[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Azért mondom, hogy közben mintha másik bolygóról jöttél volna, baromi sok átlagmelós ismerősöm most vesz lakást, házat, újabb jobb vagy egyenesen új autót (egy 15 éves ignist hajtok) és átlagmelóksént többet keres mint én, sokszoros kafetériévál.. Nyilván én élek egy priviliegiált (kurvára nem amúgy) környéken és mindenke más meg nyomorog az egész kurva országban....
Sok az amit itt jópár ember jó hívőként letol de az is kurva sok amit te nyomsz le nonstop, mert az is pont annyira messze van a valóságtól mint hogy minden jó minden szép és a Viktor fejét övező glóriából áradó aranyló fényben kis kupidók repdesnek aranyhárfával....
Mert nagy különbségek vannak az országrészek között.És nagy különbségek vannak az egyes emberek családi háttere között.Az ország kb 1/3a nyert a Fidesz rezsimbe,2/3 viszont nem.De ez nem azt jelenti,hogy ők nyomorognának,mint 15 éve a románok.Erre irtam,hogy minden viszonylagos.
Halgad meg,mit most belinkeltem.Nem ballipsik,hanem konzervativok,republikánusok.
Különben nekem egy Kalosom van.Én le akarom már évek óta cserélni,de az asszony nem engedi.Baromi rondának tartja a mai kocsikat (kocsi nagyon jó állapotba van).Multkor belefutottunk egy Rover 75be,na az tetszet neki,arra lecserélhetem-Kicsim,15 éve nem gyártják...
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 894
113
El ne hidd már magad, és azt meg pláne ne, hogy veled lehet, lehetne bármiféle párbeszédet, eszmecserét, vitát lefolytatni.
;)

Te olyan merev vagy mint a fagyott kutya lába, mint dédnagyanyám felett a kő sírkereszt.:oops:

Ezzel még nem is lenne baj, de te hozzá még egy nem túl bonyolult, beképzelt világesze, fröcsögőgép is vagy, aki benyalásról beszél, agitpropról beszélsz, miközben stikában a márki zaj nevű faszinak nyelvvel vizsgálod a segge felől a manduláját de persze tagadod, és közben még reklámozni is próbálod, de úgy, hogy a melósnak Kádár alatt jobb volt, közben valamiféle polgári liberalizmust vizionálsz, de azt is olyan nyakatekert módon, hogy előtte még pusztítanál és perzselnél, börtönöznél, rekvirálnál, államosítanál a nagy és új és ezmajdtutijóleszmindenkinek szent eszméd nevében, mindezt abbéli meggyőződésedből, hogy volt egy kis földetek, meg négy száraz gyümölcsfátok.
Wtf?:confused:o_O:eek:

Mit kellene ezen elfogadni?
Szerintem csak egy ócska megkeseredett provokátor vagy, egy beteg ember, akivel senki nem beszélget, egyedül ülsz a kamionodban vagy a brant se tudja miben és hol, ezért itt próbálod bizonyítani önmagadnak, hogy még élsz, és mivel sajnos vénségedre rábukkantál erre a fórumra kullancsként szívod az itt lévők idegrendszerét a faszságaiddal.
:hadonaszos:
De ami száz százalékig biztos, élőszóban ezt és így nem tudnád előadni.
Mert a korodtól függetlenül hamarabb hajtogatná rád pl. a sokat látott és türelmes benzinkutas az autód valamelyik fémes részét ha a gépi kávéd fogyasztása közben tolnád neki a zagyvát, és bónuszként etetne meg egy franciakulccsal és a kutyabőröddel, minthogy három percnél tovább hallgassa ezt a sok agyament baromságot, amit itt bezzeg van merszed előadni.
...a fidesztálibok és az antifideszesek...
Júj!
Úgy kellett volna fogalmaznod, hogy a csúnya és gonosz fidesztálobok vs a cuki és okos antifideszesek:rolleyes:
Ízlelgetem.
Antifideszes.
Nem ám bekkattant libernyák, vagy buta komenista, vagy kutyaütő kutyabőrös, antifideszes.
Oan nagyon szép!:oops:

....

Köszi, hogy vagytok!:) <3
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 894
113
Partizán műsor,de érdemes meghalgatni.Mert a Partizán nem csak egy oldalnak ad megszólalási lehetpséget (szerintem ez a közszolgálati média dolga lenne-de az már rég nem közszolgálati)
Ugyanitt 10 méter mély hordozható ásott kút eladó, plusz egy belső füles bili, hogy mindig belelógathasátok a kezeteket.
:D:D:oops:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Júj!
Úgy kellett volna fogalmaznod, hogy a csúnya és gonosz fidesztálobok vs a cuki és okos antifideszesek:rolleyes:
Ízlelgetem.
Antifideszes.
Nem ám bekkattant libernyák, vagy buta komenista, vagy kutyaütő kutyabőrös, antifideszes.
Oan nagyon szép!:oops:

....

Köszi, hogy vagytok!:) <3
Tudod, "független". :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
Mert nagy különbségek vannak az országrészek között.És nagy különbségek vannak az egyes emberek családi háttere között.Az ország kb 1/3a nyert a Fidesz rezsimbe,2/3 viszont nem.De ez nem azt jelenti,hogy ők nyomorognának,mint 15 éve a románok.Erre irtam,hogy minden viszonylagos.
Halgad meg,mit most belinkeltem.Nem ballipsik,hanem konzervativok,republikánusok.
Különben nekem egy Kalosom van.Én le akarom már évek óta cserélni,de az asszony nem engedi.Baromi rondának tartja a mai kocsikat (kocsi nagyon jó állapotba van).Multkor belefutottunk egy Rover 75be,na az tetszet neki,arra lecserélhetem-Kicsim,15 éve nem gyártják...
Értem és akkor mindenki aki itt azt mondja nem teljesen szar az élet és aki dolgozik azért az meg is tud élni mind szerencsés országrészben él, ha keleten ha délen, ha északon, ha nyugaton?
Az arány közelebb van a 2/3-hoz mind az egy harmadhoz a jóljárás mértékében, mivel a fideszt az életszínvonal tartja hatalmon ha az nem javul folyamatosan a kutya se választaná őket a sok faszság miatt. Ha nem lett volna covid válság atombombával se lehetne kimozdítani a hatalomból a kormányt....
 
W

Wilson

Guest
Júj!
Úgy kellett volna fogalmaznod, hogy a csúnya és gonosz fidesztálobok vs a cuki és okos antifideszesek:rolleyes:
Ízlelgetem.
Antifideszes.
Nem ám bekkattant libernyák, vagy buta komenista, vagy kutyaütő kutyabőrös, antifideszes.
Oan nagyon szép!:oops:

....

Köszi, hogy vagytok!:) <3
Szívesen máskor is:):)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Tudod, "független". :rolleyes:
Tudod zeal az utóbbi időben és ez a jövőben is így lesz tudatosan kerülöm, ezeket a vitákat mert úgy sem tudjuk meggyőzni a másikat,így aztán csak felesleges idő és energiapazarlás részemről belemenni minden ilyen típusú iszapbirkózásba.Legyen szép estéd:)
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Sharid:
Magánvélemény: az internacionálé műdal, giccs, semmi történelmi alapja, ráadásul hazudik.
Magánvélemény kettő: Anno kötelező volt és azon vagyunk, hogy soha többé ne legyen az.
Magánvélemény. Szóval amíg olyan alakok éneklik, illetve lobogtatják a vörös zászlót, akik milliárdok haláláért felelősek és jól megéltek (máig megélnek) belőle, addig ezt a dalt a szekrény mélyére kell tenni. Mert akik éneklik, azok tisztán megélhetési politikusnak látszó rablógyilkosok...

 
  • Vicces
Reactions: Bubu bocs

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Értem és akkor mindenki aki itt azt mondja nem teljesen szar az élet és aki dolgozik azért az meg is tud élni mind szerencsés országrészben él, ha keleten ha délen, ha északon, ha nyugaton?
Az arány közelebb van a 2/3-hoz mind az egy harmadhoz a jóljárás mértékében, mivel a fideszt az életszínvonal tartja hatalmon ha az nem javul folyamatosan a kutya se választaná őket a sok faszság miatt. Ha nem lett volna covid válság atombombával se lehetne kimozdítani a hatalomból a kormányt....
Ez a viszonylagos része a dolognak.Mert a viszonyitási alap a 2008as válság volt.A másik,hogy az EU munkavállalás 2012 óta levezeti a feszültséget.Ez teremtett az EU konjunktúra kihatásával egy nyomást,ami felfele vitte az életszinvonalt.De ez az emelkedés elmarad a többi KKE-i országétol.
De ennek semmi köze a Fideszhez.Ez az EU gazdaságához kötődik,konkrétan a német gazdasághoz.Gyakorlatilag nincs magyar gazdaság.
Az 1/3,az ttöbb mint 3 milló ember.
Ide a fórumra saját bevallásuk szerint,rajtatok,katonákon kivűl csupa mérnök,vállalkozó,felsőközéposztálybeli emberke ir.Csak @honved targoncás,meg én vagyok kamionos.De Ő szombethelyi,ami egy nyugati határszéli jol menő iparváros,én meg megint nem számitok átlagmelósnak.
Ami azt illeti,én tényleg nem tudom pontosan,hogy mennyit keres egy átlagmelós.Környékünkön 200-250 körül keresnek,tudtommal.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
Ez a viszonylagos része a dolognak.Mert a viszonyitási alap a 2008as válság volt.A másik,hogy az EU munkavállalás 2012 óta levezeti a feszültséget.Ez teremtett az EU konjunktúra kihatásával egy nyomást,ami felfele vitte az életszinvonalt.De ez az emelkedés elmarad a többi KKE-i országétol.
De ennek semmi köze a Fideszhez.Ez az EU gazdaságához kötődik,konkrétan a német gazdasághoz.Gyakorlatilag nincs magyar gazdaság.
Az 1/3,az ttöbb mint 3 milló ember.
Ide a fórumra saját bevallásuk szerint,rajtatok,katonákon kivűl csupa mérnök,vállalkozó,felsőközéposztálybeli emberke ir.Csak @honved targoncás,meg én vagyok kamionos.De Ő szombethelyi,ami egy nyugati határszéli jol menő iparváros,én meg megint nem számitok átlagmelósnak.
Ami azt illeti,én tényleg nem tudom pontosan,hogy mennyit keres egy átlagmelós.Környékünkön 200-250 körül keresnek,tudtommal.
Na mindegy de nyivlán a beruházás támogató pénzügyi és jogszabályi környezet is kormányzati intézkedés független, a rengeteg szolgálató iparba bekapcsolódó kkv -nak sincs semmi köze a gazdaságpolitikához.... Édes faszom, nem azt mondom, hogy Matolcsy gyémántot szarik de konkrétan a közgadasági végzettségem (az is van) megszerzése közben tanultaknak mindenben ellentmondanak az állításaid .... De ugyan ez volt a kézifegyverek gyártásakor is, a csőgyártással, lőszergyártással etc. Értem én, hogy savanyú a szar de ennyire azért ne legyen már könyörgöm....

Úgy csinálsz mint egy durcás kisgyerek baszki, hogy már csak azért se mert csak....
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Elárulom neked, hogy nem keresek ennél sokkal többet.
Hát,asszony szerint mifelénk is a jobban keresők keresnek annyit.Inkább 150-200 körül keres az átlag.
Na mindegy de nyivlán a beruházás támogató pénzügyi és jogszabályi környezet is kormányzati intézkedés független, a rengeteg szolgálató iparba bekapcsolódó kkv -nak sincs semmi köze a gazdaságpolitikához.... Édes faszom, nem azt mondom, hogy Matolcsy gyémántot szarik de konkrétan a közgadasági végzettségem (az is van) megszerzése közben tanultaknak mindenben ellentmondanak az állításaid .... De ugyan ez volt a kézifegyverek gyártásakor is, a csőgyártással, lőszergyártással etc. Értem én, hogy savanyú a szar de ennyire azért ne legyen már könyörgöm....

Úgy csinálsz mint egy durcás kisgyerek baszki, hogy már csak azért se mert csak....
Lányom is közgázbol diplomázott.Neki 350 volt a kezdőfizetése.
Mi felénk nem látom a KKV szektor bővülését.Covid elött is már leépülés volt inkább.Komoly foglalkoztatók mind multicégek.Összeszereló üzemek,meg a bolthálózatok.Szállodák NER tulajdonba mentek át,az utolsó kis függetlent most a Covid tette tönkre.Vágóhid bezárt,tejüzem bezárt,varrodák már rég bezártak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 298
68 396
113
Tudom hogy fullba tolod, de pleas szedd össze milyen jogszabályt sértettek a hollandok, ami miatt beavatkozhatna a magyar kertőrség.

Fun
Nah, utana kerestem a kedvedert hogy tudd hogy mennyi a tarifa.
Szoval aki kozteruleten kozerkolcsot sert, vagy a teruletet beszennyezi (pl vizeles) az 50000 ft-ig terjedo penzbirsaggal sujthato. Buntethet erte rendor, kozteruletfelugyelo, erdoor stb.
Gondolom ez mas fejlett orszagokban is igy van, mondjuk ha levizelem a siratofalat Izraelben nem fogjak elnezni nekem. Vagy igen?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 854
57 871
113
Lányom is közgázbol diplomázott.Neki 350 volt a kezdőfizetése.

Nem a zsebedben turkálás a célom, de te kb. mennyit keresel?
Mert egy B kategóriás jogsival egy árúkiszállító sofőr 330-370 nettót megkeres a környékünkön. Minimum, jat nélkül.
Egy rakodó 250-300-at plusz jat.
Unokabátyám amikor még kamionozott (covid előtt) olyan 4-500 nettót kapott.
Ismerősöm sima B kattal, kisbusszal nemzetközizet, 350-400 körül vitt haza.
Helyi, kisvállalkozónál raktáros ismim 250-et vissz haza, tragoncás papír nélkül.
Kézilabdázó ismim Kelet-Magyarországon dobál már 5 éve, helytől függően 250-350 között volt a fizuja, nettóban. Néha az albérletett is fizették neki.
2 rokonom is őrködik, 250 fölött vissznek haza nettó.
Egyik haverom elektromos cuccokat javít egy multinál, 400+ nettója van már.

Nem mondom, hogy nincs ennél kisebb fizu, azt se, hogy nincs nagyobb (direkt nem írtam ügyvédet vagy kőmüvest, vagy fejlesztő mérnököt, mert ilyen ismim is van), de én úgy látom, hogy átlagos, középfokú végzettséget igénylő melókkal itt Pest megyében ennyit lehet keresni.
Keleten lehet kevesebb a fizu, de arra felé nem 40-50 misi egy használt ingatlan, hanem 20-30. Szar helyeken inkább 10....
Az a kocsi amivel most én járok másfél misi használtan, jó állapotban. Pedig finoman szólva sem szar autó, csak már kicsit öreg.

Felőlem nézve elég jó most az országban az anyagi helyzet.
De szívesen meghallgatlak konkrét számokkal, hogy szerinted mi a helyzet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Nem a zsebedben turkálás a célom, de te kb. mennyit keresel?
Mert egy B kategóriás jogsival egy árúkiszállító sofőr 330-370 nettót megkeres a környékünkön. Minimum, jat nélkül.
Egy rakodó 250-300-at plusz jat.
Unokabátyám amikor még kamionozott (covid előtt) olyan 4-500 nettót kapott.
Ismerősöm sima B kattal, kisbusszal nemzetközizet, 350-400 körül vitt haza.
Helyi, kisvállalkozónál raktáros ismim 250-et vissz haza, tragoncás papír nélkül.
Kézilabdázó ismim Kelet-Magyarországon dobál már 5 éve, helytől függően 250-350 között volt a fizuja, nettóban. Néha az albérletett is fizették neki.
2 rokonom is őrködik, 250 fölött vissznek haza nettó.
Egyik haverom elektromos cuccokat javít egy multinál, 400+ nettója van már.

Nem mondom, hogy nincs ennél kisebb fizu, azt se, hogy nincs nagyobb (direkt nem írtam ügyvédet vagy kőmüvest, vagy fejlesztő mérnököt, mert ilyen ismim is van), de én úgy látom, hogy átlagos, középfokú végzettséget igénylő melókkal itt Pest megyében ennyit lehet keresni.
Keleten lehet kevesebb a fizu, de arra felé nem 40-50 misi egy használt ingatlan, hanem 20-30. Szar helyeken inkább 10....
Az a kocsi amivel most én járok másfél misi használtan, jó állapotban. Pedig finoman szólva sem szar autó, csak már kicsit öreg.

Felőlem nézve elég jó most az országban az anyagi helyzet.
De szívesen meghallgatlak konkrét számokkal, hogy szerinted mi a helyzet.
Én 2000+ eurot,meg a magyar bejelentett alapbérem,ami 210,nettoban (januárban nem dolgoztam,akkor annyit kerestem).De az én fizum erősen függ attol,hogy mennyit dolgozom.Meghogy mit.Pl van egy elméleti 15euros alkalmankénti rakodási pénz,amit 4 év alatt 1x sikerült megkapnom-mert akkor 1x nyultam hozzá az áruhoz (lehet,hogy ezért hiztom? :oops: ).Plusz ami kamionos berkekben fontos dolog,hogy a cég fizeti az autohofot.Parkolási dijban meg benne van a vendégló gutscheinja és a fürdő (nem mindbe,de olyanba szoktam megállni,amiben igen).Mondjuk azt a részt elszámolhatjuk olyan 250 euro cafetériának.
Ez különben több,mint az átlag magyar kamionosfizetés.
Csúcsfizetésem különben akkor volt,mikor fél évig egy német cégnek dolgoztam,ami az US Armynak szállitott.Abbol,meg az örökségemből vettem a házat amiben most is lakom.Sajnos akkor még nem volt szabad munkavállalás,és csak fél évre kaptam engedélyt.Azóta meg leestek a német fizetések.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Felőlem nézve elég jó most az országban az anyagi helyzet.
De szívesen meghallgatlak konkrét számokkal, hogy szerinted mi a helyzet.
Spec nyugaton lakom,de nam a határ fele.Mind fentebb irtam,asszony szerint150-250 közttiek a fizetések.Különben culáger "okosban" itt is többet keres,mikor szezon van.Köműves,villanyszerelő,stb meg annyit kérhet,amennyit nem szégyel,mert hiánycikk.
Házak olyan 20 milkánál kezdődnek-de az olyan is.2 szobás lelakott panellakás 15nél kezdődik.Mondjuk 20km-rel odébb a cigo falvakban 3milkáért is vehetsz-csak éld túl a költözést.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 023
87 789
113

:D

Százhalombatta, uszodák melletti lakótelepi fagyizó: négy tagú család: 1200 huf. :) Ez a kedvencem.

Budapesten is kb. 300 egy gombóc. Mintha Orbánéknak közük lenne a gombóc árához! Ahol levitték az ÁFÁt 5%ra, maradtak az árak ugyanúgy. A házhozszállítás is 5% volt. Drágább volt ha házhoz szállítottam, mint mielőtt levitték 5%ra. Stb.

Ezt a proli faszkodást amit Vona volt szeretője és bagázsa nyom, az nevetséges. Jákob meg egy ökör. Lassan Horn Gyufás szint lesz. 1994 választások előtt a suttogó proliagitprop az MSZPtől: 3,50 lesz a kenyér. Csak azt nem tették hozzá, hogy dollárban ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 023
87 789
113
cb72880603d6d30ba6f9e670c53ab7726e75e28ed38ec9acb4f048fa43dff5d1.jpg
 
Status
Not open for further replies.