1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Magyarország

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Guest által indítva @ 2013. február 20..

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. rumcajsz

rumcajsz Well-Known Member

Hogy egy Rejtő-klasszikust idézzek : "a belépés díjtalan, a kilépés bizonytalan"

2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Az öreg Horthy fogja a fejét és forog a sírjában...

3. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Ezért kéne belehúzni a román kerítésbe.

4. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Már kifejtettem jelenlegi horváth elit, mocskos képmutatók.
    Magyar kormányok támogatták őket, de amint lehet belénk rúgnak. 2017 Európai választási hullám után mikor Eu szerte a jobboldal megerősödik, ma köpködött Magyarországnak rendezhet egy kis vendet tát.

5. alfa74

alfa74 Active Member

Én mindig is egy gyáva ***nek tartottam Horthy-t, szóval nekem nem okoz csalódást az unoka.</blockquote>

Ez azért minimum, felelőtlen kijelentés. Sok mindennel lehet őt vádolni, csak gyávasággal nem!
    Kifejtenéd, hogy miért volt gyáva?

6. tarzaan

Csak röviden:

Egyrészt az első vh végén, a patkányforradalom ill. a tanácsköztársaság idejében semmit nem tett az ország szétesése ellen - sőt, tulajdonképp a román csapatok juttatták őt hatalomra.

Másrészt a kiugrás során fontosabb volt számára a fia és az élete, mint az ország esetleges megkímélése.

+38-ban német kérésre sem merte vállalni a felvidék saját erős visszaszerzését.

+2: ez mondjuk nem gyávaság, csak politikai rövidlátás: kormányzósága alatt gyakorlatilag egy poszt-feudális struktúrában rekedt meg az ország.

7. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Csak röviden:

Egyrészt az első vh végén, a patkányforradalom ill. a tanácsköztársaság idejében semmit nem tett az ország szétesése ellen - sőt, tulajdonképp a román csapatok juttatták őt hatalomra.

Másrészt a kiugrás során fontosabb volt számára a fia és az élete, mint az ország esetleges megkímélése.

+2: ez mondjuk nem gyávaság, csak politikai rövidlátás: kormányzósága alatt gyakorlatilag egy poszt-feudális struktúrában rekedt meg az ország.
    </blockquote>

Ennek a posztfeudális rendszernek köszönhető az ország állapota mikor elért minket a háború. Az utolsó pillanatban haderőfejlesztés, a szövetségestől kérünk még kézifegyvert is (mintha most elfogyna az AK)... bezzeg Vitézi Rendre meg <del>stadionra</del> csiricsáréra volt pénz és akarat is.

8. Fennek

Fennek Well-Known Member

Szerinted hany AK van az orszagnak? :(
    Haboru eseten most is ez lenne.

9. silurusglanis

Szerinted hany AK van az orszagnak? :(
    Haboru eseten most is ez lenne.
    </blockquote>

Arra a max. 10k főre biztosan van. De remélem azért érthető mit szerettem volna.

10. pela3

pela3 Well-Known Member

https://www.youtube.com/watch?v=qw9fWBw4f6E

Volt már valahol?

11. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Csak röviden:

</blockquote>

Természetesen Hitler is szívesebben kirobbantotta volna a háborút Magyarországgal.

Az 1. világháborús ügy. Nem hinném, hogy nem érdekelte az ország, hisz miután hatalomra jutott, megpróbálta visszaszerezni az ország legalább egy részét. Inkább úgy fogalmaznék, hogy amíg nem volt esélye tenni semmit az országért, nem is tett.

Horthyt én amiatt tudom "csak" elítélni, hogy idejekorán és rossz oldalon lépett be a háborúba. 1941 nyarán a németek nem tudták semmivel sem kényszeríteni, hogy hadat üzenjen a Szovjetúniónak.

12. czulu

czulu Well-Known Member

Nem véletlenül próbálják manapság erőteljesen lejáratni Horty-t. Ez alapból pont azt jelenti, hogy összességében véve Mo. szempontjából pozitív volt a munkássága.

13. silurusglanis

Nem a pozitív munkássága, hanem a REND megléte miatt. Nem képesek elviselni semmiféle rendet, rendszert, kivéve ami sajátjuk és ők annak nevezik.
    Miért kezdték ki már a megalakulásakor a TEK-et? Pont ezért, mert a legrendezettebb és erőt sugárzóbb szerv az összes közül. Azóta tovább gyűltek az indokok, persze.

14. tarzaan

Most mondanám, hogy van humora, de azt hiszem komolyan gondolta:

<i> A horvát külügyminiszter szerint Magyarországnak újra meg kéne nyitnia a határait. Vesna Pusic a Nova TV műsorában elmondta, hogy

"Magyarország sokat segítene azzal, ha újra megnyitná a határokat, és lehetővé tenné a migránsok áthaladását, mert ez nagyon hatékonyan és jól működött."</i>

http://444.hu/2015/10/20/hetszaz-menekultet-talaltak-egy-szloven-faluban

15. tarzaan

Csak röviden:

</blockquote>

Természetesen Hitler is szívesebben kirobbantotta volna a háborút Magyarországgal.

Az 1. világháborús ügy. Nem hinném, hogy nem érdekelte az ország, hisz miután hatalomra jutott, megpróbálta visszaszerezni az ország legalább egy részét. Inkább úgy fogalmaznék, hogy amíg nem volt esélye tenni semmit az országért, nem is tett.

<b>Horthyt én amiatt tudom "csak" elítélni, hogy idejekorán és rossz oldalon lépett be a háborúba.</b> 1941 nyarán a németek nem tudták semmivel sem kényszeríteni, hogy hadat üzenjen a Szovjetúniónak.</blockquote>

Ne ez meg a harmadik, nem is tudom miért maradt ki (talán csak mert ez nem gyávaság kategória).

Abban nem értek egyet, hogy 19-ben nem tudott volna tenni semmit.

A vörös banda csak pár ezer főt számlált, hamar szét lehetett volna őket zavarni - vagy meggátolni a hatalomra jutásukat.

16. silurusglanis

Csak röviden:

</blockquote>

<b>Horthyt én amiatt tudom "csak" elítélni, hogy idejekorán és rossz oldalon lépett be a háborúba.</b> 1941 nyarán a németek nem tudták semmivel sem kényszeríteni, hogy hadat üzenjen a Szovjetúniónak.</blockquote>

Ne ez meg a harmadik, nem is tudom miért maradt ki (talán csak mert ez nem gyávaság kategória).

Abban nem értek egyet, hogy 19-ben nem tudott volna tenni semmit.

A vörös banda csak pár ezer főt számlált, hamar szét lehetett volna őket zavarni - vagy meggátolni a hatalomra jutásukat.
    </blockquote>

Ahogy később a Rongyos Gárdát is az ő Bethlen Gáborja láncolta meg, a nyugati határszélen anno ellenőrzött magyarlakta területek csak egy töredéke került vissza, az olyan nagyra tartott soproni népszavazás útján. Bethlen ámokfutásáért is egyértelműen felelős.

17. honved

honved Well-Known Member

http://24.hu/kozelet/2015/10/20/simicsko-kerte-ader-kirugta-a-tabornokot/

Valaki gyorsan kitettek, aki fontos beosztásban volt.

<i>"Horthyt én amiatt tudom "csak" elítélni, hogy idejekorán és rossz oldalon lépett be a háborúba. 1941 nyarán a németek nem tudták semmivel sem kényszeríteni, hogy hadat üzenjen a Szovjetúniónak."
    </i>

Ehhez illik ismerni a korban aktuális Magyar külpolitika prioritását. Ez a Trianon előtti határok visszaállítása volt, illetve amit ebből vissza lehetett állítani.
    1941-be a háborúba lépésünk nem kérték a Németek, magunk tettük meg a lépést, Kassa feltehetően tévedésből, de akkor is Szovjetek által történt bombázása után.
    Ami a hivatalos indok volt.
    Valójában versenyt futottunk Romániával és Szlovákiával, akik konkrét haderővel, Német kérésre, ott voltak a támadó csoportosításban.
    A háború megnyerését 1941-ben Németország részéről, mindenki biztosra vette akkor, Európában és talán az egész világon.
    A háború utáni osztozkodásban ott akartunk lenni a győztes oldalon, az említett okokból.
    Amennyiben nem veszünk részt benne, annak lett volna még egy hátulütője.
    Nevezetesen, feltehetően, a Németek már 1942-ben megszállják az országot.
    Egyébként földrajzi helyzetünk folytán, a háborúból semmiképp sem maradtunk volna ki. Hadműveletek mindenképp lezajlottak volna nálunk is, mint mindenütt, ahol a front aktuálisan húzódott, a háború során.

Horthy, nem tudom hogy mennyire volt bátor. Azonban feltehetően, életkorából fakadóan, talán nem neki kellett volna vezetnie az országot a háború alatt. Nem biztos hogy politikai képességei megvoltak ehhez már.
    Azonban 1944-ben már nem sokat tehetett, pláne a Németek virágesővel kísért bevonulása után, a Honvédség teljes Német elkötelezettsége mellett. Inkább sodródott már csak az eseményekkel.
    Megítélése ma még megosztó, inkább bízzuk majd a történelemre, néhány évszázad elmúltával. Ma inkább vitázik csak róla a nagyérdemű.

http://nagyhaboru.blog.hu/2011/12/02/a_horthy_kultusz_alapja_az_otrantoi_utkozet

18. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Húúú micsoda hozzászólások vannak.. ez mindig így megy a 24.hu-n?

19. xfotel

xfotel New Member

nem láttam még felmerülni, de mi lött vólna, ha a kisantant elleni háborúra jól kalibrált korabeli hadsereget ténylegesen a kisantant ellen vetjük be. amúgy a győztes háború utáni osztozkodás teljesen irreleváns volt számunkra, szemben az elsődleges céllal, a revízióval, amire évtizedek óta készültek akkor. csak a kollektív agyhalál lehetett az oka, hogy az ellenségeink a szövetségeseink, és csinálni csináltuk, de rá gondolni se volt szabad.
    és hát közel se veséztük ki eléggé azt a tényt, hogy jelen pillanatban milliméterre pontosan ugyanez a helyzet.

20. plushun

plushun Well-Known Member

nem láttam még felmerülni, de mi lött vólna, ha a kisantant elleni háborúra jól kalibrált korabeli hadsereget ténylegesen a kisantant ellen vetjük be. amúgy a győztes háború utáni osztozkodás teljesen irreleváns volt számunkra, szemben az elsődleges céllal, a revízióval, amire évtizedek óta készültek akkor. csak a kollektív agyhalál lehetett az oka, hogy az ellenségeink a szövetségeseink, és csinálni csináltuk, de rá gondolni se volt szabad.
    és hát közel se veséztük ki eléggé azt a tényt, hogy jelen pillanatban milliméterre pontosan ugyanez a helyzet.
    </blockquote>

Mármint a politikai helyzet vagy a földrajzi? Mert a földrajzi közel sem. Ugyanis az 1945-ös párizsi békével még vettek el tőlünk területet. No nem jelentőset (pár falut), de mi a második világháború végét is területi veszteséggel fejeztük be.

Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása