[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Bármi jelképezhet bármit. A királyt a koronázás teszi, a mi esetünkben a fő szabály, hogy az esztergomi érseknek kell megtennie, hogy milyen tárggyal, az onnantól kezdve lényegtelen, ha a jelenlegti szentkorona (ebben a szerepben a második) megsemmisül. Az elsőt ellopták (Anna hercegnő vitte magával Prágába a kincstár becsesebb darabjaival, amiből mára Szent István kardja marad meg csupán), további sorsa ismeretlen, helyette készítették a mostanit. Ha ezzel történik valami, akkor készül egy harmadik, ami az első használattól kezdve újra betölti a szentkorona szerepét.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 601
24 988
113
A kisantant mögött ott álltak a győztes nagyhatalmak és többszörös létszámbeli fölényben voltak. Mi egy leszerelt seregget, totális széthúzó, éhező társadalmat tudtunk felmutatni. Pontosan 0 szövetségesünk volt.
Igen, annyira segített az antant, amikor a Őrvidékről kiűztük az osztrákokat szabályos olasz-francia-angol hadseregek jelentek meg, ja nem...
A soproni antant misszióhoz annyi katonája volt az antantnak, hogy küldött pár főtisztet meg hozzájuk tartozó tisztiszolgát és a tömeg növelése érdekében a tisztek kutyáinak az ápolóit....
Mi sem mutatja jobban, hogy az antantnak lószerszáma sem volt, mint, amikor bevonultak volna Őrvidékre csak 1 olasz tiszt jött a kíséretével és szembetalálkozott Maderspachal:
Velünk szemben autó jön. Olasz uniformisok. Rettenetes kövér ezredes ül a hátsó ülésén. Mellette magyar összekötőtiszt.
Úgy bámulja csapatomat, mintha valami túlvilági csodalényt látna.
Hiszen ez teljesen programellenes! Mióta mernek a magyarok antantutasítás és irányítás nélkül fegyverhez nyúlni?
Odafordul az összekötőhöz:
-Chi sono quest gente e andova vanno? (Kicsodák ezek az emberek, és hová mennek?)
Erre már közbevágok én:
-Siamo ungheresi e andiamo in guerra. (Magyarok vagyunk és háborúba megyünk!)
Bámulva néz reám, s azután hozzám intézi szavait:
-Ma mi dica! Chi e chi era lei prima? (Ugyan mondja már meg nekem, kicsoda ön, és mi volt azelőtt?)
-Adesso sono capitano di cavalleria, prima ero un piccolo fanciullo. (Jelenleg lovassági kapitány vagyok, azelőtt valamikor kisgyermek voltam.)
-Che affari! Che affari! (Mi minden történik itt!)

Jól látod, 1 autó volt az antant hadserege, befenyítettek minket, hogy lesz itt nemulass ha nem azt csináljuk amit az antant diktál, a Rongyos Gárda pedig nem azt csinálta és Őrvidék felszabadult, aztán horthyék tettek róla, hogy osztrák kézre jusson ismét... Sehol nem voltak antant hadseregek, csak a blöff mondatta azokat...


A hadizsákmány levél pedig a következő:
"Végül egy igen barátságos hangon megírt figyelmeztetés, hogy az osztrákok az antant részéről ezen jelentésen kívül más katonai természetű segítséget ne várjanak. Hogy a kedves osztrák ezredes tájékoztatva legyen a helyzetről, szigorúan bizalmasan mellékeli a párizsi nagytanácsnak a soproni tábornoki tanácshoz (conseille des généreaux) címzett átíratát, illetve annak másolatát.
Sűrű francia gépírással teleírt ívpapír. A párizsi nagytanács szívére köti Hamelin tábornoknak mint a tábornoki tanács elnökének: Kövessen el mindent oly irányban, hogy az osztrákok a nekik odaítélt magyar földet megkapják, mert ellenkező esetben a Párizs környéki békék határozmányaiba rés üttetnék, ami mindenáron elkerülendő, veszedelmes precedenst jelentene. A nagytanács azonban figyelmezteti a tábornok urakat, hogy e cél elérésére csakis békés eszközök állanak rendelkezésükre. Ígéretek, diplomáciai fenyegetések, sőt a felkelőkkel való tárgyalásoktól sem kell eltekinteni dacára annak, hogy azok, mint közönséges lázadók, nemzetközi jog szerint főbelövetésnél tulajdonképpen nem is érdemelnének egyebet. "Magyarország összes ügyei oly csekély fontosságúak a győztes nagyhatalmakra nézve, hogy azokért egy katonájuk életét sem hajlandók feláldozni". Az utódállamok ellenben gazdaságilag, stratégiailag és társadalmilag annyira szervezetlenek (desorangisé), hogy egy mozgósítás végrehajtása egyértelmű lenne rájuk nézve a teljes tönkremenéssel. De mindentől eltekintve, nagy hiba volna harcászati szempontból lebecsülni a magyarok teljesítőképességét."
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
404
1 066
93
Bármi jelképezhet bármit. A királyt a koronázás teszi, a mi esetünkben a fő szabály, hogy az esztergomi érseknek kell megtennie, hogy milyen tárggyal, az onnantól kezdve lényegtelen, ha a jelenlegti szentkorona (ebben a szerepben a második) megsemmisül. Az elsőt ellopták (Anna hercegnő vitte magával Prágába a kincstár becsesebb darabjaival, amiből mára Szent István kardja marad meg csupán), további sorsa ismeretlen, helyette készítették a mostanit. Ha ezzel történik valami, akkor készül egy harmadik, ami az első használattól kezdve újra betölti a szentkorona szerepét.

A Királyt a Korona a Jogar az Országalma a Kard és a Koronázási Palást teszi királlyá! Ezek közül egyiket is kihagyják a koronázáskor az nem jogos!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 601
24 988
113
Folytatás:
" A magánleveleket, mivel azok a zászlóaljról tartalmaztak dicsérő és érdekes feljegyzéseket, parancsnokomnak adtam át, a hivatalos iratokat ellenben, Ostenburg utasításának megfelelően, gróf Sigray kormányzó kezeihez jutattam, előbb azonban másolatot készítettem róluk.
Ennek az íratnak kézhez kerítése nézetem szerint legértékesebb gyümölcse volt az ágfalvai győzelemnek. Aki az antanttól impotenciájának eme önvallomása után még fél Magyarországon, azt a trianonizmus túlságos gyakorlása agyalágyulttá tette. Aki másokat ijeszt, s a lemondást és meghunyászkodást prédikálja, az csak érdekelt beltagja lehet a politikai Franko-Roumanie nevű közkereseti társaságnak."
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 305
12 664
113
Folytatás:
" A magánleveleket, mivel azok a zászlóaljról tartalmaztak dicsérő és érdekes feljegyzéseket, parancsnokomnak adtam át, a hivatalos iratokat ellenben, Ostenburg utasításának megfelelően, gróf Sigray kormányzó kezeihez jutattam, előbb azonban másolatot készítettem róluk.
Ennek az íratnak kézhez kerítése nézetem szerint legértékesebb gyümölcse volt az ágfalvai győzelemnek. Aki az antanttól impotenciájának eme önvallomása után még fél Magyarországon, azt a trianonizmus túlságos gyakorlása agyalágyulttá tette. Aki másokat ijeszt, s a lemondást és meghunyászkodást prédikálja, az csak érdekelt beltagja lehet a politikai Franko-Roumanie nevű közkereseti társaságnak."
Köszönöm az idézetet, még nem olvastam ehhez hasonlót. Ott a pont.
De ez csak az osztrákok irányában bizonyíték. Nekik is kilógott a seggük a gatyából. De a kisantant addigra már jól felszerelt és nagy túlerőben lévő haderő volt.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 601
24 988
113
Köszönöm az idézetet, még nem olvastam ehhez hasonlót. Ott a pont.
De ez csak az osztrákok irányában bizonyíték. Nekik is kilógott a seggük a gatyából. De a kisantant addigra már jól felszerelt és nagy túlerőben lévő haderő volt.
"Az utódállamok ellenben gazdaságilag, stratégiailag és társadalmilag annyira szervezetlenek (desorangisé), hogy egy mozgósítás végrehajtása egyértelmű lenne rájuk nézve a teljes tönkremenéssel."
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 305
12 664
113
"Az utódállamok ellenben gazdaságilag, stratégiailag és társadalmilag annyira szervezetlenek (desorangisé), hogy egy mozgósítás végrehajtása egyértelmű lenne rájuk nézve a teljes tönkremenéssel."
Csak a románok túlereje kb. 2,5-szeres volt a Nemzeti Hadsereghez képest.

Trianon után pedig mi voltunk a leginkább kiszolgáltatva.
A fenti idézet pedig csak egy vélemény.
A lőszerkészletet odaadtuk a lengyeleknek (varsói csata), a győri waggon gyárat es a WM-et a románok leszerelték.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 601
24 988
113
Csak a románok túlereje kb. 2,5-szeres volt a Nemzeti Hadsereghez képest.

Trianon után pedig mi voltunk a leginkább kiszolgáltatva.
A fenti idézet pedig csak egy vélemény.
A lőszerkészletet odaadtuk a lengyeleknek (varsói csata), a győri waggon gyárat es a WM-et a románok leszerelték.
Vélemény, a párizsi parancsnokság véleménye. Sajnos már nem tudjuk meg mi lett volna, ha horthyék nem gáncsolnak el mindent.
Amíg meg nem vettem ezeket a könyveket horthyról teljesen más véleménnyel voltam, de ezek után már semmibe sem nézem a sleppjével együtt.
Igaza van bagolynak, horthyt az antant tette a helyére, hogy könnyebb legyen levezényelni trianont.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 305
12 664
113
Vélemény, a párizsi parancsnokság véleménye. Sajnos már nem tudjuk meg mi lett volna, ha horthyék nem gáncsolnak el mindent.
Amíg meg nem vettem ezeket a könyveket horthyról teljesen más véleménnyel voltam, de ezek után már semmibe sem nézem a sleppjével együtt.
Igaza van bagolynak, horthyt az antant tette a helyére, hogy könnyebb legyen levezényelni trianont.
Ez a franciák szemszögéből tűnhet szervezetlenségenek, de hidd el, mi teljesen a padlón voltunk már akkor.
A Vörös Hadsereg ellentámadása nem véletlenül fulladt kudarcba még 1919 nyarán.
Ez még akkor is igaz, ha az egyik vezérkari tiszt, Julier Ferenc árulásának köszönhetően a haditervek a bécsi ABC-n (Anti Bolsevista Commité - Bethlen) keresztül a románokhoz kerültek. Meg a puskatöltényekben homok volt egy film szerint (főszerepben Bujtor István).
Horthyt én eddig sem tartottam valami nagyra, gyakorlatilag érdem nélkül beleült a készbe.
És hiányolom a tiszti és tábornoki kar lázadását (még Károlyi ellen), egy katonai puccsot.
Azóta van megtörve a tisztikar gerince, generációkon át.
Csak a szemellenzős, kritikátlan szervilizmus az, ami megy.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 493
113
Már megint szent koronáztok, csesszétek meg, ott fejezodott be a sok 10 000éves Magyar történelem, a mi isteneinktol átkerultunk jehova alá....
Igazi sikersztori volt számukra a váltás is, meg az utóbbi 1000 év is....
Eszem megáll ennek tapsoltok.
Mi lesz a következő, egyutt, szavaljuk a mi atyánkat?
:(
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 159
14 739
113
A Szent Korona a Magyar népet jelképezi! Ahogyan a zászlók is! Ezért is van kettő zászlónk! A címeres a Magyarország hivatalos zászlaja a címer nélküli meg az össz Magyarságot jelképező zászló!
A korona egy hatalmi szimbólum, a világi hatalomnak és az egyházi hatalomnak az egyetértési jelképe.
A miénk a Magyar királyságon élők feletti hatalomgyakorlás legfőbb szimbóluma. Akit megkoronáznak vele, az rendelkezik ezzel a jogkörrel.
Ekkora butaságot, hogy a népet jelképezi rég hallottam.

https://penzugysziget.hu/index.php?...w=article&id=2402:04tetel&catid=291&Itemid=59
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Csak a románok túlereje kb. 2,5-szeres volt a Nemzeti Hadsereghez képest.

Trianon után pedig mi voltunk a leginkább kiszolgáltatva.
A fenti idézet pedig csak egy vélemény.
A lőszerkészletet odaadtuk a lengyeleknek (varsói csata), a győri waggon gyárat es a WM-et a románok leszerelték.
20 román katona = 1 Magyar kanász gyerek ! LOL
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 305
12 664
113
Olvasd azért el Maderspach Viktor Az oláhok vérnyomán a Fekete tengerig c. gyakorlatilag majdnem dokumentum könyvét .
A Székely Hadosztály visszavonulások után megadta magát a többszörös túlerő előtt.
(De emiatt egyáltalán nem kárhoztatom őket, mindent megtettek, amit meg lehetett tenni, károlyi és a kommunisták árulták el őket el. De a többszörös túlerő többszörös túlerő marad.)