[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2822

Guest
Hát Izreal, a reptiliánok és a holdnácik hol maradnak?

Először is ebből a három csoportból valójában kettő ugyanaz. Másodszor ezek elhagyták a kárpát-medencét aka kánaánt még a föld laposodásakor. (ezért épülnek az 5G tornyok, hogy visszagömbölyítsük a földet, a covid szerepére most nem térek ki, az egy bővebb eszmefuttatást igényelne)
 
  • Tetszik
Reactions: yrkon and gergo55

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Maximum kínai származásúak, azokat meg könnyű felismerni.
Nem. Majd megveszik és vagy érdekelté teszik az európait, afrikait stb.-t, meg mindenhol annyi bennszülött kínai van már...
kevés a rajongója a kínai kultúrának a fehér országokban
Bruce_Lee_1973.jpg

2017042375.jpg


Amerikának viszont ott a tömegkultúrája, a hollywoodi filmek, a netflixes sorozatok, a videojátékok mind-mind terjesztik a szellemi covidot, olyan mint a cukor, édes, függőséget okoz, bár szétrohasztja a fogakat idővel.
Kivéve ha nem olyan tartalmat gyárt, ami nem megfelelő Kínának...
De ott van a Polmedia, ami egy lengyelországi youtube catorna, szinte csakis magyarra szinkronizált kínai filmekkel; 81,5 millió megtekintéssel. Azt hiszem, nem elhanyagolható.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113

"Kínai vagy magyar munkások építik az egyetemet? Illetve miért a Kínai Állami Építőmérnöki Vállalatról hallani építőként, és nem hazai cégekről?

Abban az anyagban, amit én a kormány elé vittem, az szerepel, hogy ők jelentkeztek, és felajánlották, hogy megépítik az egyetemet saját vállalatukkal, kínai munkásokkal. A részletekről még nem beszélgettünk, és nem döntöttünk. Ha lesznek részletes tervek, s látjuk, hogy ki mennyiért dolgozna, lehet dönteni."
Én arra leszek kíváncsi, ha már az építést nekünk kell fizetnünk, hogy majd a tandíjakból mennyi jut majd nekünk, illetve, hogy mennyi közvetett bevételt/hasznot fog generálni az egyetem megjelenése:
-új beruházások az egyetem tudástőkéje miatt
-közös kínai-magyar tudományos együttműködés
-az ide jövő külföldi diákok által elköltött pénzmennyiség, a lakhatásuk miatt beinduló ingatlanépítések, stb...

Úgyhogy meglátjuk, szerintem van benne ráció, csak a franc se tudja, hogy mondjuk 20-30 éven belül csak 0-ra jövünk ki pénzügyileg, vagy masszív, akár 100 milliárdos nagyságrendű nyereséggel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Én arra leszek kíváncsi, ha már az építést nekünk kell fizetnünk, hogy majd a tandíjakból mennyi jut majd nekünk, illetve, hogy mennyi közvetett bevételt/hasznot fog generálni az egyetem megjelenése:
-új beruházások az egyetem tudástőkéje miatt
-közös kínai-magyar tudományos együttműködés
-az ide jövő külföldi diákok által elköltött pénzmennyiség, a lakhatásuk miatt beinduló ingatlanépítések, stb...

Úgyhogy meglátjuk, szerintem van benne ráció, csak a franc se tudja, hogy mondjuk 20-30 éven belül csak 0-ra jövünk ki pénzügyileg, vagy masszív, akár 100 milliárdos nagyságrendű nyereséggel.

Mint írtam korábban nekem túl sok a kérdőjel a projekt körül és változatlanul az a véleményem, hogy nem a magyar adófizetők pénzéből kell finanszírozni a kínai felsőoktatás külföldi terjeszkedését,ha kínaiak egyetemet akarnak hozzánk hozni,akkor tárt karokkal várjuk őket,de csak akkor ha saját maguk finanszírozták a felépítését.Amúgy a cikket azért linkeltem be mert tegnap egyes fórumtagok valótlannak légből kapottnak tartották a Direkt 36 értesuléseit, ez az Indexes Palkovics interjú a bizonyíték arra, hogy bizony nagyon is van realitása a Direkt 36 cikkében felvázolt dolgoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Aki majd és még hisztizni akar külföldi egyetem miatt - és titkos tisztes ideológia képző beszivárgások miatt - az válasszon magának egyet és hisztizzen már amiatt is.
De kiállhat esőben is, mondjuk fél lábon, csakis addig amíg nem történik érdemben változás és a Magyarország biztonságát személyesen nem tudja megoldani.
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 413
4 449
113
Kell a fenének Kínai egyetem, csak újabb fideszes tudatú kommunista pártfunkcionáriusokat szabadítana Magyarországra. A magyar fiatalság hála Istennek baloldali liberális ideológiájú, de a Fidesz még létrehozhatja az új generációját ha kommunista neveltetést adnak pár kínai egyetemre tévedt szerencsétlennek.
A rendszerváltás után első dolognak kell lenni, hogy az ideológiai agymosást le kell állítani és a kínai kommunista kormánnyal leépíteni a kapcsolatokat.
Ha ez megvan, elég időt nyerünk arra hogy a fideszes korszak soha ne térhessen vissza.
 
  • Vicces
Reactions: arcas

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 529
113
Kell a fenének Kínai egyetem, csak újabb fideszes tudatú kommunista pártfunkcionáriusokat szabadítana Magyarországra. A magyar fiatalság hála Istennek baloldali liberális ideológiájú, de a Fidesz még létrehozhatja az új generációját ha kommunista neveltetést adnak pár kínai egyetemre tévedt szerencsétlennek.
A rendszerváltás után első dolognak kell lenni, hogy az ideológiai agymosást le kell állítani és a kínai kommunista kormánnyal leépíteni a kapcsolatokat.
Ha ez megvan, elég időt nyerünk arra hogy a fideszes korszak soha ne térhessen vissza.
Ő.... eddig azt en ugy tudtam hogy a baloldal az komcsi oldal, lasd MSZ(M)P gyules internacionale eneklese L Ildiko, Gy Ferenc, K Laszlo es tarsaik...
Szoval akkor most Che Gevara kuzd kb a fejedben Gorbacsovval? Nehez ugy a kettos en tudat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
:D


diakvaros_latkep.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ajajj!!

Annyira kilóg a lóláb, hogy valamit muszáj volt vakkantani...
Micsoda meglepetés! Az Emberi Jogok Európai Bírósága (ECHR) tele van Soros György embereivel. A bíróság 47 bíróból áll, egy-egy az Európa Tanács minden tagállamából. Kiderült, a bíróság tizenkét bírája dolgozott korábban a Nyílt Társadalom Alapítványnál (OSF) . Soros György és Bill Gates mindemellett óriási összegekkel támogatta pénzadomány formájában az utóbbi években az Európa Tanácsot is.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Ajajj!!


Lábjegyzetként írom csak le, hogy Magyarországon úgy 15 éve még Soros pénzből védte Schiffer a jelenlegi miniszterelnököt is a bíróság előtt. És ez köztudott volt akkor is.
Nyilván kezdeni kell valamit azzal, ha egy ember vagy a körei komolyabb befolyást szereznek egy ilyen komoly szervezetben, csak megmosolyogtató néha, hogy milyen könnyen felejtenek sokan, főleg a média.

Soros egy velejéig romlott, az emberekkel egyenként meg úgy általában véve az emberiséggel egyáltalán nem törődő rohadék.De 30 éve is pont ugyanilyen elállatiasodott lény volt, mint amilyen ma. Rejtély, hogy eddig hol voltak azok, akik ma veszik észre, hogy "némmá', a soros egy g*ci!".

Hogy akar bárki is kiirtani valamit, amit 30-40 évig simán elnézett és még asszisztált is hozzá sok esetben? Kicsit visszás. Illetve ennyi idő alatt úgy beágyazódnak a Soros-szervezetek, hogy azt nem 2 perc lesz kipucolni és ezen az se segít, ha feldobja a pacskert.Sőt, szerintem csak rontana.
De ugye nem lennének ennyire kiterjedtek a szervezetei, ha nem most veszik észre az eddig is nyilvánvalót. Vajon mennyiért volt eddig becsukva a szemük?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Bőszen nácizták és antiszemitázták azt a Csurka István, aki erre rámutatott és aki a hivatkozási alapjukká vált (de csak ebben a tekintetben).
Pista bát én sokat olvastam, sok érdekességre is felhívta a figyelmet, de őszintén, a zsidókkal kapcsolatban komoly becsípődése volt. Nekem is van pici. ;)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ajajj!!

Szerintem a legutóbbi akció kiverte a biztosítékot már (Európai Szuperliga)! Most kicsit "megkapargatják" ezért a polip bőrét itt-ott. No, nem nagyon, csak kicsit! Libsik meg visításba kezdenek, mintha máris nyúznák őket. Pedig az majd csak később jön.