[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Hány száz-ezer kifogásolható projektet, ügyletet említsek? Remélem nem arra akarsz kilyukadni, hogy milyen jó nekünk ez a magyar oligarcha építés, alapítványozás a mi adóforintjainkból...
Igen vannak befektetések, kukutyinfalván is nyílnak sertéstelepek stb, ugyanakkor ezt különböző támogatási formákkal más is megcsinálhatná, akár hatékonyabban, olcsóbban, és a plebsz számára gyümölcsözőbben. És itt nem azt a modellt támogatom ami 2010 előtt volt, hogy a külföldi cégek kaptak egy rakás projektet...
Azt ne hidd hogy csokken a korrupcio ha a baloldal nyeri a valasztast. Majd pont a Gyurcsanyok, Cseh Katak, stb fognak tisztak maradni. A bal oldalon nagyon sok embernek kell betomni a szajat es zsebet mert sok eve ki vannak ehezve, es a tamogatasukert valamit tejelni kell.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Azt ne hidd hogy csokken a korrupcio ha a baloldal nyeri a valasztast. Majd pont a Gyurcsanyok, Cseh Katak, stb fognak tisztak maradni. A bal oldalon nagyon sok embernek kell betomni a szajat es zsebet mert sok eve ki vannak ehezve, es a tamogatasukert valamit tejelni kell.
Szerintem nem gondolja, hogy csökkenne csak nem elégedett a jelenlegi helyzettel sem és teljes joggal.

Nem csak tapsikolni meg O1G-zni lehet, van amivel elégedett vagyok van amivel meg kurvára nem ennyi az egész.

A vallási fanatizmust, hagyjuk meg a templomoknak.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Szerintem nem gondolja, hogy csökkenne csak nem elégedett a jelenlegi helyzettel sem és teljes joggal.

Nem csak tapsikolni meg O1G-zni lehet, van amivel elégedett vagyok van amivel meg kurvára nem ennyi az egész.

A vallási fanatizmust, hagyjuk meg a templomoknak.
Teljesen egyetértek!
Pluszba idetenném az értelmes párbeszéd teljes hiányát Magyarországon. Az év 365 napjában mocskolódás megy minden oldalon. Ássuk az árkokat folyamatosan, ahelyett, hogy közösen építenénk valamit.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Pont magyar magánkezekben szeretném tudni az állami támogatásokat! Csak nem 4-5 kézben, hanem sok százezerben!
Az nem fog menni, ott fenn a hatalom kornyeken nagyon sok hatterember tartja a markat akiket egyszeruen ki kell fizetned valami modon, es ez nem fog megvaltozni. Egyebkent ez mashol sincs maskepp.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Szerintem nem gondolja, hogy csökkenne csak nem elégedett a jelenlegi helyzettel sem és teljes joggal.

Nem csak tapsikolni meg O1G-zni lehet, van amivel elégedett vagyok van amivel meg kurvára nem ennyi az egész.

A vallási fanatizmust, hagyjuk meg a templomoknak.
Szerintem korrupcio teren teljesen mindegy hogy ki van kormanyon.
En is a sajat zsebemet nezem es ugy latom hogy boven jobb a helyzetem mint barmelyik balos kormanyzas alatt.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Az nem fog menni, ott fenn a hatalom kornyeken nagyon sok hatterember tartja a markat akiket egyszeruen ki kell fizetned valami modon, es ez nem fog megvaltozni. Egyebkent ez mashol sincs maskepp.
BTK módosítást! Büntetési tételek sokszorozása mind törvénykező, mind végrehajtó, mind ellenőrző hatalmi ágak szereplői esetében. A mentelmi jog eltörlését, továbbá pszichológiai vizsgálatot a politikusoknak.
Ezt így komplexen egy párt se mondja, talán az MHM kapirgál erre, nem is azért mondom. Csupán ne állítsuk, hogy nem lehetséges a probléma megoldása.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Nber
W

Wilson

Guest
Szerintem nem gondolja, hogy csökkenne csak nem elégedett a jelenlegi helyzettel sem és teljes joggal.

Nem csak tapsikolni meg O1G-zni lehet, van amivel elégedett vagyok van amivel meg kurvára nem ennyi az egész.

A vallási fanatizmust, hagyjuk meg a templomoknak.
Ezt jó helyen mondod:) mivel ezt a topikot nyugodtan át lehetne keresztelni a vallási fanatizmus topikjának....
 
T

Törölt tag 523

Guest
És a korrupcióban mozgó pénz, hová lesz? Elég az éterben? Az is ugyan úgy visszaforgatódik a gazdaságba. Csak ebben sem mindegy, hogy mondjuk a német, vagy a magyar gazdaságba vándorol nagy része.
De egyáltalán, mi az, hogy korrupció?
Magyar gyártású magánrepülőkbe, jachtokba, luxusautókba, milliós órákba és táskákba, vadászpuskákba?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Viszont jó lenne ha valaki beépítene némi féket és ellensúlyt, hogy többé ne lehessen ENNYIRE szabadon és gátlástalanul fölözgetni a közpénzt.
Hagyjuk a rosszindulatú pletykákat és az ellenzéki hazugságokat és léci konkrét dolgokat is írj. Az, hogy "ENNYIRE" az nem az.
továbbá pszichológiai vizsgálatot a politikusoknak.
Egy pillanatig azt hittem, hogy komolyan írsz.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 464
10 453
113
Teljesen egyetértek!
Pluszba idetenném az értelmes párbeszéd teljes hiányát Magyarországon. Az év 365 napjában mocskolódás megy minden oldalon. Ássuk az árkokat folyamatosan, ahelyett, hogy közösen építenénk valamit.
Van egy politikus Magyarországon, jobban mondva kettő aki szerint ne ez legyen hanem legyen produktív vita és egyeztetés a másik oldal jó ötleteinek elismerésével, de a hibáinak irgalmatlan bemutatásával, Schiffer András és Thürmer Gyula, csak az a bibi hogy ha megnézed az emberek reakcióit, hatalmas gyűlöletet látsz feléjük, leginkább a saját oldaluk felől, sőt szinte kizárólag, úgy fest a magyar társadalomban nincs igény arra a politizálásra hogy valóban az emberek és az ország javát szolgáljuk, úgy hogy mindenki teret kap és a felelős vezetőket a választó emberek ellenőrizzék valamilyen formában közvetlenül.

Azt olvasom folyamatosan hogy le a korrupcióval, de ezek a korrupció ellenes harcosok amint oda kerülnek hogy dönthetnek, mert mondjuk politizálni kezdenek, besimulnak a rendszerbe és nem mondják azt a gyerekkori barátnak vagy a kitartott kurvának hogy, nem, nem leszel felvéve a segítségemmel harcolj meg érte, vagy adj jobb ajánlatot. Nincs meg az emberi magasság ehhez az emberek 99% ban. Akiben meg megvan azt is csak addig tisztelik érte amíg nem szembesülnek vele hogy a tisztelővel sem tesz kivételt, ezért is nem léptem politikai pályára, mert ahhoz ahogy én szeretném nincs meg a bázis, nem szavazói bázis, hanem hivatalnoki és aktivista bázis.

Ebben az országban ha minden kamu bejelentett szeretőt, minden sokszorosan túlárazott szerződést, és az emberek közvagyonhoz való viszonyát (tönkreteszik a dolgokat, de ha hazaviszik és elveszíti közpénz jellegét már értékes nekik is) átállítanánk úgy hogy minden úgy működjön ahogy kell, nemhogy Ausztria de senkik nem lenne a fasorba se hozzánk képest.

Viszont jelenleg valóban a rossz és a rosszabb között lehet választani majd, és igaz hogy ha a fidesz másként áll hozzá sok dologhoz, és visszafogottabban viselkedik akkor most nem lenne számára kihívó az egyesült ellenzék sem, és úgy gondolom három 2/3 os ciklussal ennél sokkal de tényleg fényévekkel többet kellet volna letenni az asztalra az ország érdekében, mégis rájuk fogom behúzni az x et, mert minden hibájuk mellet, az ígéreteikből ők tartják be a legtöbbet, a másik oldalnál pedig csak ígéreteket kapunk évek múltával is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
BTK módosítást! Büntetési tételek sokszorozása mind törvénykező, mind végrehajtó, mind ellenőrző hatalmi ágak szereplői esetében. A mentelmi jog eltörlését, továbbá pszichológiai vizsgálatot a politikusoknak.
Ezt így komplexen egy párt se mondja, talán az MHM kapirgál erre, nem is azért mondom. Csupán ne állítsuk, hogy nem lehetséges a probléma megoldása.
Csak ezt senki sem fogja fent megszavazni, egyik kepviselo sem. Az MHM meg ugye konnyen mondja, de ez is hoz neki talan par ezer szimpatizanst, szerinted ha egyszer bekerulnenek mondanak?
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 654
7 164
113
Hány száz-ezer kifogásolható projektet, ügyletet említsek? Remélem nem arra akarsz kilyukadni, hogy milyen jó nekünk ez a magyar oligarcha építés, alapítványozás a mi adóforintjainkból...
Igen vannak befektetések, kukutyinfalván is nyílnak sertéstelepek stb, ugyanakkor ezt különböző támogatási formákkal más is megcsinálhatná, akár hatékonyabban, olcsóbban, és a plebsz számára gyümölcsözőbben. És itt nem azt a modellt támogatom ami 2010 előtt volt, hogy a külföldi cégek kaptak egy rakás projektet...
Akkor elmondom, hogy én hogy látom:

1, inkább magyar oligarhia legyen, mint külföldi.
2, ha Orbán lop, lopjon 2x ennyit, mert eddig visszalopta:
100t arany, energetikai, stratégia cégek, MOL, Vízművek. Reptér folyamatban.
Remélem lop még egy kicsit és a MÁV Cargot is visszalopja

3, Mostani választásnál az a kérdés, hogy további fejlődés vagy migrik és pedofilia
ÉS EZ A LEGFONTOSABB, Ny-EU szerintem elveszett.

3b, Gazdaság rendben: alacsony adók. Covid ellen jó védekezés.
3c, Honvédség/Ipar fejlesztés
4, ha sikerül lecserélni az ellenzéket, akkor lehet szó más pártok felé fordulni
5, De a MH nekem nem semleges/különutas, amióta fegyencel parolázott

Pedig korábban Jobbik szavazó voltam, de most a fentiek miatt Fidesz.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Még a MAHART-ot is visszalophatná :)
Akkor elmondom, hogy én hogy látom:

1, inkább magyar oligarhia legyen, mint külföldi.
2, ha Orbán lop, lopjon 2x ennyit, mert eddig visszalopta:
100t arany, energetikai, stratégia cégek, MOL, Vízművek. Reptér folyamatban.
Remélem lop még egy kicsit és a MÁV Cargot is visszalopja

3, Mostani választásnál az a kérdés, hogy további fejlődés vagy migrik és pedofilia
ÉS EZ A LEGFONTOSABB, Ny-EU szerintem elveszett.

3b, Gazdaság rendben: alacsony adók. Covid ellen jó védekezés.
3c, Honvédség/Ipar fejlesztés
4, ha sikerül lecserélni az ellenzéket, akkor lehet szó más pártok felé fordulni
5, De a MH nekem nem semleges/különutas, amióta fegyencel parolázott

Pedig korábban Jobbik szavazó voltam, de most a fentiek miatt Fidesz.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ott bukik ez a matek, hogy önkori listás megyei választáson a megyei jogú városok nincsenek benne. Márpedig ezen városoknál iksz volt, vagy összesített szavazatszámban már ellenzéki előny. A kisebb települések listás eredményein valóban javított a kormány. Ezt az MH nélküli 57%-ot a Covid, annak kezelése (mind1, hogy nem volt rossz, de az érzet az) és gazdasági hatásai biztosan erodálták.
Nem, a matek sehol nem bukik. A megyei jogú városokban sem volt sem volt egyenlőség, vagy ellenzéki előny. A 23 megyei jogú városban 346.385 szavazatot (az összes szavazat 49,2%-át) kapott a Fidesz és 323.197 szavazatot (az összes szavazat 45,9%-át) a ballib ellenzék jelenlegi 6 pártja együtt. A megyei jogú városok és a megyei közgyűlések összesítésében pedig 1.710.433 szavazatot (az összes szavazat 55,4%-át) a Fidesz és 1.231.020 szavazatot (az összes szavazat 39,9%-át) a ballib ellenzék jelenlegi 6 pártja.
És meg fogsz lepődni, mert úgy alkotsz véleményt, hogy nem nézed meg hozzá az adatokat: A Fidesz 2019-ben nem csak szavazatszámban, hanem szavazatarányban is erősödött 2014-hez képest még a megyei jogú városokban is. Ugyanis 2014-ben a megyei jogú városokban csak 294.805 szavazatot kaptak, ami az összes leadott szavazat 48,9%-a volt.
Az csak egy ballib sajtó által kreált legenda, hogy a Fidesz elvesztette volna a 2019-es önkormányzati választást. Valójában jelentősen megverte a jelenlegi ballib ellenzéki pártokat és mind a 2014-es önkormányzati választással, mind a 2018-as parlamenti választással összehasonlítva nagyobb szavazatarányt ért el saját korábbi teljesítményéhez képest is országos összesítésben is, a megyei közgyűlések összesítésében is és a megyei jogú városok összesítésében is. Budapesten pedig 2018-hoz képest erősödtek, 2014-hez képest gyengültek.
A ballib ellenzék semmilyen áttörést nem ért el szavazatszámban, vagy szavazatarányban 2019-ben. Legfeljebb csak 2019-re sikerült behúzni a Jobbikot is a ballib táborba és összeálltak annak pártjai, amivel Budapesten és a megyei jogú városok kevesebb, mint felében nyerni tudtak (a 23 megyei jogú városból 10-ben lett ellenzéki polgármester). De Budapesten és ebben a 10 megyei jogú városban az oszág népességének csak 27%-a él.

Nem kell elhinni azt sem, amikor a 2019-es önkori választást a ballib sajtó Fidesz vereségnek próbálja beállítani és azt sem, hogy most a ballib előválasztási részvételt nagynak próbálják beállítani. Egyik sem igaz. A számokat érdemes nézni. Azok nem hazudnak.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Van egy politikus Magyarországon, jobban mondva kettő aki szerint ne ez legyen hanem legyen produktív vita és egyeztetés a másik oldal jó ötleteinek elismerésével, de a hibáinak irgalmatlan bemutatásával, Schiffer András és Thürmer Gyula, csak az a bibi hogy ha megnézed az emberek reakcióit, hatalmas gyűlöletet látsz feléjük, leginkább a saját oldaluk felől, sőt szinte kizárólag, úgy fest a magyar társadalomban nincs igény arra a politizálásra hogy valóban az emberek és az ország javát szolgáljuk, úgy hogy mindenki teret kap és a felelős vezetőket a választó emberek ellenőrizzék valamilyen formában közvetlenül.

Azt olvasom folyamatosan hogy le a korrupcióval, de ezek a korrupció ellenes harcosok amint oda kerülnek hogy dönthetnek, mert mondjuk politizálni kezdenek, besimulnak a rendszerbe és nem mondják azt a gyerekkori barátnak vagy a kitartott kurvának hogy, nem, nem leszel felvéve a segítségemmel harcolj meg érte, vagy adj jobb ajánlatot. Nincs meg az emberi magasság ehhez az emberek 99% ban. Akiben meg megvan azt is csak addig tisztelik érte amíg nem szembesülnek vele hogy a tisztelővel sem tesz kivételt, ezért is nem léptem politikai pályára, mert ahhoz ahogy én szeretném nincs meg a bázis, nem szavazói bázis, hanem hivatalnoki és aktivista bázis.

Ebben az országban ha minden kamu bejelentett szeretőt, minden sokszorosan túlárazott szerződést, és az emberek közvagyonhoz való viszonyát (tönkreteszik a dolgokat, de ha hazaviszik és elveszíti közpénz jellegét már értékes nekik is) átállítanánk úgy hogy minden úgy működjön ahogy kell, nemhogy Ausztria de senkik nem lenne a fasorba se hozzánk képest.

Viszont jelenleg valóban a rossz és a rosszabb között lehet választani majd, és igaz hogy ha a fidesz másként áll hozzá sok dologhoz, és visszafogottabban viselkedik akkor most nem lenne számára kihívó az egyesült ellenzék sem, és úgy gondolom három 2/3 os ciklussal ennél sokkal de tényleg fényévekkel többet kellet volna letenni az asztalra az ország érdekében, mégis rájuk fogom behúzni az x et, mert minden hibájuk mellet, az ígéreteikből ők tartják be a legtöbbet, a másik oldalnál pedig csak ígéreteket kapunk évek múltával is.

Schiffer pont pár hete (hónapja) beszélt arról, hogy van a magyar társadalomban erre igény, valahol a kétoldali berendezkedés alatt, egyfajta harmadik utas jelleg, csak ezt egyelőre megeszi a két oldal állandó harca. Ezt érthető okból a másik két nagy berendezkedés nem engedi felnőni, mert abban a pillanatban tapossák el. Ha egyszer megérjük, hogy a két berendezkedésből annyian ábrándulnak ki, hogy keressenek egy harmadikat, akkor lenne lehetőség kimászni a lövészárkokból. Itt van pl:Márki-Zay, aki ha nem a "baloldalon" mászik fel, még lehetne is harmadik utas (meg ha nem lenne egyik-másik ötlete merő baromság), de így már nem, mert részévé vált egy oldalnak a kettőből. Mármint elméleti síkon lehetne ilyen MZP, mert az összefogáson belül őt harmadik utasnak gondolják, de inkább az elitellenes-jelleg miatt ennyire népszerű. Hazai Trump. Csak utóbbi is az elitből érkezve volt elitellenes, kb ennek megfelelő volt az elitellenes tevékenysége, ami miatt megválasztották.
 
Status
Not open for further replies.