Minszk egy pöcegödörben vergődik és mindenki sz...ik rá.
Elnézéseteket kérem az alpári mondatért de jobb hasonlat nem jutott eszembe. Jelenleg érik egy belorusz "Tavasz" (Maidan, ki hogy hívja). Az USA célja Oroszország elszigetelése, ha ez nem megy a mozgásterének a csökkentése. (épp olyan közellenség az amerikai politikában Oroszország mint Kína). Az ukrán és a belorusz események között én párhuzamot látok. Adott az amerikai cél: amelyik államot csak lehet leválasztani Oroszországról. Ezzel a lépéssel megszünnek a "lebegő" államok a nyugat és Oroszország között, a NATO közvetlenül az orosz határhoz kerül. (Mai napig él az amerikai politikai elitben egy vágyálom: korláozott atomháború megvívása az oroszok ellen, természetesen amerikai győzellemmel, és természetesen Európa kárára). Ukrajna is egy "lebegő" állam volt 2014 előtt, leválasztása nagy érvágás volt az oroszoknak (szoros gazdasági, kulturális stb. kötődés) de készenálltak (lásd 2008 grúz háborúban Ukrajna szerepe) érdekeik érvényesítésére (Krím). A belorusz helyzet is hasonló. Adott egy szatelit állam egy retardált vezetővel, aki nem tudja mit is kéne csinálni. Csak két lehetősége van: vagy a nyugat vagy az oroszok se...gét nyalja. A kettő együtt nem megy. Adott egy politikai esemény mindkét állam életében ahol a tömeget kívülről manipulálni lehet. Ukrajnában az EU szerződés Belorussziában az elnökválasztás.
Mi a szöveg? Változtassatok akkor mindenkinek jobb lesz!! De kinek lessz jobb? Az országot kiáruló elitnek. Az igazság az hogy az USA-t azért érdekli a belorusz helyzet mert stratégiai helyn fekszik, ezer szállal kötödik Oroszországhoz és ezeket jó lenne elvagdosni.
2020. február 1-jén,
Mike Pompeo amerikai államtitkár 26 év alatt először látogatott be Fehéroroszországba, hogy az amerikai segítségnyújtást felajánlja, miután Oroszország az energiaellátás leállításáról döntött.
Az EU-t az új piac lehetősége motiválja, oroszokat meg az hogy nem akarnak a közös belorusz határon NATO katonát. Lukasenka helyzete nem egyszerű. A hatalmat meg akarja tartani és tovább lavirozni a nyugat és az oroszk között. De ez már necces. Úgy látom fenn áll a lehetősége annak hogy külföldi csapatok lépjék át a határt. A nyugat ezt szívesen rábízná a lengyelekre akiknek érdeke hogy az oroszok minél messzebb legyenek.
A lengyel haderő a Fehérorosz határhoz tart
https://nappali.net/a-lengyel-hadero-a-feherorosz-hatarhoz-tart/
"A fehérorosz események abból a szempontból fontosak, hogy Lengyelország szeretné megakadályozni az orosz-belorusz szövetség erőteljesebbé válását" ...
"Másrészt azt is kell látni, hogy Lengyelország az Európai Unió keleti szomszédságpolitikájának egyik fő szereplője, egyik kezdeményezője, hiszen a posztszovjet térség egyes országainak leválasztása az orosz köldökzsinórról az a lengyel feltételezések szerint erősítené az ország biztonságát" -Tálas Péter-
Csakhogy szerintem lázasan nézegetik a térképet az orosz vezérkarban. Ha az ukrán hederő egy jelentős része (finoman szolva) oroszbarát volt a krímben, akkor ez a belorusz hadseregre fokozottan igaz lehet. Szerintem az oroszok nem engedik el Belorussziát. Stratégiai érdek. Lukasenka-val vagy nélküle de nem hiszem hogy Putyin ezt úgy benézi mint Libiát Medvegyev. Van esély a kis zöld emberkékre. Ki alakul egy közvetlen Orosz-Lengyel határ ami nem túl jót jelent. Ezzel ukrajna szív mert újabb orosz-ukrán határ jön létre.
Ha valaki az én agymenésem olvasása után azt gondolja, hogy malyd jönnek a nyugati szankciók Oroszország ellen és ez malyd el veszi a kedvét a minszki eseményekbe való beavatkozástól, akkor téved. Ha van rajta sapka ha nincs úgy is cseszegetik az oroszokat eléggé. Stratégiai érdek hogy az orosz befolyás megmaradjon.
Tehát visszatérve az első mondathoz, a belorusz kisembert (épp úgy mint az ukrajnában lakókat) mindenki le....! Meghalnak néhányan, néhány százan, néhány ezren senkit nem érdekel, magas politikai (döntéshozói) szinten. Járulékos veszteségei egy nagyhatalmi játszmának. Pont mint Ukrajnában.
Szerintem