[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Te most az akarod mondani, hogy a Brexit egy amerikai projekt volt?
Mert Amerika nem tűrte el, hogy az európai úniós tagállam UK-ban európai úniós jogrend legyen?
Csak mert Németország amerikai megszállás alatt amerikai pénzen épült fel (amit már visszafizetett) nem volt joga Európának európai jogrendet fenntartani Nagy Britániában, aki szintén az Európai Únió tagja volt egykoron? Csak mert az UK is USA segélyből állt fel a háború után? Amit már visszafizetett rég?

Mégis hányszor kell még Európának visszafizetni az USA háború utáni adakozását? És milyen jogon avatkozik be Európa belügyeibe? Milyen jogon tartja még megszállva a kontinenst és milyen jogon bomlaszt és léptet ki tagországokat?
Ki a kontinens valódi ellensége, az üzleti partner Oroszország, vagy a szarkavaró és megszálló USA?
Tudom, hogy csak AKAROD nem erteni. Milyen alapon lenne UK -ban "europai" (aka nemet) jogrend? Tenyleg azt hitte barki, hogy az USA orokre elturi, hogy a nemetek diktaljanak UK-ban? Vagy az a baj, hogy az USA a sajat erdeket nezi? Meg az UK-jet? Sosem irtam, hogy nem a sajat erdekuket nezne, mindenkinek azt kell neznie. Ha szerencsed van, akkor mas orszagokkal egybeesik az erdeked es szovetkezel veluk, a kozos cel erdekeben. USA-UK erdek egyezet, egy oldara alltak. USA segitett UK-nak ujra fuggetlennek lenni. Azt nem ertem hogy keverted ide az USA segelyt.
Ha te fel AKAROD adni a hazad fuggetlenseget, akkor persze fogalmazhatsz ugy, hogy "bomlaszt", de en az EU ellen szavaztam es orulok, ha minel tobb allam lesz fuggetlen ujra. Talan ezen a ponton nem ertjuk egymast. De megegyszer: ha AKARTOK nemet gyarmat lenni, akkor az a ti dontesetek, de UK meg nem akart, kesz, ez meg az o dontesuk, es nem kell elnezest kerniuk amiert elfogadtak az USA segitseget. Es az USA-nak sem kell elnezest kernie, hogy nem onzetlen volt a segitsege.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 077
113
Tudom, hogy csak AKAROD nem erteni. Milyen alapon lenne UK -ban "europai" (aka nemet) jogrend? Tenyleg azt hitte barki, hogy az USA orokre elturi, hogy a nemetek diktaljanak UK-ban? Vagy az a baj, hogy az USA a sajat erdeket nezi? Meg az UK-jet? Sosem irtam, hogy nem a sajat erdekuket nezne, mindenkinek azt kell neznie. Ha szerencsed van, akkor mas orszagokkal egybeesik az erdeked es szovetkezel veluk, a kozos cel erdekeben. USA-UK erdek egyezet, egy oldara alltak. USA segitett UK-nak ujra fuggetlennek lenni. Azt nem ertem hogy keverted ide az USA segelyt.
Ha te fel AKAROD adni a hazad fuggetlenseget, akkor persze fogalmazhatsz ugy, hogy "bomlaszt", de en az EU ellen szavaztam es orulok, ha minel tobb allam lesz fuggetlen ujra. Talan ezen a ponton nem ertjuk egymast. De megegyszer: ha AKARTOK nemet gyarmat lenni, akkor az a ti dontesetek, de UK meg nem akart, kesz, ez meg az o dontesuk, es nem kell elnezest kerniuk amiert elfogadtak az USA segitseget. Es az USA-nak sem kell elnezest kernie, hogy nem onzetlen volt a segitsege.
Igen, értem és megértelek. De ilyen alapon nekünk magyaroknak is megvan a saját érdekünk.
És úgy néz ki, hogy ez nem azonos a lengyel érdekekkel.
Nekünk érdekünk, hogy rajtunk keresztül bizniszeljen a német az orosszal, az orosztól stabilan kapjunk olcsón energiahordozókat, építsenek nálunk és az egész EU-ban dömpingáron atomreaktorokat, a német és francia gazdaság erős és stabil legyen, hogy legyen mit lenyúlnunk, legyen miből korszerű német és akár francia fegyvereket és politikai önrendelkezést vásárolnunk.
Érdekünk, hogy Párizs és Berlin kibéküljön Moszkvával és, hogy ez a tengely rajtunk keresztül hasson. Érdekünk, hogy Európa az oroszokon és a belső-ázsiai országokon keresztül kapcsolódjon Kínához.

És pont nem érdekel, hogy mi van Londonnal meg Washingtonnal. Ha a világnak ettől jobb, akkor felőlem felzabálhatják őket a pakisztániak és a mexikóiak. Semmi közünk hozzájuk.

Jól láthatod, ebben a sztoriban a nagylengyel álmoknak nem osztottak lapot, így nekünk nem érdekünk, hogy a lengyelek Európa és így a mi kárunkra hízzanak az USA elvtelen csatlósaiként.
Amerika az öreg kontinens ellensége és úgy fest, hogy a lengyelek a kápók.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Igen, értem és megértelek. De ilyen alapon nekünk magyaroknak is megvan a saját érdekünk.
És úgy néz ki, hogy ez nem azonos a lengyel érdekekkel.
Nekünk érdekünk, hogy rajtunk keresztül bizniszeljen a német az orosszal, az orosztól stabilan kapjunk olcsón energiahordozókat, építsenek nálunk és az egész EU-ban dömpingáron atomreaktorokat, a német és francia gazdaság erős és stabil legyen, hogy legyen mit lenyúlnunk, legyen miből korszerű német és akár francia fegyvereket és politikai önrendelkezést vásárolnunk.
Érdekünk, hogy Párizs és Berlin kibéküljön Moszkvával és, hogy ez a tengely rajtunk keresztül hasson. Érdekünk, hogy Európa az oroszokon és a belső-ázsiai országokon keresztül kapcsolódjon Kínához.

És pont nem érdekel, hogy mi van Londonnal meg Washingtonnal. Ha a világnak ettől jobb, akkor felőlem felzabálhatják őket a pakisztániak és a mexikóiak. Semmi közünk hozzájuk.

Jól láthatod, ebben a sztoriban a nagylengyel álmoknak nem osztottak lapot, így nekünk nem érdekünk, hogy a lengyelek Európa és így a mi kárunkra hízzanak az USA elvtelen csatlósaiként.
Amerika az öreg kontinens ellensége és úgy fest, hogy a lengyelek a kápók.
"lengyelek a kápók" - Ervek, bizonyitekok helyett csak ragalom es a tortenelmi tapasztalat 100%-os negligalasa, meg sem probalsz cafolni. Ez mindennel tobbet mond, masra nincs is szukseg.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
Szerintem látszik, hogy eddig is 13 tank zászlóalj volt. És 2026ban ugyanúgy 13 lesz.

3 k2
4 leo2
4 m1a2 sep3
2 m1a1
Logisztikailag és karbantartásilag biztos jó kör lesz 3 típust tartani egy olyan korban, ahol a "biztonsági garanciák meg nem hallgatása" az álmoskönyv szerint nem jelent jót - főleg, ha valakinek az USA súg a háttérből...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
A lengyelek nem mennek már dolgozni "mélységből" Németországba, de a határon lévő körzetekben bizony sok idénymunkás megy mezőgazdasági munkák elvégzésére.

Ami viszont a lengyel lelkületek érinti, hát, utálják a németeket, és az oroszokat is egyaránt (én pld étteremben pierogi helyett pirogot mondtam és kaptam a fejemre, hogy olyat nem csinálnak, mert az orosz étel :).. Maradtam a Zurek levesnél :).
Ugyanakkor érdekes hogy szláv nép - akárcsak az orosz, ukrán, szlovák stb. és úgy utálják az oroszokat, persze mindkét oldal tett is róla. Ugyanakkor a világon több olyan ország van, amelynek egymás mellett élnek sok-sok kultúrális azonosságuk van és nem szeretik egymás.. Ir-angol, Lengyel-orosz, magyar-szlovák, és magyar-román. Szerb-horvát, Török-görög. Mindegyikben szavak, ételek, italok, bizonyos hagyományok azonossak, és mégis tagadják, és bár face-to-face a sima emberek teljesen jól elvannak egymással, és a politikusaik stb. is, de amikor valami probléma van, akkor előveszik a nemzetiségi kártyát mindig az politikusok és az polgáraik egy része
A lengyel történemileg csalódtak már oroszországban/szovjetunióban, csalódtak németországban, csalodtam a nyugati országokban - most éppen bennünk is - remélem rövid ideig - de azt várják, hogy hadászati távolságból majd egy világhatalom mögé bujhatnak. Hát a difi a gondolkodásban, hogy az USa névleg ugyan magasabban jegyzi őket, mint a magyar-bolgár, cseh, román stb. országokat, de Ő értük se tennének semmit nagyobb vész esetén szerintem. (annak ellenére, hogy hogy fenti országok - hazánk - komoly hadiipari megrendeléseket adott az USA-nak és ténylegesen beállt az ukránok EU és USA általi fegyverekkel való támogatásába.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113

Oroszverőre gyúrják ki a lengyel hadsereget​

A lengyel kormány nem kisebb célt tűzött ki az ország elé, mint hogy az európai kontinens legnagyobb hadseregét építse fel, beleértve ebbe a franciákét és a németekét is. Nem spórolnak a kiadásokkal és a haditechnikával.
Komócsin Sándor, 2022. augusztus 7. vasárnap, 08:47

 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113

„Odamegyünk és mindnyájatokat megölünk!” – írta egy orosz képviselő egy német újságírónak

2022. augusztus 7. 12:08

"Azt akarom, hogy ez a náci... De nem érdekel! Odamegyünk és mindnyájatokat megölünk!
− mondta a képviselő."



Megj.: ugye, alakul. Azt írtam korábban, hogy az USA és Oroszo. együtt fogják leverni a németeket, azzal az indokkal, hogy a németek benácultak.
 
K

kamm

Guest
Ha magadba nezel, akkor te is latod, hogy ervek helyett csak az erzelmeid leteznek. En ervet irok: jobb lenne mindenkinek ha fuggetlen lenne. Te erzelmeket irsz: "posvany".
Az agyad tudja, hogy az "eurazsiai buli" sohasem volt jo a tortenelemben egyetlen kozepeuropai allamnak sem, de neked ez "lezullesztes, posvany"... mert az ervek es a tapasztalat helyett az erzelmeid irnak. De miert gyulosz ennyire minket?
Errol eszembe jut a mar sok helyen eloadott, viccesen-gyerekesen elfogult nemetezesed... szazezer felett meszaroltak le lengyeleket az "ukranok" elodei mindossze 80 eve, de te valamiert ugyanezt kizarolag a nemetek es oroszok reszerol talalod sertonek.
 
K

kamm

Guest
Nem mindegy mitől tetemes?

Így is úgyis egy stadion fenntartása sok pènz.

A lènyeg Magyarországon egy focistadion nem terül meg sem korrekt üzemeltetésével/ sem korrupt túlszamlazassal.

Egyszerűen kicsi a nézőszám.
Szar a magyar foci.
Kit èrdekel egy átlag bajnoki?
Kb párszáz embert.
Az a fenntartására sem elég.

Egy atlétikai stadiont meg mennyi alkalommal lessz használva?
Vicc.
Ez akar lehet mind igaz is, viszont minden ilyen, ha megfigyeled, rendszeresen nemzetkozi vbknek stb ad helyszint manapsag.
Rendszeresen "budapesti vilagbajnoksag" es hasonlo kifejezesekkel szamolnak be rola a sajtoban ideat is, azaz ennek van penzben nehezen merheto, de ugyanakkor nagyon is komoly pozitiv hozadeka... azert nem veletlenul volt az elso ket-harom turisztikai celpontban a jarvanyig Budapest. Emellett ezekben a sportagakban igy beleszolasod is lesz a kesobbi versenyekbe stb.
Ez nem egy onallo uzleti project, sulyos felreertes ugy nezni ra.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke
K

kamm

Guest
Ja, megint olvastal nemet propagandat a baloldali sajtoban, vagy oroszt a jobboldaliban? Vagy kamm megirta es most tudod?
Eeen? Valamiert nagyon ram vagy kattanva, vajon mi lehet az oka... :D (Koltoi kerdes, tudjuk. :p)
Ezek publikus bejelentesek nalatok.
Fene tudja, esetleg olvasnod kellene a sajat sajtotokat...? ;)

Ugyan mar, sose volt pelda a tortenelemben arra, hogy valaki dragan adta volna a szovetsegesenek es olcson az ellenfelenek.... pedig te lenyegeben most ezt irtad. Arrol nem is beszelve, hogy nem letezo dolog a "teljes ar" fegyverek eseteben... multkor azt irtad, hogy tanultal kozgazdasagtant ... hat nem ez az elso eset, hogy bebizonyitod, hogy valami komoly gond lehetett ott az oktatassal.
Hat, a tieteknel biztosan nagysagrendekkel jobb, ez azert nem egy lengyel munkakapcsolatnal kiderult az elmult 20 evben... ha finoman akarok fogamazni, tenyleg nem vagytok egy mernok nepseg. :cool:
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Te most az akarod mondani, hogy a Brexit egy amerikai projekt volt?
Mert Amerika nem tűrte el, hogy az európai úniós tagállam UK-ban európai úniós jogrend legyen?
Csak mert Németország amerikai megszállás alatt amerikai pénzen épült fel (amit már visszafizetett) nem volt joga Európának európai jogrendet fenntartani Nagy Britániában, aki szintén az Európai Únió tagja volt egykoron? Csak mert az UK is USA segélyből állt fel a háború után? Amit már visszafizetett rég?

Mégis hányszor kell még Európának visszafizetni az USA háború utáni adakozását? És milyen jogon avatkozik be Európa belügyeibe? Milyen jogon tartja még megszállva a kontinenst és milyen jogon bomlaszt és léptet ki tagországokat?
Ki a kontinens valódi ellensége, az üzleti partner Oroszország, vagy a szarkavaró és megszálló USA?

Egyébként ez egy nagyon érdekes elszólás volt, amit @Lengyel_medik írt. Hogy a Brexit azért kellett, hogy az USA megmentse a UK-t a németektől.
Mert ugyanis ezzel tették szabad prédává az EU-t az oroszok részére, hogy az angolok kibrexiteltek belőle, így most már az oroszokat nyugodtan nekivezetheti az EU-nak az USA. Tulajdonképpen a németeket akarják ütni ezzel, nem az oroszokat. Az angolokat pedig előbb ki kellett emelni ebből az egészből, hogy őket ez ne érje.
Ez megerősíti az elméletem.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Tudom, hogy csak AKAROD nem erteni. Milyen alapon lenne UK -ban "europai" (aka nemet) jogrend? Tenyleg azt hitte barki, hogy az USA orokre elturi, hogy a nemetek diktaljanak UK-ban? Vagy az a baj, hogy az USA a sajat erdeket nezi? Meg az UK-jet? Sosem irtam, hogy nem a sajat erdekuket nezne, mindenkinek azt kell neznie. Ha szerencsed van, akkor mas orszagokkal egybeesik az erdeked es szovetkezel veluk, a kozos cel erdekeben. USA-UK erdek egyezet, egy oldara alltak. USA segitett UK-nak ujra fuggetlennek lenni. Azt nem ertem hogy keverted ide az USA segelyt.
Ha te fel AKAROD adni a hazad fuggetlenseget, akkor persze fogalmazhatsz ugy, hogy "bomlaszt", de en az EU ellen szavaztam es orulok, ha minel tobb allam lesz fuggetlen ujra. Talan ezen a ponton nem ertjuk egymast. De megegyszer: ha AKARTOK nemet gyarmat lenni, akkor az a ti dontesetek, de UK meg nem akart, kesz, ez meg az o dontesuk, es nem kell elnezest kerniuk amiert elfogadtak az USA segitseget. Es az USA-nak sem kell elnezest kernie, hogy nem onzetlen volt a segitsege.

Akkor, hogy ne legyetek német gyarmat, a UK után ti is ki fogtok lépni az EU-ból??
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Nagyon masik vilagban elsz. A Nemet az "europai hadsereget" szervez a NATO helyett (amihez joga van amugy). A lengyel politikusok EVEKIG konyorogtek az osszes V4 talalkozon, hogy legalabb harmadjara ne alljatok a nemetek oldalara, maradjatok a NATO-ban. A kormanyotok ugy dontott, hogy nemet fegyverek gyozelmeert akar harcolni, megint. Nagyon sajnalom, de ebbol megint tragedia lesz. Tudom, hogy a magyar sajtoban csak az jott le, hogy "a V4 talalkozon megyezetunk hogy nagyon szeretjuk egymast, mas nem tortent". De a lengyel mediaban meg az jott le, hogy a miniszter felhivta magyar kollegaja figyelmet, hogy "a NATO jo, a pesco (akarmi neven futott eppen) meg rossz". Az olyan butasagokat meg felejtsuk el, hogy "bevasalják rajtatok az utolsó centig", stb... ertem en, hogy a ti vilagkepetekben a szovetseges az kizsakmanyol, kiirt, elnyom, mert a nemetektol mindig ezt kaptatok. De a valodi szovetseges az nem ilyen. De ahogy Dudinak is irtam: mostmar mindegy, mindenki eldontotte, hogy a nemet-orosz ("Lisabontol-Vostokig") oldalra all a kovetkezo vialghaboruban, vagy a NATO oldalra. Esetleg remenykedhetunk, hogy elmarad a balhe, mert kozben az USA atvette Nemetorszag iranyitasat (ugye meg mindig meg van szallva, nem onallo orszag, a NATO-ban is csak papiron, kenyszerbol van. De nektek nem volt muszaj kenyszerbol benne lenni.)

Ez nagyon érdekes volt.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
@Lengyel_medik az a legnagyobb meglepetés lesz az egészben, hogy végül nem német-orosz Lisszabontól-Vlagyivosztokig lesz, hanem USA-Oroszo. szövetség, pontosabban paktum (mert hivatalos nem lesz).
Tehát te úgy értekeled, hogy Magyarország ismét Németország oldalára állt, és ez szerintem igaz is. Azt mondod, hogy emiatt Magyarország megint el fog bukni, és sajnos ebben is csak egyetérteni tudok veled.
Aki "orosz-pártiként" támogatja Magyarország német-csatlós szerepét, holmi Lisszabontól-Vlagyivosztokig unió reményében, na az irtózatosan nagyot fog csalódani, mert nem Lisszabontól-Vlagyivosztok unió lesz, hanem Szovjetunió 2, és nem a németekkel együtt, hanem ELLEN.
Eddig is úgy gondoltam, és az általad leírtak pedig megerősítettek abban, hogy amit az USA csinál, az valójában nem Oroszország, hanem Németország ellen irányul - és így Magyarország megint a vesztes (német) oldalon van.
Furcsa mód, ti, lengyelek vagytok a győztes oldalon, mert végül az USA-Oroszo. paktum miatt ti fogtok győzni a német-EU szövetséggel szemben, a ti meglepetésetek pedig az lesz, hogy végül az oroszokkal együtt fogtok győzelmet aratni.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 077
113
@Lengyel_medik az a legnagyobb meglepetés lesz az egészben, hogy végül nem német-orosz Lisszabontól-Vlagyivosztokig lesz, hanem USA-Oroszo. szövetség, pontosabban paktum (mert hivatalos nem lesz).
Tehát te úgy értekeled, hogy Magyarország ismét Németország oldalára állt, és ez szerintem igaz is. Azt mondod, hogy emiatt Magyarország megint el fog bukni, és sajnos ebben is csak egyetérteni tudok veled.
Aki "orosz-pártiként" támogatja Magyarország német-csatlós szerepét, holmi Lisszabontól-Vlagyivosztokig unió reményében, na az irtózatosan nagyot fog csalódani, mert nem Lisszabontól-Vlagyivosztok unió lesz, hanem Szovjetunió 2, és nem a németekkel együtt, hanem ELLEN.
Eddig is úgy gondoltam, és az általad leírtak pedig megerősítettek abban, hogy amit az USA csinál, az valójában nem Oroszország, hanem Németország ellen irányul - és így Magyarország megint a vesztes (német) oldalon van.
Furcsa mód, ti, lengyelek vagytok a győztes oldalon, mert végül az USA-Oroszo. paktum miatt ti fogtok győzni a német-EU szövetséggel szemben, a ti meglepetésetek pedig az lesz, hogy végül az oroszokkal együtt fogtok győzelmet aratni.
Csak valahogy nem értem az indítékot.
Oké, hogy mostanra minden kavarás a németek ellen hat, az ő kárukra történik, de miért? Mi rosszat tettek? Mi váltotta ki ezt?
Az utolsó "békeidős" korszak, a Merkel-éra alatt Németország nem volt sem offenzívabb, se agresszívabb, nem közeledett jobban az oroszok felé, mint a franciák, vagy az olaszok.
És azt se láttam drasztikusnak, amit az UK esetleges "gyarmatosításának" tartanának egyesek.
A 2014-es ukrán projekt, talán az egyetlen, ami direkte megakasztott bizonyos német-orosz folyamatokat, de a többi túlságosan is lutri volt ahhoz, hogy egy direkt németellenes mesterterv része lehessen.
Mert a 2015-ös migrációs hullám az egyaránt érintette a spanyol, az olasz, vagy a francia államot, a 2015-ös Brexit szavazási eredménye is kétesélyes volt az utolsó pillanatig és inkább tükrözte a brit szavazópolgárok gyerekes idiotizmusát, semmint egy titkos new yorki mastermind manőverét.
A Volkswagen dízelbotránya valóban Amerikából indult és valóban nyeregbe juttatta a német gazdaságot is lerombolni kész zöldeket, akik közt valóban vannak amerikás ügynökök, de olyanok a konzervatív oldalon is vannak.
A német autóipar hazavágása? Oké, de miért pont most? Már húsz éve fájhatott a VW konszern a GM-nek, miért csak 2015-ben robbant a dízelbotrány?

Egyszerűen nem látom, hogy mivégre most kell Németországot padlóztatni? Nem lépett át jobban semmilyen határt és nem adta tanújelét semmi olyan mozgolódásnak, amit 2015-től kezdve el kellett kezdeni csírájában elfojtani.
Egyszerűen a nyugati világ hajtómotorjának számító gazdaságot lezüllesztő "Németország-terv" időzítését és okát nem látom. Legalábbis az USA felől.

Németország, de talán az egész Nyugat jelenkori krízise sokkal inkább tűnik az önjáróvá vált nyugati jóléti idiotizmus önsorsrontásának, amolyan társadalmi-gazdasági-politikai immunhiányos tünetegyüttesnek, semmint egy titkos világpolitikai manőversorozatnak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Az atomhatalom Oroszország ellen atomfegyver nélkül erősíteni a lengyel hadsereget nincs értelme. Max. ágyútöltelékek lesznek mint az ukránok most. Amíg nincs nuki, addig Oroszország ellen nincs esélyük. Ha vissza is lökik őket pár 100 km-t a nuki megállítja őket.

Ettől függetlenül eddig ők fejlesztettek Európában a legjobban. Most rányomtak a pánikgombra és bedarálják a lengyel hadiipart, mivel lassú volt a fejlesztés és a kapacitás is kevés.

Sajnos nem az európai hadiipart támogatják. Egyrészt nincs használt cucc kellő mennyiségben és gyoraaságban, másrészt nincs kapacitás és úgy érzik nincs idő 2 evig gyárat építeni. Ezért milliárdokkal erősítik a koreaii és amcsi hadiipart. Ez nagy hiba, de 10 éve kellett volna őket a németeknek és a franciáknak partnernek tekinteni. De arrogánsan kihagyták őket minden új fejlesztésből. A leglátványosabb az új közös tank fejlesztés, ahova még tavaly is hiába jelentkeztek.

Szal kettőn állt a vásár, közösen lett elbaszva. Így hadiipar tekintetében kevés közös magyar-lengyel progi maradt.Talán a drónok ilyen lesz.Mi az európai lóra tettünk.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nem felunk a nemetektol. De nem akarjuk, hogy az iparunk az ovek ala legyen bepakolva, nem akarunk eurot, hogy a lengyel gazdasag a nemet erdek szerint mukodjon. Nem volt gond a nemetekkel, amig (szokasukhoz hiven) tul nem toltak a dolgot. Amig nem valtoztattak meg az EU-t egy nemet gyarmatta, addig jol elvoltunk egymas mellett. De amikor tultoltak, akkor az USA azt mondta, hogy eddig es ne tovabb. Tehat ez nekunk jo, hogy az USA visszafogja oket. (Es nektek is jo lenne, ha nem pont a nemetekre fogadtatok volna). Tehat mig mondjuk Kohl alatt minden oke volt, az USA nem kezivezerelte oket, nem is felt toluk senki, senkire sem jelentettek veszelyt, es joletben eltek, mindenkinek jo volt. De most a lisabontol-vostokig oteltuk, kiegeszitve a NATO helyetti alternativ fegyveres szovetseggel veszelyes lehetett, ezert az USA atvette az iranyitasukat, tehat "lekapcsolta" oket, igy tovabbra sem veszelyesek. De jobb lett volna, ha nem toljak tul a hulyesegeiket es az USA-nak nem kell beavatkoznia. Akkor mindenki bekesen fejlodhetett volna tovabb es tovabbra is joletben elnenek.
Az USA 1917 óta van jelen Európában.
Azóta az oszd meg és uralkodj elvét alkalmazza, megdöbbentő sikerrel!
Bárkivel hajlandó szövetkezni, hogy a kontinensen megosztottságát fenntartsa. Ebben lelkes eszközeik a lengyelek. A jólelkű hátsó szándék nélküli USA csak a ti álomvilágotokban létezik! Olyanok vagytok az általatok elképzelt angolszász szövetségetekkel mint a buta feleség, aki azt mondja, engem nem csalt meg a férjem, csak így szeret! Meg a körülmények, ugye!

És mielőtt azt mondanád, hogy szerintem az amcsik rossz gonosz emberek, tévedsz. Szerintem az amcsik pontosan azt csinálják, amit minden más ország vezetésének csinálnia kellene: a saját országuk érdekeit érvényesítik minden lehetséges eszközzel. Ha a saját szövetségeseik kihasználásával, átbaszásával, akkor úgy.

Ezzel az Európa megosztásában való aktiv részvételetekkel, csak az USAt segítitek, és Európát (és benne Lengyelországot is) gyengítitek.