni a kripto-orosz szomszedokkal (szlovakia, szerbia), hogy Oroszo ne uszithassa megint rank oket. Illetve nem kell provokalni Oroszo-t, de aztan annyi. Aprilis 4-ei uzenetukkel az Oroszok bebeizonyitottak, hogy megiscsak szovjetek, pedig en hirdettem eddig a leghangosabban, hogy az orosz az nem szovjet. De sajnos kiderult, hogy meg mindig az. Es ezen nem valtoztat, hogy vannak frontok (Ukrajna, Sziria) ahol most az oroszoknak van igazuk. De attol meg, hogy 2 dolog is van a tortenelemben ahol epp igazuk van attol meg az kevesebb mint 1% -a a teljes orosz tortenelemnek. De mondjuk mindegy is nekunk hogy mikor-hol van igazuk, a lenyeg, hogy nem szlav nepkent semmi jot sem varhatunk toluk, es errol mar sajnos rengeteg tortenelmi tapasztalatunk van. De meg ha nem is igy lenne, akkor is amikor Aprilis 4-en rendeltek be a magyar nagykovetet a Skripal ugy miatt (mas nagykoveteket ugye korabban) azzal kristalytisztan meguzentek, hogy ha nem ugy ugraltok ahogy futyulunk akkor ujra szovjetek leszunk veletek. Tehat szadista tomeggyilkosok. Es szerintem ezt az aprilis 4-i uzenetetet mindenki ertette a magyar diplomaciaban.

Putyin miért is nem tud semmit adni?

Az USA/Lo fogja visszaadni nekünk Kárpátalját? Komolyan? Most trollkodsz??
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Pál, ezzel a "lengyel barátság" -os faszomtudjamivel akkora kárt okozol a magyar külpolitikának, hogy azt képtelenség leírni. Végül ezzel a "lengyel barátság" dologgal csak elrágatjátok a magyar külpolt rossz irányba, mert nekünk katasztrófa kell, úgy látszik.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Én azért nem lennék abban annyira biztos, hogy az USA le fogja tudni választani Szerbiát Oroszországról. A történelmi hagyományok és kapcsolatok szerintem túl szorosak ahhoz, hogy ez a folyamat sikerüljön.
Ez igaz, de ha valaki akkor az USA eleg eros ehhez. De persze egeytertek, egyaltalan nem biztos, hogy osszejon. De ha belegondolsz Orosoz meg azt sem tudta megakadalyozni, hogy Crna Gora (kis-szerbia) ne mlegyen NATO tag. Szoval egyre inkabb ugy tunik nekem, hogy az oroszoknak csak a multjuk nagy, illetve csak Jelcinhez kepest erosek.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Pál, ezzel a "lengyel barátság" -os faszomtudjamivel akkora kárt okozol a magyar külpolitikának, hogy azt képtelenség leírni. Végül ezzel a "lengyel barátság" dologgal csak elrágatjátok a magyar külpolt rossz irányba, mert nekünk katasztrófa kell, úgy látszik.
Igen, en szemelyesen egyedul kart okozok a magyar (vagy akarmelyik) kulpolnak. Megtisztelo, sosem gondoltam volna, hogy ekkora hatalmam van...
De figyelj, szerinted van olyan ostoba nep a vilagon aki sutba akarna dobni egy ezer eves baratsagot az egyetlen olyan neppel aki egyedulikent a tortenelemben NEM akarta meg eddig ot kiirtani?? Szerintem nincs. Ellenben amik vannak azok a tenyek es a tortenelmi tapasztalat.
Arrol nem is beszelve, hogy hu de nagy katasztrofa a legerosebb oldalara allni...
Vagy ha nem tetszik akkor szolj Putyinnak hogy adja vissza o Karpataljat, fizessen karteritest a szovjetek tomeggyilkossagaiert (millios nagysagrend Mo-n!!) es akkor talan hiszunk majd neki.
Ha Putyin lesz az erosebb, o is ad tobbet es o is lesz megbizhatobb mint az USA/Lo szov, akkor majd biztos ot valasztja a Mo kulpol. Addig viszont nem valoszinu.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Putyin miért is nem tud semmit adni?

Az USA/Lo fogja visszaadni nekünk Kárpátalját? Komolyan? Most trollkodsz??
1939-ben Lo tett a legtobbet erte, fegyveresen is segitett. Fentebb roviden leirtam. Marciusra (mire megerkezett a Honvedseg Karpataljara) mar vagy 4-5 fele nep fegyveres ereje volt ott jelen, koztuk Lengyelo kb. 1000 katonaval. Illetve elotte is Lo segitette az atdobott magyar diverzansokat ott.
A jelek arra utalnak, hogy most is lehet megegyezes a hatterben. Az USA pontosan tudja, hogy a pincsiuk (Porosenko) magyar szeparatizmust szit, es ne hidd, hogy USA engedelye nelkul teszi. Ahogy fentebb irtam, ukranok panaszkodnak is miatta (mondjuk meg csak egy ilyen hirt olvastam toluk), hogy a lengyel provokaciok segitik a magyar szeparatizmust.
A lenyeg, hogy biztos vagyok benne, hogy a nagyok mar megegyeztek a hatterben, ahogy annakidejen Hitler-Sztalin is. Csak ennek a paktumnak most masok az alairoi, de a tortenelmi parhuzamot nehez nem latni a tersegben. Persze van 2 oldal, es meg ne mtudhatjuk ki gyoz, de en nem fogadnek sem Muttira, sem Orosozra, aki meg azt sem tudta megakadalyozni, hogy Crna Gora (kis-szerbia)NATO tag legyen.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Pál, ezzel a "lengyel barátság" -os faszomtudjamivel akkora kárt okozol a magyar külpolitikának, hogy azt képtelenség leírni. Végül ezzel a "lengyel barátság" dologgal csak elrágatjátok a magyar külpolt rossz irányba, mert nekünk katasztrófa kell, úgy látszik.
2 hónapig 'pihent" ez idő alatt felszívott annyit hogy már fullba nyomja :D
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Pál, ezzel a "lengyel barátság" -os faszomtudjamivel akkora kárt okozol a magyar külpolitikának, hogy azt képtelenség leírni. Végül ezzel a "lengyel barátság" dologgal csak elrágatjátok a magyar külpolt rossz irányba, mert nekünk katasztrófa kell, úgy látszik.
1. Figyelj, te oroszkent orosz erdeket vedesz, en magyarkent magyart, ez ertheto asszem'.
2. neked a nepem legszentebb tortenelmi tapasztalata, azonossagtudata az "faszomtudja" nekem meg egy tobb mint ezer eves civilizacio sarokkove, amit majdnem minden egyes nemzedek a sajat boren tapasztalhatott meg, ami miatt egyaltalan meg letezik a nepem. Ha nem lett volna ezer evig ott a lengyel hatar aminek Mo nekivethette a hatat mikozben a tatarral, torokkel, nemettel, pravoszlav hordakkal kuzdott ezer even at, akkor a magyarsag mar nem letezne, a ti bizanci-szlav civilizaciotok vegleg kiirtott volna mar minket. Nekem a tortenelmunk, a magyar emberek generacioinak szenvedese es sikerei szent, neked "faszomtudja". En europai vagyok, te meg a bizanci-pravoszalv kulturat hordozod. Ezt te nem ertheted.
3. Amugy mindezektol fugegtlenul biztos vagyok benne, hogy a magyar kormany tart karokkal varja az orosz ajanlatot, nem kell mast tennetek, csak
a) tobbet ajanlani mint az USA-UK-Lo szovetseg. Amennyire tudom eddig meg nem igazan ajanlott fel Putyin semmit, leszamitva, hogy kicsit olcsobb a gaz mostanaban. De ez eddig igen vekony, foleg, hogy meg Lo-nak is olcsobban adjatok, hisz az nagyobb piac.
b) be kell bizonyitanotok, hogy bennetek meg lehet bizni. Eddig ebben nem alltok tul jol, de hajra. Elso lepeskent mondjuk fizethetnetek karteritest a 2.vh-ert par szaz generacion keresztul, hogy majdnem legalabb a nullszaldot elerjetek.
c) be kell bizonyitanotok, hogy ti vagytok az erosebbek. De eddig meg Ukrajnat sem uraljatok, pedig annak nagyja jogosan a tietek lehetne. Meg azt sem tudtatok megakadalyozni, hogy CrnaGora NATO tag legyen. Putyin csak Jelcinhez kepest eros, de egyebkent meg mindig olyan gyenge, hogy az orosz bankok kenytelenek az IRS-t elismerni maguk felett, nem forditva. Csak azert nem irom, hogy szanalmasok vagytok a SZU-hoz vagy akar az eurozonahoz kepest is, mert akkor mit irjak mondjuk Ukrajnara?
Szoval ha ebben a 3 pontban felul tudjatok mulni az USA/UK/Lo szovetseget, akkor biztos vagyok benne, hogy Mo bolcsen az orosz oldalra fog allni. De amugy az ajanlatot mar nyilvan megtettetek ti is es Mo nem fogadta el. Ezert valtottatok fenyegetozesre aprilis 4-en, csak hat ez nekem mar ugy tunik, hogy csak a vesztett meccs miatti duh. Mindenesetre biztos lehetsz benne, hogy a Mo-i diplomacia megertette az aprilis 4-en atadott uzeneteteket, szoval akar at is kerheted magad masik reszlegre, olyan orszagba ahol meg probalkoztok. (Ja, amugy legalabb propaganda teren felnottetek a nyugathoz, ezt el kell ismernem, kifejezetten szeretem az orosz propagandat, bar mostanaban azert kicsit egysiku kezd lenni, de meg mindig jobb mint sok masik.)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
2 hónapig 'pihent" ez idő alatt felszívott annyit hogy már fullba nyomja :D
Nezd meg amit valaszoltam neki.
Mo-n az emberek jo reszenek kisebbrendusegi komplexusa van (szocializmus belejuk nevelte), ezzel el vissza az orosz politka, Putyinnak eleg egy mosolyt idedobnia es maris lefekszik a farkat csovalva mindenki.
Amugy mutass meg akar egyetlen egy olyan forumozot itt aki nem elfogult es tud az oroszok mellett es az oroszok ellen is ervelni? En leirom, hogy sziriaban az oroszoknak van igazuk, leirom, hogy ukrajnaban az oroszoknak van igazuk, mashol meg nem. Miert? Mert en tortenesz vagyok, ami nem elsosorban azt jelenti, hogy nagyobb a lexikalis tudasom (bar ugye elvileg az) hanem azt, hogy ismerem a tortenelmi folyamatokat, torvenyszerusegeket, tudom mibol mi kovetkezik es mi miert tortent. Gimiben a tori csak evszamok, csatak, semmi tudomany. Ellenben egyetemen azt is pontosan megerted, hogy milyen semak menten gondolkoznak az emberek, hol vezetik altalaban ONMAGUKAT felre. Azt is ertem, hogy mondjuk te miert azt irod, amit. Te meg olyanhoz ertesz amihez meg en nem. De amig en nem mondom meg egy katonanak, hogy 5,56 vagy a 7,62 a jobb (mivel en nem tudhatom olyan szinten mint o) addig egy katona / mernok / akarmi se higyje azt, hogy jobban erti a pravoszlavok gondolkozasat, a diplomaciaia lepesek mogotti okokat mint egy tortenesz, aki ezt tanulta. Sok erdekes bypass van az emberi gondolkodasban, es nagyreszt az erzelmek dontik el, hogy ugyanabbol az adatbol mit fogadsz el es mit nem, mire jutsz az analizalas soran.
Egy sajat pelda: egyszer olvastam valahol, hogy mit jelkepez a mercedes autok emblemaja. Kulonosebben nem erdekelt a dolog, de most mar ezt is tudtam. Kesobb egy nemet(!) ismerosom, aki raadasul svab volt kozolte velem, hogy mit jelkepez az az emblema. Mast mondott mint amit en mar tudtam. Nem fogadtam el. Kesobb gondolkoztam rajta, hogy miert nem hittem neki? Hiszen o nemet volt, svab volt es raadasul megbizhato emberkent ismertem meg. Kesobb bolcseletet tanulva az egyetemen megertettem, hogy mi vitte felre a gondolkodasomat:
1. nem volt kedvem elismerni, hogy hibas tudas volt a fejemben, ahogy ez minden embernek nehez, es eszre sem veszik hogy ehhez nincs kedvuk, hanem inkabb ervekert rohannak.
2. mivel a rossz adat ugy kerult a fejembe, hogy semmi okom nem volt ketelkedni benne (kulonosebben nem erdekeltek a mercedesek) es elotte semmi sem volt a fejemben erre vonatkoolag automatikusan igaznak fogadtam el, hiszen nem utalt semmi arra hogy hamis. Tehat az elso info mindig sokkal erosebb mint a masodik, hisz az mar egyszer jova lett hagyva. Mindenki igy gondolkozik. Ha az orosz propaganda allit X-et akor az vagy igaz vagy nem. De ha utana az amcsi propaganda allit Y-t akkor az is vagy igaz vagy nem, de te (es mindenki) alapbol az elso allitast fogadod el, mert egyszer mar atment a mentalis szuron, hisz nem volt ellene semmi, utana meg nem fogja senki azt mondani, hogy "hat en eddig rosszul tudtam".
Ez a fenti pelda a mercedes embemaval csak a legegyszerubb metal bypass metodus es meg csak nem is kapcsolodik a tortenelemhez, ennel sokkal de sokkal komolyabb (on)becsapasi menetek vannak az ember gondolkozasaban (es ezen a forumon is kihasznaljak oket mindket oldal propagandistai!), de egy hsz keretei kozott melyebben nem tudok bele menni. Erre vonatkozo tanulmanyok nelkul max annyit tehetsz, hogy igyekszel 100%-ban kizarni az erzelmeket es megprobalni direkt forditva ervelni valami mellett, mint ahogy szeretnel (magadban, nem itt) es eszreveszed majd, hogy ha csak a tenyekre csupaszitod le az allitast akkor lehet, hogy hirtelen mas lesz a leanyzo fekvese. Nem art arra is figyelni, hogy mi NINCs leirva, nem csak arra ami le van. Ezert van az, hogy bizonyos esetekben pl. Izrael lepese ellen, neha meg Izrael lepese mellett ervelek, mert nekem ez nem erzelmi kerdes, megtanultam kizarni. Es ezert van, hogy Horthyt is a katonatiszti kar vitte felre (megtehette volna hogy Kassa bombazasa utan vagy a Kecskemet-Pesti vasutvonal geppuskazasa utan csak behivatja a szovjet nagykovetet es tiltakozik, de nem, o komoly valaszcsapas mellett dontott hiaba mondta el neki ezerszer a lengyel dilpomacia, hogy az antifasiszta oldal lesz a gyoztes). Most is a katonatisztek, mernokok, tehat a temaban kepzetlen emberek ervelnek az autoriter vezeto mellett, mivel az erzelmek iranyitjak oket, mivel mashoz ertenek. A tenyeket (hadsereg merete, gazdasag ereje, tortenelmi tapasztalat,...) meg atugorjak mert nem tetszik. Illetve nem csak azert mert nem tetszik, hanem a szocializmus psziches hatasa miatt is. Sokaknak csak kisebbrendusegi komplexust okozott, hogy 3 generacio is ug ynott fel, hogy azt vertek bele, hogy a magayr vesztes, mindigi is az volt, (noha ez nem igaz) de vannak akiknel ez mar stockholm szindromaban csucsosodik ki. Errol nem ok tehetnek, de sajnos attol meg ez van. Ezt a szocik tudatosan alakitottak igy, pl: elhitettek az emberekkel, hogy meg a leg dicsosegesebb szakaszai is a magyar tortenelemnek csak csod volt (pl: a tortenelem tobb mint 43 magyar kalandozo hadjaratot ismer. Melyik az a 2 amelyikrol mindne magyar hallott?) majd amikor erthetoen ezt meg akarja az ember tagadni (sokan pl. gyulolik Szent Istvant) akkor keszen adnak neki egy kamu-multat helyette (lasd koppany-kultusz). Es maris egy lelkileg serult, gyokertelen emberrel kell "dolgoznia" a propagandanak, aki barmikor orommel fog rohanni, ha a szocik vagy Putyin futtyent. Mert attol emg, hogy a nyugat is tele van komcsival, attol meg ezeket a nepnevelesi metodusokat eredetileg Moszkvaban dolgoztak ki szamunkra es az iranyitoik meg most is ott vannak a kremlben.

Amugy a mercedeses bypass peldam utoelete: egyszer egyetemen tartottam egy rovid eloadast errol es elmeseltem a fenti szemelyes peldamat. Majd demonstralando egy masik onbecsapasi modszert adatnak a Nilus folyo hosszat hasznaltam fel. Lenyeges volt, hogy mekkora a folyo, tippelni kellett mindenkinek. Nekem persze megvolt az adat, hivatalos jegyzetbol. Majd az egyik hallgato srac akivel nem kulonosebben kedveltuk egymast kert szot es a wikipediara hivatkozva (telefonjan megnezte) kozolte hogy az altalam helyesnek elfogadott adat rossz. Ugyan tudta, hogy nala csak wikipedia van, nalam meg hivatalos egyetemi jegyzet, de megis inkabb becsapta onmagat es rossz erteket fogadott el, csak hogy nekem ellentmondjon. Mondtam neki, hogy valoszinuleg az en hibam, hogy nem ertette meg a mercedeszes peldamat. Mi ne legyunk olyanok mint az a srac volt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 218
113
Ne már Pal, túltolod a magyarok nagy része stocholmszindrómás/kisebbségi komplexusos, "történészvagyokezérténtudommerttudományosanézemadolgokat" hülyeséged...
Beszélsz itt olyanokat hogy Lengyelországot már komolyabb erőközpontnak láttatod mint a németeket! Vicc. Nem akarlak megbántani direktben, de ti az oroszlán farkán a bojt vagytok, semmi több! Leírod számtalanszor hogy USA/UK/Lengyelország szövetség. Az hát... Felvonulási terület lesztek, egy elbukható feláldozható paraszt a sakktáblán. Ne legyen igazam, semmi rosszat nem kívánok nektek tényleg, de ha tovább pattogtok lenézve a németeket meg az oroszokat, netán direktben ingerelve is őket abban bízva hogy majd a szövetségeseitekkel ledomináljátok ezeket az országokat, megint csalódni és szenvedni fogtok.

Drága tudományos nézetekkel rendelkező elfogulatlan történész fórumita barátom, nektek aztán eddig jól bejöttek az angolszász szövetségek.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ne már Pal, túltolod a magyarok nagy része stocholmszindrómás/kisebbségi komplexusos, "történészvagyokezérténtudommerttudományosanézemadolgokat" hülyeséged...
Beszélsz itt olyanokat hogy Lengyelországot már komolyabb erőközpontnak láttatod mint a németeket! Vicc. Nem akarlak megbántani direktben, de ti az oroszlán farkán a bojt vagytok, semmi több! Leírod számtalanszor hogy USA/UK/Lengyelország szövetség. Az hát... Felvonulási terület lesztek, egy elbukható feláldozható paraszt a sakktáblán. Ne legyen igazam, semmi rosszat nem kívánok nektek tényleg, de ha tovább pattogtok lenézve a németeket meg az oroszokat, netán direktben ingerelve is őket abban bízva hogy majd a szövetségeseitekkel ledomináljátok ezeket az országokat, megint csalódni és szenvedni fogtok.
A domináns USA-UK-Lo tengely olyan vágyálom mint a nyugatot domináló orosz-kínai tengely. Olyan reális mint haubagoi Szlávhungáriája.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 218
113
A domináns USA-UK-Lo tengely olyan vágyálom mint a nyugatot domináló orosz-kínai tengely. Olyan reális mint haubagoi Szlávhungáriája.
Nem dominálni kéne megpróbálni senkinek sem a másikat, csak elfogadni és békében élni, tiszteletben tartva egymást. Én még mindig szeretném hinni azt, hogy meg tud újulni az Eu, felnő a valós kihívásokhoz, s végre kiáll magáért úgy ahogy azt kéne. Nincs hová hátrálnunk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 218
113
Az a probléma ezzel hogy te meg haubagoi nem lássátok az erőviszonyokat.
Szerintem látom. Eddig az tényszerűen elmondható, hogy Lengyelország mindig rábaszott ha angolszászoktól várta a megváltást miközben beleállt a konfliktusba Németországgal és/vagy az Oroszokkal. Hiába hiszik azt hogy egy súlycsoportban játszanak ezekkel az országokkal, nagyon nem ez a valóság.

Az erőviszonyok mindig attól függenek, hogy hová kell azt kifejteni. Az USA nagyon erős tud lenni a világ legtöbb helyén, KKEu-ban én nem rájuk tennék az oroszokkal szemben.
A NATO szerintem egy darab papír mostanra, semmi több, van annyi repedés rajta hogy ihajj, jelenleg azt sem tudnám hogy egy esetleges ereszd el a hajam alakalmával ki hova sodródna, ki mennyire alibizne, vagy mennyire nem. Van egy olyan érzésem, nem sok tag szállna be nagy lendülettel és erővel egy Moszkva felé tartó invázióba.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem dominálni kéne megpróbálni senkinek sem a másikat, csak elfogadni és békében élni, tiszteletben tartva egymást. Én még mindig szeretném hinni azt, hogy meg tud újulni az Eu, felnő a valós kihívásokhoz, s végre kiáll magáért úgy ahogy azt kéne. Nincs hová hátrálnunk.
Az EU-ban béke van és nem hátrál sehova, a Balkán, Törökország, Ukrajna, Moldova és Grúzia is csak áll a kapujában hogy mikor engedik be.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 218
113
Az EU-ban béke van és nem hátrál sehova, a Balkán, Törökország, Ukrajna, Moldova és Grúzia is csak áll a kapujában hogy mikor engedik be.
Csak közben gazdaságilag szétszed vámokkal és megoszt minket egy régi "jóbarát és szövetséges", a kínaiak próbálnak felvásárolni, a jelenlegi Eu bürokratikus és sokszor inkompetens, a migrációt 3 év késéssel fogta fel a központ hogy veszélyes etc. Van itt baj bőven, ne szépítsük.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ne már Pal, túltolod a magyarok nagy része stocholmszindrómás/kisebbségi komplexusos, "történészvagyokezérténtudommerttudományosanézemadolgokat" hülyeséged...
Beszélsz itt olyanokat hogy Lengyelországot már komolyabb erőközpontnak láttatod mint a németeket! Vicc. Nem akarlak megbántani direktben, de ti az oroszlán farkán a bojt vagytok, semmi több! Leírod számtalanszor hogy USA/UK/Lengyelország szövetség. Az hát... Felvonulási terület lesztek, egy elbukható feláldozható paraszt a sakktáblán. Ne legyen igazam, semmi rosszat nem kívánok nektek tényleg, de ha tovább pattogtok lenézve a németeket meg az oroszokat, netán direktben ingerelve is őket abban bízva hogy majd a szövetségeseitekkel ledomináljátok ezeket az országokat, megint csalódni és szenvedni fogtok.

Drága tudományos nézetekkel rendelkező elfogulatlan történész fórumita barátom, nektek aztán eddig jól bejöttek az angolszász szövetségek.
1. Eleg klasszikus pelda vagy ara amit irtam. A tenyeket hagyod figyelmen kivul, az erzelmeid adjak a szadba a dolgokat. Az angolszasz szovetsegesi let ota Lo nullarol 312.000 km2 -re nott. Ezt persze lehet rabaszasnak minositeni, de nyilvan csak azert hogy enyhitsd a kisebbrendusegi komplexust, ugy kevesbe vagy ciki ha mast is megprobalsz lehuzni a szintedre, de ezzel csak magadnak artasz, mas ettol nem lesz valojaban gyengebb. Lehet mondani, hogy UK, USA akarki szurt minket hatba, de a teny az, hogy a SZU tamadott hatba, akor is ha a serult psziched krealta vilagkepbe meg az ilyen egyszeru tenyek sem fernek bele. A te generaciod mar elveszett, de a kovetkezo generacio ami mar uj tankonyvekbol fog tanulni, mar egeszseges lehet, hiszen semmi tenyszeru oka nincs a komplexusnak, a merjunk kicsik lenni kulturajanak Mo-n. (igen tudom, hogy ez nem esik jol. Nekem sem esik jol, hogy lehet, hogy mar csak a fiam fogja megelni, hogy Trianon reviziora kerul. De ez van, a mi generacionk roszkor szuletett, nekunk ez jutott, de az elet megy tovabb. Az hogy nyiltan beszelek veled problemakrol, annak nem csak az az oka, hogy te is keresetlen szavakkal irtal nekem, hanem az is, hogy ha nem mondjuk i a problemakat, csak szembedicserjuk egymast, abbol nem lesz elorelepes.)
2. Ha megnezed No allapotat es megnezed Lo-et akkor ugye egyertelmu, hogy hol szeretnel elni, nem (eleg sok spanyol, francia, olasz, de meg eredetinemet kollegam is van)? Az is egyertelmu, hogy kinek van most erosebb serege. Az is egyertelmu, hogy kinek van egysegesebb tarsadalma. Az is egyertelmu, hogy melyik allam szovetsegesi rendszere esik eppen szet. Arrol is nagyvonaluan elfelejtkezel, hogy 15 millio lengyel el az USA-ban es szavaz. Es nem csak szavaz, mivel altalaban szorgalmasabb mint az atlag ezert gyakran dontesi pozicioban van, talan neked is remlik par lengyel nev ha belegondolsz akar csak az ismertebb amcsi politikusok kozott. De neked erveket folosleges irni, hisz te meg olyat is kepes voltal leirni, hogy Oroszo rendszeresen felmosta Lo-val meg Ro-val a padlot... melyik padlofelmosasra is gondolsz? A koraujkorira, amikor Lo elfoglalta Moszkvat? Vagy az 1920-as esetre amikor Szovjetoroszorszagot legyozve megalapitottuk az allamunkat? Vagy az 1945-os esetre gondolsz? De hat nem ugy volt, hogy azok a gonosz gruzok es szovjetek voltak? Vagy akkor orosz amikor jo hogy orosz, amikor meg nem jo hogy orosz akkor meg hirtelen nem is orosz?? Nem nagyon durva kettos merce ez? Romania kapcsan meg meg nagyobbat tevedsz, veluk sajnos meg soha senki nem mosta fel a padlot, elhiheted en sajnalom ezt a legjobban. De akarhogy is, mindket VH-bol gyoztesen szalltak ki, mas haboruban meg meg nem nagyon vettek reszt, hiszen a 19. szazadban lett megalapitva az orszaguk (Cuza). Amugy osi roman szokas szerint most is at fognak allni a pravoszlav oldalra ahova valok, igy van ez kitalalva. Lehet megsertodni, de Lo kibirja nelkuled, forditva meg nem biztos... Mar csak az is nevetseges amikor 5 pontban osszeszedtem, hogy miert all jol az USA, egyetlenegy mondatba kotottel bele, az 5 erv mellett meg csak ugy elsiklottal. Meg most sem esik le neked, hogy az ERZELMEID vezetnek? Ha tanultal volna vitazni, ervelni, akkor mondjuk legalabb leirtad volna, hogy "ok, ebben igazad van, de ebben meg szerintem nem mivel...", de nem, te csak atugrod ami nem tetszik, de nem tudsz hogyan belekotni. Ez a hozzaallas elorevisz teged? Segit jobban megerteni a dolgokat? Elhiszed, hogy senki sem fogja eszrevenni, hogy 5 pontot atugrottal es egyetlen mondatba tudtal csak belekotni? Szerinted aki olvassa az nem latja, hogy akkor az rossz esetben is 5-1 ide? Vedd eszre, hogy ha nem akarnak jot Mo-nak akkor epp az mellett ervelnek, hogy Putyin oldalan alljon, mert igy tudnam garantalni, hogy nekem mindenkeppen legyen egy gyoztes orszagom, de nem, en azt akarom, hogy Mo is a gyoztes oldalon alljon. Amugy szolj majd ha az orosz bankoknak mar nem kell jelenteniuk az amcsi adohatosagnak, akkor folytassuk majd jo?... (kozben esetleg onszorgalombol utananezhetsz, hogy hany lengyel nevu vezetot talalsz az IRS (adohatosag) elen...)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Az EU-ban béke van és nem hátrál sehova, a Balkán, Törökország, Ukrajna, Moldova és Grúzia is csak áll a kapujában hogy mikor engedik be.
Nem hatral sehova??? USA most kapja epp szet, sot a nemet bankokat is most dobja ki az USA Lo-bol: Deutsche Bank egy (ketto) eve kellett eladja a lengyel leanyait, mert az amcsi(!) adohatosag(!) igy dontott! Nemeto egy akkora nulla USA-UK-hoz kepest, hogy az hihetetlen. Akkor jottok ti majd az EU-ba ha mi mar nem leszunk ott!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and Roni
T

Törölt tag 1526

Guest
Csak közben gazdaságilag szétszed vámokkal és megoszt minket egy régi "jóbarát és szövetséges", a kínaiak próbálnak felvásárolni, a jelenlegi Eu bürokratikus és sokszor inkompetens, a migrációt 3 év késéssel fogta fel a központ hogy veszélyes etc. Van itt baj bőven, ne szépítsük.
Az USA-ban egy Trampli trappol át mindenkin, Kínában Xi építgeti a maga maoizmusát, Oroszországban Putyin vívja a kilátástalan háborúit, van máshol is baj, az EU még viszonylag nyugodt hely ezek között.

Nekem a környezetemben elég kevés migráns van azok is normálisak, tudom hogy az országban sincs túl sok, minek görcsöljek miattuk, a félmilliárdos EU-ba vándorolt néhány millió migráns miatt sem szorongok különösebben, nem mindenkinek okoz ez napi stresszt. Az EU-ban akik akarnak menekülteket befogadni azok megtehetik, akik nem akarnak azok is, mert szuverén államok szövetsége vagyunk, sem az USA-ban, sem Oroszországban, sem Kínában nincs ennyi autonómiája a tagállamoknak, de az EU-ban még azt is megteheted, hogy ezeket a rendszereket dicsőíted és az elnyomó uniós bürokráciát szidod.