[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
753
2 025
93
Azt megértem ha valaki kormányt akar váltani, dehogy miért pont az ellenzéki összefogásra váltaná le bárki is a jelenlegi kormányt, az teljesen érthetetlen számomra.
Akkor inkább szavazzon az ember egy kis pártra, még ha annak nincs is esélye kormányt váltani, de ezzel a protest szavazással nem tudok egyetérteni, természetesen vica versa.
Igen ez így elsőre fura lehet, pláne úgy, hogy több mindenben értek egyet a Fidesz-Kdnp kormánykoalícióval, mint az ellenzékkel.
Amondó vagyok, hogy a Fidesz úgyis visszatér, ha az ellenzék szarul csinálja a dolgát a hatalomban. Viszont jó lecke lenne ez a Fidesznek.
 
  • Szomorú
Reactions: Nber

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
753
2 025
93
Előszőr is nem cinikusak, csak a ballib sajtó mondja ezt.
Minden oldalról tájékozódok és magam alkotok véleményt.
Másodszor: akkor inkább jöjjenek a migrik? Ballib logika.
Nem fognak jönni a migrik, mert másnap elsodorja a népharag azt a kormányt aki beengedi őket.
MZP megszólalásai neked nem cinikusak?
Kicsit az. Ezért is említettem fentebb, hogy nála sajnos látok egy esetleges jövőbeni, negatív személyiségfejlődésre esélyt.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 805
35 250
113
Igen ez így elsőre fura lehet, pláne úgy, hogy több mindenben értek egyet a Fidesz-Kdnp kormánykoalícióval, mint az ellenzékkel.
Amondó vagyok, hogy a Fidesz úgyis visszatér, ha az ellenzék szarul csinálja a dolgát a hatalomban. Viszont jó lecke lenne ez a Fidesznek.
Ez a mzp több esetben is tudatosan hazudott, ami morálisan számomra nem elfogadható. Másrészről gyanúsan jó kapcsolatai vannak az USA nagykövetséggel, mivel kint élt egy jóideig az USA-ban valószínek tartom, hogy valamelyik ügynökség beszervezte.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Vállalhatatlan idióták. Értsd: olyan emberek, akik nem zabálják két pofára az összes nyilvánvaló hazugságot, amit eléjük raknak.
Megszólítva érezted magad? Felőlem ezzel nyugtathatod a pici lelked, de az ellenzék vállalhatatlan, ez nem kérdés.
A hozzájuk "normálisan" állók meg általában olyanok, akik ők maguk fizetnek az államkasszából, hogy így álljanak hozzájuk.
Tudod, hogy nem így van, csak nehezen fogadod el. :rolleyes:
A 2018 előtti Jobbik hány létfontosságú, pozitív törvénytervezetet nyújtott be, amelyeket leszavaztak, aztán egy nyomorúságosra szabdalt formában sajátjukként interpretáltak?
Hááát, azért nem volt olyan rengeteg, és módosítani kellett rajtuk, hogy szalonképesek legyenek. Képzelheted hogy hisztizett volna az EU, ha elfogadják a szélsőjobbos idegengyűlölő párt törvénytervezetét, pl. a határkerítés építése előtt. Persze Simicska pénze óta még inkább ajánlott volt két lépést tartani tőlük.
Mondjuk azt nem értem, hogy ha megvalósítják azokat a programpontokat, amikkel te szimpatizáltál, az miért baj? Nekem meg a folyton minden külsős ötlet ellen tiltakozó politikusokból van elegem.
Mit műveltek a részemről mélyen tisztelt Ángyánnal?
Ángyán nem házon belül akarta rendezni a konfliktusokat, hanem egyből szaladt a sajtóhoz és az ellenzékhez. A lojalitás és a diszkréció minimális szintjét sem ütötte meg. Isten őrizzen egy ilyen munkatárstól!
Az Ángyán ellen folytatott bosszúhadjáratban pl beszántották és leműtrágyázták a több évtizede műtrágya és permetszermentes mezőgazdasági tanintézményét.
Oké, ez durva, meg azért egy kicsit vicces is. :D
Emellett rengetek kisbirtokos látta kárát a földosztásnak...
Ez így nem igaz. Nyilván nem kaphatja meg mindenki azt a földet amit szeretne, de bővült a művelhető földterület. Persze volt pár család, akiknek nem hosszabbították meg a bérleti szerződését, pedig már a rendszerváltás előtt is azt a földet művelték... Itt nagyjából el is mondtam, hogy miért nem ragaszkodtak mindenkihez. :rolleyes:
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Igen ez így elsőre fura lehet, pláne úgy, hogy több mindenben értek egyet a Fidesz-Kdnp kormánykoalícióval, mint az ellenzékkel.
Amondó vagyok, hogy a Fidesz úgyis visszatér, ha az ellenzék szarul csinálja a dolgát a hatalomban. Viszont jó lecke lenne ez a Fidesznek.
Pont ezért nem értem, hogy miért szeretné bárki is az ellenzéki összefogásra lecserélni a Fideszt. Azért, hogy 2026-ban ismét 2/3-dal visszatérjenek? Vagy miért?
Azt meg látjuk, hogy sza*ul kormányoznak, elég ránézni Budapestre.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 403
4 422
113
Marki-Zay annak a szimboluma hogy az Osszefogas nem csak a baloldalt kepviseli hanem az egesz ellenzeket. MZP vel a Jobbik szimpatizansok latjak hogy lesz beleszolasuk es erdekervenyesitesuk a kovetkezo kormanyban. MZP mint 7 gyermekes kereszteny csaladapa aki elismeri a baloldali ertekeket, nagyon vonzo lesz a jobbkozep embereknek akik tobbek egyszeru migransozasnal meg sorosozasnal. Na ok fogjak a Fideszt 2022-ben tomegevel elhagyni.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
753
2 025
93
Mondjuk azt nem értem, hogy ha megvalósítják azokat a programpontokat, amikkel te szimpatizáltál, az miért baj? Nekem meg a folyton minden külsős ötlet ellen tiltakozó politikusokból van elegem.
Pont azt mondom, hogy fogadjuk el más érdemeit. Ellenben amikor a régi jobbik valamit betejesztett azt elásták évekre, lenácizták őket, aztán szimpla populizmusból előszedték megkurtitva es sajat erdemkent beallitva...
Ángyán nem házon belül akarta rendezni a konfliktusokat, hanem egyből szaladt a sajtóhoz és az ellenzékhez. A lojalitás és a diszkréció minimális szintjét sem ütötte meg. Isten őrizzen egy ilyen munkatárstól!
Ha nem hajlandó vele tárgyalni a saját főnöke, akkor mit tegyen?
Oké, ez durva, meg azért egy kicsit vicces is. 
Inkább szomorú, hogy beszántottuk a hazai ökogazdálkodás legnagyobb reménysugarát...
Ez így nem igaz. Nyilván nem kaphatja meg mindenki azt a földet amit szeretne, de bővült a művelhető földterület. Persze volt pár család, akiknek nem hosszabbították meg a bérleti szerződését, pedig már a rendszerváltás előtt is azt a földet művelték... Itt nagyjából el is mondtam, hogy miért nem ragaszkodtak mindenkihez. 
Az a pár család összességében sok-sok ezer nem politizáló, magáért kiállni nem tudó őstermelő, akik támogatásra szorultak volna, ahelyett, hogy olyanok kapjanak nagybirtokot akik kapát is csak Hon és népismeret órán láttak...
 
W

Wilson

Guest
Megszólítva érezted magad? Felőlem ezzel nyugtathatod a pici lelked, de az ellenzék vállalhatatlan, ez nem kérdés.

Tudod, hogy nem így van, csak nehezen fogadod el. :rolleyes:

Hááát, azért nem volt olyan rengeteg, és módosítani kellett rajtuk, hogy szalonképesek legyenek. Képzelheted hogy hisztizett volna az EU, ha elfogadják a szélsőjobbos idegengyűlölő párt törvénytervezetét, pl. a határkerítés építése előtt. Persze Simicska pénze óta még inkább ajánlott volt két lépést tartani tőlük.
Mondjuk azt nem értem, hogy ha megvalósítják azokat a programpontokat, amikkel te szimpatizáltál, az miért baj? Nekem meg a folyton minden külsős ötlet ellen tiltakozó politikusokból van elegem.

Ángyán nem házon belül akarta rendezni a konfliktusokat, hanem egyből szaladt a sajtóhoz és az ellenzékhez. A lojalitás és a diszkréció minimális szintjét sem ütötte meg. Isten őrizzen egy ilyen munkatárstól!

Oké, ez durva, meg azért egy kicsit vicces is. :D

Ez így nem igaz. Nyilván nem kaphatja meg mindenki azt a földet amit szeretne, de bővült a művelhető földterület. Persze volt pár család, akiknek nem hosszabbították meg a bérleti szerződését, pedig már a rendszerváltás előtt is azt a földet művelték... Itt nagyjából el is mondtam, hogy miért nem ragaszkodtak mindenkihez. :rolleyes:
Nyugodtan lejöhetsz pl a Hortobágyra és környékére bemutathatok neked jó pár olyan állattenyésztőt, növénytermesztőt akinek a az addig bérelt legelőjét,földjét pesti illetők kapták meg, holott semmi közük nincs az állatenyésztéshez és a földműveléshez.És hidd el ők aztán nem repesnek, ha szóbakerül a Fidesz....
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 527
6 580
113
Igen ez így elsőre fura lehet, pláne úgy, hogy több mindenben értek egyet a Fidesz-Kdnp kormánykoalícióval, mint az ellenzékkel.
Amondó vagyok, hogy a Fidesz úgyis visszatér, ha az ellenzék szarul csinálja a dolgát a hatalomban. Viszont jó lecke lenne ez a Fidesznek.
Végül is mit vesztethetünk:
  • Eladnak mindent is! (de ez nem akkor baj, mert visszavásárolható, lásd most)
  • Ami visszafordíthatatlan: telepakolnak migrikkel. Na tőlük már nem lehet majd megszabadulni.

Szerintem ez veszélyes, hogy azt hiszik páran, hogy sebaj, ha ballib elkúrja, mert majd jön a Fidesz és kikapar megint a szarból.
Igen ám, de migri betelepítés csak egyirányú folyamat, nem lehet visszacsinálni. De jól megmutattuk a Fidesznek. :(

Kérem, ezt gondoljátok át!
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 045
2 737
113
Ez a mzp több esetben is tudatosan hazudott, ami morálisan számomra nem elfogadható. Másrészről gyanúsan jó kapcsolatai vannak az USA nagykövetséggel, mivel kint élt egy jóideig az USA-ban valószínek tartom, hogy valamelyik ügynökség beszervezte.
Bencsik András: [reagálva arra, hogy a műsor kevésbé önreflektív szárnyát erősítő Huth Gergely gumikeresztény senkiházinak mondja MZP-t] „Óva inteném magunkat ezután, hogy gúnyolódjunk a győztesen. […] Márki-Zay Péternek adtunk, ami a csövön kifér. A jobboldali média, beleértve a közszolgálatit is, ütötte-verte. De úgy tűnik, hogy a vásárhelyi emberek ezt egy kicsit másképpen látták. Azt mondták, hogy ez már akkor is templomba járt, amikor még nem volt kampány, hét gyermeke van, amúgy jobboldali, keresztény, konzervatív ember, csak valamiért meghasonlott a Fidesszel, amitől ellenség lett. Mi pedig jó katonaként ütöttük az ellenséget. […] Én azt hiszem, hogy abba kéne hagyni ezt az elemi iskolai szintű sorosozást. STOP Soros meg egyebek… Ezek jópofák, de a magyar társadalom ennél intelligensebb.”

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy két hónappal később a Fidesz-KDNP döntő fölénnyel megnyerte az országgyűlési választást, úgy, hogy nem hagyták abba az „elemi iskolai szintű sorosozást”. (Echo tv, sajtóklub, 2018)

 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
753
2 025
93
Végül is mit vesztethetünk:
  • Eladnak mindent is! (de ez nem akkor baj, mert visszavásárolható, lásd most)
  • Ami visszafordíthatatlan: telepakolnak migrikkel. Na tőlük már nem lehet majd megszabadulni.

Szerintem ez veszélyes, hogy azt hiszik páran, hogy sebaj, ha ballib elkúrja, mert majd jön a Fidesz és kikapar megint a szarból.
Igen ám, de migri betelepítés csak egyirányú folyamat, nem lehet visszacsinálni. De jól megmutattuk a Fidesznek. :(

Kérem, ezt gondoljátok át!
Azzal, hogy a Fidesz alapítványba pakol mindent nem érzed magad meglopva?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 312
113
Gondolom így már könnyű szívvel tennéd a nyakamba a kötelet..
Egyébként most először szavazok olyan helyre ahol balosok is játszanak. Elegem van a kormány tökéletes kommunikációjából és a nem létező korrupciójukból.
Egy kis seggbebillentés kell már ennek a cinikus bandának. Elszaladt a ló velük, ez a szint már nekem túl sok...
Teljesen egyetértek veled abban, hogy ideje lenne egy kormányváltás. 3 ciklus alatt nagyon sokakkal elszaladt a ló. Igazából ez egy demokráciában tök természetes. Én úgy látom a kormány is úgy kalkulál telheseb logikusan, hogy jövőre bukta is benne van.

Ez az egyik oldala a dolgoknak. A másik, valóban jobb lesz, ha az ellenzék kerül hatalomra? Szinte biztos vagyok benne, hogy nem. MZP hasonlóan nárcisztikus ripacs, mint Fleto. Csak mivel marketinges jobban eladja magát.

Igazából a saját életemben semmilyen pozitív változás nem várható egy rezsimváltáskor. Valószínűleg számomra rosszabb adórendszer jön, a gazdaságpolitikájuk is hátrányosan érintené a munkámat. Az MZP mögött álló slepp sem garantálja, hogy a lopás mértéke csökken, sőt elég kiéhezett csürhe várakozik.

Politikailag, amit képviselnek, az meg taszít. Kulturalisan, külpolitika, EU-s kapcsolatok. De igazából a Zrínyi kivégzését sajnálnám legjobban, mert ezt tényleg fasza koncepció mentén rakta össze a kormány.

Ezért, bár szükséges a Fidesznek pofon, a ballibsik helyett jobb választás az MH. Még akkor is, ha tele van szélsőjobbos, oltástagadó hülyegyerekkel. Ez pofon lenne a Fidesznek, de nem vágná gallyra az országot és saját életszínvonalamat sem befolyásolná kedvezőtlenül.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Azzal, hogy a Fidesz alapítványba pakol mindent nem érzed magad meglopva?
Mármint arra a közalapítványra gondolsz, aminek a vagyonát eladni nem lehet és a jövedelmeit csak a megjelölt célra (egyetemi oktatás) lehet fordítani? Azt értem, hogy ez bántja a kommancsok csőrét, de miért zavar téged?
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
753
2 025
93
Teljesen egyetértek veled abban, hogy ideje lenne egy kormányváltás. 3 ciklus alatt nagyon sokakkal elszaladt a ló. Igazából ez egy demokráciában tök természetes. Én úgy látom a kormány is úgy kalkulál telheseb logikusan, hogy jövőre bukta is benne van.

Ez az egyik oldala a dolgoknak. A másik, valóban jobb lesz, ha az ellenzék kerül hatalomra? Szinte biztos vagyok benne, hogy nem. MZP hasonlóan nárcisztikus ripacs, mint Fleto. Csak mivel marketinges jobban eladja magát.

Igazából a saját életemben semmilyen pozitív változás nem várható egy rezsimváltáskor. Valószínűleg számomra rosszabb adórendszer jön, a gazdaságpolitikájuk is hátrányosan érintené a munkámat. Az MZP mögött álló slepp sem garantálja, hogy a lopás mértéke csökken, sőt elég kiéhezett csürhe várakozik.

Politikailag, amit képviselnek, az meg taszít. Kulturalisan, külpolitika, EU-s kapcsolatok. De igazából a Zrínyi kivégzését sajnálnám legjobban, mert ezt tényleg fasza koncepció mentén rakta össze a kormány.

Ezért, bár szükséges a Fidesznek pofon, a ballibsik helyett jobb választás az MH. Még akkor is, ha tele van szélsőjobbos, oltástagadó hülyegyerekkel. Ez pofon lenne a Fidesznek, de nem vágná gallyra az országot és saját életszínvonalamat sem befolyásolná kedvezőtlenül.
Mintha magamat hallanám. Annyi különbséggel, hogy bebiztosítottam magam a szavazatommal, hogy a kult jobbos ideológiám az ellenzéki nyereség esetén is képviselve lesz valamennyire.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
753
2 025
93
Mármint arra a közalapítványra gondolsz, aminek a vagyonát eladni nem lehet és a jövedelmeit csak a megjelölt célra (egyetemi oktatás) lehet fordítani? Azt értem, hogy ez bántja a kommancsok csőrét, de miért zavar téged?
A Debreceni Egyetemnek pl nagyobb a költségvetése mint Debrecen város önkormányzatának. Ez ha kikerül az állam kezéből, és fidesznek tetsző funkcionáriusok kerülnek a gazdálkodás élére, nekem nem megnyugtató. Úgy ki lehet facsarni belőle a pénzt millióról millióra, ahogy az elő van írva.