[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Előre az Uli által kijelölt úton:) Nagyobb esélye van annak,hogy a pápa áttér az iszlám hitre mint,hogy a szláv régió nyugatbaráttá váljon,mivel az az aprócska tény is megakadályozza ezt a dolgot,hogy a nyugat sem fog szláv baráttá válni.
Miért,lengyelek,csehek,szlovének,horvátok,szerbek,bolgárok micsodák?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Az ukran majd a belarusz domino utan az orosz domino kovetkezik.
Putyin Lukasenkahoz hasonloan nyeregben erzi magat, de csak egy kis szikra kell...

Milyen lenne mar ha egy evtizeden belul az egesz keleti szlav regio atfordulna nyugatbaratta. Kitorne a vilagbeke.
Ha jenkik hazatakarodnának Európából már holnap világbéke lenne.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Sztem qrvacinkes Lukasenko mellett kiállni, mégha az ellenzéke NGO-Soros támogatott is lenne.
Egyértelműen nem voltak soha szabad választások Fehéroroszországban, bár mindkét oldal 85%-os győzelme röhejes.
Putyin nem fogja adni ezt az orosz érdekszférát vér nélkül az ukrán buktája után. Neki Lukasenko semmit sem jelent, lehet már púp a hátán. Egy oroszbarát meglepetés katonai puccs sztem befigyelhet. Lukasenko megy a levesbe, de ellenzéknek sem osztanak lapot.
Kb 1,5 millió ember van aki beszéli a Fehérorosz Nyelvet az meg nem mérvadó a nagyhatalmi játszmákban.

Amúgy szerintem az diktatúra, ahol elcsalják a választásokat ha kell, ha nem.
Meg az is diktatúra, ahol minden ellenzéki jelöltet (aki nem távozik az országból) azt letartóztatják.
Meg ez a kép sem egy klasszikus demokrácia velejárója.
22044703_0.jpg


Érdekes, hogy a hagyományos fehérorosz nyelv jobban hasonlít az ukránra, mint az oroszra.

Azt "furcsállom", hogy Putyin gyorsan gratulál, miközben az ellenzék vezetője tőle 1 km-re forradalmat hirdet....
Nem lennék azon se meglepődve ha kiderülne, hogy ő az oroszok jelöltje Lukasenko utáni időszakra.

Mi több az is furcsa, hogy a fehéroroszok haderőt vezényeltek keletre pont 1 hete. Az oroszok, meg a határ túloldalára 3 napja.
Itt már hetek óta nagyhatalmi játszma folyhat, csak most kulminál.
Legalábbis én így gondolom.
Úgy néz ki Lukasenko körül elfogyott a levegő ő meg próbálja menteni a saját pozícióját a saját óljában.
Kívülről megtámadni egy országot nem fog senki, mert teljesen elszigetelődik, ez biztos.
Maximum akkor, ha polgárháború tör ki és rendfenntartó műveletnek lehet álcázni.
Ezért gondolom azt, hogy egyszerűbb egy ilyen tüntetéssorozattal elfoglalni, viszont ebben az esetben a hazai pályán lévő, még ha esélytelenebb is sokáig húzhatja.
Azt hiszem ezért van minden lezárva, a net korlátozva, katonaság az utcára vezényelve. Sőt, ha jól hallottam, akkor pár perce "sikerült" megölni egy tüntetőt is.

Mindenesetre érdekes napok jönnek, alapvetően határozza majd meg azt a térséget.
 
W

Wilson

Guest
Kb 1,5 millió ember van aki beszéli a Fehérorosz Nyelvet az meg nem mérvadó a nagyhatalmi játszmákban.

Amúgy szerintem az diktatúra, ahol elcsalják a választásokat ha kell, ha nem.
Meg az is diktatúra, ahol minden ellenzéki jelöltet (aki nem távozik az országból) azt letartóztatják.
Meg ez a kép sem egy klasszikus demokrácia velejárója.
22044703_0.jpg


Érdekes, hogy a hagyományos fehérorosz nyelv jobban hasonlít az ukránra, mint az oroszra.

Azt "furcsállom", hogy Putyin gyorsan gratulál, miközben az ellenzék vezetője tőle 1 km-re forradalmat hirdet....
Nem lennék azon se meglepődve ha kiderülne, hogy ő az oroszok jelöltje Lukasenko utáni időszakra.

Mi több az is furcsa, hogy a fehéroroszok haderőt vezényeltek keletre pont 1 hete. Az oroszok, meg a határ túloldalára 3 napja.
Itt már hetek óta nagyhatalmi játszma folyhat, csak most kulminál.
Legalábbis én így gondolom.
Úgy néz ki Lukasenko körül elfogyott a levegő ő meg próbálja menteni a saját pozícióját a saját óljában.
Kívülről megtámadni egy országot nem fog senki, mert teljesen elszigetelődik, ez biztos.
Maximum akkor, ha polgárháború tör ki és rendfenntartó műveletnek lehet álcázni.
Ezért gondolom azt, hogy egyszerűbb egy ilyen tüntetéssorozattal elfoglalni, viszont ebben az esetben a hazai pályán lévő, még ha esélytelenebb is sokáig húzhatja.
Azt hiszem ezért van minden lezárva, a net korlátozva, katonaság az utcára vezényelve. Sőt, ha jól hallottam, akkor pár perce "sikerült" megölni egy tüntetőt is.

Mindenesetre érdekes napok jönnek, alapvetően határozza majd meg azt a térséget.

Az a nagy helyzet,hogy ezt a helyzetet az oroszok idézték elő,mivel az orosz medve még jobban a keblére akarta ölelni a beloruszokat ez viszont Lukasenkónak nem tetszett és elkezdett egy kis páva táncot járni ennek következtében Iván elzárta a pénzcsapokat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Ladagrant nem részletezte így jogos a felvetésed,de ő egyértelműen elsősorban az oroszokat értette a szlávok alatt.
Aha.Az USA-ban mind a mai napig él a nyugati parton és Alaszkában elszórva egy orosz kisebbség még az USA elötti időkből,ortodox vallását is tartva,magukat orosz nemzetiségükén definiálva,ki mégis a nyugati,sőt mitöbb,amerikai,társadalom részei.
Ez nem nemzetiségi kérdés.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
:D baromság.. lenne helyette más nagymenő
a világ így működik.
hogy az rosszabb lenne vagy jobb, azon lehet vitázni
Neked az jó, hogy terjeszkednek kelet felé, katonákat állomásoztatnak az orosz határ mentén? Létezik olyan ember, aki helyesli a jenki politikát?
 
W

Wilson

Guest
Milyen lenne mar ha egy evtizeden belul az egesz keleti szlav regio atfordulna nyugatbaratta. Kitorne a vilagbeke.

Világbéke na az sohasem lesz mivel akkor a fegyvergyártók éhenhalnának,különben is az összes szépségkirálynő jelölt a világbékével kampányol még sincs változás még,hogy a nők irányítják a világot tiszta hülyeség,:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Bizony minden ismérve meg van a diktatúrának Lukasenka rendszerében.

1. A hatalom egy ember/párt kezében összpontosul
2. Sajtó feletti teljes kontroll
3.Leszámolás az ellenzékkel, ellenfelekkel
4.Az erős vezető mítosza
5.A vezér és családja meggazdagodik
6.Irányított elit

Viszont szociális jólét, alacsony munkanélküliség, alacsony bünözés, biztonság és stabilitás. Mellette szabad vallásgyakorlás, szabad mozgás, utazás, stb...
1 ponthoz- Belarusszia elnöki köztársaság.

A többi pont lényegtelen a lakosság több mint felének.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 114
2 952
113
Elnézést kérek a személyeskedő hangnemért, amit használtam.

Mellesleg a focib*zulás elleni véleményemnek itt is nem egyszer adtam hangot, a tao támogatások felhasználása ellen is, a stadionépítést a legelbaltázottabb politikai és gazdasági húzásuknak tartom, főleg abban a helyzetben amikor csinálták.
A boltzár is hülyeség volt, bár tegyük hozzá a kereskedelmi dolgozók elég durván ki voltak zsákmányolva, láttam én már papíron hat órába dolgozókat heti 3-4 12 óra +8 ba dolgozni, bár mit ad isten ez is 2010 előtt volt, aztán a tulajra rohadt a kóceráj mert már nem dolgozott neki senki mert volt máshol jobb hely.
Azt ha nem vallással magyarázzák, hanem kikényszerítenek egy kellemesebb vasárnapi prémiumot a dolgozóknak amit keményen betartatnak pozitívabb lett volna.
A kötvény is vérlázítóan ostoba konstrukció volt, nem maga kötvény volt a bajom mert a legtöbbje aki azzal jött csak EU engedélyek miatt jött vagy üzletelni.
Az olimpia meg úgy szint a hülyeség kategória volt szerintem is.

Nem vagyok fanatikus rajongójuk, de ők is formálhatóak és formálódnak folyamosan.

Én is álmodozok néha egy olyan nemzeti kormányzatról akik elvből megvetik a korrupció legkisebb formáit is és fáradhatatlanul a nemzet érdekén dolgozik és még tehetséges is benne, de annak ellenére is hogy szeretik a pénzt és vannak brutális baromságaik, a mostaniak állnak legközelebb ahhoz amit jónak tartok.

Amúgy meg nekem már az is sokat számít hogy hirdethetem a nézeteimet online és offline, nem kell attól tartanom hogy ezért bajba kerülök, nyugatabbra ezt nem tehetném meg, és ez fontos mert ha a politikusokba nem is lehet bízni a magam tetteiben és gondolataimban még megbízok és megteszem amit tudok. Szerintem magyarként most a mozgalmiság a fontos és járható út, aki nemzetbe gondolkozik az ne egymással harcoljon, ti is támogassatok határon túli iskolát, és próbáljátok meg minél több ember szemét felnyitni hogy mennyire rossz az az irány amerre a nyugati világ tart, a politikát meg a politikusokra kell bízni és csak akkor érdemes vele foglalkozni komolyabban ha úgy érzi az ember hogy jobban tudja csinálni és maga kezdi el csinálni.


Amúgy addig mennek el ameddig jelenleg el lehet menni a hosszútávú folyamtok akasztásában, nem lehet annál radikálisabb lépéseket meglépni mint amekkorát az aktuális politikai mozgástér és környezet megenged.

Júj amúgy ez de belpol, de hát hogy lehetne ezekről a politikai folyamtokról úgy írni hogy ne legyen az ? :eek::)

Valóban ne személyeskedjünk ok.
A stadiont meg a korrupciót direkt nem hoztam fel.
 
W

Wilson

Guest
Viszont szociális jólét, alacsony munkanélküliség, alacsony bünözés, biztonság és stabilitás. Mellette szabad vallásgyakorlás, szabad mozgás, utazás, stb...
1 ponthoz- Belarusszia elnöki köztársaság.

A többi pont lényegtelen a lakosság több mint felének.

Volt szociális jólét,többek között ezért repkednek a gumilövedékek a Minkszben ezt a rendszert már nem tudja Lukasenkó fenntartani ,hiszen nem ad többet nagyon olcsón olajat a Fehéroroszoknak Oroszország.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Neked az jó, hogy terjeszkednek kelet felé, katonákat állomásoztatnak az orosz határ mentén? Létezik olyan ember, aki helyesli a jenki politikát?

Nem ezt mondta. Az amerikaiak egy részén kívül valószínűleg kevesen helyeslik. A mondandójának a lényege az volt, hogy ha nem az amerikaiak emberkednének, akkor lenne helyette más ország / hatalom, amely ezt tenné, és csak arról lehetne vitázni, hogy az amcsiké volt jobb, vagy a másikoké.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Az a nagy helyzet,hogy ezt a helyzetet az oroszok idézték elő,mivel az orosz medve még jobban a keblére akarta ölelni a beloruszokat ez viszont Lukasenkónak nem tetszett és elkezdett egy kis páva táncot járni ennek következtében Iván elzárta a pénzcsapokat.

Nem egészen...2019 december végén lejártak az olaj és gázszállításokról a szerződések, amelyek értelmében Lukasenkóék a világ piaci ár - 20% áron kapták a nyersanyagokat. Lukasenko továbbra is olcsó áron akarta volna a nyersanyagokat, de Putyin kijelentette, ha orosz áron akarja, akkor alá kell írni a szövetségi államszerződés még aláíratlan kb 4 pontját. Lukasenko több éven át hitegette (átverte)Putyint , hogy aláírja a szerződést, de nem tette. Inkább játszotta a mártírt és nyafogott. Oroszország összesen 100 milliárd USD értékben támogatta a Belarusz gazdaságot- kedvezményekkel, hitelekkel. De Putyin nem hülye a semmiért nem hosszabította meg a szerződéseket. Kb 600 millió USD-tól esett el Lukasenko.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Bizony minden ismérve meg van a diktatúrának Lukasenka rendszerében.

1. A hatalom egy ember/párt kezében összpontosul
2. Sajtó feletti teljes kontroll
3.Leszámolás az ellenzékkel, ellenfelekkel
4.Az erős vezető mítosza
5.A vezér és családja meggazdagodik
6.Irányított elit
Mondjuk a nincsenek szabad választásokat kihagytad. A többi a Clintin családra is ráillene. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Hát amíg a magyar kûlker háromnegyede az eu val folyik, (kitermelhető olaj hiányában arra meg szûkség lesz a gripenekhez meg a leokhoz is, ha már haditechnika) addig mindenki eldöntheti a brüsszeliták vagy a moszkoviták a haza ellenségei.
A dk meg jobb lenne ha eltűnne mihamarabb, abban igazad van.
Sem a brüsszelitáj, sem a noszkoviták nem a haza ellenségei, hanem a DK. :)
A politikában nincs barátság csak érdekek. A brüsszeliták meg a moszkoviták is a saját erdekeikért dolgoznak, nem elvárás feléjük, hogy Mo. érdekeit képviseljék. Ezt a hazai pokitikusoknak kell, a szavazóik meg a magyar nemzeti elit érdekében. Akiknek ideális esetben az az érdekük, hogy itthon faszán menjenek a dolgok, nőjön az életszínvonal meg a fogyasztás és akkor mki happy. De ez már igy lassan nagyon utópia. De vhol ezt tartanám ideálisnak.