[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Lefordítom kamm az érvelésed logikáját:

1. Megígérem, hogy nem csábítom el a nődet. (=nem terjeszkedek keletebbre)
2. Utána 10 év múlva kamm megismerkedik Évával.
3. Elcsábítom Évát.
4. Kamm felháborodik. De hiszen megígérted, hogy nem csábítod el Évát!
5. erre én: De hiszen Évát még nem is ismerted akkor amikor az ígéretet tettem (=nem létezett a NATO keleti bővítésének terve),
ezért nem tehettem arra ígéretet, hogy nem csábítom el Évát, hiszen Évát még nem is ismerted akkor!

Na hol van ebben a logikai bukfenc?

Nos ott, hogy ha megígérem, hogy nem csábítom el a nődet (=nem terjeszkedek keletebbre),
akkor azzal - minden nem síkhülye számára világos kell legyen - azt is megígértem, hogy azt később sem teszem.
 
K

kamm

Guest
Lefordítom kamm az érvelésed logikáját:

1. Megígérem, hogy nem csábítom el a nődet. (=nem terjeszkedek keletebbre)
2. Utána 10 év múlva kamm megismerkedik Évával.
3. Elcsábítom Évát.
4. Kamm felháborodik. De hiszen megígérted, hogy nem csábítod el Évát!
5. erre én: De hiszen Évát még nem is ismerted akkor amikor az ígéretet tettem (=nem létezett a NATO keleti bővítésének terve),
ezért nem tehettem arra ígéretet, hogy nem csábítom el Évát, hiszen Évát még nem is ismerted akkor!

Na hol van ebben a logikai bukfenc?

Nos ott, hogy ha megígérem, hogy nem csábítom el a nődet (=nem terjeszkedek keletebbre),
akkor azzal - minden nem síkhülye számára világos kell legyen - hogy azt is megígértem, hogy ezt később sem teszem.

Mint irtam korabban, ezert is nem igazan van ertelme ennek a temanak, mert tajekozatlan, habzo szájú hülyeségekre nincs értelme időt és energiát pazarolni. :)

Erőlködés helyett inkább kezdn el olvasni atemarol, akkor talan nem gyártász ennyi zoldseget, raadasul ilyen hangosan. :)
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem, nem ezzel, hanem higy az NDK területére nem tesznek NATO bazist. Mondom hogy nem érted még az alapokat sem.





En keverek ossze barmit? :D
Oreg, en linkeltem 30 evnyi szakirodalmat, ahol mkndem vilagosan le van írva. Tanulj meg angolul és olvasgass, hülyeségeket beszélsz, mert keptelen vagy elfogadni, hogy imadott oroszaid bizony gatlastalanul felrugtak a Budapest Memorandumot ez a, egyetlen primary aggresszorok Europaban. :)


Tényleg vicces, hogy egy kukkot nem értesz meg semmibol, de nyomod a sajat katyvaszodat, mint Negan a csengőt. :D

A szakirodalmadat feldughatod a seggedbe. 15 évig olvasod az USA publikációit a témáról, de 150 évig is olvashatnád, ugyanolyan egyoldalú maradnál, mert csak az egyik oldal által írt irodalmat olvasod.

A Budapesti Memorandumot a Nyugat rúgta fel, mivel azzal, hogy MEGPUCCSOLTA a hivatalos ukrán kormányt és elnököt, megsértette Ukrajna SZUVERENITÁSÁT, ezáltal a Nyugat rúgta fel ELSŐKÉNT a Budapesti Memorandumot.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mint irtam korabban, ezert is nem igazan van ertelme ennek a temanak, mert tajekozatlan, habzo szájú hülyeségekre nincs értelme időt és energiát pazarolni. :)

Erőlködés helyett inkább kezdn el olvasni atemarol, akkor talan nem gyártász ennyi zoldseget, raadasul ilyen hangosan. :)

Rohadjál meg az USA-ban. Onnan oktatsz minket a távolból.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 196
113
Nem hiszem. hogy ő provokátor lenne van egy határozott véleménye de ettől még nem provokátor.
Nem tudom, hogy emlékszel-e még Dinamora előtte kalapacs most meg kamm. Ugyanz az ember csak más nick alatt. Akkor is megpróbálta szétverni -tagadni mások véleményét és főlegorosz tematikával kapcsolatos témákban. Stílus is ugyanaz.
 
W

Wilson

Guest
Nem tudom, hogy emlékszel-e még Dinamora előtte kalapacs most meg kamm. Ugyanz az ember csak más nick alatt. Akkor is megpróbálta szétverni -tagadni mások véleményét és főlegorosz tematikával kapcsolatos témákban. Stílus is ugyanaz.
Hidd el kamm nem azonos Dinamoval az tény, hogy kamm markánsan fogalmazta meg a véleményét de ettől még nem provokatör, ő így látja az orosz kérdést. Te pedig a másik oldalat képviseled mert neked pedig az a meggyőződésed,véleményed,szerintem mind a kettőtök véleménye, világlátása kell az orosz topikba,fórumba.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 084
27 333
113
Katonai-technika együtműködésről írt alá megállapodást az ukrán Ukrspetsexport és az Egyesült Arab Emírségekbeli EDGE csoport 1milliárd dollár értékben. Megállapodás lehetőséget kínál technológiák cseréjére és fejlesztésére egymás országaiban. Az EDGE csoport a világ 25 legnagyobb katonai vállalata közé tartozik,25 vállalatot és 13 000 szakembert fog össze.
150274492_248131933509715_1259760192585863018_n.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez aztán épületes hozzászólás volt te ennél inteligensebb vagy erre semmi szükség szerintem.

Jó. Nem írok ilyet többet. De akkor is idegesítő volt olyan orbitális csúsztatást olvasni, hogy "azért nem létezhetett az ígéret, mert utána készültünk csak megszegni...", plusz a stílus...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Bundesheer
---
"Mialatt az Osztrák Szövetségi Hadsereg (Bundesheer) több ezer katonája segíti a rendvédelmi és egészségügyi szervek munkáját a koronavírus elleni harcban, 35 kiképzés alatt álló bajtársuk a szigorú tiltás ellenére partit szervezett az őrvidéki (Burgenland) Montecuccoli-kaszárnyában. A koronamulatság azonban olyannyira elfajult, hogy a fiatal katonák szexjeleneteket kezdtek „forgatni“, amelyek a WhatsApp applikáción keresztül villámgyorsan elterjedtek – először a fegyveres erők csatornáin belül, majd onnan kikerülve a közösségi hálón ill. több osztrák napilapnál is.
..
Michael Bauer, a Szövetségi Védelmi Minisztérium szóvivője az esetet érintve úgy fogalmazott, hogy ez „… a legundorítóbb, amit 35 éves pályafutásom alatt a Bundesheer-nél látnom kellett“. A parti résztvevői ellen fegyelmi eljárás indult, négy katonát lefokoztak és elbocsátottak. Egy 25 éves Karintiából (Kärnten) származó fiatal a botrány nyomását nem bírva, öngyilkosságba menekült."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://politic.karpat.in.ua/?p=18806&lang=hu
"Az USA új donbászi stratégiát alakít ki Ukrajna védelmében – Kravcsuk
Az Egyesült Államok konkrét lépéseket fog tenni Oroszországgal kapcsolatban Donbász kérdésében, Ukrajna védelmében – jelentette ki Leonyid Kravcsuk volt elnök, a minszki Háromoldalú Összekötő Csoport ukrán küldöttségvezetője egy lapinterjúban, adta hírül a korrespondent.net hírportál.
Kravcsok az Obozrevatel hírportálnak nyilatkozva elmondta: Washington nem csak szavakban, hanem tettekben is támogatni fogja Kijevet. Az USA konkrét lépéseket fog tenni Oroszországgal kapcsolatban – tette hozzá..."

http://politic.karpat.in.ua/?p=18840&lang=hu
"Kravcsuk: lehetetlenség megállapodni Oroszországgal a donbászi rendezésről
Ideje beismerni, hogy lehetetlenség megállapodni Oroszországgal Donbász kérdésében – jelentette ki Leonyid Kravcsuk volt elnök...
...„megállapíthatjuk, hogy gyakorlatilag lehetetlenség megállapodni a donbászi helyzet rendezéséről Oroszországgal abban a státusban, amelyben magát látja, és amilyen feladatokat maga elé tűz...
... Szerinte bonyolítja a tárgyalásokat, hogy Oroszország továbbra is tagadja, hogy részt venne a donbászi háborúban."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ha ez igaz, akkor pozitív meglepetés következik! Holnap már talán okosabbak leszünk.
---
"Orbán Viktor mai parlamenti évadnyitó beszédében utalást tett a magyar gazdaság múlt évi teljesítményére. Az adat hivatalosan csak holnap jelenik meg, de a miniszterelnök elszólása lehetőséget ad, hogy hozzávetőleg megbecsülhessük, hogyan alakulhatott a koronavírus második hulláma miatt lezárással terhelt utolsó negyedév GDP-adata."
..
"Az 5,2%-os éves átlagos GDP-zsugorodásra tett utalás valószínűleg nem az Eurostat előrejelzése (az unió statisztikai hivatala nem készít ilyet). A szám vélhetően egy olyan előzetes becslés, amit a nemzeti GDP-statisztikák készítői (itthonról a Központi Statisztikai Hivatal) küldenek el Brüsszelbe, hogy ott a korai teljes uniós GDP-növekedési jelentéshez felhasználják azokat. (A magyar adatot önmagában az Eurostat sem publikálja.)"
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2021/02/15/do...ak-mondta-a-harkivi-egyetem-rektorhelyettese/
"DÖGÖLJETEK MEG BANDERISTÁK! MONDTA A HARKIVI EGYETEM REKTORHELYETTESE
Felindultságában tett durva kijelentése miatt keveredett botrányba Vitalij Bahtojarov a Harkivi Élelmiszeripari Egyetem helyettes rektora, áll a dilo.net.ua hírében.
Az egyetemi professzort az hozta ki a sodrából, hogy valaki azt találta követelni a Harkiv a szebb jövőért facebook csoportnak írt hozzászólásában, hogy feltétlen át kell keresztelni a Zsukov marsall nevét viselő harkivi iskolát. Erre válaszolta a rektor helyettes, hogy dögöljenek meg a banderisták, akik gyalázzák a „Győzelem Marsallját”ám közben ők maguk csak romlást hoztak az országra.
A kijelentés elsikkadt volna, ha azt nem fújja fel Dmitro Braszlavszkij helyi ukrán patrióta, aki az orosz világ bérencének, az orosz portálokon publikáló személynek nevezte Bahtojarovot. A hazafi az általa országos botrány szintjére emelt rektor helyettes menesztését és utcaseprővé való lefokozását követeli."


Kijevben, Odessában ... az elmúlt időszakban szép csendben megkezdték a az elmúlt években Banderisták, Majdanos hazafiak.... nevére keresztelt utcák nevének visszaállítását az eredeti korábbi, Szovjet hősökről elnevezett utca nevekre, Így Zsukovéra is...
Kijevtől Délre és Nyugatra a rektorhelyettes véleménye az abszolút uralkodó. Gyakorlatilag ezért (is) teszi Zelenszkij amit tesz- na meg mert a Nép Szolgája valahol 11% -on áll (bár a legutolsó mérés óta vélhetően még jobban bezuhanhatott)