[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
Soros (USA) embere megjelent a V4 közelében, hogy megpróbálja szétqurni azt. Szerencsére, "csak" elnök. Még ...
Amúgy, meg hazudik.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Soros (USA) embere megjelent a V4 közelében, hogy megpróbálja szétqurni azt. Szerencsére, "csak" elnök. Még ...
Amúgy, meg hazudik.
Ezzel a Lengyelországgal, ilyen frissen megválasztott Cseh elnökkel, én nem is szeretnék egy hajóban evezni, bocs mindenkitől aki hitt a V4-ben!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 712
113
Ezzel a Lengyelországgal, ilyen frissen megválasztott Cseh elnökkel, én nem is szeretnék egy hajóban evezni, bocs mindenkitől aki hitt a V4-ben!
Ez most egy ilyen időszak. Magyarország történelme során nem először kerül ezekkel az országokkal ellentétes álláspontra. Volt köztünk ennél sokkal rosszabb állapot is. Az viszont (sajnos) igaz, hogy barátság igazából sosem volt. Max csak közös érdekek amik most az ukrán - orosz balhé miatt változtak és nem azonosak. Ez van, lesz ez idővel máshogyan és meg fog ez is változni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Soros (USA) embere megjelent a V4 közelében, hogy megpróbálja szétqurni azt. Szerencsére, "csak" elnök. Még ...
Amúgy, meg hazudik.
Ja Soros. Gyurcsányt nem hagytátok ki b+?
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and kw3v865

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ez most egy ilyen időszak. Magyarország történelme során nem először kerül ezekkel az országokkal ellentétes álláspontra. Volt köztünk ennél sokkal rosszabb állapot is. Az viszont (sajnos) igaz, hogy barátság igazából sosem volt. Max csak közös érdekek amik most az ukrán - orosz balhé miatt változtak és nem azonosak. Ez van, lesz ez idővel máshogyan és meg fog ez is változni.
Persze, ha túléljük pl. a hülye lengyelek meg baltiak ugrálását, mert a mostani Morawieczki nyilatkozat tuti olaj a tűzre már MEGINT. Én értem hogy sokat fejlődtek - erősödtek, de miért kell ilyeneket nyilatkoznia? Komolyan azt hiszi hogy ez veszélytelen, hogy magyarázza az olyan okosságokat, hogy az oroszoknak erőszakkal ki kell menni teljes Ukrajnából, és megvizsgálnak minden eshetőséget, forgatókönyvet, a harmadik világháborút is?!

Ezzel a külpolitikával én remélem hogy mi soha nem fogunk azonosulni, ha ők ki szeretnék próbálni hogy működik-e az 5-ös cikkely mondjuk egy Lvov melletti lengyel dandáron eltolt orosz taktikai nuki fej/fejek miatt, próbálgassák a szerencséjüket egyedül!


Nekem igen ki van a faszom a lengyelektől az elmúlt pár évben, megmondom a frankót, tipikusan az a kis 12 éves cigány gyerek jut róluk eszembe, aki a 6 húszéves haverja előtt ugrálva cigivel a szájában játsza a keményet, mikor belédködtött 16 éves korodban, és lökdös hogy "miva', fész tőlem gecó" ?!

Tipikusan ennyi a lengyel külpolitika!!!
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 811
35 289
113

Kadirov megfenyegette Lengyelországot​


Ironikusan hangsúlyozta: „Júliusban jön a sziléziai autonómia éves menete, amely egyre több résztvevőt vonz. Szerintem
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 350
113

Fo hir Csehorszagban :D
Nem szarkeveres egyaltalan.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 350
113

Gyengek az oroszok, koldulnak az oroszok, szet fognak esni, el kell venni toluk az atomfegyvereket bla bla

En nem tudom hogy o alkoholista-e vagy mi a banat baja van. Vagy lehet csak leirja a realitasokat otthon es atirta az 'ukrant' 'oroszra' ? :rolleyes: :D
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 921
13 911
113

Fo hir Csehorszagban :D
Nem szarkeveres egyaltalan.

Ezt --is-- "leferdítenéd"/összefoglalnád?
"Töröm" ezt a nyelvet --is--!
...össze-vissza! ;)

Köszzz! :)

.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
https://www.dsca.mil/press-media/ma...igh-mobility-artillery-rocket-system-himars-0

Lengyel HIMARS vásárlás 10 milliárd dollár értékben.
-18 M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) indítójármű
-468 HIMARS Launcher Loader Module kits
-45 M57 Army Tactical Missile Systems ATACMS
-461 M30A2 Guided Multiple Launch Rocket System Alternative Warhead (GMLRS-AW)
-521 M31A2 Guided Multiple Launch Rocket System Unitary (GMLRS-U) pods with Insensitive Munitions Propulsion System (IMPS)
-532 XM403 Guided Multiple Launch Rocket System Extended Range Alternative Warhead (GMLRS-ER AW)
- Gyakorló rakéták, kiszolgáló berendezések, ect.
Külön hangsúlyozták, hogy a beszerzés nem befolyásolja a környező országok között fennálló erőegyensúlyt.
Ezt az utolsó mondatot nem is igazán értem, hogy kinek üzentek ezzel. Csak egy ország van akinek ez szólhat az pedig németország! :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Ezt az utolsó mondatot nem is igazán értem, hogy kinek üzentek ezzel. Csak egy ország van akinek ez szólhat az pedig németország! :rolleyes:
Ez szinte minden DSCA engedélyben benne van. Mivel a kongresszus csak kivételes esetben járul hozzá olyan eladáshoz, amelyik felboríthatja a lokális status quo-t.
Így akkor is beleírják ezt, ha 50.000db atomtöltetet akarnak valakinek eladni... :cool:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113

Fo hir Csehorszagban :D
Nem szarkeveres egyaltalan.
Mekkora hülyeség!

Ez meg!
"Szeretlekmagyarország.hu magyar portál" :D

1300 hufos koktélparadicdom! :D Hol? A Gyurcsányival szemben lévő kisboltban a xii.ben? :D