A kínaiak csak korlátozottan, a saját érdekeiknek megfelelően engedték be a külföldi cégeket. Legtöbb ágazatban csak 50%-os tulajdonrészük lehetett. Majd miután kitanulták hogy hogyan működik egy modern cég, pofátlanul lenyúlták a technológiát, és nagyon gyakran elkezdték kiszorítani a külföldi partnereket. Valószínüleg egyébként a cégek egy része sejtette hogy ez lesz, de így is akkora profit volt benne, hogy megérte nekik.Sorold, de tedd mellé azt is, higy szerinted milyen ágazatban és milyen SAJÁT know-how alapján nőnek...
...ja hogy olyan nem lesz. Upsz.
Kína inkább pont arra példa, amit Magyarország kicsiben és a szabályokat betartva, így lassabn próbál megcsinalni, pont engem igazol (ti. az FDI leginkább új technológiát és munkahelyeket hoz, ami az R&D átvétele mellett 30-40 év alatt maga után húzza a hazai KV szektort is, lásd ahogyan az autoiparban ma már rengeteg a hazai beszallito, magyar a gyárak vezetése is stb.)
Amit az autóiparba beszállító magyar kkv-k ról írsz, az nagyon jól hangzik, de sajnos nem tömeges. Az egyik barátom olyan cégnél dolgozik, aki autóipari cégeknek ad el szoftvert. Az árat minden ajánlatban EUR-ban adják meg, mert a cégek többsége külföldi tulajdonban van, és mindent EUR-ban számolnak. Mondjuk ők pont magyar tulajdonú cég.