[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="silurusglanis">Rumcájsz annyit tennék hozzá, hogy a Rongyos Gárda nem lett volna az ami, ha előre felkészített, szervezett csapat lett volna.

Ha nem is feltétlenül látom, de érzem azokat a csoportokat a mai Kárpát-medencei erőtérben akik a következő Rongyos Gárdát adnák, bár szerintem nem emelnék fel a zászlót, magyarul nem fognak nyílt ellenállást hirdetni. Nem a vért nem látott fiatalok voltak akik azzal a két teherautóval elindultak azon az éjjelen. Most sem így lesz.

Igaz amit mondasz és pont azért kellene az egységeket profi katonák köré szervezni. A "bevegok egy kevertet meg csőrerántom az AK-t és lelkesen Hurrázva rohamozok" módszerben nem hiszek. Szuvorov szerint ha sok veríték folyik gyakorlatozás közben, akkor kevesebb vér fog folyni a csatában. Ez igaz és ezért kellene alaposan felkészíteni a lakosság arra alkalmas részét arra, hogy ne majmokként nézzünk kifelé a fejünkből rendőr-rendőr-rendőrbácsit kiabálva, ha egy allahuakbar mondjuk a az augusztus 20 körmenetben akar dodzsemezni. Az viszont reménykeltő, hogy legalább érzés szintjén vannak olyan csoportok ma Magyarországon akik megteszik majd amit meg kell.</blockquote>

Szerintem mindenki közelében van olyan (legalább) ex rendőr/katona/vadakat terelő juhász, akinek van gyereke, családja, vagyona és remélhetőleg hazaszeretete, és akinek van szakmai múltja, a kisközösségek erejét, reakcióképességét, szervező erejét nem szabad alábecsülni.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Anno a Nemzeti Őrség volt hasonló Rongyos Gárda szerű alakulat, komolyabb képzéssel mint a Magyar Gárda, de szintén Jobbik támogatással.
Azóta megszüntek, a legális erőszak monopóliuma mindig az államé.

https://youtube.com/watch?v=2jqChm1Om_o
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="rumcajsz"><blockquote rel="silurusglanis">Rumcájsz annyit tennék hozzá, hogy a Rongyos Gárda nem lett volna az ami, ha előre felkészített, szervezett csapat lett volna.

Ha nem is feltétlenül látom, de érzem azokat a csoportokat a mai Kárpát-medencei erőtérben akik a következő Rongyos Gárdát adnák, bár szerintem nem emelnék fel a zászlót, magyarul nem fognak nyílt ellenállást hirdetni. Nem a vért nem látott fiatalok voltak akik azzal a két teherautóval elindultak azon az éjjelen. Most sem így lesz.

Igaz amit mondasz és pont azért kellene az egységeket profi katonák köré szervezni. A "bevegok egy kevertet meg csőrerántom az AK-t és lelkesen Hurrázva rohamozok" módszerben nem hiszek. Szuvorov szerint ha sok veríték folyik gyakorlatozás közben, akkor kevesebb vér fog folyni a csatában. Ez igaz és ezért kellene alaposan felkészíteni a lakosság arra alkalmas részét arra, hogy ne majmokként nézzünk kifelé a fejünkből rendőr-rendőr-rendőrbácsit kiabálva, ha egy allahuakbar mondjuk a az augusztus 20 körmenetben akar dodzsemezni. Az viszont reménykeltő, hogy legalább érzés szintjén vannak olyan csoportok ma Magyarországon akik megteszik majd amit meg kell.</blockquote>

Szerintem mindenki közelében van olyan (legalább) ex rendőr/katona/vadakat terelő juhász, akinek van gyereke, családja, vagyona és remélhetőleg hazaszeretete, és akinek van szakmai múltja, a kisközösségek erejét, reakcióképességét, szervező erejét nem szabad alábecsülni.

</blockquote>

Ezek a kis csoportok nem fognak a lakóövezetükön kívül műveletet végrehajtani, magyarul kapsz egy mozgásában, és technikai lehetőségeiben korlátozott csapatot, aminek a leverését reggeli kávé utáni rutinmunkának hívják.
Szerintem ha konkrétan itt fogunk tartani, akkor ez nagyon elavult lesz.
Javaslom elolvasásra Kiss Péter Álmos könyvét amely ha jól emlékszem "Háború a nép" között címmel jelent meg.
Tőle olvastam először a hadviselés ötödik generációjának (bár a generációs elmélet is elég új) kezdetleges, elméleti körvonalazódásáról, amelyről a következőket írja "A negyedik generációs konfliktusok jellemzői és tapasztalatai" című munkájában:

http://www.academia.edu/1390043/A_negyedik_gener%C3%A1ci%C3%B3s_konfliktusok_jellemz%C5%91i_%C3%A9s_tapasztalatai

<i>A könnyen hozzáférhető bio- és nanotechnológia új, nagy pusztító erejű fegyvereket ad a nem állami szereplők kezébe. Egyre több az infrastruktúra alrendszereiben dominóhatást kiváltó támadás is: egy jól kiválasztott transzformátor állomás kiiktatása annyira túlterheli az elektromos hálózatot, hogy az összeomlik és áramszolgáltatás nélkül hagy nagy területeket.</i>

a lényeg:

<i>A hálózati szervezési modell további decentralizációja egyre <b>lazább kapcsolatokat</b> fenntartó, <b>egyre kisebb hadviselő csoportokhoz (szélsőséges esetben hadviselő egyénekhez) vezet</b>. E titáni pusztító képességekkel rendelkező egyéni támadók ott és akkor csapnak le, amikor akarnak, nem ismernek sem erkölcsi, sem technológiai korlátokat, felderíthetetlenek, kiszámíthatatlanok, megállíthatatlanok, kiengesztelhetetlenek. Más kutatók a kimerülő erőforrások fölötti ellenőrzéséért folytatott élettér-háborúkban és a természeti erők (meteorológia, geofizika) katonai alkalmazásában vélik megtalálni az ötödik generáció alapjait.</i>

A hadviselő egyén nem kell, hogy bioterrorista legyen. Egy, az ország több területén készleteket elrejtő, szenzorokkal ellátott (saját területein kamerarendszerekhez hozzáférő, ellenséges mozgást ezeken keresztül figyelni tudó) kombattáns képe van előttem, a tökéletes kispolgár portfoliójával.
Filmbe illő, de nem előzmény nélküli vízió.
Juba.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Jönnek a jenkik

http://www.bumm.sk/kulfold/2016/08/16/lengyelorszag-jovo-tavasszal-erkezik-az-amerikai-iranyitasu-nato-zaszloalj

Csak tudnám mi az a Stryken?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<blockquote rel="szuvorov">Jönnek a jenkik

http://www.bumm.sk/kulfold/2016/08/16/lengyelorszag-jovo-tavasszal-erkezik-az-amerikai-iranyitasu-nato-zaszloalj

Csak tudnám mi az a Stryken?

Stryker?
https://hu.wikipedia.org/wiki/Stryker
</blockquote>

Tudom, csak lemaradt a smiley :)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<blockquote rel="krokomach"><blockquote rel="szuvorov">Jönnek a jenkik

http://www.bumm.sk/kulfold/2016/08/16/lengyelorszag-jovo-tavasszal-erkezik-az-amerikai-iranyitasu-nato-zaszloalj

Csak tudnám mi az a Stryken?

Stryker?
https://hu.wikipedia.org/wiki/Stryker
</blockquote>

Tudom, csak lemaradt a smiley :)
</blockquote>

Bocsánat.
( az előbb elkezdtem írni a potenciális humánerőforrás,személyügyi gazdálkodás oktatás /kiképzés egy lehetséges magyar részvételű konfliktus sikeres leküzdéséhez/túléléséhez, írtam is már több mint egy oldalt, csak nem mentettem le... így most kevésbé voltam szarkazmus érzékeny :(
 

szokol96

New Member
2015. június 9.
7
0
1
Rumcájsz annyit tennék hozzá, hogy a Rongyos Gárda nem lett volna az ami, ha előre felkészített, szervezett csapat lett volna.

Ha nem is feltétlenül látom, de érzem azokat a csoportokat a mai Kárpát-medencei erőtérben akik a következő Rongyos Gárdát adnák, bár szerintem nem emelnék fel a zászlót, magyarul nem fognak nyílt ellenállást hirdetni. Nem a vért nem látott fiatalok voltak akik azzal a két teherautóval elindultak azon az éjjelen. Most sem így lesz.

"Nem a vért nem látott fiatalok voltak akik azzal a két teherautóval elindultak azon az éjjelen. Most sem így lesz."

Ki tudja... A szűk "baráti körömben" legalább egy tucat olyan fiatalt tudok, aki csak a pillanatra vár, hogy odatehesse magát. Ha lesz teherautó, ha nem, mi ott leszünk ;)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">Rumcájsz annyit tennék hozzá, hogy a Rongyos Gárda nem lett volna az ami, ha előre felkészített, szervezett csapat lett volna.

Ha nem is feltétlenül látom, de érzem azokat a csoportokat a mai Kárpát-medencei erőtérben akik a következő Rongyos Gárdát adnák, bár szerintem nem emelnék fel a zászlót, magyarul nem fognak nyílt ellenállást hirdetni. Nem a vért nem látott fiatalok voltak akik azzal a két teherautóval elindultak azon az éjjelen. Most sem így lesz.

"Nem a vért nem látott fiatalok voltak akik azzal a két teherautóval elindultak azon az éjjelen. Most sem így lesz."

Ki tudja... A szűk "baráti körömben" legalább egy tucat olyan fiatalt tudok, aki csak a pillanatra vár, hogy odatehesse magát. Ha lesz teherautó, ha nem, mi ott leszünk ;)</blockquote>

Egyrészt én ezt nem reklámoznám :)
másrészt óvatosan kell ezzel bánni. Eleve minden dagadó keblű, jó akaratú fiatal akivel interakcióba léptem visszatérően a pillanatról, meg a majd eljövő időről beszél. Eleve, hogyan határozzátok meg mikor jött el az idő? :) és mire? :) és hol?
Én ezt nagyra becsülöm, csak mióta volt alkalmam beszélni néhány, egy-két pittyputtyot megjárt emberrel azóta azt hiszem van valamennyi képem arról, hogy egy megbomlott, rogyadozó hatalmi térben, destabilizált területen önálló nem állami hadviselő, vagy beleszólásra vágyó csoport tevékenysége micsoda és mik a minimumok.
98% információfeldolgozás, felderítés és tervezés, 1% erőszak 1% egyéb terepmunka.
Az információk meg olyan helyekről vannak általában amit nem bennfentes, személyes kapcsolat nélküli csoport nem fog tudni megszerezni.
És még csak a felszínt kapargatom, nem akarok okoskodni, de az eddigi tanulmányaim ezt mutatják, hogy a hirtelen nekiinduló önkéntesekre sok jó nem vár, mert vakon mennek.
 

szokol96

New Member
2015. június 9.
7
0
1
<blockquote rel="szokol96"><blockquote rel="silurusglanis">Rumcájsz annyit tennék hozzá, hogy a Rongyos Gárda nem lett volna az ami, ha előre felkészített, szervezett csapat lett volna.

Ha nem is feltétlenül látom, de érzem azokat a csoportokat a mai Kárpát-medencei erőtérben akik a következő Rongyos Gárdát adnák, bár szerintem nem emelnék fel a zászlót, magyarul nem fognak nyílt ellenállást hirdetni. Nem a vért nem látott fiatalok voltak akik azzal a két teherautóval elindultak azon az éjjelen. Most sem így lesz.

"Nem a vért nem látott fiatalok voltak akik azzal a két teherautóval elindultak azon az éjjelen. Most sem így lesz."

Ki tudja... A szűk "baráti körömben" legalább egy tucat olyan fiatalt tudok, aki csak a pillanatra vár, hogy odatehesse magát. Ha lesz teherautó, ha nem, mi ott leszünk ;)</blockquote>

Egyrészt én ezt nem reklámoznám :)
másrészt óvatosan kell ezzel bánni. Eleve minden dagadó keblű, jó akaratú fiatal akivel interakcióba léptem visszatérően a pillanatról, meg a majd eljövő időről beszél. Eleve, hogyan határozzátok meg mikor jött el az idő? :) és mire? :) és hol?
Én ezt nagyra becsülöm, csak mióta volt alkalmam beszélni néhány, egy-két pittyputtyot megjárt emberrel azóta azt hiszem van valamennyi képem arról, hogy egy megbomlott, rogyadozó hatalmi térben, destabilizált területen önálló nem állami hadviselő, vagy beleszólásra vágyó csoport tevékenysége micsoda és mik a minimumok.
98% információfeldolgozás, felderítés és tervezés, 1% erőszak 1% egyéb terepmunka.
Az információk meg olyan helyekről vannak általában amit nem bennfentes, személyes kapcsolat nélküli csoport nem fog tudni megszerezni.
És még csak a felszínt kapargatom, nem akarok okoskodni, de az eddigi tanulmányaim ezt mutatják, hogy a hirtelen nekiinduló önkéntesekre sok jó nem vár, mert vakon mennek.</blockquote>

Én arra céloztam, hogy hátha lesz megint egy árvíz, mint 3-4 éve, azzal a káosszal együtt ami ott volt. Az, hogy ez az árvíz mi lesz, vagy milyen formában jön, azt viszont tényleg a jövő zenéje. Mindenesetre vicces lenne, ha zöld emberkék hömpölyögnének a Dunán. :) Amit leírtál azzal teljes mértékben egyet értek és tisztában vagyok. De botor dolog nem feltételezni, hogy vannak olyan emberek is, akik kicsit reálisabban airsoftoztak. ;)
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Airsoftnak koze sincs a vvalosághoz. Egy olyan téves alapot szerel meg általa amibe éles helyzetbe belehalnál. A tulélok meg majd nem értik mi történt az airsoftba mukodott. Nállunk alapkiképzésen akirol tudtak hogy airsoftozik tobbet torodtek nem azért mert olyan jo volt hanem pont ellenkezoleg. Én nem airsoftoztam bevonulásom elott soha. De mégis az osszes airsoftost odavertem. 1 kiemelkedoen jo volt kozuluk de o is képpuskával ami nem airsoft fegyver tehát érzéke volt hozzá és nem airsoftbol tanult géppuskázni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="rumcajsz"><blockquote rel="silurusglanis">Rumcájsz annyit tennék hozzá, hogy a Rongyos Gárda nem lett volna az ami, ha előre felkészített, szervezett csapat lett volna.

Ha nem is feltétlenül látom, de érzem azokat a csoportokat a mai Kárpát-medencei erőtérben akik a következő Rongyos Gárdát adnák, bár szerintem nem emelnék fel a zászlót, magyarul nem fognak nyílt ellenállást hirdetni. Nem a vért nem látott fiatalok voltak akik azzal a két teherautóval elindultak azon az éjjelen. Most sem így lesz.

Igaz amit mondasz és pont azért kellene az egységeket profi katonák köré szervezni. A "bevegok egy kevertet meg csőrerántom az AK-t és lelkesen Hurrázva rohamozok" módszerben nem hiszek. Szuvorov szerint ha sok veríték folyik gyakorlatozás közben, akkor kevesebb vér fog folyni a csatában. Ez igaz és ezért kellene alaposan felkészíteni a lakosság arra alkalmas részét arra, hogy ne majmokként nézzünk kifelé a fejünkből rendőr-rendőr-rendőrbácsit kiabálva, ha egy allahuakbar mondjuk a az augusztus 20 körmenetben akar dodzsemezni. Az viszont reménykeltő, hogy legalább érzés szintjén vannak olyan csoportok ma Magyarországon akik megteszik majd amit meg kell.</blockquote>

Szerintem mindenki közelében van olyan (legalább) ex rendőr/katona/vadakat terelő juhász, akinek van gyereke, családja, vagyona és remélhetőleg hazaszeretete, és akinek van szakmai múltja, a kisközösségek erejét, reakcióképességét, szervező erejét nem szabad alábecsülni.

</blockquote>

Ezek a kis csoportok nem fognak a lakóövezetükön kívül műveletet végrehajtani, magyarul kapsz egy mozgásában, és technikai lehetőségeiben korlátozott csapatot, aminek a leverését reggeli kávé utáni rutinmunkának hívják.
Szerintem ha konkrétan itt fogunk tartani, akkor ez nagyon elavult lesz.
Javaslom elolvasásra Kiss Péter Álmos könyvét amely ha jól emlékszem "Háború a nép" között címmel jelent meg.
Tőle olvastam először a hadviselés ötödik generációjának (bár a generációs elmélet is elég új) kezdetleges, elméleti körvonalazódásáról, amelyről a következőket írja "A negyedik generációs konfliktusok jellemzői és tapasztalatai" című munkájában:

http://www.academia.edu/1390043/A_negyedik_gener%C3%A1ci%C3%B3s_konfliktusok_jellemz%C5%91i_%C3%A9s_tapasztalatai

<i>A könnyen hozzáférhető bio- és nanotechnológia új, nagy pusztító erejű fegyvereket ad a nem állami szereplők kezébe. Egyre több az infrastruktúra alrendszereiben dominóhatást kiváltó támadás is: egy jól kiválasztott transzformátor állomás kiiktatása annyira túlterheli az elektromos hálózatot, hogy az összeomlik és áramszolgáltatás nélkül hagy nagy területeket.</i>

a lényeg:

<i>A hálózati szervezési modell további decentralizációja egyre <b>lazább kapcsolatokat</b> fenntartó, <b>egyre kisebb hadviselő csoportokhoz (szélsőséges esetben hadviselő egyénekhez) vezet</b>. E titáni pusztító képességekkel rendelkező egyéni támadók ott és akkor csapnak le, amikor akarnak, nem ismernek sem erkölcsi, sem technológiai korlátokat, felderíthetetlenek, kiszámíthatatlanok, megállíthatatlanok, kiengesztelhetetlenek. Más kutatók a kimerülő erőforrások fölötti ellenőrzéséért folytatott élettér-háborúkban és a természeti erők (meteorológia, geofizika) katonai alkalmazásában vélik megtalálni az ötödik generáció alapjait.</i>

A hadviselő egyén nem kell, hogy bioterrorista legyen. Egy, az ország több területén készleteket elrejtő, szenzorokkal ellátott (saját területein kamerarendszerekhez hozzáférő, ellenséges mozgást ezeken keresztül figyelni tudó) kombattáns képe van előttem, a tökéletes kispolgár portfoliójával.
Filmbe illő, de nem előzmény nélküli vízió.
Juba.</blockquote>


Akár belső, akár külső kihívásokkal szemben a helyi közösségek adják az alapot. Lásd: természeti katasztrófáknál is. Ez nem felülírja az állam -szint- szerepét, hanem annak működését hatékonyabbá teszi. Rengeteg olyan információ van a helyi közösségi szintéren, ami nem üti meg az országos szintet, de abban a közegben igen fontos információk lehetnek. (És itt a helyi közösségbe olyanokat is beleértek, mint rendőrség, tűzoltóság, egészségügy stb. nem csak a lakosságot.)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Airsoftnak koze sincs a vvalosághoz. Egy olyan téves alapot szerel meg általa amibe éles helyzetbe belehalnál. A tulélok meg majd nem értik mi történt az airsoftba mukodott. Nállunk alapkiképzésen akirol tudtak hogy airsoftozik tobbet torodtek nem azért mert olyan jo volt hanem pont ellenkezoleg. Én nem airsoftoztam bevonulásom elott soha. De mégis az osszes airsoftost odavertem. 1 kiemelkedoen jo volt kozuluk de o is képpuskával ami nem airsoft fegyver tehát érzéke volt hozzá és nem airsoftbol tanult géppuskázni.


Bizony nincs, ukránban is a vadnacionalista ukrán airsoftosok haltak meg először a fronton, mert nagyon más a játék és a szó szerint véres valóság!
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
http://444.hu/2016/08/17/moldova-nyugati-segitseget-ker-az-orosz-propaganda-elleni-harcban

Az a szerencséje Moldovának, hogy nem határos Oroszországgal, így jobban érvényesítheti szuverenitását az orosz propaganda ellenére. Nem vetül rájuk az orosz fegyverek fenyegető árnyéka.
Nem fog úgy járni mint Grúzia vagy Ukrajna, hogy megtámadja őket Oroszország, megsértve ezzel a szuverenitását és a szabadságát.

Idővel hasznos szövetséges lehet a keletről jövő fenyegetés ellen ami hazánk és az Észak Atlanti szövetség számára is elsőrendű fontossággal bír.

Nem alhat nyugodtan egy kelet-európai polgár sem, míg nem a Szövetségünk tagja, mivel addig fennáll a veszély hogy Moszkva erőszakkal annektálja őket és új urakat kell szolgálni kiket nem ő maga választ meg demokratikusan.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Ilyen hulyeséggel josz.
Mindenki tudja, hogy, hogy Moldova vezetoi román bábok, akik feladata Moldova egyesítése Romániával. A lakosság tobbsége nem kér belole. Nem akarnak Caucescou, Basescu, Makesku, Kapesku alatt élni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
http://444.hu/2016/08/17/moldova-nyugati-segitseget-ker-az-orosz-propaganda-elleni-harcban

Az a szerencséje Moldovának, hogy nem határos Oroszországgal, így jobban érvényesítheti szuverenitását az orosz propaganda ellenére. Nem vetül rájuk az orosz fegyverek fenyegető árnyéka.
Nem fog úgy járni mint Grúzia vagy Ukrajna, hogy megtámadja őket Oroszország, megsértve ezzel a szuverenitását és a szabadságát.

Idővel hasznos szövetséges lehet a keletről jövő fenyegetés ellen ami hazánk és az Észak Atlanti szövetség számára is elsőrendű fontossággal bír.

Nem alhat nyugodtan egy kelet-európai polgár sem, míg nem a Szövetségünk tagja, mivel addig fennáll a veszély hogy Moszkva erőszakkal annektálja őket és új urakat kell szolgálni kiket nem ő maga választ meg demokratikusan.

Úgy tudom, hogy a nemzetközi szervek szerint Grúzia támadott, vagy nem?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
<blockquote rel="panoz">http://444.hu/2016/08/17/moldova-nyugati-segitseget-ker-az-orosz-propaganda-elleni-harcban

Az a szerencséje Moldovának, hogy nem határos Oroszországgal, így jobban érvényesítheti szuverenitását az orosz propaganda ellenére. Nem vetül rájuk az orosz fegyverek fenyegető árnyéka.
Nem fog úgy járni mint Grúzia vagy Ukrajna, hogy megtámadja őket Oroszország, megsértve ezzel a szuverenitását és a szabadságát.

Idővel hasznos szövetséges lehet a keletről jövő fenyegetés ellen ami hazánk és az Észak Atlanti szövetség számára is elsőrendű fontossággal bír.

Nem alhat nyugodtan egy kelet-európai polgár sem, míg nem a Szövetségünk tagja, mivel addig fennáll a veszély hogy Moszkva erőszakkal annektálja őket és új urakat kell szolgálni kiket nem ő maga választ meg demokratikusan.

Úgy tudom, hogy a nemzetközi szervek szerint Grúzia támadott, vagy nem?</blockquote>

Ki más?! Az EU is azt állapította meg, hogy Grúzok kezdték a támadást megolve 30+ orosz békefentartót, 400+ civilt.

Olyan ruszofób mint panoz nem állhatja meg, hogy az oroszokat ne támadná .